Vánoční koncert v Karviné - 25.12.2006

27. prosince 2006 v 19:00 | RUDA |  Akcičky
Tak se nám opět sešel rok s ro(c)kem a nastaly nám Vánoce. S nima jsme letos už druhým rokem měli spojenej Vánoční koncert kapely Doga v daleké Karviné. Já s Vranysem jsme si tuto výbornou akcičku užívali už podruhé, no a letos s náma místo Obrázka jel Bubák s Evženkou. Na tak dalekou cestu jsme se vydali proto, bo tyhle vánoční koncerty jsou prostě něčím výjimečný. Za prvé tím, že se hrajou tzv. unpluged jen na španělky, za druhé tím, že se tam vždycky setkáme s výbornýma lidma z fanklubu, který vidíme tak jednou za půl roku a za třetí tím, že tam bývá perfektní atmosféra a dlouho je pak na co vzpomínat.
Z Kroměříže jsme vyrazili v pondělí ve čtyři hodiny vláčkem. Cestovali jsme asi jen dvě hodinky a už ve vlaku byla dobrá nálada. Pokoštovala se pálenka, Bubák vyzkoušel (ne)funkčnost záchodů, Vranys zase zavazadlový prostor a největší kulturní zážitek jsme měli, když jsme potkali Pendolino :) Z toho vyplynula i nejlepší hláška z cesty, když Vranys s Bubákem společně zařvali: "Ty vole, bar!!!" Jo jo, Pendolino je holt vybavené:o)
Na nádraží v Karviné už na nás v šest hodin čekala naše stará známá kamarádka Andrejka se svým milým a razili jsme vzhůru do hospůdky Hardcafe, kde měl koncert probíhat. Nejhorší na tom bylo, že ani samotná zdejší rodačka nevěděla, kterou cestou se tam jde, a tak jsem musel všem razit cestu já s Vranysem, kteří jsme znali zkratky z loňska :) (Taková ostuda Andy!!!)
Do Hardcafe jsme dorazili nejak pred půl sedmou, do koncertu ještě zbývala spousta času a tak jsme si vesele povídali u pivečka. Bylo fajn zase vidět všecky ty známý tváře a nebo naopak zase nový poznávat! Sešlo se nás tu fakt hodně, takové to zdravé jádro fanklubu Dogy tu bylo skoro celé, což bylo super.
Samotnej koncert začal v osm hodin známým houslovým intrem a asi každej čekal, jak bude znít píseň "Prokletí" v akustické podobě. Nakonec nás ale Doga přechcala a jako první zahrála pecku "Už mě řežou" , což bylo taky zajímavý. No na "Prokletí" nakonec vůbec nedošlo, ale zato byli zahraný jiný skvělý písně i staršího data, který se normálně na běžných koncertech nehrajou. Došlo tak např. na pecky typu: Živý mrtvý, Máš ráda jen sebe, Chci tě mít a jako uplnou novinku zahráli i pecku z nové desky "Hvězdy zhasnou", která je jak dělaná na akustický koncerty. Písničky na těchle koncertech dostávají uplně jinej nádech a přitom neztrácejí nic na své kvalitě. Některý vyniknou možná ještě líp než pří standartním koncertě. Rozhodně jsem toho názoru, že by Doga měla některej ze svých unpluged koncertů natočit a vydat na CD nebo DVD, rozhodně by s tím sklidila velkej úspěch.

Opět jsme měli zarezervovanej stůl v v první řadě před podiem, takže jsme měli nejlepší výhled. Tyhle koncerty jsou totiž taky výjimečný v tom, že se při nich sedí (teda aspoň by se mělo, aby viděli i lidi vzadu), ale je to fakt těžký dodržovat :) Loni jsme to nějak nedodržovali a většinu koncertu jsme pařili, tentokrát nás Izzoš přišel zkrotit radši preventivně už před koncertem! :o) Ale i v sedě jsme se výborně vyřádili no a ke konci už se nedalo jinak, než se postavit a skákat k čemuž nás už i Izzi vyzval, protože atmosféra byla fakt perfektní a nedalo se jinak než pořádně zapařit! Důkaz toho, že unpluged koncerty nejsou žádná měkota! :)
Hrálo se výborně, hrálo se dlouze asi dvě hodiny, což taky nebývá zvykem no prostě to bylo celý perfektní. V závěru vytáhl i Lumos svou harmoniku a zahráli baladu "Vím jak bolí". Taky příjemné zpestření, ke kterýmu dochází jen na těchle koncertech. Došlo samozdřejmě i na přídavky a jako úplně poslední skladbu zahráli převzatou věc, zpívanou anglicky a já si teď zaboha nemůžu vzpomenout jak se jmenuje. Ale je to známý jak sviňa, zpívá to ženská a až si na to vzpomenu, tak to sem hned napíšu. Teď mám prostě okno! Kdo z přítomných mi poradí ??? :)
Koncert se vydařil, stejně jako loni. Parádní atmoška, skvělá muzika, super lidi - prostě zase bude na co vzpomínat. Po koncertě ještě proběhla taková afterparty, kde jsme si všichni společně zatančili, poklábosili, popili.... takové příjemné vánoční setkání.
V Hardcafe jsme vydrželi skoro až do zavíračky a pak se razilo "spát" k Andrejce domů. Spát v uvozovkách, protože se spaním se to moc nazvat nedalo :o) Razili jsme dvěma taxálama přes půlku Karviné asi stovkou(!!!), během té rychlojízdy nám ještě Andrejka stihla udělat průvodcovskou přednášku kde se co v Karviné nachází no a za chviličku už jsme byli u ní doma. Místo loňské vymrzlé chatičky na nás letos čekal její nový vyhřátý byteček, takže jsem měli pěkné pohodlíčko! Tam jsem si rozdělili místečka na spaní no a šlo se dál kalit. Jelikož bylo už pozdě v noci nějak kolem druhé hodiny a my byli v paneláku, asi jsme nepotěšili sousedy, kteří nám to taky dávali najevo, když nějak kolem třetí někdo zvonil před dveřma, ale nebyl důvod ani nálada někomu otvírat :o))) Vystačili jsem si sami! Někteří odpadli předčasně a Vranys nám názorně předvedl, jak se spí s otevřeným okem. Prostě byl mrtvej a měl otevřený oko a na nic nereagoval, naštěstí dýchal. Ráno nám vše vysvětlil s tím, že: "Čert nikdy nespí" :o) Na programu večera byl ještě Andrejčin horor, kterej načala už loni o Vánocích, ale nedokončila. Letos se to taky nepodařilo, ale posunuli jsme se dál aspoň o dvě věty. Za takových třicet let, jestli bude Doga ještě dělat vánoční koncerty, se možná dozvíme konec tohohle strašidelného příběhu :o) Definitivního umlčení se nám podařilo v 5 hodin ráno a tak těm kdož vydrželi, zbývaly asi jen tři hodiny na spánek!

Ráno bylo celkem v pohodě, rozhodně lepší jak to loňský, vydali jsme se na bus a vzhůru na vlakový nádraží se smutným pocitem, že už to zase končí! Člověk se na něco půl roku těší, a pak to tak rychle uteče. Nicméně zážitky máme pěkný a o to přece jde. Nezbývá, než se těšit na další setkání s těmahle super lidma zas až třeba v létě na Noci plné hvězd v Třinci.
Na více fotek mrkejte TADY A NIKDE JINDE!!! :o)
Hromada fotek, na kterých se každý ze zůčastněných jistě najde je taky na stránkách www.hardcafe.cz
Možná sem pak ještě přihodím nějaký videoukázky!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Amalka Amalka | Web | 1. ledna 2007 v 18:21 | Reagovat

Muselo to byt super.. sice si nedovedu fakt predstavit koncert dogy a vas jak sedite.. ale jak jsi to popsal.. muselo to byt fakt skvely:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama