Únor 2007

Lyžování v Rakousku (Stuhleck - 10.2.2007)

13. února 2007 v 20:43 | RUDA |  Akcičky
Ač je letošní zima na sníh hodně chabá, vyrazili jsem si opět do hor. A ne do jen tak ledajakých. Konečně se mi splnil sen a mohl jsem si zalyžovat v rakouských Alpách. No co vám budu povídat, byla to prostě nááádhera!
Tenhle výlet jsme plánovali už dlouho dopředu a původní termín byl určenej nějak na začátek ledna. Vše jsme domlouvali se spolužákama ze školy a původně nás mělo jet asi šest. Všichni jsme se na to určitě moc těšili, jenomže tehdá nám den před odjezdem zavolali z kroměřížské cestovní kanceláře, která to vše zařizuje, že se zájezd ruší, bo se tam kvůli oblevě zastavily všechny vleky. Tak nám byl nabýdnut náhradní termín na únor. Z těch šesti lidí jsme druhého termínu využili jenom já se Zdeňou, neboť ostatní už měli tenhle den obsazenej anebo někteří zjistili, že jim vyprší platnost potřebných dokladů pro výjezd z ČR :o) Nakonec jsme z původní party zůstali jen dva, ale to nám neubralo nic na náladě a těšili jsme se na ty velký kopečky za hranicema!
Odjezd byl teda naplánovanej ve 4 hodiny ráno z kroměřížskýho nádraží, jelo se busem, všechno bylo zajištěný, takže se člověk nemusel už vůbec o nic starat. Cesta do lyžařského střediska Stuhleck nám trvala kolem 4 hodin a o půl deváté ráno už jsme byli na místě a chystali jsme se na svah. V Rakousku panovalo pěkné počasí, sluníčko zářilo jak blbý a tak se rýsoval krásnej den na horách!
Na parkovišti v údolí nás sice trochu zaskočila mlha, ale jakmile jsme vyjeli lanovkou trošku výš, opět nás ozářily sluneční paprsky a pod náma plulo krásný moře mraků. Hned první jízda lanovkou byla velice zajímavá, když jsme se Zdeňou zabředli do diskuze, co všechno by se na lanovce mohlo stát.
Zdeňa tak spekuloval, co by se nám asi přihodilo, kdyby se to nějak utrhlo a my spadli z té výšky na zem, já jsem naopak vyjádřil obavu z toho, jak by nás asi sundávali, kdyby se lanovka náhle zastavila a my tam zůstali viset. No jakmile jsem to dořekl, tak po pár metrech se mé slova staly skutečností. Lanovka skutečně zastavila a my zůstali viset a zrovna pod náma bylo nějaký jezero, kde plavaly kusy ledu. Tak jsme se na sebe jen tak zoufale podívali a pak jsme propukli ve velkej smích, protože to byla fakt haluz. No naštěstí se po nějaké minutě lanovka znovu rozjela, tak nám spadl kámen ze srdce, ovšem nevím, jak by to dopadlo, kdyby byla nějakou vyšší mocí vyslyšena Zdeňova verze...
No hned napoprvé jsme vyjeli až úplně na vrchol hory Stuhleck, která má 1783 m a odtud byl opravdu nádhernej výhled, až srdce zaplesalo. Něco tak krásnýho jsem snad ještě neviděl, v tu chvíli mi byly nějaký lyže ukradený a prostě jsem se jenom kochal :o) Před náma vysoký zasněžený vrcholky zdejších hor k tomu všemu ozářený ranním sluncem a pod náma hluboký údolí, kde pluly mraky jako po moři. No nemohl jsem se na to vynadívat. Fakt krása přátelé! :)
No jinak dopoledne jsem strávili tím, že jsme mapovali terén. Zkusili jsme všechny sjezdovky, který se na tomhle kopci nacházeli, a že jich tam bylo fakt hodně. Doteďka nevím, jestli jsme všechny otestovali, protože to byla skutečně propletená síť tratí všeho druhu. K tomu tři velký lanovky a ještě spousta vleků, který jsme ani nevyužili. Člověk se tu ani moc nenačekal, protože lidi se tu nekumulovali na jednom místě jako u nás, ale byli rozházení po celým kopci. Každej si tu prostě našel to, co mu vyhovuje. Sníh tu byl taky krásnej. Úplně nahoře to jezdilo jako po másle, tratě hezky upravený a hlavě široký, takže tu bylo prostoru jako kráva. Odpledne byl v nižších polohách sníh sice už rošku rozježděnej, ale pořád kvalitní. No my jsme si pak stejně po ozkoušení všech sjezdovek vybrali jednu ve vyšší poloze v takovým sedle, která byla asi ze všech nejprudší a taky tam bylo málo lidí. Tam jsme pak trávili čas spíš odpoledne. Byl to taky celkem záhul a nožičky dostávaly pak už hezky zabrat. Ale nakonec se to všechno přežilo ve zdraví a to je hlavní!
Nebyla tu ani nouze o humorný zážitky. Nezapomenutelná je pro mě Zdeňova hláška při jedné cestě na lanovce! Jako správní Moraváci jsme si na takovouhle cestu museli vzít pro všechny případy pleskačku slivovice - to jistě každý chápe! No a když se naskytla volná chvíle, kterou byla např. cesta na lanovce, muselo se spolknout něco na zahřátí! Při jedné jízdě si za náma přisedl takovej chlápek s dvouma klukama a my jsme se hecli, že mu dáme ochutnat, aby poznal, co sa u nás pije! Jenže jak mu to říct aby rozuměl? No Zdeňa se s tím nesral, prostě natáhl ruku a s německým přízvukem pronesl: "KOŠT!!!" No já jsem mysel, že se pochčiju smíchy a rakušák jen zdvořile odmítnul: "Nein, danke!" :o)))
Při další jízdě jsme to zkoušeli zas, tentokrát už s větším úspěchem, když si za náma přisedl takovej mladej snowboarďák a Zdeňa mu už radši anglicky vysvětlil, že to je likér z trnek. Týpek se nenechal pobýzet a sotva si namazal ksicht krémem, namazal se aji zevnitř! Ustál to dobře, tož nevím, jestli už někdy slivovicu pil??? :) Borec se pak hezky rozvykládal, celou cestu až nahoru probíhala pohodová konverzace v angličtině a z toho nám plyne ponaučení, že slivovica spojuje národy!!! :o)
No jinak lyžovačka to byla fakt pěkná, dokonale jsme si to užili, počasí bylo taky nádherný - všechno prostě vyšlo na jedničku! Jezdili jsme skoro v kuse od 9 do 16 hodin, kromě malé přestávky na oběd a člověk si tak odpočinul jenom na lanovce. Ke konci už síly ale hodně docházely, nohy hodně bolely, ale všechno se dalo přežít. Kdoví kdy se tam zas někdy podíváme a tak jsme si to užívali až do konce, co to šlo!
Každopádně z tohohle výletu budu mít jeden z nejhezčích zážitků a jsem fakt rád, že jsme to nevzdali a jeli jsme to tam zkusit. Domů naše výprava odjížděla v 17 hod. a v Kroměříži jsme byli nějak kolem čtvrt na deset! Tam na mě ovšem čekalo další překvapení, v podobě železného zimního přezutí od městské policie, které bylo na mém plechovém miláčkovi, který stál na místě, kde vždycky auta stávaly. Jenomže najednou si tam někdo prostě vymyslel zákaz, kterej jsem nějak nepostřehl no a tak jsme měli ještě takové milé zakončení jinak krásného dne s místní hlídkou! :) Nasralo to no, ale doma když jsem si pak prohlížel fotky z našeho výletu, tak už mě to nějak všechno bylo ukradený. Jsou přece horší věcy na světě a vzpomínat stejně budu jenom na ty krásný! Tenhle výlet k nim jistě bude patřit!!!
Video pod článkem fotky a panoramata HERE!!!


IRON MAIDEN IN CZECH REPUBLIC

9. února 2007 v 16:34 | RUDA |  Akcičky
Tak je to tady. Dlouho vytoužený koncert britské heavymetalové legendy Iron Maiden opět v České republice. Tohle si prostě nemůžu nechat ujít! Naposled byla u nás tahle skvělá nestárnoucí banda před dvěma lety v Praze, nyní míří do Ostravy na stadion Bazaly, kde se koncert odehraje pod širým nebem, což bude určitě bomba.
Do Ostravy se chystám spolu s mím kamarádem a spolužákem Zdeňou, takže kdybyste se někdo chtěli k nám přidat, učiňte tak, ať nás jede víc. Pokud vás muzika IM aspoň trochu bere, měli byste vidět naživo i jejich koncertní show, je to fakt nezapomenutelnej zážitek. Na Maidnech už jsem byl v roce 2003 ve Zlíně, takže vím o čem mluvím :) S jistotou můžu říct, že lepší koncert jsem fakt doposud ještě neviděl, takže si to chci zopakovat a doufám, že tentokrát to bude ještě lepší, protože to bude venku a bude to jistě velkolepý.
I když se koncert koná až 6.6 2007 , předprodej lístků už začal, takže pokud by někdo chtěl do Ostravy jet, měl by si včas koupit lupeny, protože se po nich určitě rychle zapráší. Bližší info ZDE!!!
No jinak teď už mi nezbývá nic jinýho než čekat a těšit se :)

Jen tak z nudy :)

2. února 2007 v 14:44 | RUDA |  Co sa stalo nové!?
Co sa stalo nové? No nic moc zajímavýho, ale tak nějak cítím potřebu, že bych si sem zase měl něco blbýho napsat :o))) Je začátek února a dá se říct, že do novýho roku jsem vstoupil celkem dobře. Za největší úspěch považuju to, že jsem úspěšně zvládl zkouškový období v tom našem zlínským vzdělávacím ústavu a postoupil do dalšího semestru. Tak snad to tak dobře půjde i nadále :)
Po zkouškách bylo taky krásný, že nám aspoň na chvíli napadnul sníh, takže jsem si mohl se spolužákama užít zimních radovánek na sjezdovkách. A vzali jsme to celkem zodpovědně, což se mi líbí, bo v rozmezí jednoho týdne jsem si zalyžoval víc, než za poslední dva roky :) Stačili jsme navšívit dvakrát Stupavu a během jedné neděle jsme zvládli Razulu ve Velkých Karlovicích a Vranču na Novým Hrozenkově. No krásně tam bylo. Už jsem o tom psal i na naše záchranářský stránečky, tak pokud to někoho zajímá, tak si o našem klouzání po sjezdovkách může přečíst TADY!!!
Taky jsme během ledna měli srázek s bývalýma spolužákama a spolužačkama ze střední školy, což bylo taky moc fajn a jsem rád, že jsem měl možnost zase ty lidi po dlouhé době vidět. Srázek jsme měli v Kroměříži v restauraci UNO, kde bylo moc hezký prostředí a i když jsme se zdaleka nesešli všichni, bylo to určitě příjemný setkání. Tak jsme hezky pokecali o novinkách, jak kdo žije, pracuje, studuje a tak, no a nakonec jsme naše setkání zakončili v ranních hodinách na Sladech. Velkým překvapením určitě byla návštěva naší spolužačky, která měla asi tři dny před porodem! Nakonec se jí to trošku prodloužilo, ale chlapeček už je na světě, takže velká gratulace. V těchhle momentech už si člověk tak nějak uvědomuje, že už nejsme takový ty děti ze střední školy, ale že už pomalu stárnem :o) Nám studujícím to ještě tak moc nedochází a proto jsem rád, že si ještě to mládí můžu nějak prodlužovat.... I když všechno má svý výhody a nevýhody!!!
No jinak jsem zjistil, že 16. ledna už to bylo přesně rok, co jsem si založil tenhle blog, a napsal jsem tady svůj první "dřist". :o) To to utíká... No každopádně když jsem "hovado.blog.cz" startoval, nečekal jsem, že by mohl dosáhnout takovýho "úspěchu".(A ještě k tomu s tak blbým názvem! Ale apoň se to dobře pamatuje :o)) Původně jsem si tyhle stránečky zakládal jen tak ze srandy pro sebe a pro moje známý, no a když se tak dívám na ten gráfek návštěvnosti , tak to roste jako kráva a zdá se, že o těchhle stránkách začíná vědět čím dál víc lidí. Ohlasy jsou taky víceméně příznivé a tohle všechno mě zároveň i tak trochu zavazuje k tomu, abych stále něco tvořil a dělal to pořádně! Nicméně pořád tady budu tvořit s takovým záměrem, se kterým jsem tenhle blog zakládal. Prostě si tady budu psát nadále co chci, co mě napadne a co momentálně považuju za důležitý nebo zábavný - prostě takovej FREE STYLE :o) I proto se to jmenuje "KUBÍKOVY VÝMYSLY A NESMYSLY" což je celkem výstižný, když se na ty články tak zpětně dívám :) Prostě tyhle moje stránky nejsou nijak zaměřený na určitej okruh, i když se to tak může někdy zdát. Píšu prostě o tom, co mě baví - někdy je to víc o hudbě, někdy o rally, jindy prostě jenom takový moje zážitky nebo postřehy a takový ty výmysly a nesmysly :) Mimochodem díky rally a konkrétně díky poslednímu článku Ve stopě Valašské zimy 07 tady tyhle stránečky trhnuly svůj osobní rekord v prozatimní návštěvnosti, když sem za 1 den zavítalo 307 lidí. Celkem mazec, na to, že se to před rokem rozbíhalo na 20, max. 30 lidech za den.... Mě jsou sice nějaký čísla návštěvnosti celkem volný, ale člověka to potěší, když vidí, že je o jeho výtvory zájem.
No určitě se budu snažit dál, ale taky se může stát, že nebude o čem psát, nebo že už to bude stát za prd. Nakonec, to je moje věc :o) Loňskej rok byl celkem bohatej na koncerty, tak uvidíme jak to bude letos. Určitě ty zajímavý budu navštěvovat a rád se tady budu podílet o svý postřehy a zážitky a samozdřejmě i o nějaký ty fotky, popř. videjka.
Taky jsem trošku zauvažoval, jestli bych neměl třeba změnit vzhled těchle stránek. Zajímal by mě i váš názor, takže pokud chcete, můžete se vyjádřit v malé ANKETĚ pod článkem v sekci "komentáře". Děkuji.
No a co bych tady ještě napsal? Nějakej můj osobní postřeh, třeba z hudebního soudku...
No poslední dobou jsem začal hodně ujíždět na hudbě dnes již světoznámé legendy Metallica!
Tuhle kapelu jsem poslouchával dřív, ale posledních pár let jsem o ni skoro nezavadil a nechal jsem ji u ledu. Až teď nějak ve zkouškovým období jsem shlídnul nějaký jejich krátký koncertní videjko, pak se mi dostalo do rukou jejich DVD z loňského roku z festivalu Rock am Ring a musím říct, že tohle je jedno z nejlepších koncertních videí, který jsem měl možnost vidět. Neskutečnej nářez s perfektní atmosférou!!! No od té doby jsem si sehnal všechny jejich alba a sjíždím je skoro pořád. Metallica je prostě klasika a možná je dobře, že jsem ji tak dlouho neslyšel - o to víc mě teď ty jejich skladby berou! No na jaře má vyjít po dlouhé době jejich nový řadový CD, takže jsem zvědavej, co z toho vyleze. No na ukázku sem musím dát nějaký jejich videjko. Jedno je z dob starších, kdy byla Metallica v nejlepších letech a druhé ze zmiňovaného fesťáku Rock am Ring 06.
Jinak děkuju všem za kladný ohlasy na tyhle stránky, doufám, že vás budou v následujícím roce bavit i nadále!