Březen 2007

23. - 25.3. 2007 = Super víkend :)

31. března 2007 v 18:18 | RUDA |  Akcičky
23.3. - pátek: Koncert Dark Gamballe + Liveevil (Slady KM)

Víkend začal celkem slušně pátečním večerem, kterej jsem pojal trošku kulturně :) Na Sladech opět zazněla živá hudba místo tradičního "tuc tuc", navíc tady hrála moje čím dál víc oblíbená kapelka Dark Gamballe, takže volba byla jasná! Ještě předtím se chvilku posedělo s Obrázkem a s Obrazicí v putice, přemlouval jsem je taky, ale nakonec se mnou cestovali jenom do Vážan na Hvězdu. Já jsem pokračoval na Slady, kde už se schylovalo k začátku koncertu, i když jsem myslel, že tou dobou už bude v plném proudu. Měly tady totiž vystupvat celkem tři kapely, ale nakonec to jedna z nich vzdala pro nemoc zpěváka či co. Těmi chybějícími byli Crashpoint. Neznám, neslyšel jsem - nevadí!
Spolu s Darkama tu teda zahrála jen banda s názvem Liveevil, kterou jsem do té doby taky vůbec neznal a musím říct, že mě jejich muzika velmi příjemně překvapila. Hrají takovej zajímavej styl hudby, kde se prolínají klávesy s tvrdýma kytarama a do toho zní poměrně zajímavej hlubokej hlas jejich frontmana. Sama kapela tenhle styl prezentuje jako "gothik rock metal" a myslím, že je to celkem výstižný :)
Zajímavý, moc se mi to líbilo. Co kus, to hit. Akorát škoda, že tihle borci nezahráli déle. Vystoupení se mi zdálo celkem krátký, ale budiž! Jinak něco z jejich tvorby si můžete vypočuť třeba ZDE!!!
Vzápětí po nich na podium naběhla skupina Dark Gamballe a strhla svou tradiční show. Nechyběly jejich nejlepší pecky, ale především se hrálo dost písní z jejich posledního alba "Bonboniera", který jsem já osobně do té doby zas tak moc neznal a získal jsem ho od kamaráda až na druhej den po koncertu :)
Pecky jsou na něm dobrý, ale osobně ho nepovažuju za tak silný, jako předešlý "Superstar"!
No tenhel konzík byl pro mě vyloženě jenom poslechovej. Zaprvé se opět projevil tradiční nedostatek podia na Sladech což jsou schůdky, takže ač člověk stojí v druhé řadě, tak přes lidi pařící na schodech toho moc nevidí a zadruhé mi tady chyběla spolupařmenka Verča, se kterou jsme vždycky na Darky zapařili tak silně, že nás na druhej den bolel celej člověk :) Ono když člověk paří v první řadě, tak je mu jedno co z toho mají ti lidi za ním, takže jsem ty lidi přede mnou chápal a tentokrát ten koncert proběhl v klidečku bez velkýho výdeje energie. Lidí tam sice tentokrát nedorazilo tolik, jako při poslední návštěvě DG v Kroměříži, ale i tak to stálo za to. Celkem kvalita!
Po kulturním zážitku jsem ještě vyzvednul Obrázka s Jaňou na Hvězdě a tradá domů. Na druhej den byl totiž v plánu malej výlet!!!
24. - 25 .3. sobota/neděle: Chata na Bzové
Výlet směr Bzová, což je takový hezký místečko u Karolinky na Valašsku. V tomhle kraji se mi moc líbí a poslední dobou to tam navštěvuju nějak často! :)
Na Bzové je totiž postavená chata, která patří těšnovickýmu sportovnímu klubu a má možnost si ji pronajmout téměř kdokoliv. Tentokrát dostali nápad využít ji Vranys s Bubákem, kteří měli v plánu užít si letošní poslední sněhové nadílky na lyžích. Hned vedle chaty je totiž sjezdovka s takovým historickým vlekem, která slouží jen pro obyvatele téhle chajdy a v okolí je spousta lyžařských středisek. Do Velkých Karlovic je to co by kamenem dohodil!
Parta skládající se z Bubáka, Evženky, Vranysa, jeho ségry Lucky + Jaryna se tam vydala už v pátek, kdy tam sněhu bylo celkem dost, ale na lyžování to přece jenom už nebylo, bo to bylo hodně mokré. Já jsem tam dorazil s Obrázkem a s Janou až v sobotu odpoledne a užili jsme si tam celkem dost srandy!
Chajdaloupka je celkem vysoko položená uprostřed prudkýho kopce a tak vylízt tam, byl fakt záhul. Když už pak člověk dorazil nahoru, čekal tam ve dveřích Bubák s baňkou slivovice na přivítanou. Tož nedejte si... :o) Jak byl člověk zadýchanej, tak to nakoplo celkem rychle! No tak jsme shlídli chatu, její vnitřní část i okolí a pak se sedlo, pojedlo se a popilo se a rázem byl večer :) Já jsem na téhle chatě byl jen jednou v životě a to ještě s rodiči, když jsem byl malej pidižvík a rajtoval jsem tam na bobech. Od té doby se to okolí vůbec nezměnilo a tak jsem i trochu zavzpomínal na starý časy :)
Jinak okolí chajdy je tu nádherný. Pod váma udolí kde šumí potok, okolo jenom les, k tomu ještě ten sníh.... no paráda. Uplně jako ve filmu "S tebou mě baví svět". I ten vnitřek chaty tomu odpovídal. No prostě romantika jak cyp!
Na sobotní večer bylo v plánu sejít do Karolinky do hospůdky a skouknout fotbalový utkání Čechů s Německem. No celkem byla sranda se doklouzat z toho strku dolů navíc po tmě, ale přežili jsme to v pohodě a ve zdraví. Po asi dvou kilometrech cesty jsme konečně dorazili do místní putiky. No byla to opravdu originální hospoda. Prostě normální zahradní domek, kterej prodávají v OBI a vněm 3, slovy TŘI stoly a výčep!!! Fakt originální, ale útulné :o) Televize tu byla, takže se natočilo pivko a jedním okem se sledoval fotbal. Nebyla zde nouze ani o zajímavé zápichy, když si za náma ke stolu přisedl jeden z místních výpitků a začal nám ojíždět rukama dlaně, prý že zjišťuje, kolik v sobě máme energie. Že by nějaký šarlatán??? No ruce mu skutečně hřály, ale jak jsme pak zjistili, tak hřáli každému z nás, bo tam bylo horko jak sviňa a navíc pokud si lupl ještě po pulečce, tak se nedivím, že to z něj tak sálalo :o))) I když kdoví, s kým jsme měli tu čest...
No nakonec ho museli uklidnit místní pánové a tak pak dal konečně pokoj. Pak nám tam zahráli ještě "Holky z naší školky" s výborným humorným komentářem, prohráli jsme fotbal a šlo se zpátky na chatu. Některý ten zpáteční kopec zmordoval natolik, že šli rovnou spát no a zbytek, což jsem byl já, Obraz, Bubák a Evža ještě pokračoval v nočním tahu. bylo v plánu ještě zahrát na kytaru, ale Obraz mi ju mezitím svým vybrnkáváním tak šíleně rozladil, že se nedalo zahrát ani "Hoří" a tak jsme šli spát nějak kolem druhé hodiny, ještě dřív jak naši fotbalisti a navíc bez kurev :o)
Ráno raníčko chata vstala a uvítal nás krásnej prosluněnej jarní den! No byla to fakt krása. Na kopci ještě zbytky sněhu, do toho řvali ptáci a sluníčko hřálo jak vzteklý! Navíc se nám měnil letní čas, ale nám to nějak ani nepřišlo. Po snídani jsme si šli užít ještě posledních zimních radovánek a tak jsem šel bobovat :o) Jóó, bylo to super, jezdilo to i po trávě :) Tak jsme se hezky vyblbnuli a pak už jsme jenom dělali hezký fotky z toho krásnýho dne a taky spoustu kravin! S Evženkou jsme přišli na zajímavý způsob fotografování "člověka v letu", takže z toho vzešli moc zajímavý obrázky. No uvidíte sami :)
Jinak v neděli to už byl jen takovej veget na sluníčku a následně příprava k odjezdu. Nějak kolem druhé odpolední jsme se zbalili a tradá domů. Veškerej sníh mezitím ze sjezdovky díky ostrým paprskům totálně slezl až na trávu a to jsem se tam ještě ráno brodil ve sněhu po kotníky. Holt dorazilo jaro a bylo to moc krásný. Obzvlášť na horách!!!
Jinak celej tenhle víkend byl vydařenej na 200% , prostě to nemělo chybu a kdyby se takhle dalo trávit volno furt, člověk by se snad vůbec nenudil! Nedělní večer byl pro mě taky obzvlášť velmi příjemně strávenej, takže si snad není ani na co postěžovat :o)
Jen víc takových dní a třeba i lepších a bude krásně na světě :oP
No a TADY se podívejte, jak jsme blbnuli! :o)

My dog = my best friend :)

20. března 2007 v 21:05 | RUDA |  My friends
Tahle fotka je prostě geniální!!! Tak moc se mi líbí, že si ji tady prostě musím vystavit :o) Já a můj vysmátej čoklík při jedné z letošních prvních jarních procházek. No prostě kámoši jak cyp :o)))

Tři sestry - Zborovice (9.3.2007)

12. března 2007 v 22:00 | RUDA |  Akcičky
Tak opět po nějaké té době do našeho okresu zavítala nějaká ta "lepší" kapela a tentokrát to byly Tři sestry! Zakotvily opět ve Zborovicích, kde už hrály nedávno - může to být tak max. rok a půl zpátky, ani ne. Pořadatelé s nima byli nejspíš hodně spokojení a tak je po krátké době pozvali znova. Aby taky ne. Na Tři sestry tu totiž vždycky bývá ta největší návštěva a výdělek na tom asi nějakej bude! No Zborovičtí nám poslední dobou dělají radost, protože jsou jedni z mála v okrese, kteří dokážou udělat pořádnou akci s pořádnou kapelou. Dřív tam zvali kapely jen jednou do roka, teď po nedávným koncertě Harlejů přišly Tři ségry nějak brzo, tak doufáme, že se ty intervaly budou krátit a pořádné muziky tu bude ke slyšení čím dál častějc. V Lubné už to umřelo a tak pokud občas nějakou kapelu nepozvou na Slady do KM anebo sem, je to tady v okolí celkem mrtvý. Nicméně buďme rádi aspoň za to!
Do Zborek jsem dojel až tak nějak po deváté hod. a to zrovna dohrávala předkapela Doctor P.P., kterou už jsem neměl možnost zhlídnout, ale nijak extra mě to nemrzí, bo tahle kapelka zrovna není šálek mojí kávy :) No než jsem se dostal přes tu nekonečnou frontu na pivko, tak mi to akorát tak vyšlo a Tři sestry už nastupovaly na podium. Mimochodem - ten stánek s pitím tady nebyl vůbec dořešnej, tlačenice jak kráva a člověk aby tady čekal půl hodiny, zvlášť, když je tady taková velká návštěva. Dřív tam byly bary dva i s malou hospůdkou, najednou to nefunguje.... nevim proč! Asi v té hospůdce kalila samotná kapela. No nedalo se.
Co napsat k samotnýmu vystoupení? No nezklamalo mě. Ostatně jako vždycky! Tři sestry jsou prostě záruka kvality, zábavy a hlavně dlouhýho hraní. Ty lidi si to na podiu evidentně užívají a baví je to. Důkazem toho byl čas hraní nějak kolem dvou a půl hodin. Málo která kapelka dokáže tak dlouho zahrát a ještě v takovým svižným punkovým tempu. Většinou se odhraje 90 min. a šmitec, u Tří sester to neplatí a i když si v půlce koncertu udělají přestávku, tak to rozhodně není na škodu. Odpočine si jak kapela, tak diváci, zajde se na pivko, na záchod a pak se může další hodinu a půl vesele pařit. Tohle mají dobře pořešený! Jinak mě taky kapelka překvapila tím, že hrála hodně starých písní, na který se už léta zapomínalo. Došlo na hodně pecek z jindy opomíjených alb a taky došlo i na písně s někdejšího Fanánkova sólového projektu Hagen Baden. No prostě super. Nebylo to takový to jejich standartní vystoupení, na který jsou skalní fandové zvyklí a i když se samozdřejmě hrály i pecky, bez kterých by to prostě ani nešlo, jako je např. Zelená, Život je takovej, Mexiko atd..., bylo hodně slyšet takový písně, který kapela hodně dlouho naživo nehrála (alespoň ne přede mnou :o)) Důkazem toho byl i Fanánek, kterej si na některý starší pecky musel brát i papír s textem, protože mnoho starších věcí už pozapomínal :) Takže to bylo určitě fajn, že svý vystoupení kapela obměňuje a nehraje pořád to samý. Další velké plus tohohle koncertu!

Jinak co se týče atmosféry, z první půlky trošku vlažná, po přestávce už se lidi rozjeli a byl to celkem rachot. Před podiem tradiční pogovačka, sborový zpívání občas přehlušilo kapelu samotnou... no dobrý prostě! :) Po dlouhé době jsem ve Zborkách zažil i kvalitní zvuk, kdy bylo zpěvákovi dokonce i skvěle rozumět, možná to bylo tím, že kapela si dovezla svou vlastní aparaturu, kterou měla pověšenou na rampě se světlama nad podiem, možná i tím, že jsem stál kousek dál od podia než obvykle. No taky bez chybky. Jinak kdo zná koncerty Tří sester, tak je asi zbytečný to tady popisovat. Ke konci si lidi vymodlili ještě několik přídavků a závěr byl asi nejhezčí, když po poslední písničce Modlitbě pro partu ještě dlouze a donekonečna dohrávali zbylí instrumentalisti její riffy a prostě se jim nechtělo z podia. Na úplnej závěr ještě na přání lidí vylezla celá kapela a zazpívala si už jen tak bez nástrojů trošku pozměněnou lidovku "Muzikanti co děláte?" No sranda... viz video :o)
Koncert to byl fakt vydařenej a na Tři sestry je určitě škoda nezajít. Tahle banda totiž rozhodně nenudí, s ničím se nes... a i když to není zrovna taková ta kapelka pro rádia, je u nás velice populární a u lidí má obrovskej úspěch. Důkazem toho byla i velká návštěva ve Zborovicích.

Zvuk u videa stojí tradičně za pí...p, ale kdo ty písně zná, tak určitě ví o co go! Zas tak hrozný to není (v rámci možností). Na FOTKY můžete čubrnět
TADY!!!


www.nsoci.estranky.cz

6. března 2007 v 19:04 | RUDA |  Co sa stalo nové!?
Rád bych upozornil na nové internetové stránky dnes už skoro legendární kroměřížské kapely NŠOČI no a zároveň si tady tak trošku udělám i reklamu, neboť jsem jejich autorem :o)
Jelikož tahle skvělá kapelka doposud neměla žádné webovky, rozhodl jsem se i díky nápadu kamarádky Mišky z Pardubic jim něco stvořit. Myslím, že v dnešní době se kapely bez webových stránek jen těžko obejdou a byla by celkem škoda, kdyby se o Nšoči na internetu nevědělo.
S kapelkou už jsme domluvení na spolupráci, takže snad se tyhle stránky časem rozjedou naplno a budou sloužit k aktuálnímu zdroji informací o téhle bandě (dokud někdo nevymyslí něco lepšího :o)).
Takže koho to zajímá , může se mrknout na www.nsoci.estranky.cz