Duben 2006

Srázek třídy SZŠ - 14.4.2006

19. dubna 2006 v 22:31 | RUDA |  Akcičky
Tak jsme se po dlouhé době zase srazili s pár lidičkama z naší bývalé "bobří" třídy SZŠ.Docela už jsem se na ně těšil, protože mi jejich společnost už docela dost chyběla.Srázek jsme měli naplánovanej v pátek o půl osmé na Maracaně a očekávalo se takových 15-20 lidí.Dorazil jsem do hospody nějak po půl, a nikde ani noha.Už jsem se chtěl otáčet ale za rohem u stolu naštěstí seděl Honza,tak jsme chvíli pokecali sami dva u pivka než se ráčili dorazit ostatní. Za pár minut nás tam pak našla už i Miška a po ní začali chodit další holky už ve větším počtu.Bylo to takový zvláštní, někteří se trochu změnili co se týče vizáže,(k lepšímu:) , ale u většiny mi připadalo,jako bych je viděl včera.K již výše jmenovaným přibyli ještě Raduška,Barča,Zelí,Ivanky Dvorská a Machová,Kája,Evka a nějak až po deváté došel Zdeňa a Alka.Chyběli hlavně zbylí kluci-Jarda sloužil noční,Milan slíbil že dojde a nedošel a Radoš se radši coural s mařkou po venku :( Ale jejich chyba!
Každej měl kotel zážitků,který jsme si prostě museli povyprávět-co bylo po maturitě atd.Nejvíc humorných ale i trošku drsných zážitků "ze života" vnesla asi Janča Zelinková s Míšou, který slouží jako sestřičky v nemocnici v Brně.No co tam holky zažívaj-něco jim závidí a v něčem i lituju.No ale to je život. Lepší už to asi nebude.Nejhezčí léta na střední škole jsou v háji a teď už to bude boj.Teď už je záchrana jen Vysoká škola.
Nicméně v ten večer si tohle nikdo asi nepřipouštěl a vesele jsme kalili,co nám játra stačily :o) Jako první opustili lokál Iva D. s Karolínou a po nich hned samozdřejmě Zdeňa,kterej ty srazy nějak bojkotuje a vždycky se zdrží jen na chvíli.Nevím čím to je,vždycky měl takovej smysl pro partu....
No,pokecali jsme,popili,zahráli fotbálek,usmívali se a náladička byla perfektní.Vypilo se toho docela hodně a když došlo na placení,rázem tam toho na lístku nakonec nějak dost přebývalo.Někdo vytáhl prupisku,že si něco jakože odškrtnem sami,jenomže než to stačil Honza zrealizovat,došla slečna hospodská a viděla prupisku nad lístkem v Honzové ruce.Byla docela dost nasraná a dávala nám to patřičně najevo.Nejhorší bylo,že nikdo tam nic neškrtl,a ona si myslela, že jo.No,ale jak jí to vysvětlit,že? Nakonec to Honza nějak doplatil a radši jsme se klidili ven.Myslím,že slečna nás tam příště už asi neuvidí moc ráda :o)
Závěrečný tažení mířilo na Oskol na disco.(FUJ!) Tam jsme pokračovali ve smršti Jelzinů a podobných sladkých sraček,navíc u baru byli každou chvíli nějaký panáky zdarma, takže dráček byl hned na světě.Ale v pohodě.Každej věděl co dělá a nikdo nebyl extrémně na sračky.Prostě náladička jak má byt!No na Oskole oproti zvyklostem zoufale málo lidí,tím líp pro nás.Něco jsme si zatančili,s Alkou jsme ještě zabaňkovali a po druhé hodině už byla nuda,tak jsem se uráčil odejít.Čtvrt hoďky jsem ještě čekal venku na nějakýho taxála,přitom vždycky se o ně před Oskolem skoro zakopává.Najednou nic.No nějakej týpek mě hodil za 150 Kč domů,tak jsem mu na rozloučenou řekl,že je moc drahej, že ostatní mě vozí za kilo.Vydřiduch!
Ráno raníčko Kubík vstal kolem jedenácté a byl překvapenej,jak je svěží-blbě mu nebylo,hlava nebolela....tak kdyby to bylo vždycky tak jsem spokojenej :o)
Každopádně srázek se vydařil,jsem rád že jsem ty lidičky zase mohl vidět a doufám, že v létě zakalíme někde na chatě, jak jsme se domlouvali.Tahle partička je prostě správná a jsem rád že můžu být její součástí. Nechť žijeme!!!!

Divokej Bill - Zlín 11.4.2006

12. dubna 2006 v 18:49 | RUDA |  Akcičky

Tak nám populární kapelka Divokej Bill konečně na jeden večer zakotvila na své nekonečné koncertní plavbě i v nedalekém Zlíně.To jsme si samozdřejmě nesměli nechat ujít,neboť se nám jejich muzika velice líbí a těšili jsme se na to už dva měsíce dopředu.
Minulej týden Billové vydali svoje nový CD tak jsme za ten týden stihli nový písničky pořádně naposlouchat a musím říct, že se jim CD velice povedlo.Myslím, že řada písniček časem zlidový a halekačka "Alkohol" bude určitě nejen naším hitem č.1 u letních táboráků :-)
Včera jsme se vydali na koncík nějak před sedmou s Mončou a s mojí mamkou,která je taky dost žere a o půl osmé už jsme seděli na zadku na Novestě ve Zlíně a čekali na předkapelu, čímž byla skupina Prohrála v kartách.Docela příjemně mě překvapili.Je to taková pohodovka trošku řízlá neopunkem, prostě všehochuť a naživo to rozhodně znělo dobře.Hráli docela dlouho a Divokej Bill se dostal na scénu až tak nějak kolem půl desáté! Podium měli nachystaná stylově,za bubeníkem trčela příď jejich korábu,světla a zvuk taky v pohodě.
No a kapela to hned od začátku rozjela na plná koule peckou "Divokej Bill" a pokračovala samýma provařenýma hitama prokládanýma písněma z nové desky,který zněly i naživo dost dobře.Obnovili i docela starý písně z první desky, akorát kromě "Kladiva", která nějak není nic moc, mohli zahrát novou singlovku Síť, která mi tam celkem chyběla.Ale jinak OK.
Z téhle jejich muziky číší obrovská dávka energie a jenom škoda, že jsem se ženskýma musel sedět, jinak bych zapařil jak blázen. Prostě mazec! Asi po hodince a čtvrt oficiálně skončili, jenže lidi je nastartovali k fantastickýmu výkonu a chalani ještě přidali tři písně navíc.To ovšem nikomu nestačilo a tak po chvilce vylezli k dalšímu přídavku a samozdřejmě nesměl chybět hit "Alkohol", což se na závěr výtečně hodilo.Jako uplně poslední si zazpívali společně i s předkapelou "Rozárku" a hala byla spokojená.Takže se koncík ptotáhl k všeobecné spokojenosti až do čtvrt na dvanáct a byl to fakt zážitek. Tenhle koncík přenášelo živě i AZ radio, takže ho máme i nahranej doma na kazetě na památku :-) Akorát ty závěrečný přídavky,kterýma celej koncert vrcholil už radio nevysílalo,což je docela škoda, ale my jsme tam byli, takže jsme o nic nepřišli :-)
No prostě fajn strávenej úterní večer a teď už see akorát můžu těšit do Třince na fesťák, kde mimo jiný budou Billové taky.No a další kalby nás určitě ještě čekají....

Světlo

6. dubna 2006 v 18:47 | RUDA |  My art
Tak po dlouhé době přihazuju něco z mé vlastní tvorby. Osobně to považuju zatím za nejlepší, co mě zatím napadlo....
SVĚTLO

Ami C
Na hodinách se čas zastavil
G
kolem je ticho a tma,
Emi
nic necítíš.
Ami G
Někdo to do tebe napálil
Emi
teď slyšíš jenom hlasy,
Ami
nikoho nevidíš.

Hlasy se ztrácí v ozvěnách
vůbec nic nevnímáš
a nic tě nebolí.
Ocitáš se v cizích proměnách
vepředu světlo
vzadu tmavé údolí.

Dlouho to trvat nebude
musíš si vybrat,
kterou cestou dál chceš jít.
Moc času ti však nezbývá,
Můžeš jít zpátky
nebo všechny opustit.

Najednou uslyšíš sirény,
seshora vidíš,
jak ven tě tahají.
Svět se ti náhle zatočí
a ty chceš jít zpět,
hlasy tě volají.Srdce se rázem rozbuší,
prudce se nadechneš,
máš velkou vůli žít.
Nad sebou matně vidíš přízraky,
které tak chtějí
ze všech sil tě zachránit.

Odvahu máš a tak ses vrátil zpět,
ještě však nevíš co se bude dít.
Až za pár dní se probudíš
a pak zjistíš,
že nemůžeš to rozchodit…