Wohnout, Vypsaná Fixa, Nšoči - 16.11.06 (MC Slady Kroměříž)

18. listopadu 2006 v 19:43 | RUDA |  Akcičky

Vážení přátelé, s radostí Vám musím oznámit, že se v Kroměříži po dlouhé době zase začalo něco dít a trošku tady ta kultura začala ožívat. Zásluhu na tom má samozdřejmě nejvíc asi sdružení Alternativa003 v čele s "Nšočákem" Pavlem Knapem a myslím, že by se po tom co proběhlo na Sladech 16.11. mohli všichni pořadatelé poplácat po ramenou a taky by jistě zasloužili velkej dík.
Podařilo se jim totiž do Kroměříže dostat dvě výborný kapely naráz a těma byly partičky Wohnout a Vypsaná fixa. K nim se ještě přidala kroměřížská jednička Nšoči, takže vznikla skvělá kombinace výborných kapel na jednom místě a to vše za celkem hezkou cenu 160 Kč. Když si vemu, že někde platíme třeba jen za jednu kapelu přes dvě kila, a tady za tři plnohodnotně odehraný koncerty daleko míň, celkem mě to těší. Asi se tentokrát myslelo spíš víc na lidi než na výdělek a to je fajn. Bylo to taky poznat na návštěvě. Už při příchodu ke Sladům nějak kolem půl deváté tu stál dav jako prase a bylo hodně těžký se dostat dovnitř. My jsme naštěstí měli lístky už z předprodeje, takže jsme se po pár minutách nějak protlačili dovnitř a byli jsme za vodou. Koncert taky kvůli náporu fanošků musel začít s velkým zpožděním, protože se čekalo, až se všichni dostanou dovnitř a to už byl klub narvanej k prasknutí a pochybuju, že se na všechny dostalo. No musím říct, že tolik lidí jsem tady ještě nezažil. Absolutně tu nebylo k hnutí a pokud chtěl jít člověk na záchod nebo pro pivo, musel k tomu mít dávku drzosti, aby se vůbec protlačil. No prostě mazec! Asi bych dal na dveře ceduli VYPRODÁNO nebo spíš PŘEPLNĚNO. Trošku asi nebyla odhadnuta kapacita tohohle klubíku, kterej je určenej spíš pro discotéky a kdyby se tam nedejbože něco stalo, byl by to možná celekem průser. Asi se pak přece jen myslelo spíš na ten výdělek, protože tohle bylo fakt moc.Všechno se ale nakonec zvládlo, takže snad byli všichni spokojení.
Jako první nastopil na plac Wohnout. Já jsem tuhle kapelku nikdy nijak moc neposlouchal. Určitě se mi jejich hudba líbí, ale nikdy jsem nebyl nějak extra jejich zarytej fanoušek. Mě se ty jejich písně zdáli skoro, jak se říká "na jedno brdo" :) No ale velice mile mě potěšilo jejich nový album "Polib si dědu", který je hodně poslouchatelný, tvrdší a má to prostě šťávu. Naživo jsem Wohnouty ještě nikdy neviděl, i když už na Sladech minulej rok hráli. Tenkrát mě to ale nějak prostě moc nelákalo, zato teď jsem se na ně těšil. A velice mile mě překvapili. Docela nářez a pařit se na to dalo perfektně.Většinu písní jsem znal, něco ne, ale to vůbec nevadilo, skákat se dalo na všechno, jejich muzika je hodně energická.Mají prostě takovej svůj vlastní osobitej styl, kterej se prostě nedá s ničím zaměnit.Když to člověk slyší v radiu, automaticky pozná, že jde o Wohnout. Ono to sice není bůhvíjaký umění, ale prostě má to něco do sebe a na lidi to zdá se zabírá čím dál víc.
To jak je Wohnout populární dokazoval i pařící dav před podiem. Jak už jsem psal, nedalo se tu hnout, navíc když se ta obrovská masa lidu dala do pohybu a ještě někteří začali pogovat, byl to celkem nářez to ustát.Hlavně lidi v předních řadách měli co dělat, aby se neocitli mezi odposlechama :) Každej si určitě odnesl dávku modřin a kdoví jaký jiný šrámy ještě. Kamarádka to odnesla s rozřezanou rukou, když na podiu nejprve někdo rozbil sklenici a následně byla chudinka natlačená rovnou do střepů. No nebyla to žádná prdel. Kdo na Slady chodí, ví že tam to podium není zrovna uplně podium pro rockový koncerty ale pro discotéky.Schůdky před ním jsou taky vyřešený divně, pařit se na nich dá, ale musíte si být jistí, že vás vzadu někdo zadrží při pádu a nebo že si nezvrtnete kotník.Když se na vás natlačí dav, musíte se zapírat o odposlechy abyste nevletěli rovnou na podium, navíc když stojíte na schůdkách, nevidí přes vás lidi vzadu! Tentokrát to ale prostě jinak nešlo. Při jinačích koncertech tam se to celkem zvládá a není problém.Tentokrát byla ale návštěva skutečně extrémní a tady se teprve začaly projevovat takový nedostatky tohohle sálu. No ale budiž. Ale aby to nevypadalo že si tady stěžuju na Slady... Pánbůh zaplať, že je tady v Kroměříži máme, kde by se jinde takovýhle koncerty daly pořádat???

Ale zpátky k Wohnoutům. No byli prostě dobří! :o) Hráli celkem dlouho, řekl bych dost dlouho a tak to má být. Asi je to hodně bavilo a bylo to fajn. Jejich koncert ještě zpestřilo kovbojské vystoupení dvou jejich členů v podání Dua Egon, čímž výborně pobavili publikum. Za tohle mají určitě velký plus, protože koncerty nejsou jenom o tom odfidlat set a jít spát. Živý vystoupení by měly být především show pro lidi a není k tomu zapotřebí ani megavelký podium s extra aparaturou a světlama, jde to i jinak! Jo, Wohnout chválím, líbili se mi, zapařilo se kvalitně, teklo ze mě jak z vola a ostatní byli jistě taky spkojený!

Další na řadě byla kapelka ze San Piega, pro mě vrchol večera a nebyl to nikdo jiný než Vypsaná fixa! Nevěřil jsem, že by někdy mohli zavítat do Kroměříže no a najednou tu tahle skvělá banda hrála a bylo to super! Fixa jde s popularitou taky stále nahoru, ale přitom si pořád zachovává takovou tu svou "undergroundovskou" tvář, a to je dobře! Klubový hraní jim sedí a je to prostě kapelka do pohody!
Hodně jsem se těšil až na Fixu zapařím v předních řadách. Už v říjnu jsem na nich byl ve Zlíně na Golemu , ale tam jen tak decentně v zadu, tentokrát byl v plánu pořádnej nářez :o) Člověk by čekal, že budou hrát stejnej playlist jako ve Zlíně, ale opak byl pravdou. Fixa prostě hraje písně, na který má zrovna náladu i když samozdřejmě nějakej řád to má a hrajou se vesměs ty samé hity, akorát ne ve stejném pořadí. Není to prostě takovej stereotyp, pokud na ně chodí člověk častějc.
No zapařilo se kvalitně, schody neschody, hlava nehlava, každej lítal i když neměl peří a pád hrozil jen dopředu do prázdna, vzadu to bylo jistý, že tě někdo zastaví :) VF hrála výborně,jeden hit za druhým. Opět nechyběla ani nová píseň "Dezolát", která se mi líbí čím dál víc.Je prostě uplně perfektní i když to není žádná rychlovka, má to něco do sebe a myslím, že to bude velkej hit na nové desce, kterou teď Fixa připravuje. Ale kdoví, třeba tam budou daleko lepší hity, to se necháme překvapit! :)
Každopádně tahle pecka na lidi zabírá a bude patřit k mým oblíbeným!

No nějak v poslední třetině vystoupení jsem se odebral fotit za podium do zákulisí, jinak by se stal dezolát asi ze mě, bo už toho na mě bylo moc a lidi byli čímdál víc "nátlakový" :) Bohužel jsem se vyšťavil už na Wohnoutech, a tak jsem si šel vychutnat závěrečnou část koncertu zase z jinýho pohledu. Nasekal jsem tu zajímavý fotečky i nějaký video, takže se s tím určitě podělím :)
Návrat před podium už byl díky hustýmu davu nemožnej, takže jsem prostě strávil zbytek v boční a zadní části podia. Už ani nevim co kluci dávali za přídavky a kolik jich vůbec bylo, ale každopádně koncert byl hodně podařenej a nemělo to chybu. Můžem být jenom rádi, že tu tahle výborná kapelka zahrála no a snad by se k nám do Kroměříže měla příští rok vrátit. Uvidíme! Snad už s novou plackou!!! :o)
Po menší přestávce následovalo závěrečný vystoupení večera a o to se postarala známá kroměřížská kapelka jménem Nšoči. Lidí trochu ubylo, jelikož hlavní hvězdy večera už dohrály, nicméně před podiem bylo pořád plno a lidi pařili o sto šest :) Nšoči hraje tak trochu podobnej styl jako Vypsaná fixa. Nšoči znám taky daleko dýl než Fixu a proto když jsem kdysi dávno uslyšel první písničku od Fixy (myslím, že to byla Hunny Bunny), tak jsem si říkal že je to úplná kopie našich Nšočáků :o)

Rozdíl je v tom, že Fixa se za krátkou dobu propracovala hodně vysoko a Nšoči už několik let stagnuje se stejným repertoárem a nějakj posun výš už se snad ani neočekává. Je to celkem škoda, protože tahle kapelka by si zasloužila větší pozornost. Muziku hrají skvělou, možná by to chtělo nový písničky a novou desku, ale chápu že je to všechno o penězích a Kroměříž je přece jenom malý město :( Tady v Kroměříži se o publikum bát tahle kapelka nemusí, vždycky to bude číslo jedna na regionální rockové scéně, ovšem nevím jak je to v jiných městech.Nemůžu posoudit. Za ty roky už jsou určitě známí po celé republice, ovšem pořád to asi pro lidi nebude takovej pojem jako třeba Fixa. Možná, že po nějaké popularitě teď už ani tahle kapelka netouží, hraje si to svoje, evidentně je živý vystoupení baví a hrajou pro radost. A to je hlavní!
Na Sladech opět předvedli parádní vystoupení a skvěle zapadali do konceptu celýho večera. Někdo se možná divil, že budou hrát až na konec, ale myslím, že to bylo to nejlepší co mohli udělat. Lidi už byli řádně rozdovádění a tak i na Nšoči byla skvělá atmosféra. Nšoči je prostě klasika, která snad nikdy ještě nezklamala!
Z celýho večera mám skvělej pocit, vydařilo se to náramně, až na tu přesáhlou kapacitu. Určitě si pořadatelé zaslouží velkou pochvalu už jen za ty pozvaný kapely. Doufejme, že podobné kapelky z první ligy české rockové scény budeme vídávat na Kroměřížsku častěji. Opravdu to tady hodně chybělo a bylo vidět hlavně na návštěvnosti, že tady nežije jen discofilní mládež a že lidi prahnou taky po pořádné muzice! Bohužel v tomhle městě chybí pořádnej rockovej klub.Myslím, že by to bylo výborný řešení téhle zoufalé situace, která tady vládne. Ještě že máme aspoň ty Slady a toho Knapa :o)))

Všechny ostatní pěkný fotečky najdete TADY!!!

No a tady jsem sestříhal asi desetiminutový video z tohohle večera. Kvalita zvuku je celkem hrozná, bo jsem to točil na foťák z první řady, ale aspoň pro představu se z toho dá něco vypočuť :)
No ale pokud nemáte kvalitní repráky tak si to snad radši ani nepouštějte :o)))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Amálka Amálka | Web | 19. listopadu 2006 v 18:00 | Reagovat

my te videli jak tam jdeš:)

2 RUDA RUDA | 19. listopadu 2006 v 18:42 | Reagovat

Joo? A neozvete se :(

3 Iris Iris | 9. února 2007 v 19:51 | Reagovat

Juchuu NŠO-ČI good fákt husty !!

4 Gábina Gábina | Web | 4. října 2007 v 17:25 | Reagovat

Na webovkách gambrinusu se bude konat chat s wohnoutama, Jirkou a Honzou. Bude to 11.10.2007. muzete jim tam posilat otazky!

http://www.gambrinus.cz/naex/on-line/hudba/587-wohnouti-na-gambrinuscz/

5 wendy wendy | Web | 24. března 2008 v 19:22 | Reagovat

aaagh... mardi... tohu uplne zeru :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama