Vzpomínka na Zdravku :-)

13. března 2006 v 23:15 | RUDA |  My friends
Když už tenhle blog má být o mě, tak tu musím zavzpomínat i na léta nejkrásnější a to na léta, kdy jsem chodil na Střední zdravotnickou školu do Kroměříže. Zažil jsem tu moc krásných, ale i ne moc pěkných situací, ale samozdřejmě v srdci mi zůstavají převážně ty zážitky krásné :-) Nezapomenu snad nikdy na moje bývalé spolužáky, po kterých se mi často stýská a docela mi chybí ta skvělá parta,se kterou jsme si užili kopec srandy.
Svou pouť jsme tady začali v roce 2001 a to byl takovej otrkávací rok,nikdo nikoho pořádně nezná, všichni vykulení z novýho prostředí atd. :-) Po lyžáku už se parta začala stmelovat a pak už to bylo jenom lepší.
Osobně za nejlepší roky považuju asi třeťák a čtvrťák. To už jsme byli perfektně sladění, navíc se začalo chodit na praxi do špitálu, takže byli vždycky nějaké zážitky a plno srandy.Myslím že jsme si na sebe tak zvykli, že jsme byli jako jedna rodinka. Když srovnám s ostatníma třídama, tak my jsme měli kolektiv perfektní.Samozdřejmě ne každý s každým byl uplně nejlepší kamarád, ale pokud se jednalo o společný záležitosti, zábavu nebo cokoliv jinýho, byli jsme absolutně při sobě a v pohodě.Myslím, že se tam sešla dobrá směska lidí a pokud šlo o srandu tak v tom nebyl nikdy problém.
Samozdřejmě bylo tu takové zdravé jádro třídy, kterému dominoval především Zdeňa s Raduškou, kteří byli asi nejschopnější ze všech a pokud se mělo něco zařídit nebo byl nějaký problém, většinou to zorganizovali oni dva, protože za A) měli velkou důvěru od paní učitelky třídní a za B) měli přirozený respekt jak u kluků tak u holek. Bylo taky fajn, že nás borců bylo ve třídě víc než jinde.Přiznejme si,že na Zdravku chodí víc baby a tak 6 kluků ve třídě byl extrém :-))) Ale asi to tak mělo být, protože kdyby tam byly jen samé baby, tak se asi navzájem pokoušou :-)
Mezi nejlepší akce patřily samozdřejmě výlety, kde se kolektiv výtečně utužoval :-)
Asi nejzajímavější byl týdení pobyt v Anglii, obzvlášť cesta autobusem tam a zpět, kde byla slyšet jen posádka z naší třídy a myslím, že jsme tam celou výpravu skvěle stmelovali.(taky pomocí domácí slivovičky a vodky :-) Nezapomenu na spáteční cestu kdy jsme se v Eurotunelu pod kanálem la Manch výtečně nakuli.No bylo veselo.(viz foto)
Na tohle se jen tak nezapomíná a doufám, že nám letos vyjde cesta do Skotska.To už nebudem jako študenti, takže to bude ještě větší mazec. Snad zase se Zdenkem (na fotce) zakalíme a bude na co vzpomínat.
Zdeňa byl můj parťák z lavice, spolu jsme dělali strašně moc kravin, že by se z toho jeden po...! Někdy jsme si připadali jako malí Jardi, ale prostě na prvním místě byla sranda a my jsme spolu byli na stejné vlně, takže nám to bylo jedno. S tímhle člověkem jsem si strašně rozuměl. V názorech, v muzice no a hlavně ve srandě :-) Zdeňa je strašně ochotnej a objetavej. Když jsem potřeboval, tak pomohl, nikdy se na nic nevymlouval, prostě fajn kámoš, na kterýho je spoleh. Taky velkej kulturista a chytrej kluk.Teď skončil na psychině!!! Ale né jako pacoš,ale jako ošetřovatel :-) Je fakt škoda, že nás škola rozdělila, protože myslím ,že z nás byli dobří parťáci. Ale věřím, že se jistě ještě mnohokrát sejdem.Teď jsme v kontaktu aspoň přes net.
Další soukmenovec,kterej dělá na psychině je Jaryn. Taky s ním bývá velká čuryna a máme rádi stejnej styl humoru.S Jarou už se znám strašně dlouho-od základky.Chodili jsme spolu do stejné třídy od 5.ročníku ZŠ až do maturity.Celkem haluz,ale prostě jsme se dohodli, že půjdem na zdravku, tak se naše osudy proplítali pořád.(Třeba s ním ještě skončím na psychině :-))) S Jardou jsme byli taky velcí parťáci už od základky.Na zdravce už to sice nebylo tak úplně ono, ale pořád jsme dobří kámoši.S Jarynem se totiž perfektně chlastá :-) Naposled jsme se spolu pácli asi na mojí bečce loni v létě, když přijel jako jedinej z pozvaných spolužáků, čímž potěšil!!! Jara bývá sice někdy náladovej, ale zato když má dobrou náladu tak je s ním prdel jak cyp! Teď spolu jezdíváme do Zlína na hokeje, takže jsme v kontaktu pořád.
Pokud mám zmínit ještě zbývající borce z naší bobří třídy tak je to Milhaus, Radoš a Honza. Bez nich by naše parta nebyla kompletní. Honza byl taky náš známej ze základky, chodili se Zdenkem naproti do třídy, takže my čtyři jsme se znali celkem perfektně což byla super výhoda. S Honzou jsem taky jeden rok na základce ve třídě pobyl než zběhl k matikářům :-) Taky dobrej kámoš, fajně se s ním kecá a taky je pro každou srandu.
Milan s Radošem byli jediní z borců, který jsem až do Zdravky neznal.S Milanem jsem se paradoxně nejvíc sblížil až na Vyšší odborné škole, kam jsme se spolu dostali po matuře do jedné třídy, což bylo smozdřejmě fajn.Myslím že až tady se z nás stali fakt dobří kámoši. Teď tam chudák válčí sám, protože mě ta škola absolutně nic neřekla, takže jsem ji dobrovolně opustil. Jsem zvědavej, jak to tam doklepe. I když je mi to taky trochu líto, protože se tam začala tvořit dobrá parta.
No a Radoš? To je kapitola sama o sobě:-) Tenhle člověk je strašně zvláštní.Kolikrát nevím jestli to hraje nebo je vážně tak ujetej.(v dobrém slova smyslu) Zprvu to byl takovej hodnej klučík, ale jak se rozjel, tak byl kolikrát k nezastavení. Byli jsme spolu v jedné skupině na praxi a co jsme spolu zažily srandy, to se nedá popsat. Zvlášť naše imitace na p.uč. Anču D. byly skvělé :-) Radoš je (nebo byl ?) strašnej vyhul! Kolikrát jsme si říkali, že už je z toho hulení uplně v řiti, ale k němu to prostě sedělo jak prdel na hrnec.Byl totiž tak správně střelenej a sranda s ním byla veliká.Taky výborná vzpomínka na stužkáč, kde vznikla tahle památná fotka dvou opilců :o)))
No jinak kdybych tu měl vzpomínat všech asi 22 holek ze třídy,nestačilo by mi místo. Všechny byli hodné a fajn. Nepamatuju se, že bych měl s někým problém.Všichni jsme se snažili spolu vycházet co nejlíp.S většinou se dalo výborně pokecat a udělat srandu. Největší srandistky asi Alka, Pavča, Míša, Bára a další,nechci na někoho zapomenout. Radušku už jsem zmiňoval, motor celé naší třídy, moc chytrá holka,všem nám pomáhla, hlavně když někdo něco neměl, na Ráďu se dalo spolehnout :-)
Taky nesmím zapomenout na Grgy! Náš terč se Zdeňou :-) To se nedá popsat, to se musí zažít.
Prostě všichni byli strašně moc fajn.Nejhezčí byl samozdřejmě stužkáč a maturitní ples.Strašně dojemný záležitosti.Asi nezapomenu na to, jak jsme zcela improvizovaně uprostře plesové zábavy nastoupili před plný sál a spustili naši třídní hymnu Vysoký jalovec.Myslím, že tam jsme všem ukázali, jaká jsme skvělá parta a paralerní třídě spadla dolní čelist a mohli nám jen tiše závidět.
Na tohle období má fakt moc pěkný vzpomínky, ať už byli chvíle zlý nebo dobrý.Někdy si říkám, že zdravka klukovi možná dá víc jak vojna.A asi na tom něco bude. Rozhodně se na vojně nikdo nesetká s lidským utrpením a fyzickou zátěž a buzeraci od nadřízených na zdravce zažijete taky.Každopádně jsem moc rád, že jsem to absolvoval a díky skvělým profesorům u maturity i velmi úspěšně dokončil!
Na lidi ze třídy nikdy nezapomenu a jenom doufám, že se budem nadále scházet, i když bohužel ne tak často.Všechny zas moc rád uvidím a rád pokecám o životě a myslím,že u toho asi neskončíme střízlivý :-) Moc mi chybíte lidi, mám vás rád!!!
NIKDY SE NEVRÁÁÁTÍÍÍÍÍÍÍ, POHÁÁÁDKA MLÁÁÁDÍÍÍÍ...... :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ami ami | 15. března 2006 v 16:44 | Reagovat

Mno jo no..zlata leta mladi:D my veterani muzem vypravet, co? Mno ale Kubiku.. v te nemocnici kdyz sjem lezela a mel ses o me starat.. nic moc teda.. zabavit mobil a plachnout s nim.. To mi ke zdravi nepomohlo.. jinak v prevleku babiny na poslendim zvoneni ti to tak sluselo, ze jsem te malem nepoznala:D

2 ami ami | 15. března 2006 v 16:46 | Reagovat

Ja se Zdenou taky sedelaaa..ale jenom na zakladce.. s Jardou taky.. s tim taky na zakladce a co se tyce Honzika..to vis..s nama chytryma v acku mu bylo lip:D

3 RUDA RUDA | 15. března 2006 v 21:43 | Reagovat

ami: no jo,ale já tě v nemocnici neměl na starosti,já jsem tě akorát chodil otravovat :o)    Jinak děkuji!

4 ami ami | 17. března 2006 v 15:48 | Reagovat

modlim se at me nikdy na starosti uz nemas:D s tvou peci bych driv umrela:D

5 RUDA RUDA | 19. března 2006 v 12:44 | Reagovat

Kua podruhe ti opakuju,ze jsem te na starosti nemel,tak nediskutuj! Ja jsem byl jinak vzorna sestra :-)))

6 Raduška Raduška | 15. dubna 2006 v 18:23 | Reagovat

co říct Kubi....vzpomínám a držím slzy, amen

7 RUDA RUDA | 1. května 2006 v 18:50 | Reagovat

Jejda,Raduška si taky všimla? Tak to je fajne!

8 Efka Efka | 6. září 2006 v 20:01 | Reagovat

Jéé,Kubi,tak jsem tě tady nějak odhalila,sice trošku pozdě ale přece.Moc hezký to tady máš.Je mi z toho smutno,noo,ale co dá dělat.Tak tu naši bývalou třídu tady hezky opatruj :-)

9 Kubeek Kubeek | 12. září 2006 v 17:38 | Reagovat

Efka:No joo, budu se snažit. Hlavně vy se sami opatrujte :)

10 spawnns spawnns | E-mail | Web | 5. října 2006 v 19:50 | Reagovat

moooc hezky clanek

11 Zdeňa Zdeňa | E-mail | Web | 8. října 2006 v 21:44 | Reagovat

teď jsem to dočet celý a je mi hrozně smutno po Vás všech, z vlastní zkušenosti mohu říct,. že v praci je to opravdu hnusnej stereotyp a neni tam takova sranda. chtěl bych zase usednout do te naší lavice a zažít něco ztoho....

Náštěstí jsem opět s Rudou zase ve škole a spolem ve třídě !!! a začíná se to opravdu velice dobře vyvájet hlavně po te akci v klobůkách :-)

12 Kubeek Kubeek | 10. října 2006 v 16:36 | Reagovat

Zdeňa: Souhlas kamarýde :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama