Září 2006

Pozvánka na Harlej

25. září 2006 v 19:25 | RUDA |  Akcičky

V našem zabitým okrese se nějak poslední dobou roztrhl pytel s dobrýma koncertama a to je jenom dobře. Další nášup skvělé muziky na nás čeká už tento pátek ve Zborovicích a to v podobě špičkové kapely HARLEJ, která tu odehraje svůj plnohodnotnej koncert. Poprvé do našeho kraje zavítají s novým zpěvákem a s čerstvě vydanou deskou Čtyři z punku a pes, která se mimochodem velice povedla (ale o tom potom)!
Takže kdo nemá v pátek co dělat a má rád tuhle kapelku - 29.9.2006 na HARLEJ do Zborovic u Kroměříže!!! ZAPAŘÍME :o)

Rock Session v Lubné (15.9.2006)

17. září 2006 v 12:07 | RUDA |  Akcičky
Po dlouhé době se zase v Lubné něco dělo. Tradiční zdejší zábavy tu tentokrát vystřídala pěkně tvrdá muzika a zdejší starousedlíci z toho museli být pěkně na větvi, protože myslím, že
kromě nedávnýho koncertu Debustrolu, Lubná takovej nářez ještě nezažila :o)
Pořádal se tu takovej minifesťáček a hlavníma hvězdama večera měly být kapely Dark Gamballe a pražští Cocotte Minute.Celý to mělo vypuknout už v sedm hodin večer, já jse vyrazil spolu ještě s Verčou busem v osm, což byl ideální čas. Dojeli jsme zrovna když dohrála nějaká kapelka jménem Forrest Jump, od které jsem bohužel neslyšel ani tón no a tak jsme sedli za Evkou a za Pecou na pivko a čekali na další kapelku.Tou byla skupina Enigmatic Faith a to byl drsnej hardcore s tradičním "vyblitým" zpěvem :) Pořád jsme zkoumali, kdo že to tam vlastně zpívá, jestli je to chlap v sukni anebo zmutovaná ženská, protože zpěv nebo spíš řev to mělo jak chlap a postavu jak baba. Nakonec jsme teda usoudili, že to má kozy tak to bude ženská a když jsem přišel blíž k podiu, zjistil jsem, že je i docela šikovná.No ale co takový jemný stvoření ze sebe dokázalo vyloudit, to byl fakt hukot :)
Pak nastala opět pauza a to už se začali na podiu chystat hudebníci z Dark Gamballe.Tuhle skupinu jsem slyšel naživo snad jen jednou a to před pár lety, kdy se ještě jmenovali krátce - DARK a hráli trošku jinej styl muziky. Ted jsem od nich znal jen pár písniček z rádia, tak jsem na ně byl zvědavej. No začali celkem dobře a to už byla ta správná nálada na paření, takže jsme se protlačili do předních řad a neúnavně poskakovali, protože obzvlášť v refrénech jejich hudba nemohla nechat nikoho v klidu. Bylo to melodický a "skočný" zároveň a lidi se dobře bavili. Jo, tahle kapelka mě příjemně překvapila, takže už se sháním po jejich novým CD. Nemáte někdo??? :) I po vizuální stránce mají jejich koncerty svůj styl, ať už to jsou bicí a aparatura omotaný pavučinama anebo image zpěváka s rohatým kloboukem a démonickýma kontaktníma čočkama. Prostě dobrý, bavilo mě to!!!
Po plnohodnotně odehraným koncertu opět nastala pauzička vyplněná doplňováním tekutin, bo člověk jich hodně vypotil no a pak už se čekalo na hlavní headlinery večera Cocotte Minute.Musím říct, že tuhle kapelku jsem dřív neměl nějak moc v oblibě, nějak mě jejch styl moc nebavil a považoval jsem je jen za takovou další nu-matalovou bandu, která se snaží prosadit na zrovna populární vlně tohohle stylu muziky. Až letos vydali svoji druhou desku s názvem Proti sobě, začínal jsem jim přicházet postupně na chuť a jejich muzika se mi dostala od té doby silně pod kůži.Z první desky se mi líbilo jen pár songů, no ale ta druhá se jim podařila podstatně líp, co píseň to hit. Viděl jsem je jen jednou minulej rok na fesťáku v Třinci a to jenom tak zpovzdálí, no ale teď už jsem se na ně do Lubné dost těšil.
Začali pěkně zostra úvodní skladbou Proti sobě no a pak už to solili jednu pecku za druhou.Opět se nedalo vydržet stát v klidu a před podiem se vytvořil pěknej kotel, kde se drsně pogovalo - no byl to nářez.Jsem ani nečekal, kolik lidí to bude bavit a ono ejhle, každej se nechal strhnout a bylo poznat na koho většina lidí přišla. Návštěva byla fakt solidní, ze začátku jsme si mysleli, že tam nikdo nebude ale kolem desáté hodiny byl zdejší areál dost dobře zaplněnej, že tak už to tam dlouho nebylo.Cocotti hráli perfektně, ke konci už jsem chytal křeče do lýtek, který mě trápí ještě teď v neděli, k tomu se v sobotu ráno přidala bolest za krkem z neustálýho třepání hlavou, no ale tohle je prostě známka toho, že se prostě neúnavně pařilo a nešlo přestat.Takhle zničenej už jsem po koncertě dlouho nebyl - no něco na tom bude :)
Kapelka odehrála výbornej koncert, líbilo se mi, že obě kapely odehráli plnej koncertní set přes hodinu a půl určitě a nepojali to jako na festivalech, kdy se hraje zkrácenej, ani ne hodinovej setík.Po koncíku ještě byla na programu kroměřížská mladá kapelka ZaBILLow, která hraje převzatý písně, většinou starý klasiky i něco novějšího a šlape jim to pěkně, na to,jak jsou mladí. Mezitím se nějak korzovalo mezi hospodou a placem, ještě jsme se pofotili s Zellerem, což je zpěvák Cocottů a dost pohodovej borec, s kterým se dalo normálně pokecat.
Prostě to v pátek nemělo chybu a jsem s touhle akcičkou nadmíru spokojenej a ten kdo tam nejel, má holt smůlu a o hodně přišel.Jen je škoda, že v Lubné bývá takových větších akcí málo, zábavy už nějak někoho moc extra neberou a jelikož v Kroměříži není pořádnej rockovej klub, mohla by se stát Lubná takovým stánkem rockových koncertů v okrese.Chce to jen ty správný lidi, kteří to uměj zařídit a v pátek bylo poznat, že to jde. Důkazem byla i velice pěkná návštěva takže doufejme, že tu zanedlouho uvidíme další pořádnou "větší" kapelu.

Nějaký fotky z koncertu Dark Gamballe v Lubné jsou i na jejich oficiálních stránkách. Já jsem se tam našel :o)

Celkem zajímavej víkend 9. - 10.9.06

11. září 2006 v 18:31 | RUDA |  Co sa stalo nové!?
Zase jeden víkendík v trapu, no ale tentokrát byl pro mě tak nabytej různýma zážitkama, že fakt stál za to! Páteční kotojedský výlet to odstartoval, ale o tom není třeba se rozepisovat.Tam jsme se prostě s Vranysem domluvili, že půjdeme v sobotu ráno na motokros.Jelikož jsme se ale do postelí dostali až nějak po druhé ranní, bylo vstávání o to těžší no a já jsem tudíž dorazil s hodinovým zpožděním.Tak jsem si v klidu sedl do lesíčka na čekanou a díval se na svištící motorky, který se proháněly těšnovickým lesem Hvězda hlava nehlava.Konalo se tu MČR v enduru - Cross Country, což je velice zajímavá podívaná a taky největší závod v roce co se na naší trati jede.No ke konci už jsem se s Vranysem potkali a kolem oběda jsme zase razili domů.Zkoušel jsem dospávat to, co jsem nestihl v noci, ale nedařilo se.Bohužel.
Na plánu dne byly Pivní slavnosti v Kroměříži na Pionýrské louce.Všichni, kdož slibovali že pojedou se na to nějakým záhadným způsobem vys.... a to ani netuší o co přišli!!! Takže mi nezbývalo než se do KM vypravit sám s nadějí, že tam někdo známej bude.Slavnosti začali už v jednu odpol. ale já jsem razil až o půl páté,kdy měli teprve hrát ty lepší kapelky, kvůli kterým jsem tam jel. Naštěstí jsem hned z jedničky potkal Lucku s Evkou, takže bylo o společnost postaráno no a později se přifařil i Čenda, kterej se mě pak až do konce držel jako klíště, abych mu náhodou neujel :o)
Po nějaké maďarské kapele, která mě teda moc nechytla naběhl na podium bývalý moderátor Azetka, dnes už brněnskýho radia Hey Radim Koziel
, kterej celou akci moderoval a to velice vtipně.Je to prostě ďábel, kterej se s ničím nepáře.Nastali pivní soutěže a všichni valili oči, když dva týpci kopli tupláka za 4 sekundy!!!! Nehorázný prasata :o)
Pak už naběhla na plac brněnská kapelka s názvem Morčata na útěku, což je takovej trošku pornorock, s neskutečnýma textama.Kdo nezná, ať si je sežene.Fakt sranda. No a sranda nechyběla ani při jejich koncertě, prostě tohle je kapelka k pobavení publika.
Po nich nastoupila asi nejslavnější a nejoblíbenější kroměřížská kapela a tou je Nšoči! Zase jsem je po dlouhé době viděl a jejich vystoupení stojí pořád za to i když už nějakej ten pátek hrajou to samý.Na kroměřižáky to ale platí a na Nšoči tu nikdo nedá dopustit. Prostě standartní super odvaz :)
Po Nšočácích nastoupila po delší pauzičce hlavní hvězda večera a tou byli liberečtí Krucipüsk s démonickým frontmanem Tomášem Hajíčkem.
Nejlepší zápich měl Čenda, kterej před koncertem vykládal, že tuhle hudbu teda moc nemusí a odešel do zadních řad. Jakmile vlezl Hajda na podium a spustil svoji pekelnou show, Čenda doletěl dopředu, že se teda na to "zlo" musí mrknout zblízka, že to snad ani není možný, že to nikdy neviděl :o)
Vydržel tam asi tak 4 písničky a pak se zase klidil do zadu s tím, že se toho člověka na podiu bojí :o)))
No a na konec po koncertě po mě ještě chtěl, abych mu Krucipüsky vypálil na CD, že se mu to moc líbilo. Je to prostě Čenda :)
K samotnýmu vystoupení Krucipísků: no nemělo to samozdřejmě chybu, energický vystoupení, neskutečný Hajíčkovy grimasy a šíleneckej projev.Je to prostě šílenej viking a vynikající profík, kterej do toho vystopení dal všechno a celá kapela taky a bylo vidět, že se tím koncertem všichni bavili. Lidi byli taky spokojení, sešlo se jich celkem dost a atmoška byla super.Kapela zahrála až na pár vyjímek všechny pecky z poslední desky DRUIDE! plus několik nových z chystanýho alba a samozdřejmě i pár starších kousků.Každopádně hodně lidí nadchli a kdo neviděl, má smůlu.Stálo to fakt za to.
Po Krucipüsku už většina lidí odcházela domů, my jsme si ještě chvilku počkali na další kapelku s názvem Skamafutra. Docela dobrý skáčko v čele se zpěvačkou, v některých písničkách jim to pěkně šlapalo, ale holt měli nevýhodu, že hráli až poslední a tak o ně moc velkej zájem nebyl.Škoda, taky bych si je poslechnul dýl, ale únava už byla značná a tak jsme se asi v půlce jejich vystoupení odporoučeli s Čendou domů.Sobota se teda pěkně vydařila a zvlášť díky Krucipísku bude na co vzpomínat.
V neděli jsem vstával hodně pozdě, neb jsem doháněl spánkovej deficit z pátku.Ve 12 hod opět pokračovalo druhýma jízdama enduro na Hvězdě a tak jsme opět s Vranysem razili do lesa.
Mno, zpočátku jsme se zabývali motorkama, což nám vydrželo asi tak hoďku.Chodili jsme lesem a dívali se na jezdce na zajímavých místech.Největší kládu jel tradičně Zdenek Gottwald, kterej to opět, jako už každoročně bezkonkurenčně vyhrál rozdílem třídy.Prostě pan jezdec a při pohledu na něj v některých lesních úsecích mrazí v zádech. No takže zpočátku jsme s Vranysem hleděli po motorkách do doby, než jsme zakopli o hřib a v jeho těsné blízkosti jsme začali nacházet další, aniž bysme se hnuli od trati.Pořád jsme toho nacházeli čím dál víc, až už byl motokros pro nás něčím druhořadým a spíš jsme čučeli do země než na jezdce. Za chvíli jsme naplnili moji příruční brašnu a hříbky už nebyli kam dávat tak posloužili kapsy u kalhot a ruce, no ale pak už jsme radši ani nechtěli nic vidět, protože by nám bylo líto to tam nechat :) No úroda jak blázen. Člověk jde na motokros a donese si domů plno hříbů - dobrej kšeft! :)No po cestě zpátky nás ještě zaujal jeden subjekt, ale to snad ani nestojí za řeč :)
Odpoledne bylo v plánu shlídnutí zdejšího fotbalu mezi Těšnovicema a Martinicema a tak jsem i s Obrázkem vyrazil na hřiště.Fotbal celkem pěknej, Těšnovice jsme neviděl hrát už pěkně dlouho a tak jsem na ně po dlouhé době byl zvědavej a musím říct, že hrajou moc pěkně. Akorát ty spálený šance musí mrzet.No nakonec to skončilo 2:2 když naši dostali v poslední nastavované minutě branku.Holt smůla, zasloužili si vyhrát.Co se ale pak dělo před šatnama po zápase, to byla jedna velká groteska a zárověň pěkný vzrůšo. Člověk si připadal jak na Baníku :) Byly tam velký dohady ohledně výkonu rozhodčího až nějakej starej páprda vyprovokoval s jedním fotbalistou bitku, do které se přidali snad všichni hráči a taky dost "fanoušků" (jestli se to tak dá říct). No trvalo to celkem dlouho, než se všichni uklidnili a prý to pak mělo ještě dohru uvnitř šaten, což jsme už bohužel neviděli :( Hezký no, člověk jde jednou po dlouhé době na fotbal a zrovna takový vzrůšo.Co víc si přát :o)))
Neděli jsme pak s Obrázkem zakončili v hospůdce u partičky kulečníku, kterej jsem hrál snad taky po roce a bylo to ze začátku hodně znát.No ale nuda nebyla a tak to má byt!!!
ZDE se můžete juknout na fotky z kroměřížských Pivních slavností a z Endura CC na Hvězdě!

Nový Fötky

7. září 2006 v 15:25 | Kubeeek |  Co sa stalo nové!?
Tak jsem konečně po usilovných úpravách doplnil a zkompletoval FOTOGALERKU
Někteří z vás už byli nervózní, že se tu slibované fotky neobjevují, no tak jste se snad konečně dočkali. Takže vy, co o to stojíte, se už můžete klidně kochat. Stejně není o co stát :o) Přidal jsem i novou složku KAPEL Z NPH no a ostatní jsou z velké části doplněný. Další fotečky budou zcela jistě přibývat s nastávajícíma akcičkama. No a jinak kdyby některá z vás chtěla dělat modelku, tak se mi hlaste na ICQ, je v kontaktech :o)))