23. - 25.3. 2007 = Super víkend :)

31. března 2007 v 18:18 | RUDA |  Akcičky
23.3. - pátek: Koncert Dark Gamballe + Liveevil (Slady KM)

Víkend začal celkem slušně pátečním večerem, kterej jsem pojal trošku kulturně :) Na Sladech opět zazněla živá hudba místo tradičního "tuc tuc", navíc tady hrála moje čím dál víc oblíbená kapelka Dark Gamballe, takže volba byla jasná! Ještě předtím se chvilku posedělo s Obrázkem a s Obrazicí v putice, přemlouval jsem je taky, ale nakonec se mnou cestovali jenom do Vážan na Hvězdu. Já jsem pokračoval na Slady, kde už se schylovalo k začátku koncertu, i když jsem myslel, že tou dobou už bude v plném proudu. Měly tady totiž vystupvat celkem tři kapely, ale nakonec to jedna z nich vzdala pro nemoc zpěváka či co. Těmi chybějícími byli Crashpoint. Neznám, neslyšel jsem - nevadí!
Spolu s Darkama tu teda zahrála jen banda s názvem Liveevil, kterou jsem do té doby taky vůbec neznal a musím říct, že mě jejich muzika velmi příjemně překvapila. Hrají takovej zajímavej styl hudby, kde se prolínají klávesy s tvrdýma kytarama a do toho zní poměrně zajímavej hlubokej hlas jejich frontmana. Sama kapela tenhle styl prezentuje jako "gothik rock metal" a myslím, že je to celkem výstižný :)
Zajímavý, moc se mi to líbilo. Co kus, to hit. Akorát škoda, že tihle borci nezahráli déle. Vystoupení se mi zdálo celkem krátký, ale budiž! Jinak něco z jejich tvorby si můžete vypočuť třeba ZDE!!!
Vzápětí po nich na podium naběhla skupina Dark Gamballe a strhla svou tradiční show. Nechyběly jejich nejlepší pecky, ale především se hrálo dost písní z jejich posledního alba "Bonboniera", který jsem já osobně do té doby zas tak moc neznal a získal jsem ho od kamaráda až na druhej den po koncertu :)
Pecky jsou na něm dobrý, ale osobně ho nepovažuju za tak silný, jako předešlý "Superstar"!
No tenhel konzík byl pro mě vyloženě jenom poslechovej. Zaprvé se opět projevil tradiční nedostatek podia na Sladech což jsou schůdky, takže ač člověk stojí v druhé řadě, tak přes lidi pařící na schodech toho moc nevidí a zadruhé mi tady chyběla spolupařmenka Verča, se kterou jsme vždycky na Darky zapařili tak silně, že nás na druhej den bolel celej člověk :) Ono když člověk paří v první řadě, tak je mu jedno co z toho mají ti lidi za ním, takže jsem ty lidi přede mnou chápal a tentokrát ten koncert proběhl v klidečku bez velkýho výdeje energie. Lidí tam sice tentokrát nedorazilo tolik, jako při poslední návštěvě DG v Kroměříži, ale i tak to stálo za to. Celkem kvalita!
Po kulturním zážitku jsem ještě vyzvednul Obrázka s Jaňou na Hvězdě a tradá domů. Na druhej den byl totiž v plánu malej výlet!!!
24. - 25 .3. sobota/neděle: Chata na Bzové
Výlet směr Bzová, což je takový hezký místečko u Karolinky na Valašsku. V tomhle kraji se mi moc líbí a poslední dobou to tam navštěvuju nějak často! :)
Na Bzové je totiž postavená chata, která patří těšnovickýmu sportovnímu klubu a má možnost si ji pronajmout téměř kdokoliv. Tentokrát dostali nápad využít ji Vranys s Bubákem, kteří měli v plánu užít si letošní poslední sněhové nadílky na lyžích. Hned vedle chaty je totiž sjezdovka s takovým historickým vlekem, která slouží jen pro obyvatele téhle chajdy a v okolí je spousta lyžařských středisek. Do Velkých Karlovic je to co by kamenem dohodil!
Parta skládající se z Bubáka, Evženky, Vranysa, jeho ségry Lucky + Jaryna se tam vydala už v pátek, kdy tam sněhu bylo celkem dost, ale na lyžování to přece jenom už nebylo, bo to bylo hodně mokré. Já jsem tam dorazil s Obrázkem a s Janou až v sobotu odpoledne a užili jsme si tam celkem dost srandy!
Chajdaloupka je celkem vysoko položená uprostřed prudkýho kopce a tak vylízt tam, byl fakt záhul. Když už pak člověk dorazil nahoru, čekal tam ve dveřích Bubák s baňkou slivovice na přivítanou. Tož nedejte si... :o) Jak byl člověk zadýchanej, tak to nakoplo celkem rychle! No tak jsme shlídli chatu, její vnitřní část i okolí a pak se sedlo, pojedlo se a popilo se a rázem byl večer :) Já jsem na téhle chatě byl jen jednou v životě a to ještě s rodiči, když jsem byl malej pidižvík a rajtoval jsem tam na bobech. Od té doby se to okolí vůbec nezměnilo a tak jsem i trochu zavzpomínal na starý časy :)
Jinak okolí chajdy je tu nádherný. Pod váma udolí kde šumí potok, okolo jenom les, k tomu ještě ten sníh.... no paráda. Uplně jako ve filmu "S tebou mě baví svět". I ten vnitřek chaty tomu odpovídal. No prostě romantika jak cyp!
Na sobotní večer bylo v plánu sejít do Karolinky do hospůdky a skouknout fotbalový utkání Čechů s Německem. No celkem byla sranda se doklouzat z toho strku dolů navíc po tmě, ale přežili jsme to v pohodě a ve zdraví. Po asi dvou kilometrech cesty jsme konečně dorazili do místní putiky. No byla to opravdu originální hospoda. Prostě normální zahradní domek, kterej prodávají v OBI a vněm 3, slovy TŘI stoly a výčep!!! Fakt originální, ale útulné :o) Televize tu byla, takže se natočilo pivko a jedním okem se sledoval fotbal. Nebyla zde nouze ani o zajímavé zápichy, když si za náma ke stolu přisedl jeden z místních výpitků a začal nám ojíždět rukama dlaně, prý že zjišťuje, kolik v sobě máme energie. Že by nějaký šarlatán??? No ruce mu skutečně hřály, ale jak jsme pak zjistili, tak hřáli každému z nás, bo tam bylo horko jak sviňa a navíc pokud si lupl ještě po pulečce, tak se nedivím, že to z něj tak sálalo :o))) I když kdoví, s kým jsme měli tu čest...
No nakonec ho museli uklidnit místní pánové a tak pak dal konečně pokoj. Pak nám tam zahráli ještě "Holky z naší školky" s výborným humorným komentářem, prohráli jsme fotbal a šlo se zpátky na chatu. Některý ten zpáteční kopec zmordoval natolik, že šli rovnou spát no a zbytek, což jsem byl já, Obraz, Bubák a Evža ještě pokračoval v nočním tahu. bylo v plánu ještě zahrát na kytaru, ale Obraz mi ju mezitím svým vybrnkáváním tak šíleně rozladil, že se nedalo zahrát ani "Hoří" a tak jsme šli spát nějak kolem druhé hodiny, ještě dřív jak naši fotbalisti a navíc bez kurev :o)
Ráno raníčko chata vstala a uvítal nás krásnej prosluněnej jarní den! No byla to fakt krása. Na kopci ještě zbytky sněhu, do toho řvali ptáci a sluníčko hřálo jak vzteklý! Navíc se nám měnil letní čas, ale nám to nějak ani nepřišlo. Po snídani jsme si šli užít ještě posledních zimních radovánek a tak jsem šel bobovat :o) Jóó, bylo to super, jezdilo to i po trávě :) Tak jsme se hezky vyblbnuli a pak už jsme jenom dělali hezký fotky z toho krásnýho dne a taky spoustu kravin! S Evženkou jsme přišli na zajímavý způsob fotografování "člověka v letu", takže z toho vzešli moc zajímavý obrázky. No uvidíte sami :)
Jinak v neděli to už byl jen takovej veget na sluníčku a následně příprava k odjezdu. Nějak kolem druhé odpolední jsme se zbalili a tradá domů. Veškerej sníh mezitím ze sjezdovky díky ostrým paprskům totálně slezl až na trávu a to jsem se tam ještě ráno brodil ve sněhu po kotníky. Holt dorazilo jaro a bylo to moc krásný. Obzvlášť na horách!!!
Jinak celej tenhle víkend byl vydařenej na 200% , prostě to nemělo chybu a kdyby se takhle dalo trávit volno furt, člověk by se snad vůbec nenudil! Nedělní večer byl pro mě taky obzvlášť velmi příjemně strávenej, takže si snad není ani na co postěžovat :o)
Jen víc takových dní a třeba i lepších a bude krásně na světě :oP
No a TADY se podívejte, jak jsme blbnuli! :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 :-) :-) | 20. září 2008 v 9:53 | Reagovat

Jakube, máš to tu dobrý , ale přidej sem víc fotek Kabátů !!!!!!!!!! (např. Otu Vánu )

2 RUDA RUDA | E-mail | Web | 21. září 2008 v 19:54 | Reagovat

"Smajlík": Díky. A neboj, až zas někdy potkám tvýho oblíbence na koncertě nebo třeba na nákupu, tak ho speciálně pro tebe vyfotím a dám ho sem :o) Nějaký Kabáty tady ale určitě taky najdeš, pokud zapátráš!

3 :-) :-) | 6. října 2008 v 21:12 | Reagovat

RUDA : diky moc specialne pro me vyfotit otu vanu .........to je od tebe suprovy diky moc !!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama