Prosinec 2006

PF 2007

31. prosince 2006 v 6:00 | RUDA |  Co sa stalo nové!?
Haleluja, tak nám ten starej rok 2006 pomalu ale jistě končí a na dveře už klepe ten novej se sedmičkou na konci. No a jakej byl ten uplynulej? Někdy se tu o něm možná rozepíšu podrobněji, až bude víc času a chuti, ale ted můžu říct, že byl celkem ucházející. Sice jsem v něm zažil hodně těžký chvíle, který jsem doposud nezažil, ale taky bylo hodně hezkých chvil a na ty se vzpomíná líp. Všechno mě ale tak nějak posílilo a nezbývá nic jinýho, než jít pořád dopředu a očekávat nový zážitky! Akciček bylo letos taky hodně, určitě bude na co vzpomínat, zdravíčko taky vydrželo, tak si můžu jenom přát ať drží stále a ať mě a moje blízký potkávají jenom ty příjemný okamžiky :o) Taky jsem se letos dostal na perfektní školu, což mě taky dává nějakou motivaci a navíc jsem tam mezi perfektníma lidma, takže jsem spokojenej. Snad budou i studijní úspěchy... no to se uvidí už teď v lednu o zkouškovém :)
Jelikož je dneska toho Silvestra, a lidi by se měli bavit, (i když to by měli dělat pořád a ne jen na Silvestra) tak jsem vám tu šoupnul takový hezký video pro pobavení. Udělal jsem to jako takovou malou rekapitulaci toho uplynulýho roku 2006, všech těch akciček, který se nám podařilo zaznamenat atd. Ne všechny humorný scény se mi podařilo do toho videjka namíchat, protože mi nějak blbne technika, ale nějakej odvar z těch největších zápichů tam bude. Hlavní role se ujal v tomhle videu vrchní bavič Bubák, k tomu není třeba komentáře :)
Chtěl jsem vám tu dát ještě jeden takovej klípek, ale bohužel technika mi říká NE, takže holt smůla.Tak snad někdy jindy.
Ovšem varuju,nepouštějte to osobám mladším 15 let, možná by je to mohlo zkazit!!! :o)


Takže mi na závěr nezbývá, než vám všem, kdož čtete tyhle řádky popřát vše NEJ do novýho roku 2007, ať je každej váš krok úspěšnej, ať vám slouží zdravíčko a hlavně - MĚJTE SE KURVA RÁDI !!! :o)
Váš KUBÍK :o)

Vánoční koncert v Karviné - 25.12.2006

27. prosince 2006 v 19:00 | RUDA |  Akcičky
Tak se nám opět sešel rok s ro(c)kem a nastaly nám Vánoce. S nima jsme letos už druhým rokem měli spojenej Vánoční koncert kapely Doga v daleké Karviné. Já s Vranysem jsme si tuto výbornou akcičku užívali už podruhé, no a letos s náma místo Obrázka jel Bubák s Evženkou. Na tak dalekou cestu jsme se vydali proto, bo tyhle vánoční koncerty jsou prostě něčím výjimečný. Za prvé tím, že se hrajou tzv. unpluged jen na španělky, za druhé tím, že se tam vždycky setkáme s výbornýma lidma z fanklubu, který vidíme tak jednou za půl roku a za třetí tím, že tam bývá perfektní atmosféra a dlouho je pak na co vzpomínat.
Z Kroměříže jsme vyrazili v pondělí ve čtyři hodiny vláčkem. Cestovali jsme asi jen dvě hodinky a už ve vlaku byla dobrá nálada. Pokoštovala se pálenka, Bubák vyzkoušel (ne)funkčnost záchodů, Vranys zase zavazadlový prostor a největší kulturní zážitek jsme měli, když jsme potkali Pendolino :) Z toho vyplynula i nejlepší hláška z cesty, když Vranys s Bubákem společně zařvali: "Ty vole, bar!!!" Jo jo, Pendolino je holt vybavené:o)
Na nádraží v Karviné už na nás v šest hodin čekala naše stará známá kamarádka Andrejka se svým milým a razili jsme vzhůru do hospůdky Hardcafe, kde měl koncert probíhat. Nejhorší na tom bylo, že ani samotná zdejší rodačka nevěděla, kterou cestou se tam jde, a tak jsem musel všem razit cestu já s Vranysem, kteří jsme znali zkratky z loňska :) (Taková ostuda Andy!!!)
Do Hardcafe jsme dorazili nejak pred půl sedmou, do koncertu ještě zbývala spousta času a tak jsme si vesele povídali u pivečka. Bylo fajn zase vidět všecky ty známý tváře a nebo naopak zase nový poznávat! Sešlo se nás tu fakt hodně, takové to zdravé jádro fanklubu Dogy tu bylo skoro celé, což bylo super.
Samotnej koncert začal v osm hodin známým houslovým intrem a asi každej čekal, jak bude znít píseň "Prokletí" v akustické podobě. Nakonec nás ale Doga přechcala a jako první zahrála pecku "Už mě řežou" , což bylo taky zajímavý. No na "Prokletí" nakonec vůbec nedošlo, ale zato byli zahraný jiný skvělý písně i staršího data, který se normálně na běžných koncertech nehrajou. Došlo tak např. na pecky typu: Živý mrtvý, Máš ráda jen sebe, Chci tě mít a jako uplnou novinku zahráli i pecku z nové desky "Hvězdy zhasnou", která je jak dělaná na akustický koncerty. Písničky na těchle koncertech dostávají uplně jinej nádech a přitom neztrácejí nic na své kvalitě. Některý vyniknou možná ještě líp než pří standartním koncertě. Rozhodně jsem toho názoru, že by Doga měla některej ze svých unpluged koncertů natočit a vydat na CD nebo DVD, rozhodně by s tím sklidila velkej úspěch.

Opět jsme měli zarezervovanej stůl v v první řadě před podiem, takže jsme měli nejlepší výhled. Tyhle koncerty jsou totiž taky výjimečný v tom, že se při nich sedí (teda aspoň by se mělo, aby viděli i lidi vzadu), ale je to fakt těžký dodržovat :) Loni jsme to nějak nedodržovali a většinu koncertu jsme pařili, tentokrát nás Izzoš přišel zkrotit radši preventivně už před koncertem! :o) Ale i v sedě jsme se výborně vyřádili no a ke konci už se nedalo jinak, než se postavit a skákat k čemuž nás už i Izzi vyzval, protože atmosféra byla fakt perfektní a nedalo se jinak než pořádně zapařit! Důkaz toho, že unpluged koncerty nejsou žádná měkota! :)
Hrálo se výborně, hrálo se dlouze asi dvě hodiny, což taky nebývá zvykem no prostě to bylo celý perfektní. V závěru vytáhl i Lumos svou harmoniku a zahráli baladu "Vím jak bolí". Taky příjemné zpestření, ke kterýmu dochází jen na těchle koncertech. Došlo samozdřejmě i na přídavky a jako úplně poslední skladbu zahráli převzatou věc, zpívanou anglicky a já si teď zaboha nemůžu vzpomenout jak se jmenuje. Ale je to známý jak sviňa, zpívá to ženská a až si na to vzpomenu, tak to sem hned napíšu. Teď mám prostě okno! Kdo z přítomných mi poradí ??? :)
Koncert se vydařil, stejně jako loni. Parádní atmoška, skvělá muzika, super lidi - prostě zase bude na co vzpomínat. Po koncertě ještě proběhla taková afterparty, kde jsme si všichni společně zatančili, poklábosili, popili.... takové příjemné vánoční setkání.
V Hardcafe jsme vydrželi skoro až do zavíračky a pak se razilo "spát" k Andrejce domů. Spát v uvozovkách, protože se spaním se to moc nazvat nedalo :o) Razili jsme dvěma taxálama přes půlku Karviné asi stovkou(!!!), během té rychlojízdy nám ještě Andrejka stihla udělat průvodcovskou přednášku kde se co v Karviné nachází no a za chviličku už jsme byli u ní doma. Místo loňské vymrzlé chatičky na nás letos čekal její nový vyhřátý byteček, takže jsem měli pěkné pohodlíčko! Tam jsem si rozdělili místečka na spaní no a šlo se dál kalit. Jelikož bylo už pozdě v noci nějak kolem druhé hodiny a my byli v paneláku, asi jsme nepotěšili sousedy, kteří nám to taky dávali najevo, když nějak kolem třetí někdo zvonil před dveřma, ale nebyl důvod ani nálada někomu otvírat :o))) Vystačili jsem si sami! Někteří odpadli předčasně a Vranys nám názorně předvedl, jak se spí s otevřeným okem. Prostě byl mrtvej a měl otevřený oko a na nic nereagoval, naštěstí dýchal. Ráno nám vše vysvětlil s tím, že: "Čert nikdy nespí" :o) Na programu večera byl ještě Andrejčin horor, kterej načala už loni o Vánocích, ale nedokončila. Letos se to taky nepodařilo, ale posunuli jsme se dál aspoň o dvě věty. Za takových třicet let, jestli bude Doga ještě dělat vánoční koncerty, se možná dozvíme konec tohohle strašidelného příběhu :o) Definitivního umlčení se nám podařilo v 5 hodin ráno a tak těm kdož vydrželi, zbývaly asi jen tři hodiny na spánek!

Ráno bylo celkem v pohodě, rozhodně lepší jak to loňský, vydali jsme se na bus a vzhůru na vlakový nádraží se smutným pocitem, že už to zase končí! Člověk se na něco půl roku těší, a pak to tak rychle uteče. Nicméně zážitky máme pěkný a o to přece jde. Nezbývá, než se těšit na další setkání s těmahle super lidma zas až třeba v létě na Noci plné hvězd v Třinci.
Na více fotek mrkejte TADY A NIKDE JINDE!!! :o)
Hromada fotek, na kterých se každý ze zůčastněných jistě najde je taky na stránkách www.hardcafe.cz
Možná sem pak ještě přihodím nějaký videoukázky!

Vánoční přání

23. prosince 2006 v 19:22 | RUDA |  Co sa stalo nové!?
Vánoce, Vánoce přicházejí.... No jo, už je to tady zase. Jsou tu Vánoce, nejkrásnější svátek v roce.

Rád bych Vám všem kamarádům, známým i neznámým, láskám bývalým i budoucím, spolužákům, rodině a vůbec uplně všem, kdož navštívíte tyhle moje stránečky popřál krásný prožití Vánočních svátků, ať si je užijete jak nejlíp to jen jde s lidma, který máte rádi a dejte jim to patřičně najevo pokud jste to nestihli během roku.
Takže Šťastný a veselý Vánoce Vám přeje KUBÍK :o)

A ještě malá pohlednice od mého
schizofrenního blížence RUDY:

Aneta Langerová - Velryba Music Bar Zlín (20.12.06)

22. prosince 2006 v 20:04 | RUDA

Ve středu 20.12. 06 měla do našeho krajského města Zlína přijet dvojnásobná zlatá Slavice a zároveň první česká Superstar Aneta Langerová. Toho jsem využil a nadělil jsem 2 lístky mojí mamce k jejím kulatým narozeninám, neboť Anet je její velká oblíbenkyně. Mohla si svobodně vybrat s kým pojede, nakonec samozdřejmě padla volba na mě no a já přece nepohrdnu příležitostí podívat se po dlouhé době zase na nějakej koncert :o)
Nezastírám, že i mě se Aneta Langerová líbí. I když spousta lidí opvrhuje vším, co vzešlo ze Superstar, tak můj názor je ten, že Aneta patří k tomu nejlepšímu, co tahle soutěž české hudební scéně přinesla. Určitě můžem být rádi, že tahle soutěž existuje, protože přináší do české hudby nový mladý objevy, který by jinak neměli možnost se třeba vůbec prosadit. Vždycky se najdou alespoň dvě individuality, který mají fakt talent a dokáží dělat kvalitní muziku. Ti ostatní kteří na to prostě nemají, se brzo ocitnou někde v propadlišti dějin. Ovšem tahle mladá zpěvačka bude ještě hodně dlouho vidět. Je určitě dobře, že se snaží psát vlastní muziku i texty, nevystupuje na kdejaké diskotéce jako ostatní "rychlokvašky" a stojí si za tím, co dělá. Pokud v tom bude pokračovat a její další, tentokrát už "vlastní" deska se podaří, bude sklízet velký úspěchy.
Anetu už jsem před tímhle koncertem viděl naživo dvakrát a pokaždé s jinou kapelou. Poprvé to bylo nějak těsně po vydání její první desky, když jela jako host na turné kapel Divokej Bill a Tři sestry ve zlínské sportovní hale. Podruhé to bylo v roce 2005 na festivalu Noc plná hvězd v Třinci, kde měla perfektní atmosféru. Pokaždé to bylo trochu jiný ale dobrý. Bylo vidět, jak Aneta každým koncertem roste a získává na podiu sebevědomí. Tentokrát byl na řadě opět Zlín, ovšem na klubové scéně. Aneta se rozhodla totiž jet takový předvánoční miniturné po pěti klubech v republice a určitě to pro ni i pro fanoušky bylo něco novýho, protože kluby jela vůbec poprvé. Ve Zlíně si dala zastavení ve Velryba Music baru (bývalý klub 603). V tomhle klubíku jsem byl vůbec poprvé. V první moment mě zarazil docela malej prostor před podiem, kde už bylo značně narváno a tak jsme si "ustlali" až v zadu u zvukaře. Jinak je to klub celkem pěknej. Sice ne nijak extra prostornej, ale na takový akcičky je fajn. Co bysme za něj v Kroměříži dali....

No samotný vystoupení začalo nějak po deváté hodině. Aneta nastuopila na podium s nově složenou kapelou a kdybych ji měl srovnat s tou předchozí, tak jsem celkem na rozpacích. Obě dvě jsou dobrý, ale zároveň uplně jiný. Zároveň i její starý písničky jsou teď uplně přearanžovaný a dostávají uplně jinej nádech. S tou předchozí kapelou byli asi trochu tvrdší a měly víc šťávy, teď vsadili spíš víc na kytarovější zvuk, taky se tu ve většině písní objevuje klavír a v některých peckách dokonce i banjo, což bylo perfektní. Taky se víc vsází na španělky, i sama Aneta už zpívá s kytarou častějc než dřív. Rozhodně je to skvělý oživení, ovšem ne u všech písní se to zdařilo na sto procent. Jako rockera mě určitě mrzí že se v některých písních ubralo na tvrdosti, ovšem rozhodně mě to neurazilo. Popík to rozhodně nebyl. Bylo to skvělý umělecký vystoupení, kde vynikl každej nástroj a Aneta si do kapely vybrala opravdu profíky.
Bylo nám odehráno téměř celý její první album plus nějaký ty převzatý věci, který už hrávala dřív. V tomhle ohledu bohužel žádná změna. Možná se čekalo, že zahraje alespoň nějakou novou věc z její připravované desky, ale bohužel se tak nestalo. Jedinou novinkou tak byla "Píseň pro Světlušku" , kterou nazpívala na pomoc charitativní akci. Písnička celkem pěkná. Možná se z ní dá i vyčíst, jakým směrem se Aneta chce ve své hudbě dál ubírat. Publikum se zdálo ze začátku docela vlažný,ovšem zpěvačka si ho chválila jako zatím nejlepší na celým turné. Od té doby lidi rázem ožili a nakonec jí vytvořili skvělou atmosféru. Hlavně ke konci koncertu byl atmosféra perfektní a kdyby měla holka víc písniček, určitě by se dostalo na víc přídavků. Mimochodem přídavky: jedním slovem výborný. Asi všechny překvapila tím, když oznámila, že se budou hrát koledy :) Celá kapela se usadila na stoličky a muzinkanti obměnili nástroje. Elektriku vystřídali španělky, přibylo banjo a dokonce i housličky. Jako první spustili pecku "Pásli ovce Valaši" ve stylu ála Divokej Bill no a nemělo to chybu. Skvěle tak navodili vánoční atmosféru. Druhou zahráli už trochu pomalejší no a na uplnej závěr se dostalo na největší hit "Voda živá", kterou už celej klub dozpíval společně s Anetou. I když už se rozloučily a evidentně neměli co hrát, lidi pořád stáli pod podiem a Anetu si ještě jednou vyvolali. Tentokrát už přišla jenom poděkovat, ale i tak sklidila velký ovace.
Bylo to hezký zpestření středečního večera, navíc těma koledema hezky naladila lidi na Vánoce, i moje mamka byla spokojená a mě mohlo hřát u srdíčka, že jsem jí dal originální dárek k narozkám :)
Zvuk byl taky náramnej, jako z cédéčka, osvětlení taky pěkný. Je fakt jenom velká škoda, že Aneta Langerová tak dlouho čeká s vydáním nového CD. S jednou deskou už se tak dlouho jezdit nedá a je potřeba zase změnit repertoár, jinak by to lidi mohlo brzo omrzet. Nový CD je avizovaný na jaro, tak uvidíme s čím příjde. Klubová scéna jí rozhodně sedí, možná víc, než velký podia, i když na těch se taky neztratí. Tady přece jen ta atmosféra byla taková komornější a Anet se brzo otrkala a už není tak stydlivá jako dřív. I když je na ní pořád vidět ta skromnost, ale pořád lepší, než aby ze sebe dělala nějakou hvězdu. Je přece jenom ještě mladá a pokud si udrží svůj standart, tak si myslím, že budoucnost má skvěle zmáklou.
Nějaký fotky k vidění ZDE!!!
No a tady jsem sestříhal nejaký video, mám toho celkem dost, tak tady aspoň ukázka :o)


Typ na malý dáreček

16. prosince 2006 v 14:29 | RUDA |  Co sa stalo nové!?
Pokud má někdo z vás nebo z vašich blízkých rád písničky a humor Jarka Nohavici, můžete jim udělat radost takovým mini-dárkem, který tenhle oblíbený písničkář nabízí na svých internetových stránkách.
Jedná se o takové malé album s názvem Od Jarka pod stromeček, kde je pro každého člena rodiny určena jedna skladba. Všechny písně, včetně obalu jsou tu zdarma volně ke stažení.
Obzvlášť doporučuju stáhnout si poslední písničku s názvem Hospodská směs. Po loňským hitu "Ladovská zima" je tohle další humorná pecka, kterou Jarek Nohavica vysypal. Skvěle jsem se u toho pobavil :o)
Album můžete stahovat ZDE!!!

Pogo - všichni jsme gogo!

11. prosince 2006 v 19:45 | RUDA |  Co sa stalo nové!?

Tady jsem pro všechny rockery a rockerky umístil takový malý návod a základní krok pro zběsilý tanec zvaný POGO! Myslím, že je to docela poučné, takže hezky doma cvičte po večerech kroky, ať pak můžete na nějakým tom koncertě zapůsobit na svoji vyvolenou nebo vyvoleného a popř. ji / ho vyzvat k tomuto romantickému tanci. :o)
(Obrázek mi poslala Evženka, za což ji moc děkuji :)
No jinak se omlouvám, že sem poslední dobou nic moc nepíšu, ale ono taky není moc o čem.Teď nastalo takový období klidu, který využívám ke svýmu studiu, přípravě na nadcházející zkouškový období, psaní seminárek apod. No tak mi aspoń držte palce, ať to všecko zvládnu :) No a jinak už se těším na Vánoce! Vy snad taky, ne? :o)