Srpen 2006

Barum Rally Zlín

24. srpna 2006 v 23:00 | RUDA |  Akcičky
Nevím jak pro koho, ale pro mě jako vášnivýho fandu rally začíná o tomto víkendu motoristickej svátek a vrchol letošní sezony a tím je zlínská Barum Rally. Jedná se o mistrovství Evropy a na startu se objeví řada skvělých jezdců v čele s naším asi nejlepším jezdcem Romanem Krestou.Takže vás, který rally aspoň trochu zajímá nebo se chcete jen tak mrknout ze zajímavosti určitě zvu na tuhle velkou akci a třeba se někde potkáme kolem trati :o)
Stručný program rally : Pátek 25.8
1 Super SS Zlín 21:00 (superspeciálka v ulicích Zlína za tmy, super podívaná)

Sobota 26.8.
2 Slušovice 8:28
3 Pindula 8:56
4 Troják 12:09
5 Slušovice 12:57
6 Pindula 13:25
7 Troják 16:38
8 Slušovice 17:26
9 Pindula 17:54
Neděle 27.8.
10 Halenkovice 9:13
11 Kudlovice 10:01
12 Komárov 10:44
13 Halenkovice 12:22
14 Kudlovice 13:10
15 Komárov 13:53
Toť stručný program startů jednotlivých RZ. Více info na www.barum.rally.cz nebo na www.ewrc.cz
Moje fotky z téhle akce už jsou kompletně narvaný v
GALERCE :o)

Úterý 29.8. 2006 : Tak Barumku máme už úspěšně za sebou, musím říct že se celkem dobře podařila a znova nás obohatila o zajímavé zážitky. Podle očekávání zvítězil domácí miláček a bývalí tovární jezdec Fordu Roman Kresta na Mitsubishi Lancer Evo IX a to bez sebemenšího zaváhání.Počasí se taky celkem vydařilo, dokonce jsem spatřil i tornádo (a to nekecám, mám foto) no a všeobecně to bylo super.Nezbývá, než se zase těšit na další ročník! Sportu zdar a rally zvlášť :o)


Jak se Šimpa loučil se svobodou

20. srpna 2006 v 21:53 | RUDA |  Akcičky
Tak už asi fakt stárnem a čas rychle letí, protože naši kamarádi se začínají ženit a to už asi je nějaký znamení...
Nicméně s radostí všem oznamuji, že náš dlouholetý těšnovický přítel Pavel Rampula alias Šimpa, vstoupí příští sobotu 26.8. 2006 do stavu manželského se svou milou přítelkyní Dančou (teda pokud si to ještě do té doby někdo z nich nerozmyslí :o)
No a jak to tak už bývá, co by jsme to byli za kamarády, kdybysme mu nevystrojili bránu! A tak v sobotu zrána, se naložila u Šívarů brána, kterou dovezl na káře pan Vrána :o) (Sakra ze mně bude básník...) No prostě dopoledne se stará opelichaná brána odstrojila a odpoledne se před školou nová zase nastrojila. A byla rozhodně hezčí než ta původní!
Plánovaný "přínos" brány byl v šest hodin večer, jenomže chlapci domluvili s místním rozhlasovým DJ´s panem Večerkou malé překvapení, v podobě vyhlášení našeho přání pro nastávající novomanžele a trochou romantické music už na půl šesté, takže se to nakonec nějak vymklo z ruky, no ale nakonec to nějak dopadlo :) Novomanželům jsme zazpívali,pokřtili jsme bránu, popřáli hodně štěstí, dali si přípitek, předali dary, poseděli jsme před barákem a kochali se krásně nastrojeným vchodem do Pavlíkova domečku.Poté se razilo směr Trávník, kde se měla Pavlova svoboda zapít.
V Trávníku nastal trochu problém s naražením bečky, protože nebyla k sehnání žádná funkční pumpa, kterou by se bečka dala natlakovat a tak nám trvalo nějakej čas, než Ivan sehnal od kamaráda minipumpičku na kolo, která aspoň zčásti problém vyřešila. No a tak se muselo vesele ale úporně pumpovat, aby aspoň nějaký to pivo vyteklo ven.Nálada byla dobrá, sranda byla taky ohínek nám plál a buřty se opíkaly jako za mlada.Tak jsme všichni trochu zavzpomínali na starý časy a snad bylo všem fajn.Pavel s Dančou vypadali spokojeně tak snad jim tom ještě nějakej ten pátek vydrží :o)
Každopádně všechno jednou končí a jim teď začne novej život a určitě jim všichni přejeme, aby v něm byli šťastní a spokojení a aby nic zlýho jejich lásku neohrozilo.Takže MNOHO ŠTĚSTÍ NOVOMANŽELŮM. Ať vám to šlape!!! :o)
Mimochodem, nevím koho má Pavel víc radši??? Měl by si v tom před svatbou ještě udělat jasno :o))) ( viz. foto)
Na víc fotek můžete upřít zrak v GALERCE !!!

Happy birthday Bubáku

19. srpna 2006 v 16:43 | RUDA |  My friends
Poslední dny se nám s těma narozkama nějak roztrhl pytel a tak teda dnes 19.8.2006 slaví další náš kamarid Jiří Hýža alias BUBÁK svoje 22. narozeniny.Přejeme samozdřejmě hodně zdravíčka, štěstí, lásky, peněz a ještě hodně skvělých pařeb. Happy birthday Bubáku :o)

Happy birthday Obrázku

18. srpna 2006 v 0:26 | RUDA |  My friends
Dnes nebo vlastně už včera 17.8. slaví náš souputník a věrný kamarád Obrázek (PETR OBDRŽÁLEK) neuvěřitelných 28 let.Přejeme mu všechno nejlepší, havně hodně lásky a ať mu slouží zdravíčko.HAPPY BIRTHDAY OBRÁZKU

Kamínka 2006 aneb Jak se oslavuje pivo :)

14. srpna 2006 v 15:07 | RUDA |  Akcičky
Taaak, opět se sešel rok s rokem a nás čekala ve dnech 11.-13. srpna 2006 druhá největší akce letošní sezóny a tou byly Pivní slavnosti na Kamínkách u Roštína. Každoročně velmi očekávaná akcička, kde se potkává hrozně moc dobrých lidí, dobré muziky a samozdřejmě dobré nálady. S tou muzikou to sice letos asi bylo nejslabší za poslední leta, no ale zachránily to aspoň hvězdy typu Koláře a Dogy. Ale o tom potom :o)
Mě osobně čekal v pátek docela dost hektickej den, protože jsem se ještě ráno nacházel na Slovensku, kde jsem týden dovolenkoval (a o tom taky potom...) Takže ráno jsem hupsnul v Žilině na vláček a upaloval směr domov.Do Kroměříže jsem dorazil asi o půl jedné, v naději, že mi snad pojede nějakej autobus aspoň do nejbližší dědiny.Samozdřejmě se tak nedělo a tak po hodině marnýho čekání jsem se vydal na stopa a děkuji mladé paní, která mi zastavila a dovezla mé znavené tělo aspoň do Trávníka.Sice nás málem smetl vlak na přejezdu, ale zvládli jsme to :o) No až jsem se doplahočil domů,tak začala honba s časem no ale nakonec jsem po páté hodině vyrazil z garáže a postupně nabíral Vranysa a Bubáka s Evžou.
Sice jsme na Kamínka dorazili poměrně brzo, ale i tak mi bylo divný, kolik je tam najednou volnýho místa na parkování, takže jsme měli auto až skoro u brány.Oproti minulým ročníkům, kdy bylo blízký pole docela plný aut to byl celkem nezvyk....
Po dlouhým vybírání místa pro stan jsme se nakonec utábořili a do naší stanové "mini vesničky" se přidali ještě Ondra s Andreou.No a pak už se asi začalo pít. Nejdřív přilítl Buksa s flaškou trnkové, pak něco vybalil Vajco, pak Bubák vytáhl zelenou, zavzpomínali jsme na Karwinioczku, pak se šlo na pivo a pak už Nevím :o))))

No nee, že bych si nic nepamatoval, ale Nevím se jmenuje kapelka tří malých rockerů, kteří mydlí jednu skvělou pecku za druhou a že jim to sakra jde!!! Tyhle kluky už jsem viděl asi počtvrté a musím říct, že jsou čím dál lepší. A pokud budou skládat víc vlastních písniček, tak z nich asi fakt něco bude.
No jinak páteční večer utíkal celkem rychle, pořád jsme někde pendlovali, oslavovali pivo, jelikož to byl právě jeho svátek (no nevím,proč by třeba v zimě nemohli udělat slavnosti slivovice :o) no a furt se člověk potkával s někým známým, no a když se potká známej tak co se na takové akci udělá??? Všichni víme :o) Potřeseme mu rukou samozdřejmě :o)))
No a když si tak člověk "potřásl rukama" s každým tak už tam všichni poletovali jak ještěři a o dobrou náladu nebyla vůbec nouze.No prostě kalilo se, co si budem nalhávat, ale k tomu ta akce je taky určená, takže kdo na Kamínkách nekalil, ať hodí kamenem :)

No někteří odpadli celkem brzo, nevím jestli únavou či chlastem... Vranysa se mi vzbudit nepodařilo ale Bubáka ano a tak jsme se spolu vydali před podium podívat se na Péťu Kolářa. Lidí na něj bylo celkem dosti, poslouchat se to taky dalo, ale prostě v Arakainu mu to sedělo víc, tohle už je jen taková továrna na prachy bych řekl! Jelikož to byla hlavní hvězda večera tak jsme zvládli odposlouchat celej koncert a pak se šlo zase někam do prostoru poletovat.
Nevím kde se ztratil Bubák, já jsem šel před chajdu, kde byl ubytovanej Kolář ve snaze ulovit podpis pro Monču.No bylo to docela těžký, protože ostraha byla jako kdyby v té chatě měli být ubytovaní Rolling Stones a tak jsme tam stepoval docela dost dlouho.Naštěstí jsem tam potkal tři sympatické děvčata, které tam byli se stejným záměrem, a tak mi to s nima aspoň líp utíkalo.nakonec se mi tam podařilo fotku propašovat pomocí paní Zakravačové no a po půl hodince, kterou jsme s holkama vyplnili v restauraci si nás dokonce pan zpěvák pozval dovnitř (asi za odměnu za to čekání :o) No a tak jsme se s ním my čtyři VyVolení pofotili, podškrábl se nám a pak hurá zase někam pryč.
Stejně nechápu proč ze sebe dělá takovou hvězdu. Pokud nestojí o publicitu tak ať to nedělá! Uznávám, že je teď docela v laufu a má úspěch, ale uplně se vyhýbat lidem taky není dobrý. Setkal jsem se s podle mě s daleko slavnějšíma zpěvákama jako je Landa, Brichta anebo s borcama se známých kapel a ti si na nic nehrajou, normálně s člověkem pokecají a nic se neděje.Z Koláře je prostě cítit takový to " já jsem hvězda,kdo je víc? " Možná je to jen můj pocit, ale už víc lidí, kteří se s ním potkali, mělo stejný dojem.No ale přejme mu to... :)
No pak jsem poletoval už ani nevím kde.Fotky z toho večera už žádný nemám,takže nemám podle čeho se orientovat :o) No asi jsem ještě poseděl s holkama, mrknout na Tip Top a šel chrnět do stanu.

Sobota: Ráno překvapivě v pohodě, vstávali jsme tak nějak všichni hromadně a hned z rána nás perfektně pobavil Buksa, když nám vyprávěl jak si v noci chtěli ukrást obří nafukovací atrakci v podobě krýglu piva s Kozlem. No odvážní hoši to chtěli mít na zahradě a až už se jim to podařilo vyfouknout, zbalit a přetáhnout přes plot, tak je venku vyhmátli nic netušící policajti no a pak už chlapci měli průser :o)
Venku ráno panovalo krásný počasí, slunce svítilo až nám bylo horko a tak jsme si mysleli jak bude krásně....
Zatím se začala nafukovat další atrakce , což byl bungee runing neboli běh na gumě.To jsme museli samozdřejmě hned otestovat, když jsme viděli první odvážlivce jak je guma strhává neskutečnou silou zpátky ve stavu beztíže. První to testnul Bubák s Buksou a pak jsem se odhodlal i já s Ondrou Vajcem. No spočívalo to v tom,kdo dotáhne svý pivko nejdál.Vajco asi vyhrál, no ale byl to mazec.Guma našpónovaná jak cyp a při sebemenším zaváhání to trhlo a člověk letěl zpátky.No dobrá sranda.Sice jsem si málem při posledním "návratu" zlomil vaz, ale jinak super.Asi proto jsme museli podepisovat prohlášení, že jdem do toho na vlastní nebezpečí :) Sotva jsem z toho slezl,cítil jsem se uplně lehkej,jako kdybych lítal no a po tom pátečním večeru to taky nebylo na žaludek to nejlepší,ale ustál jsem to!!!

No potom jsem se šel projít do lesa podívat se kudy povede trasa Barum rally, na kterou se chystám, trošku jsem porelaxoval na kládách a šel zpátky do areálu, kde už seděli moji soukmenovci s kreslířem z Trnek Brnek Ivanem Křemečkem, kterej právě Bubákovi tvořil na paži LOVE VOLE.
Já jsem taky nemohl zůstat nepokérovaný, a tak jsem si nechal čmrknout Ivanovu nejznámější postavičku Vincka Šlauška. Nevím proč, ale pak si všichni mysleli, že to jsem já ?????
A to už bylo kolem poledne a na podi začali řádit Kosovci s Laďou Běsem, což je největší ďábel pod Sluncem a to ještě bylo jakž takž pěkně, takže jsme si to užívali.

Pak už se začalo smrákata pokapkávat, Kosovci dohráli a začali pivní soutěže.Nejkvalitnější byl asi pivní moták,což je každoročně asi nesrandovnější soutěž.Vidět pak ty chudáky jak se marně snaží najít směr k slečně s pívem je trošku tragikomický :o) Ostatní soutěže byli ještě jakž takž směšný díky vtipným komentářům moderátorů,ale pak už se spustil trochu vytrvalejší déšť a už bylo po srandě.Museli jsme se schovat do stanů nebo do hospody s nadějí,že snad třeba na večer pršet přestane.Mezitím hrála kapela My Pulse, kterou jsem vůbec neznal, ale když jsem je tak ze stanu poslouchal tak mi to nedalo a musel jsem se na ně jit i přes ten déšť podívat.A fakt mě zaujali,dost dobrý.Škoda že pršelo a měli tam tak málo lidí, jinak si myslím,že by určitě měli úspěch.Tak snad je uvidím i jinde s pořádným kotlem.Po nich vystoupila ještě nějaká kapela ani nevím co to bylo,páč v programu nebyli napsaní, po nich Turbo, což mě absolutně nebere a kolem půl desáté už jsme vyhlíželi zelenou doávku s nápisem DOGA.Chlapi přijeli těsně před vystoupením, takže jenom vyházeli věci na podium a šlo se hrát.Aspoň v tu chvíli se nad námi Svatý Petr smiloval a přestalo pršet,takže jsme nemuseli moknout a v pohodě si koncert užít.Doga zahrála stejnej playlist jako v Třincu nebo v Otrokovicích,což byla trošku i škoda , ale i tak to bylo super.Mohli sice zahrát trošku dýl, ale měli v ten den už druhej koncert, takže jim to bylo odpuštěno.Sklidili celkem velkej úspěch, takže myslím, že mohli být spokojení.
Akorát nás tam v první řadě prudil jeden týpek, kterej byl strašně ožralej a pořád se rval na naše místo, až to Bubák s Vranysem nevydrželi a začali ho pěkně křesat až tam museli vletět securiťáci.Se divým že toho zjeba nevyvedli, ale od té doby už byl klidnej jak beránek.Dobře mu tak šmejdovi :)

Více mojich fotek Dogy z Kamínek je ke shlédnutí přímo na jejich oficiálním webu www.dogamusic.cz
Po Doze začali hrát Clou, což mě teda moc nezaujalo a tak jsme šli pokecat s Mrňusem a s Pepou vedle podia.Kluci jeli po koncertě domů, což byla škoda, protože na Kamínkách každoročně přespávali a tak se dalo zakaliť. Letos se teda kalba s Dogou nekonala, ale nechali nám tady aspoň Sázu, což je takovej jejich "tour manager" a neskutečně vtipnej člověk.Počítal jsem s tím, že v sobotu už budu střízlivej, jenže pak Sáza poručil celýmu stolu Plum Vodky a už to jelo.Samozdřejmě se to neobešlo bez otáčení koleček ,takže někteří už byli po chvilce rudí jak Indiáni s vytahanýma trenkama :o) Až Sáza konečně našel ubytování, tak šel i s dcerou spát a my zůstali v hospodě plné lidí, protože venku zase začalo pršet.Pan Bubák se rozhodl, že se bude zpívat, a tak se celý stůl samozdřejmě přidal a myslím že jsme tím zaujali celou restauraci, protože všechny pohledy směřovali právě k našemu stolu :o) No ale to nikdo z nás neřešil a ještě jsme si to začali natáčet na foťáky, takže vznikly kvalitní videa, který se tu snad se souhlasem všech zůčastněných taky objeví.

No večer nám teda nějak rychle utekl,protože pak jsme se šli s Vranysem podívat na Kosovce a zjitili jsme, že už to balí.Mrknu na hodinky a ono místo námi odhadované půl jedné bylo asi čtvrt na čtyři!!!
To bylo nemilé, ale vůbec jsme nebyli unavení.Když jsme to oznámili Bubákovi, taky nám nechtěl věřit, protože měl na hodinkách půl jedné.(Beztak si je přetočil schválně:o) No s doměním, že půjdem pokračovat, jsme se šli jen podívat do stanu, jenomže Bubák sotva dolehl,začal chrnět.Ani ne po dvou minutách co dolehl se mi na otázku:" Bubáku jdeš kalit?" dostavilo od Evženky odpovědi: "Ten je tuhéééé..." Aha tak nic:o)))
Takže jsme to zabalili s Vranysem taky a po bouři nastal opět klid.Neděle ráno byla poklidná,někteří vstávali trošku pokrčení, ale bylo nám hej a mohli jsme kolem oběda odjíždět s pocitem, že se akce vydařila.Sice to v sobotu pokazil ten déšť ale obě dvě noci stáli za to!Ještě jsem udělal na závěr dobrý skutek a s Vranysem jsme se po vyhození Bubáka, Evži a Rádi Svobody vrátili zpět pro Sázu s dcerou a hodili je do města na nádraží.Takže všichni byli spokojení, všechno dobře dopadlo,jediné hrdlo nezůstalo suché a za rok se snad zase ve zdraví sejdem ve stejném nebo možná větším počtu zase na Kamínkách. Lovu zdar a fotbalu zvlášť :o)))
Na fotečky z Kamínek se mrkejte v GALERCE
BONUS: Vyhlašuju anketu O nejhezčí dračí oči letošních Kamínek.Hlasujte v anketě po článkem v sekci Komentáře!

Pivní slavnosti - Kamínka

4. srpna 2006 v 19:55 | RUDA |  Akcičky

Takže za týden nám vypukne na Kamínkách u Roštína každoročně velmi očekávaná akce a tou jsou Slavnosti piva. Chystá se tam kotel známých i neznámých lidí a já doufám že se tam potkám právě S VÁMA!!!
Letošní ročník je sice po stránce hudby hodně slabší,než ty předešlý, ale to nám vůbec nevadí,protože tady jde hlavně o dobrou náladu a o přátele! Největší lákadla budou určitě Petr Kolář s kapelou ,kterýho moc nemusím, DOGA, kterou musím a asi Clou, kteří jsou čím dál populárnější, ale mě jejich hudba nic neříká,ale uvidíme naživo!
Stručný program pro vás vypracovala Zdenička,jukni SEM! Takže v pátek na Kamínkách. Pampalá.