Říjen 2006

Harlej - Čyři z punku a pes

27. října 2006 v 12:00 | RUDA |  Jak to vidím já.

Kapela Hralej vydala 15.září 2006 nový album s názvem Čtyři z punku a pes. Myslím si, že za tu dobu už ho mám dostatečně naposlouchaný , takže si ho dovolím tady trošku zhodnotit.
Deska Čtyři z punku a pes tak trochu odstartovala novou éru Harleje, neboť to je první album s novým zpěvákem Tomášem Hrbáčkem, kterej, jak už všichni jistě víme, nahradil dlouholetého výrazného frontmana téhle kapely a tím byl Vláďa Šafránek. Všichni fanoušci tedy zajisté s napětím očekávali, jak se zbylí členové Harleje s jeho odchodem vyrovnají a co novej zpěvák do nových písniček vnese!
Hned ze začátku musím napsat, že jsem byl při prvním poslechu téhle desky velmi příjemně překvapen a to co "novej" Harlej vyplodil se mi opravdu moc líbí!!! Dalo by se říct, že člověk poslouchá uplně novou kapelu, protože co si budem nalhávat, Šafránkův zpěv jen tak někdo nenahradí. Ovšem z hudby a hlavně z textů člověk jistě pozná, že je to starej dobrej Harlej.
Kapela oproti minulé desce ohodně přitvrdila, což je podle mně moc dobře, protože minulá řadovka "Když chválím, tak sebe" byla spíš jen o Šafránkově zpěvu a muzika byla až někde v pozadí. Našly se tam určitě i dobrý kousky, ale po stránce hudební mi tahle deska přišla od Harlejů jako zatím nejslabší. Touhle novinkou si to ale chlapci určitě napravili, protože co písnička, to nářez jako prase. Z každé skladby je cítit tvrdost a energie. Skvělý sborový refrény a tvrdý kytary, který na tomhle albu jsou mi prostě na tom minulým hodně chyběly. Tady se kapela vrací stylově tak trochu k albu "Musíme se pochválit, máme auto z (M)mostu" což je podle mě zase jedno z těch nejlepších. Nový CD se k těm lepším určitě teď zařadilo.
Hrbáčkův hlas taky není k zahození.Všichni určitě budou porovnávat, jak by to asi znělo se Šafránkem, ale myslím si, že novej frontman do těchle tvrdších kusů prostě patří a jeho hlas do týhle muziky skvěle zapadá.Takže rozhodně žádný zklamání.
Album startuje titulní skladbou Čtyři z punku a pes. Je to prostě úvodní vypalovačka, jak má být. Sice název a obal alba lidem možná cosi napovídá o tom, že by snad Harlej měnil styl, ale i když jsou něktarý písničky hodně rychlý, tak s punkem to zas tolik společnýho nemá. Kdo zná Harlej, tak ví, že u téhle kapely nejde moc věcí brát vážně a v tomhle případě se opět jedná o takovej malej fórek.
Jako druhá skladba následuje podle mě asi nejsilnější a nejhitovější věc z celé desky a tou je Balada o tom, jak si chlapec pod vlivem měkké drogy našel dívku s nízkým IQ. Je to prostě hodně melodická věc se silným refrénem, ve kterým si někdo může představit trošku dvojsmysl neboť se zde mimo jiné zpívá : "Ty jsi vylízaná, já jsem vyhulenej...." , ale věřte, že smysl této fráze je vysvětlen prostě jen v názvu této skladby :o) Vynikající věc, podle mě nejlepší na desce, i když pokud se do ní trochu člověk zaposlouchá, je z ní hodně cítit hit z minulé desky "Přirození". Možná už došly nápady :)
Třetí v řadě Blbý kecy opět ve svižným tempu, s pravdivým textem ze života, prostě starej dobrej Harlej. Následuje píseň Starý časy. Tady se mi především líbí refrén, ve kterým je hodně cítit tvrdost z Hrbáčkova projevu no a taky ty mezihry s jódlováním nemaj chybu :)
Královna noci - prostě typickej radiovej hit, ale nečekejte žádnou měkotu! Pecka ve středně rychlým tempu a zpěvnej refrén,kterej se rychle dá zapamatovat. Možná by tuhle pecku zahrála kdejaká zábavová kapela, ale do konceptu alba skvěle zapadá a je to taková pohodovka mezi vším tím nářezem! Kapela na ni taky natočila klip, takže se tahle písnička jistě uchytí, především u dámské části publika!
Další nářez s názvem Vrtulník je opět hodně rychlá pecka. Zpočátku mi dělalo problém vyrozumět, co to vlastně Hrbáček zpívá, protože tady má ve slokách hodně rychlý frázování, div se mu nezamotá jazyk. Textově pro Harlej trochu netypický, no ale budiž!
Následuje další "šlapačka" se jménem Průměrnej no a podle mě je hodně dobrá. Refrény všech skladeb se vůbec na celým albu Harlejům hodně povedly a tahle pecka není výjimkou. Hodně chytlavý, no a je z toho cítit tak trochu nádech cizí kapely. Nemůžu si pomoct, ale prostě ten refrén mi strašně připomíná hitovku myslím že od Bon Joviho. Na název si nemůžu vzpomenout, ale když si tuhle píseň poslechnete, určitě vám to něco taky hodně připomene!!! Nevím zda to byl záměr nebo jen náhoda, ale každopádně hodně povedený!
Samba Di´Pergola Roma začíná hezky v takovým "cikánsko-španělským" rytmu ovšem jakmile se skladba dostane k refrénu, strhne se v neskutečnej nářez. Tak vypadni je taky hezká svižná píseň "ze života" no a na ni navazuje další věc, ve které se taky mnozí lidé jistě poznají a tou je pomalá balada Uschlej list. V téhle baladě se zas Hrbáčkův hlas dostává do jiné polohy a myslím, že i pomalý písně mu pěkně sedí a dokáže vyvolat v lidech nějaký emoce.
Album se chýlí ke konci skladbou Festival blbosti což je dle mého názoru asi nejslabší skladba na desce. Textově ani hudebně nic extra, možná trochu zbytečná na jinak kompletně vynikajícím albu.
Celou desku uzavírá píseň Jen pár dní, která je jak dělaná na konec ne jen celé desky, ale taky koncertních vystoupení. Textově tak trochu podobná předešlé koncovce "Tak jdem dál", ovšem ve svižnějším tempu.
Celkově album "Čtyři z punku a pes" hodnotím velice pozitivně, nadchlo mě už na první poslech, což se mi u všech interpretů nestává. Možná by se dalo říct, že Harleji odchod Šafránka snad i prospěl a vlil jim novou krev do žil. Určitě je na nové desce vidět snaha zbylých muzikantů dokázat fanouškům, že i s novým zpěvákem dokážou zamakat a vytvořit kvalitní počin a myslím, že se jim to povedlo nadmíru dobře a pro další desku si nasadili vysokou laťku. Živý vystoupení taky neztratily na síle a tak můžeme být rádi, že česká rocková scéna má pořád tak vynikající kapelku a že tahle crazy partička šlape dál. A jde jí to sakra dobře!

Falcons Rock Fest v Hrušovanech u Brna (14.10.2006)

18. října 2006 v 18:52 | RUDA |  Akcičky
Sotva se člověk probral z jedné akce (Vypsaná fixa v Golemu - viz.níže), tak hned na druhej den byla v plánu další a tou byl výlet do Hrušovan u Brna na takovej menší rockovej fesťáček. Abych řekl pravdu, tak se mi tam dopoledne nějak moc nechtělo, domluva s ostatníma nějak vázla a do poslední chvíle se nevědělo, jestli se pojede nebo ne! Nakonec mě teda Bubák ukecal přes ICQ a tak jsem nasbíral síly a poslední úspory a po druhé hodině odpolední jsme vyrazili směr Brno. Samozdřejmě jsem zase musel objetovat svoje krásné autíčko a dělat šoféra, tentokrát jsme se ale rozumně domluvili, že nazpět bude řídit Bubákova přítelkyně Evženka. Tuhle posádku doplnil ještě samozdřejmě náš spolupařmen Vranys a tak se zdálo, že to bude v pohodě. Cestička nám ubíhala zdánlivě rychle, ale pouze po známé napoleonské bojiště Slavkov. Tam už nastaly menší navigační problémy, ale to ne chybou naší, nýbrž debilního značení v tomhle kraji, kde umisťují směrovky až za odbočky, takže pokud člověk nejede zrovna přímo do Brna, nemá šanci se tu zorientovat. Horší už je to se značením snad jen na Slovensku!!! (A možná na Ukrajině - ale tam jsem nebyl :o) Takže jsme se museli několikrát vyptávat náhodných kolemjdoucích no a nakonec jsme k cíli zdárně dorazili.
První kapela na festu (Škwor) měla vystoupit už v 17:00, my jsme přijeli s předstihem nějak po čvrté hodině, takže jsme si v pohodě mohli dát i pivko zdarma :) Při vchodu do sportovní haly už jsme začali poznávat známý tváře jako např. Došu, Ajinu, Izziho přítelkyni Romču, kluky z Dogy a další.
Než jsme se stačili pořádně rozkoukat, naběhli na podium Škwoři a začali to od začátku pěkně řezat ve skladbě "Chtěl jsi letět" no a vzápětí valili svoje nejlepší kusy z posledního alba Amerika ale i z těch předchozích.
Bylo to ale trošku zvláštní vystoupení. Po stránce muzikantské bylo odehraný skvěle, hudba i zvuk bez chyby, ale nebývá zvykem, aby jedna z hlavních hvězd fesťáku tuhle přehlídku zahajovala.Atmosféra před podiem proto nebyla nijak extra. Lidí se sešlo dost, ale nikdo se neodvážil hned tak zkraje pořádně zapařit a prostě to bylo na takovouhle kapelu brzo.Mě by to asi osobně nebavilo hrát na podiu takovouhle hudbu a přitom by na mě ten dav jen tak civěl a nepařil. Každej potřebuje asi tu pověstnou "hladinku" k tomu, aby se rozjel a to tak ze startu nešlo.Ale Škworáci ukázali, že jsou profíci a odehráli celý vystoupení dost kvalitně. Bohužel asi neměli na vybranou, protože v tom dnu museli odehrát ještě jeden koncert na Moravě a tak proto museli hrát tak brzo, aby ten přejezd na další místo stihli. Jinak ještě na závěr dvakrát přidali no a jako poslední kus samozdřejmě zazněl největší hit " Mý slzy neuvidíš". Nakonec sklidili docela pěknej ohlas, ale během koncertu teda lidi před podiem nic moc :(
Po Škworech měly nastupovat ty méně známější kapelky festivalu což nás nějak neuchvátilo a tak se naše partička přemýstila nahoru na balkon ke stolu, kde se začalo posléze docela slušně kalit no a byla tady se všema velká sranda.Hezky jsme si povídali a celje fesťák nás nějak přestal zajímat a tak jsme většinu kapel stejně nesledovali a jenom občas mrkli z balkonu a slyšeli jsme je jenom tak při řeči. K našemu stolu se postupně začali scházet i lidi z Dogy, kteří už byli evidentně taky řádně rozjetí a tak byla sranda jak cyp.
Po nějaké době neustálýho tlachání jsme se šli podívat na Ajininy svěřence z Valašských Klobůk, kapelku POWER 5. Tyhle borce jsem viděl jen jednou před pár lety, když dělali předkapelu Harlejům v Chropyni, kde se mi velice líbili a tak jsem byl zvědavej, jak se za tu dobu vyvinuli. Hráli celkem dobře, starej dobrej heavy metal! Bohužel ty jejich písničky vůbec neznám, ale šlape jim to hezky a je jen škoda, že nejsou víc známější. Myslím si ale, že dál už asi tahle kapela bohužel neprorazí. Svoje fanoušky ale mají, hrají hezky, ale na haly to nejspíš nebude! Po koncertu Power 5 se mi podařilo hezky zmást jednoho výpitka, kterej si myslel, že jsme právě muzikanti z oné skupiny a tak se mi podařilo přesvědčit ho, že Bubák vedle stojící je náš zpěvák, za což milý Bubča sklidil velké ocenění no ale pak se mi ta hra trošku vymstila, když jsem se pak milého pána nemohl zbavit a pořád dokolečka poslouchat, jak jsme byli na podiu dobří a při tom čichat ne zrovna příjemné výpary z jeho úst! Když jsem mu pak oznámil, že si musím ještě něco zařídit a že pak zajdem na panáka, dal pokoj :o)
Poté jsme se opět přemýstili nahoru ke stolu, kde pak postupně přisedávali i pánové z Power 5 no a pak se tasila pravá valašská slivovica společně s nějakou lihovinou s názvem "Hruška" (z čeho to asi mohlo byt? :)), což bylo mimochodem velmi dobré, no a tyto nápoje potom přispěly k všeobecně ještě lepší náladě u našeho stolu.
Nějak kolem půl jedenácté už se na podiu začala chystat Doga, a tak jsme postupně slezli dolů až před podium a začali jsme s prvními tóny písně "Prokletí" hezky pařit. Co napsat k vystoupení Dogy? Už tu o jejich koncertech bylo napsaný tolik, že už bych se asi opakoval :) Doga má prostě výborný koncerty a v Hrušovanech tomu nebylo jinak. Hráli celkem dlouho a ke konci už mě i přepadala únava. Pěkný bylo vystoupení při písni "Nejsem rozumnej" ,která byla zahraná na počest narozeninového oslavence a hlavního pořadatele téhle akce, Sklendy. Ten si tuhle píseň řádně vychutnal, naběhnul na podium v Izziho zabijácké masce s kytarou přes rameno a pařil s Dogou na place jako o život.

Doga zde v Hrušovanech taky podle Izziho slov odehrála poprvé naživo skladbu z nové desky a tou bylo "Delirium". Myslím, že to nepokazili, takže naporvé dobrý! Na to jak vypadali někteří před koncertem... :o))) Jinak to bylo celkem standartní vystoupení Dogy, energický, i Lumos se mi zdál živější než obvykle, naopak Pepa nevypadal nějak ve svý kůži! Možná jedinou věc bych asi vytknul a tou jsou pořád stejný úvodní hlášky před notoricky známýma písničkama. Izzi je už opakuje několik let, na lidi to sice pořád zabírá, ale po čase už to omrzí, když už člověk ví, co řekne a na co se publika zeptá (např. u písní "Nikdy" nebo "Jsem trochu divnej"). Mohl by to asi trošku pozměnit i když, ono už to k němu asi patří ! Vyhecovat publikum Izzi prostě umí, otázkou je, zda lidi neomrzí odpovídat furt na stejný otázky :) Ale hlášku "Kurva, jste tady? " bych neměnil ani omylem, to prostě k Doze patří jako prdel na hrnec.
Po vystopení Dogy jsem už byl totálně odvařenej a únava se silně hlásila o slovo. Bubák ještě čekal na podpisy pro Evženčinu sestřenku, mezitím se na podiu vyměnila kapela Kiss revival, což bylo celkem zajímavý na pohled, ale na poslech nic moc. Hlavně jejich basák byl naprosto nerozeznatelnej od originálu.Show měli hezkou, to se musí nechat. Starý Kiss jsem nikdy neposlouchal, takže nemůžu srovnat, jak moc se lišili od originálu.
No po chvíli jsme se hezky rozloučili a nějak kolem jedné hodiny ranní jsme upalovali směrem k autu a domů. Evženka se tedy zhostila náročného úkolu řídit mého Favoritka no a po chvíli si myslím na tohle vozítko hezky zvykla a jela perfektně. Já jsem se ujal role navigátora a zbylí dva výpitci to zabalili na zadním sedadle a spokojeně chrupkali. Nazpět už jsme zabloudili jen jednou, a to opět díky skvělým značkám no a jinak cesta probíhala celkem v poklidu. Když se pak vzbudil Vranys, tak jsme si všichni tři i hezky zazpívali s Divokým Billem píseň "Alkohol" no a jak nám to hezky ladilo. To pak ta cesta rychlejc utíkala. Juru to neprobudilo, ten spokojeně chrápal až domů. Naskytla se sice i menší krizovka, to když Evženka chtěla v ostré zatáčce podřadit z pětky na zpátečku, ale jinak nás dovezla v pořádku a ve zdraví domů a za to jí patří velkej DÍK!
Akcička to byla myslím podařená a nakonec jsme všichni rádi, že jsme tam byli, bo tam byla dobrá muzika a dobrý lidi, s kterýma se vidíme třeba jen jednou za půl roku, takže jsme určitě moc rádi, že jsme se tam mohli zase potkat a rozhodně se na další společnou akcičku moc těšíme. HAWK!!!!
Video z festu. (Škwor + Doga + bonus :o)
Tak v GALERCE už jsou všechny fotky, takže mrkejte!!!

Vypsaná Fixa - 13.10. Zlín (Golem Club)

16. října 2006 v 18:52 | RUDA |  Akcičky
V pátek nějak těsně po obědě jsem dostal tak trochu bláznivej nápad. Když jsem si jen tak z nudy pustil nový DVD kapely Vypsaná fixa a dostal jsem chuť si na jejich koncert zajít. V tom mě trklo, že tahle kapelka hraje v tentýž den za humnama ve Zlíně v klubu Golem. Chvilku jsem váhal no a pak jsem napsal kámošce, zda by se nešla taky podívat. Po chvilce ukecávání bylo vše domluvený a tak jsem kolem sedmé večer vyrážel směr Zlín. Před koncíkem se zašlo ještě na pivko do nějakýho místního pajzlíku a po deváté jsme zamířili na Golem. Tam už hrála nějaká předkapela, ani doteď nevím, jak se vůbec jmenovali. Vím jen, že tam měli zpěvačku a ta vypadala dost zvláštně.Hlavně její oblečení bylo tak trochu "na zemáky do pole" no, ale asi to mělo být součást image :o) Muziku ovšem nehráli špatnou a její zpěv taky nebyl k zahození.
Po jejich skončení jsem si sotva stihnul odběhnout na hajzlík, s tím, že se bude dlouze předělávat aparát, ale opak byl pravdou. Fixa téměř ihned naběhla na podium, stihla jenom trochu vyzkoušet jestli všechno ladí a hnedka vpustili do lidí první pecku. Před podium se hnedka nahrnul dav a zdejší, zrovna ne moc velký prostor byl narvanej k prasknutí až dozadu. My jsme se strategicky uchýlili až do poslední řady před zvukaře, kde byl zvuk téměř bez chyby a bylo rozumět každý slovo.Zvuk byl víceméně při tomhle koncíku velice dobrej, kolikrát snad ještě lepší než z toho DVD :)
Lidi vytvářeli perfektní atmosféru a kapela hrála energicky ostošest! Strašně mě to táhlo dopředu, ale nějak jsme neměl tu správnou hladinku na paření, bo jsem musel řídit a taky jsem se nechtěl moc unavit, jelikož mě na druhej den čekal ještě náročnej rockfest v Hrušovanech u Brna (o tom v dalším článku). Každopádně jsem si zas koncert užil z jiné stránky a na pár věcí jsme si samozdřejmě taky skočil! Hudba Vypsané fixy totiž nenechá člověka jen tak v klidu - mě aspoň teda určitě ne. Je to melodický, energický, zpěvný a pařit se na to dá výborně. Zpěvák Mardi navíc dokáže lidi tak vyhecovat, že je radost na to koukat. Lidi skákali z podia do davu a bylo to prostě správný pogo.
Fixa odehrála v ten večer snad všechny svoje hity, průřez všema jejich deskama. Kdo má doma jejich DVD, tak si asi dokáže udělat obrázek. Písně se samozdřejmě hrály v uplně jiným sledu a taky spousta dalších, které zrovna na videu nejsou. Chlapíci nám taky předvedli uplně novou píseň, která by se snad měla objevit na nové desce. V tom názvu si nejsem moc jistej, ale mám dojem že se to jmenovalo "Dezolát". Taková pohodová píseň ve středním tempu. Samozdřejmě jsem si ji musel nahrát aspoň na foťák a čím víc si ji teď dokola pouštím, tím víc se mi líbí. Prostě pohodička!Co víc od Vypsané fixy taky čekat?!
Kapelku koncert taky evidentně bavil, a i když kytarista Meyla byl údajně ve stadiu nemoci, zahráli to skvěle. Důkazem toho bylo asi něco kolem deseti (!!!) přídavků. Dvakrát nebo třikrát už odešli z podia do šatny s tím, že je konec, ale lidi si je pokaždé vyřvali zpátky a Fixa valila další a další hity a na nějakej "konec" nikdo nebral ohledy! Na konci prvního setu přídavků se povedl hezkej kousek i jejich bubeníkovi, když hezky stylově rozkopal svoje bicí do stran jako za starých časů :) Asi už nepočítal s tím, že se bude nadále přidávat, a tak si je pak při dalších přídavcích musel zase poskládat hezky zpátky.
Jako poslední a definitivní tečku zahráli pecku s názvem "Štěstí Jimiho Dixona" a už se nadobro odebrali do zákulisí. Věřím ale tomu, že kdyby zvukař nepustil hned do repráků hudbu, lidi by si je ještě vyřvali.
Bylo to fakt hezký a i když jsem tenhle koncík neměl vůbec v plánu, jsem rád, že jsem ho nakonec viděl. Za měsíc 16.11. 2006 hraje tahle povedená kapela u nás v Kroměříži na Sladech spolu s kapelama Wohnout a Nšoči, takže tam chybět určitě nebudem. Tentokrát si na ně ale pořádně zapařím. Všem vřele doporučuju, stojí to fakt za to si je naživo poslechnout a skouknout.
THIS IS THE END MY FRIEND! :o)
Fotóza Vypsané Fixy z Golemu - JUKNI SEM!!!
Přidal jsem i video, takže se můžete mrknout.


Harlej - Zborovice (29.9.2006)

1. října 2006 v 14:43 | RUDA |  Akcičky
Tak k nám na kroměřížsko opět dorazila kapela většího formátu a tou byla známá veselá banda, která si říká HARLEJ. Tentokrát si je vyhlídli pořadatelé ze Zborovic, kteří zde vždycky jednou za rok udělají jeden velkej koncert a pak nic.Ale buďme rádi aspoň za to, protože sem každoročně přitáhnou jednu výbornou kapelku,což je dobře. Poprvé to byl Alkehol, po nich Tři sestry a letos se teda dostalo i na Harlej. Zdejší sokolovna je na koncerty jak dělaná, prostorná, má podium, který umožňuje muzikantům vyběhnout až přímo k lidem no a akorát ten nápis nad podiem ve znění : "V zdravém tělě, zdravý duch" mi k těm koncertům moc nesedí :o) Ale komu by to při tom hraní vadilo, že?!
Do Zborek jsme se vydali ve známém složení s Vranysem, Bubákem a jeho Evženkou, která se tentokrát ujala řízení automobilu a umožnila nám si tak ten koncík vychutnat se vším všudy, takže děkujeme :) Do centra dění jsme přijeli nějak před devátou a to už hráli Reflexy, kteří se tentokrát ujali role předskokanů. Musím říct, že tahle kapela už mě čímdál víc nebaví. Sice některý jejich starý
osvědčený hity by na mě snad ještě zabraly, ale to co hrajou teď je celkem ubohá popina.No ale budiž. Na lidi to pořád platí, takže no comment :)
Na Reflexy se už taky přitrousili podívat někteří členové Harleje bylo na nich vidět, že se v zákulisí před koncíkem asi pěkně kalí. Nejvíc to bylo asi vidět na tlučmistrovi Fantovi, kterej celkem dobře plantal nohama a měl takovej přiblblej výraz :) Do davu taky zavítali ještě Kolins a zpěvák Hrbáček, kterýho Reflexy vyloženě pobavily, když u zvukaře začal tančit "kačátka" :o) U zvukové zkoušky bylo vidět i na kytaristovi Toníkovi, že asi nebude nějak extra střízlivej, i když u něj člověk nikdy neví...
Na Harlej se teda dostalo nějak kolem půl dvanácté. Trochu jsem očekával, že začnou úvodní vypalovačkou z nové desky Čtyři z punku a pes, ale místo toho dali Harlejáci na úvod asi nejstarší skladbu z úplně první desky Volání krve. Byl jsem hodně zvědavej, jak bude vypadat celej koncert s novým zpěvákem Tomášem Hrbáčkem, kterej vystřídal vynikajícího bývalého frontmana Vláďu Šafránka. Sice jsem Harlej v novým složení viděl už na NPH v Třinci, ale to byl jenom festivalovej setík, kde se přece jenom zahraje o polovinu skladeb míń než na normálním koncertě.Tam jsem ovšem z novýho zpěváka byl nadšenej, zvládl to perfektně, nová deska se jim taky podařila, takže jsem se těšil co zase předvedou a jestli jim to bude šlapat ještě líp. Mno před koncertem jsem se trošku navnadil shlídnutím jejich DVD, kde hrajou ještě se Šafránkem, a říkal jsem si, že mi tam ten borec bude sakra chybět. A kecal bych, kdybych napsal, že nechyběl. Byla to totiž osobnost a showman se vším všudy, prostě originál a to mu nikdo nevezme, ať už se stalo cokliv. Tím ovšem nechci nijak zatracovat novýho pěvce Hrbáčka. Hlasově na tom sice není tak kvalitně jako Šafránek, ale na koncertě to umí pěkně rozjet, dává do toho všechno a myslím že lidi dokáže pobavit.Je to takovej "tvrdší" typ, což je taky dobře. Ve Zborovicích to rozjel kvalitně, pořád lítal až těsně před diváky a dokázal je vyburcovat. Sice se semtam rval s textem, ale to snad nikomu nevadilo. S ním je Harlej zase trochu jinej,ale to je o zvyku a myslím, že časem to bude ještě lepší.
Koncert samotnej byl vynikající.Ze začátku do nás valily starý známý hity a pak se taky dostalo na ochutnávky z novýho alba. Zahráli celkem čtyři (Čtyři z punku a pes, Baladu..., Festival blbosti, Královnu noci). Bylo poznat, že nový písně nemají ještě tak zažitý, ale zahráli to myslím bez chybičky a jediný co mě teda pěkně nasralo, bylo to, že během těchhle nových písniček se sál vylidnil asi o polovinu, jakoby tím lidi dali najevo, že na nový věcy nikdo není zvědavej.Tohle mi přišlo od lidí trošku buranský, protože jakmile se začaly hrát starý osvědčený hity jako Pověste ho vejš nebo Svařák, tak se sál opět naplnil a atmosféra od té doby byla celkem perfektní. Taková trošku kaňka na jinak podařeným koncertu a určitě to nebylo příjemný ani těm muzikantům.
Jinak nejvíc bavil lidi asi Toník, kterej při svých opičkách a sólových pěveckých výstupech sklidil největší ohlas a taky si pak vyžadoval u lidí podporu při budoucí volbě prezidenta ČR. Toník je prostě showman, zvlášť, když má něco v krvi :o) Naopak Kolins se mi zdál oproti jiným časům nějakej zaraženej, jako by ho to snad ani nebavilo, dokázal to víc rozjet než tentokrát ve Zborkách. (Že by musel řídit??? :) Naopak jeho basa drnčela nad všechny ostatní nástroje,což bylo celkem zajímavý poslouchat. Martin Volák odehrál vystopení kvalitně, bavil lidi svýma sólama a dokazoval, že je to jeden z nejlepších kytaristů u nás. Akorát mě teda celkem nasral, když mi hodil celkem pěkně masitýho chrchla na displej od foťáku, kterej jsem měl položenej na podiu. To jako trefil přesně !!! Vím, že to asi bylo nechtěně, ale měl jsem chuť mu to vrátit na ty jeho krabičky od kytarových efektů :o) Parchant... :)
Celý vystoupení trvalo asi necelý 2 hodiny, odehrály se největší hity z celé kariéry Harleje, nakonec přišlo ještě na pecky se španělkama jako byla "Harlej Krišna" a komorně v sedě odehraná pecka "Proměny". Na úplnej závěr si kluci ještě zopakovali píseň z nové desky, která ten večer byla už jednou odehraná a tou byla "Balada o tom, jak si chlapec pod vlivem měkké drogy našel dívku s nízkým IQ". Podle mě tahle pecka aspiruje na další novej hit a koleduje si o natočení videoklipu. Na lidi zabírá perfektně.
Celkově koncert hodnotím jako podařenej a zábavnej.Zvuk byl jako tradičně ve Zborovicích dost špatnej, je to taky tím, že první řady u podia jsou v úrovni aparatury, takže člověk vepředu slyší zvuk spíš z odposlechů než z beden, ale prý ani uprostřed sálu to nebylo nijak extra dobrý. Myslím ale, že tomu, kdo zná texty je to uplně jedno a zapařil si kvalitně jako já a naše partička :o)
Je rozhodně fajn, že Harlej šlape dál i po odchodu Šafránka a že se tahle skvělá kapela nerozpadla, poněvadž by bylo smutný aby fanoušci přišli o jejich vynikající koncerty, kde můžou naživo slyšet jejich nesmrtelný hity.Rozhodně stojí za to se na ně i s novým zpěvákem podívat a dopředu je nezatracovat. Je to fakt pořád stejně dobrý. Takže ať jede Hááárlej na plnej plyn.....
Tak prácičku s nahráváním fotek za mě vyřešil přímo Toník z Harleje, takže se na většinu mých fotek z tohohle koncertu můžete dívat přímo na jejich oficiálních stránkách ZDE!
Sem do GALERIE ale taky určitě ještě něco přidám!