Leden 2007

VE STOPĚ VALAŠSKÉ ZIMY

27. ledna 2007 v 18:15 | RUDA |  Videoklípky
V sobotu 27.1.2007 se konala ve Vizovicích a v blízkým okolí amatérská rally s názvem VE STOPĚ VALAŠSKÉ ZIMY. Chystal jsem se na tyhle super závody podívat už několikátej rok, ale letos mi to konečně poprvé vyšlo. A tak jsme se s bráchou vydali ke Hvozdné do vracáčku a bylo to tam super.Na téhle rally kolikrát člověk totiž mnohdy vidí víc zábavy, než na profesionální rally, kde jezdci jedou čistou stopu a honí se za co nejlepším časem. Tady o to mnohým "závodníkům" kolikrát ani nejde, hlavně, že si můžou zkusit zazávodit na uzavřené trati a ještě v tak skvělých zimních podmínkách, který letos panovaly. Jo jo, zima se konečně umoudřila a na valašsku a v jeho okolí je opravdu kouzelná. Cesty byly pro zimní rally jak stvořený a tak nebyla nouze o zajímavý zážitky - no posuďte sami v následujícím videjku!!!

For higher quality download HERE!!!

Kabát - Corrida

23. ledna 2007 v 22:44 | RUDA |  Jak to vidím já.

Začátkem prosince již minulého roku 2006 vydala naše v současnosti asi nejpopulárnější kapela Kabát svoji novou desku s názvem Corrida! Jelikož Kabáti byli vždy i moje nejoblíbenější skupina dovolím si tady taky trošku probrat a zhodnotit jejich novej počin.
Na Kabátech jsem prakticky hudebně vyrůstal, zaujali mě hned svou první deskou, kdy jejich hity kolovaly ve staré známé Hitparádě a to mi bylo nějak kolem šesti let! Pro takovýho caparta to v tu dobu bylo ještě celkem nezvyklý, aby poslouchal takovou tvrdou muziku, kde se nešetřilo všelijakýma ostrýma textama. Bylo mi to mnohokrát rozmlouváno, ale o to víc mě to samozdřejmě bavilo :o) Mohl bych se tedy klidně považovat za takovýho "skalního fanouška", neboť Kabátu jsem stále věrnej, i když prošel za ty léta určitýma změnama a leckterým ortodoxním fandům to zrovna nebylo po chuti. Netvrdím, že i já jsem všechny "novoty" přijal s nadšením, ale nikdy to nebylo tak hrozné, abych tuhle kapelu uplně zavrhl. Období alba "Děvky ty to znaj" se už asi nikdy nevrátí, nicméně za tu dobu Kabát hodně vyrostl a propracoval se v kapelu obrovskýho formátu, která dokáže vyprodávat stadiony a to jim samozdřejmě přeju.
Nyní tedy vyšel na svět jejich novej počin Corrida a musím říct, že ani tímhle mě Kabát nezklamal. Je to prostě klasickej českej svižnej bigbeat, tak jak ho známe i když některé skladby jsou opravdu perly a je vidět, že kapela si na nich dala opravdu záležet. Zdá se mi, že se na nový album vrátila i ta pověstná "tvrdost", která mnohým na posledních albech tak trochu chyběla. Určitě se tohle album bude řadit k těm nejlepším, které Kabát dosud vytvořil. Nechybí mu energie, vtipné ale i velmi propracované texty a připadá mi, že každý si zde najde tu svou oblíbenou. Jo, Kabát totiž zlidověl a už to není ta kapela, která patřila jen do hospod, dnes už ji poslouchají staří i mladí, maminky s dětma a samozdřejmě i tvrdí rockeři. Tomu se Kabát nejspíš přizpůsobil, a tak je na Corridě dá se říct pro každého něco. Tohle album rozhodně nikoho nezklame! Co ovšem na desce tak trochu chybí, jsou tradiční "kabátovský" sóla na kytaru uprostřed písniček. Tímhle byla kapela tak trochu charakteristická a nyní od tohohle stigmatu upustila. Písničkám to určitě nijak neuškodilo, ale pokud se nad tím člověk zamyslí, asi mu to bude trochu chybět. Ve dvou písních se ale nějaké to solíčko přece jen objevuje!
Po krátkým Intru na vás doslova vystřelí vypalovačka, která dala jméno celé desce a tou je "Corrida". Neskutečně nadupaná věc, tak jak se na začátek sluší a patří. Píseň od začátku až do konce šlape jako dobře promazanej stroj a kdo Kabátu vyčítal nedostatek tvrdosti, tak tomu musí minimálně při poslechu téhle pecky sklapnout. Po stránce textu taky velice vydařená!
Následuje další známá "televizní" hitovka "Burlaci", což je píseň, která v sobě má ohromnou vnitřní atmosféru, což dobarvuje fanatstickej Vojtkův pěveckej výkon a taky jedno "uskřípaný" sólo, který do téhle pecky skvěle zapadá. Zajímavý kytary a zpěv Pepy Vojtka, kterej v téhle písni podal snad nejlepší výkon na celé desce, jsou pro tuhle píseň asi nejcharakterističtější, to vše podloženo i výborným textem. Z téhle pecky jde kolikrát až mráz po zádech!!!
Po celkem vážných "Burlacích" přichází na řadu taková trošku odlehčující píseň pro dobrou náladu a tou jsou "Kostlivci". Opět píseň ve svižným tempu s lehkou dávkou humoru, taková fajnová píseň do skoku!
Následuje "Úsměv pana Lloyda", což je taky výborná věc! Taky taková úderná pecka, z níž je cítit dávka "nasranosti". Autor textů Milan Špalek s v ní tak trochu postěžoval na věci kolem a Vojtek jeho text velmi důvěryhodně přenáší do reálu. Dominuje v ní velmi skočnej a zpěvnej refrén, což na koncertech určitě zapůsobí. Tuhle věc bych určitě zařadil k těm nejlepším na desce.
"Malá dáma" je velmi příjemná pohodovka. Pro Kabát sice trochu nezvyklá, ovšem velice zajímavá a rozhodně ne špatná. Má v sobě určitě takový to svý vnitřní kouzlo a dokáže se hezky poslouchat. Vojtkův hlas tu podbarvuje i zpěv Milana Špalka a i zvláštní zvuky kytar v refrénu jsou velice zajímavý. Po staré známé "Báře" tak přichází hit v podobným duchu, kterej bude určit především u dam velmi oblíbenej. Ovšem i pánům se bude určitě zamlouvat.

Po té první lepší části alba přicházejí na řadu tři, řekl bych, docela "průměrný" Kabátí pecky, který ovšem nikoho neurazí a jsou dobře poslouchatelný. Na koncertech ale podle mého budou zabírat mnohem víc, jak na albu. První z nich jsou "Raci v práci (s.r.o)", což je taková veselá swingující bajka, která začíná banjem a později se rozjíždí do bigbeatovýho rytmu. "Virtuóz" v tomhle stylu pokračuje, k slyšení jsou tu i housličky, není to špatný, ale připadá mi, že tohle už tu bylo...
Pecka "Buldozerem" je z těchle tří asi nejpovedenější, dobrej zpěvnej refrén, objevuje se tu i jinde opomíjené sólo, jinak standartní Kabátovská "šlapačka".
Na řadu příchází "Joy", což je na obalu avizovaný jako BONUS TRACK. No nebyli by to Kabáti, aby na desku nezařadili nějakou tu svou blbůstku a i pro to je mám rád, protože se u jejich hudby člověk dokáže i zasmát. "Joy" je písnička tak trochu ve stylu "Číňanů" nahraná jen na španělku a na banjo, zpívá Milan Špalek a je to o krtcích, kteří "ti tam plavou s nakloňenou hlavou" :o) Prostě úlet!
Po lehkým odpočinku následuje moje oblíbená "Cesta do Kadaně". Svižná skladba, ze které srší energie, skvěle se na ni bude pařit - no prostě tohle se kapele hodně povedlo.A "facka jak od Macka" je taky super :) Hodně z ní ale cítím "V pekle sudy válej", nemůžu si pomoct. Je to prostě v podobným stylu, což rozhodně není na škodu. Takových písniček jen víc.
Z přeposlední písničky "Kůže líná od Kolína" je celkem hodně cítit starej dobrej Kabát. Nevím proč, ale prostě mi to připomíná tvorbu ze starších časů. Je tam slyšet ta údernost a troška té hudební "agrese" :) Prostě taky výborná pecka, kterou mě Kabáti potěšili. No a u téhle písničky se člověk taky jistě zasměje. Poslechněte, uvidíte.
Celý album vrcholí velice příjemnou věcí s názvem "Kdoví jestli", která Kabát posunuje zase do jiných rozměrů. Po stránce textů asi nejlépe napsaná, člověk se u ní dokáže zamyslet a určitě to v něm vyvolá nějaký pocity. Těžko se mi ji podaří asi vystihnout slovama, člověk si ji musí asi celou poslechnout, aby pochopil, o čem je. V závěru krásně vrcholí sborovým zpěvem, má velice hezkou melodii, no na konec alba jak dělaná. Už teď si dokážu živě představit, jak tuhle pecku hraje Kabát jako svou závěrečnou na svým jarním turné a spolu s kapelou ji zpívá plnej stadion a nadšeně skáče do rytmu. No přechází mě z toho husina a už se na to moc těším :o)
Celkově se album Corrida kapele Kabát dle mého názoru velmi podařilo, písničky jsou velmi propracované a chytlo mě to na první poslech. Ovšem některé věci si člověk najde až po několika posleších a to se mu pak odkrývají písničky v celé své kráse. Stačí mít jen pozorný ucho :)
Rozhodně se vyplatí koupit originál CD v obchodě, protože tahle deska Kabátů není výjimečná jen svým obsahem, ale taky velice pěkně udělaným obalem. Určitě to stojí za to! Když chválím, tak pořádně!!! :o)

Troška recese :)

18. ledna 2007 v 19:14 | RUDA |  Videoklípky
Děcka i když to asi většina z vás zná, já to sem prostě musím dát! Tohle videjko je prostě originální a musíme ho šířit dál, protože to nemá chybu. Doporučuju opravdu sledovat až do konce a taky upozorňuju slabší povahy a puritány, aby si to radši snad nepouštěli nebo je u toho trefí! Tak se hezky bavte :o)

PLES (12.1.2007)

14. ledna 2007 v 13:40 | RUDA |  Akcičky
V sobotu 12.1. 2007 pořádal náš vzdělávací ústav ples ve Zlíně na Interhotelu Moskva, akce to byla celkem vydařená a i když jsem tenhle článek psal původně pro náš třídní web, myslím, že by si zasloužil místo i na mojí stránečce.
Naše kroměřížská bandička vyrazila kolem sedmé hodiny, pravda, s trošku mírným zpožděním způsobeným převazováním kravat no a už po cestě bylo veselo. Když jsme nabrali Zbyňka s Honzou, zavoněl v autě nenapodobitelný alkoholový odér a nám bylo jasný, že chlapci se ještě před plesem pořádně rozcvičili :) Asi někde za půlkou cesty až v Malenovicích si má tupá hlava uvědomila, že jsem doma zapoměl lístek.Co teď? Vrátit se zpátky nebo to zkusit bez lístku? Kamarádi mě přemlouvali ať to risknu, tak jsme jeli dál. Pak mi naštěstí docvaklo, že můj brácha se taky chystal do Zlína, takže jsem mu brnknul, ať mi lístek doveze. Zavolat o pět minut pozdějc, tak by se na mě asi taky vys..., protože už se zrovna chystal k odjezdu. Pak jsem byl sice trošku rozhozenej, že jsem málem přejel červenou na semaforu, ale to Zbyňa dělá po cestě do školy běžně, takže by se zas tak nic zvláštního nestalo :)
Do Zlína jsme dojeli kolem osmé a rozhodli jsme se, že si zkrátíme čekání na mého bratra na Moskvě v přilehlém baru. No sotva jsem si objednal, už mi zvonil telefon a brácha už čekal na blízkým parkovišti. Doteď nevím, jak to mohl dokázat tak rychle... No takže to by bylo z krku. V baru jsme si vypili první pivko a tradá nahoru, kde už byla společnost pěkně rozjetá. nakonec jsem zjistil, že kdybych ten lístek neměl, tak si toho snad ani nikdo nevšimne, ale to už je passé :)
U stolu už na nás čekali naši drazí spolužáci a byla příjemná změna vidět je zase trošku jinak než jen ve školních lavicích. Obzvlášť našim holkám to náramně slušelo, každá vypadala jako princezna z pohádky - prostě VELKÁ POCHVALA!!! No a chlapi samozdřejmě jako správní gentlemani vyfiknutí jak se sluší a patří! :)
Sál jsem čekal trošku větší , ale bylo to tam celkem příjemný. Hudba byla trochu hlasitější, než by bylo pro ples zdrávo, semtam na sebe museli lidi křičet, aby si vůbec rozuměli, no ale jinak v pohodě. Zábava už během našeho příchodu byla pokročilá, na parketu už se vesele trsalo no a později přišla na řadu i různá umělecká vystoupení. Nejvíc nás asi zaujal chlápek, kterej se narval celej do malinkaté krabice za pomocí různých ještěřích pohybů. Ale ta podoba s vrahem z filmu SAW.... No úchvatné :) Na něco z jeho umění se můžete juknout třeba TADY!
Pak už byla volná zábava a každej si tak nějak dělal co chtěl. Většinou se chodilo ven a tam se dopíjely Zbyňkovy zásoby Ferneta anebo se jen tak kecalo. Někteří zkoušeli i štěstíčko v tombole, ale nějak se prostě nedařilo (že Zdeňo :o) Možná, že aspoň na těch blikačkách by byl nějakej úspěch :)
Zdeněk nás pak velmi brzo opustil, za což má u mě černej puntík, ale na jednu stranu těžko nutit někoho k zábavě, když se na to necítí! Na druhou stranu nám zase pomohlo, že nás jeho přítelkyně zavezla na blízkou benzinku, kde chlapci koupili další flašku Ferneta a pak zase zpátky k Moskvě, za což děkujeme!!! Pak jsme se nějak začali cárat po městě a začínalo byt veselo. Navštívili jsme i populární zlínskou "jedenadvacítku", kde jsme pořídili pár zajímavých fotek.
Pít jsem nějak moc nechtěl, bo jsem počítal s eventualitou, že bych ještě v noci odjel domů, ale ve společnosti už pěkně nacamranýho Zbyňka a Honzi prostě nešlo zůstat střízlivej. To bych s nima asi nevydržel :o)))
Pak jsme se vrátili zpátky na hotel, kde už bylo taky pěkně veselo, degustovalo se , klábosilo, tančilo - no prostě zábava jak má být, šak víme :o) Konečnou část večera už jsme trávili víc venku než v sále no a ani tady nebyla nouze o zajímavý situace. Nejlepší bylo, když se venku strhla menší bitka nějakých nám uplně neznámých lidí a Zbyňa s Honzou a ještě s někým se rozběhli do centra dění, jakože je půjdou roztrhat. Do Zbyňka by to nikdo z nás neřekl, a tak jsme s hrůzou čekali, co se bude dít. Jenomže milej Zbyňa se místo těch borců vrhnul na holku co tym byla s nima a táhnul jí pryč za rukáv se slovy: "Ser na ně, pojď se mnou! " :o))) Slečna nějak nechápala.... a my taky ne! :)
Inu, svět je malý a o náhody tu není nouze! Večírek nám tak nějak rychle utíkal až prostě skončil a my jsme se pak museli svolávat po celým Zlíně, abysme se vůbec našli. Pak jsme se najednou, ani nevím v kolik hodin, ocitli ve dvanáctým patře paneláku místního sídliště, kde nás ubytoval spolužák Kuba a zajistil nám tam výbornej servis! Děkujeme!!! Už jsme byli tak nějak přichystaní ke spánku, když Chalyk zavelil: "Jdeme do hospody!!!" :) Jako nápad to nebyl v tu chvíli špatnej, ale už jsme nějak nesehnali lidi, kteří by šli s nama. Všichni asi už chrněli :( Tak jsme ještě dlouze kecaly, hleděli v telce na DO-RE-MI a bylo nám hej! A ráno bylo taky hezký! :o)
Pokud někoho zajímají fotky, nechť se jukne SEM!!!

První sněhové radovánky :)

3. ledna 2007 v 20:14 | RUDA |  Videoklípky
Tak nám těsně před koncem roku 2006 konečně napadl nějakej ten snížek, sice bohužel moc dlouho nevydržel, ale my jsme s tím tak nějak počítali a rychle toho využili. Na lyže to ještě nebylo a tak přišel na řadu náš další oblíbený "zimní sport" :o) Jo jo, není nic lepšího, než se vyblbnout v autě na sněhu. Samozdřejmě na takových místech, kde nikoho neohrožujeme (ani sebe) a kde není žádnej provoz!!!
A tak jsme s bráškou nasedli hned z rána do mého "šedého šípa" a vyrazili jsme směr Kvasice, kde je cesta k těmhle účelům jak dělaná! No skvěle jsme si tu zablbnuli, ale můj Favoritek nebyl zrovna pro tyhle podmínky vhodně obutej, a tak to trošku víc klouzalo. No chtěli jsme natáčet i nějaký to videjko, ale bohužel baterka na kameře vydržela jenom jednu moji jízdu :( Bráchu to pak nějak začalo bavit a tak jsme jeli domů pro jeho Oplíka Astru a to už byla jiná jízda. Lepší gumy, větší výkon - no bylo to prostě super. Po slabších rozjezdech už to jezdilo bokem jedna radost a adrenalinek rostl :) To už jsme pak točili jenom na foťák!

No strávili jsme tam nějakou hodinku a potom jsme se přemístili už s oběma našema kárama do bývalýho vojenskýho prostoru k Vážanům a tam to bylo ještě lepší. Odtud bohužel videjko nemáme, ale je to škoda, protože tam bylo víc na co koukat. Tam už se podařilo něco předvést i mýmu Favoritku. No zvládl to na jedničku kluk šikovnej, musím ho pochválit :o)))
Tak až napadne sníh, tak se přihlaste, půjdem si zajezdit :o)