Falcons Rock Fest v Hrušovanech u Brna (14.10.2006)

18. října 2006 v 18:52 | RUDA |  Akcičky
Sotva se člověk probral z jedné akce (Vypsaná fixa v Golemu - viz.níže), tak hned na druhej den byla v plánu další a tou byl výlet do Hrušovan u Brna na takovej menší rockovej fesťáček. Abych řekl pravdu, tak se mi tam dopoledne nějak moc nechtělo, domluva s ostatníma nějak vázla a do poslední chvíle se nevědělo, jestli se pojede nebo ne! Nakonec mě teda Bubák ukecal přes ICQ a tak jsem nasbíral síly a poslední úspory a po druhé hodině odpolední jsme vyrazili směr Brno. Samozdřejmě jsem zase musel objetovat svoje krásné autíčko a dělat šoféra, tentokrát jsme se ale rozumně domluvili, že nazpět bude řídit Bubákova přítelkyně Evženka. Tuhle posádku doplnil ještě samozdřejmě náš spolupařmen Vranys a tak se zdálo, že to bude v pohodě. Cestička nám ubíhala zdánlivě rychle, ale pouze po známé napoleonské bojiště Slavkov. Tam už nastaly menší navigační problémy, ale to ne chybou naší, nýbrž debilního značení v tomhle kraji, kde umisťují směrovky až za odbočky, takže pokud člověk nejede zrovna přímo do Brna, nemá šanci se tu zorientovat. Horší už je to se značením snad jen na Slovensku!!! (A možná na Ukrajině - ale tam jsem nebyl :o) Takže jsme se museli několikrát vyptávat náhodných kolemjdoucích no a nakonec jsme k cíli zdárně dorazili.
První kapela na festu (Škwor) měla vystoupit už v 17:00, my jsme přijeli s předstihem nějak po čvrté hodině, takže jsme si v pohodě mohli dát i pivko zdarma :) Při vchodu do sportovní haly už jsme začali poznávat známý tváře jako např. Došu, Ajinu, Izziho přítelkyni Romču, kluky z Dogy a další.
Než jsme se stačili pořádně rozkoukat, naběhli na podium Škwoři a začali to od začátku pěkně řezat ve skladbě "Chtěl jsi letět" no a vzápětí valili svoje nejlepší kusy z posledního alba Amerika ale i z těch předchozích.
Bylo to ale trošku zvláštní vystoupení. Po stránce muzikantské bylo odehraný skvěle, hudba i zvuk bez chyby, ale nebývá zvykem, aby jedna z hlavních hvězd fesťáku tuhle přehlídku zahajovala.Atmosféra před podiem proto nebyla nijak extra. Lidí se sešlo dost, ale nikdo se neodvážil hned tak zkraje pořádně zapařit a prostě to bylo na takovouhle kapelu brzo.Mě by to asi osobně nebavilo hrát na podiu takovouhle hudbu a přitom by na mě ten dav jen tak civěl a nepařil. Každej potřebuje asi tu pověstnou "hladinku" k tomu, aby se rozjel a to tak ze startu nešlo.Ale Škworáci ukázali, že jsou profíci a odehráli celý vystoupení dost kvalitně. Bohužel asi neměli na vybranou, protože v tom dnu museli odehrát ještě jeden koncert na Moravě a tak proto museli hrát tak brzo, aby ten přejezd na další místo stihli. Jinak ještě na závěr dvakrát přidali no a jako poslední kus samozdřejmě zazněl největší hit " Mý slzy neuvidíš". Nakonec sklidili docela pěknej ohlas, ale během koncertu teda lidi před podiem nic moc :(
Po Škworech měly nastupovat ty méně známější kapelky festivalu což nás nějak neuchvátilo a tak se naše partička přemýstila nahoru na balkon ke stolu, kde se začalo posléze docela slušně kalit no a byla tady se všema velká sranda.Hezky jsme si povídali a celje fesťák nás nějak přestal zajímat a tak jsme většinu kapel stejně nesledovali a jenom občas mrkli z balkonu a slyšeli jsme je jenom tak při řeči. K našemu stolu se postupně začali scházet i lidi z Dogy, kteří už byli evidentně taky řádně rozjetí a tak byla sranda jak cyp.
Po nějaké době neustálýho tlachání jsme se šli podívat na Ajininy svěřence z Valašských Klobůk, kapelku POWER 5. Tyhle borce jsem viděl jen jednou před pár lety, když dělali předkapelu Harlejům v Chropyni, kde se mi velice líbili a tak jsem byl zvědavej, jak se za tu dobu vyvinuli. Hráli celkem dobře, starej dobrej heavy metal! Bohužel ty jejich písničky vůbec neznám, ale šlape jim to hezky a je jen škoda, že nejsou víc známější. Myslím si ale, že dál už asi tahle kapela bohužel neprorazí. Svoje fanoušky ale mají, hrají hezky, ale na haly to nejspíš nebude! Po koncertu Power 5 se mi podařilo hezky zmást jednoho výpitka, kterej si myslel, že jsme právě muzikanti z oné skupiny a tak se mi podařilo přesvědčit ho, že Bubák vedle stojící je náš zpěvák, za což milý Bubča sklidil velké ocenění no ale pak se mi ta hra trošku vymstila, když jsem se pak milého pána nemohl zbavit a pořád dokolečka poslouchat, jak jsme byli na podiu dobří a při tom čichat ne zrovna příjemné výpary z jeho úst! Když jsem mu pak oznámil, že si musím ještě něco zařídit a že pak zajdem na panáka, dal pokoj :o)
Poté jsme se opět přemýstili nahoru ke stolu, kde pak postupně přisedávali i pánové z Power 5 no a pak se tasila pravá valašská slivovica společně s nějakou lihovinou s názvem "Hruška" (z čeho to asi mohlo byt? :)), což bylo mimochodem velmi dobré, no a tyto nápoje potom přispěly k všeobecně ještě lepší náladě u našeho stolu.
Nějak kolem půl jedenácté už se na podiu začala chystat Doga, a tak jsme postupně slezli dolů až před podium a začali jsme s prvními tóny písně "Prokletí" hezky pařit. Co napsat k vystoupení Dogy? Už tu o jejich koncertech bylo napsaný tolik, že už bych se asi opakoval :) Doga má prostě výborný koncerty a v Hrušovanech tomu nebylo jinak. Hráli celkem dlouho a ke konci už mě i přepadala únava. Pěkný bylo vystoupení při písni "Nejsem rozumnej" ,která byla zahraná na počest narozeninového oslavence a hlavního pořadatele téhle akce, Sklendy. Ten si tuhle píseň řádně vychutnal, naběhnul na podium v Izziho zabijácké masce s kytarou přes rameno a pařil s Dogou na place jako o život.

Doga zde v Hrušovanech taky podle Izziho slov odehrála poprvé naživo skladbu z nové desky a tou bylo "Delirium". Myslím, že to nepokazili, takže naporvé dobrý! Na to jak vypadali někteří před koncertem... :o))) Jinak to bylo celkem standartní vystoupení Dogy, energický, i Lumos se mi zdál živější než obvykle, naopak Pepa nevypadal nějak ve svý kůži! Možná jedinou věc bych asi vytknul a tou jsou pořád stejný úvodní hlášky před notoricky známýma písničkama. Izzi je už opakuje několik let, na lidi to sice pořád zabírá, ale po čase už to omrzí, když už člověk ví, co řekne a na co se publika zeptá (např. u písní "Nikdy" nebo "Jsem trochu divnej"). Mohl by to asi trošku pozměnit i když, ono už to k němu asi patří ! Vyhecovat publikum Izzi prostě umí, otázkou je, zda lidi neomrzí odpovídat furt na stejný otázky :) Ale hlášku "Kurva, jste tady? " bych neměnil ani omylem, to prostě k Doze patří jako prdel na hrnec.
Po vystopení Dogy jsem už byl totálně odvařenej a únava se silně hlásila o slovo. Bubák ještě čekal na podpisy pro Evženčinu sestřenku, mezitím se na podiu vyměnila kapela Kiss revival, což bylo celkem zajímavý na pohled, ale na poslech nic moc. Hlavně jejich basák byl naprosto nerozeznatelnej od originálu.Show měli hezkou, to se musí nechat. Starý Kiss jsem nikdy neposlouchal, takže nemůžu srovnat, jak moc se lišili od originálu.
No po chvíli jsme se hezky rozloučili a nějak kolem jedné hodiny ranní jsme upalovali směrem k autu a domů. Evženka se tedy zhostila náročného úkolu řídit mého Favoritka no a po chvíli si myslím na tohle vozítko hezky zvykla a jela perfektně. Já jsem se ujal role navigátora a zbylí dva výpitci to zabalili na zadním sedadle a spokojeně chrupkali. Nazpět už jsme zabloudili jen jednou, a to opět díky skvělým značkám no a jinak cesta probíhala celkem v poklidu. Když se pak vzbudil Vranys, tak jsme si všichni tři i hezky zazpívali s Divokým Billem píseň "Alkohol" no a jak nám to hezky ladilo. To pak ta cesta rychlejc utíkala. Juru to neprobudilo, ten spokojeně chrápal až domů. Naskytla se sice i menší krizovka, to když Evženka chtěla v ostré zatáčce podřadit z pětky na zpátečku, ale jinak nás dovezla v pořádku a ve zdraví domů a za to jí patří velkej DÍK!
Akcička to byla myslím podařená a nakonec jsme všichni rádi, že jsme tam byli, bo tam byla dobrá muzika a dobrý lidi, s kterýma se vidíme třeba jen jednou za půl roku, takže jsme určitě moc rádi, že jsme se tam mohli zase potkat a rozhodně se na další společnou akcičku moc těšíme. HAWK!!!!
Video z festu. (Škwor + Doga + bonus :o)
Tak v GALERCE už jsou všechny fotky, takže mrkejte!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucie Bartošová Lucie Bartošová | E-mail | Web | 22. května 2007 v 10:55 | Reagovat

Lucerna Music Bar - 5. června 2007    20h

uvádí společný koncert, na kterém skupina o5&Radeček pokřtí zbrusu nový singl z připravovaného alba, které uvede svým fanouškům na podzim letošního roku a kapela Zlatý Voči uvede jako bonbónek svůj první videoklip k singlu „Půlnoc“.

Máte tak jedinečnou možnost zažít dvě významné události českého pop-rocku na jedné akci.

   Mladá a talentovaná kapela o5&Radeček pochází ze Šumperka. Na svém kontě mají desky „Na pokraji slávy“ a „Mainstream“, které vyšly u vydavatelství Universal a vzešlo z nich několik rádiových hitů. Jeden z nejpopulárnějších singlů „Praha“ skončil jako druhá nejhranější píseň v českých rádiích za rok 2004 a klip vysílala prestižní televize MTV. Tato stále ještě nedostatečně doceněná kapela donedávna působila ve svém stejném složení již neuvěřitelných patnáct let. V minulých dnech kapelu ze zdravotních důvodů opustil zakládající člen formace bubeník Joda Hansgut a právě koncert v Lucerna Music Baru by měl být jakýmsi symbolickým předáním bubenické stoličky novému členu formace.

Své úspěchy začala kapela slavit především na folkových festivalech, kde je ovšem jejich přístup a hudba posouvala stále více do dravých vod rockové muziky. Na základě demosnímku z vlastní se o kapelu v roce 2003 strhla bitva hned čtyř velkých vydavatelských firem. Výsledkem bylo již zmiňované album „Na pokraji slávy“. Následoval přesun z malých klubů na pódia velkých festivalů jako je Benátská noc, Trnkobraní, Rocková Lipnice či Noc plná hvězd. Po dvou letech od vydání prvního alba vydali v roce 2005 druhé album „Mainstream“ za producentských služeb Neila Douglase (Stereo MC´s, Oasis), které vykazuje značný hudební a vizuálních posun. Fotografie k albu stejně jako záběry k videoklipu vznikaly v zapadlých ulicích dnešního Londýna.

Po dvouleté pauze pak kapela na přelomu ruku natočila nové CD, které vyjde na podzim tohoto roku a z něj Vám kapela v Lucerna Music Baru naživo představí nové písně. Představí se též jeden z hostů, kteří se na novém albu objeví – frontman kultovní formace EleKtrick Mann rapper ICE B  

www.o5.cz

Na druhé straně vystoupí služebně mladší kapela ZLATÝ VOČI, která se snaží své fanoušky oslovit ryze českým pop-rockem. Hraje ve složení Jan Horkel-zpěv, kytara, Ondřej Bartoš-basa, Viktor Macák-klávesy, Jan Procházka-bicí, Tomáš Adamkovič-elek. a akustic. kytara, vokály, Lucie Bakešová-zpěv. V roce 2006 kapela odehrála více jak 40 koncertů v prostorech jako jsou pražský klub Batalion, Delta, Kaštan, získala stále angažmá ve Velmi Jemném Klubu Limonádový Joe, Rock Café, Futurum Music Bar, Rubín, Exit Chmelnice, Klub XT3, Veletržní palác, Matrix, ÚKDŽ a další a další, vyhrála semifinále České rockové ligy, zúčastnila se nejprestižnějších letních festivalů jako Okoř se šťávou, Benátská noc, Vizovické trnkobraní atd., natočila rozhovor pro Fajn Rock Music, pro internetový server Tiscali a pro TV Óčko-pořad Breakout. Rok 2007 zahájila vydáním svého historicky prvního CD „Fantazie“ do oficiální distribuce prodejen BONTONland Megastore, Musicland a Miláček. CD obsahuje 12 skladeb a jeden bonus. Zajímavostí také je, že toto album obzvláštňuje skladba „Nechci se hnout“, která je českou cover verzí písně „En Stan Vid En Sjö I En Skog“ od Pera Gessla, zpěváka, kytaristy a autora švédské stálice Roxette a Gyllene Tider, na kterou kapela Zlatý Voči obdržela licenci od agentury Jimmy Fun Music, registrovanou přímo u EMI Music Publishing.  A dále pokračuje na pražská i mimopražská pódia již řadou dalších vystoupení i v roce 2007 jako jsou klub Templ Ostrava, Rock Café, Palác Akropolis, festivaly Benátská noc, Okolo Třeboně, Rock Trey Fest a další a další.

Kapela zde pokřtí svůj historický první videoklip k singlu „Půlnoc“, který se natáčel v krásném prostředí Sečské přehrady pod vedením Radka Auera a kameramana Martina Polacha a byl pojat na českou scénu poměrně netradičně, kdy pro diváka by zněj měla být cítit hlavně duše kapely. No posuďte sami, jak se to kapele povedlo!

www.zlatyvoci.comwww.zlatyvoci.co                                                                                m

Vstupné činí 100,- Kč.

Předprodej vstupenek v Lucerna Music Baru, v síti TICKETSTREAM včetně všech hypermarketů GLOBUS a cestovních kanceláří ČEDOK a FIRO TOUR, www.ticketstream.cz, v síti TICKETPRO www.ticketpro.cz včetně rezervace vstupenek.

Na tuto akci si můžete zakoupit  , které zaplatíte a ihned vytisknete z pohodlí svého domova.

Zároveň počínaje 17.5.2007 při nákupu v prodejnách Vagabond a Levi´s store obdržíte vstupenku společně s CD zdarma.

2 Taco Taco | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 9:18 | Reagovat

Souhlas

3 Rian Rian | E-mail | Web | 18. ledna 2012 v 15:28 | Reagovat

No jasnýýýý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama