Tři sestry - Zborovice (9.3.2007)

12. března 2007 v 22:00 | RUDA |  Akcičky
Tak opět po nějaké té době do našeho okresu zavítala nějaká ta "lepší" kapela a tentokrát to byly Tři sestry! Zakotvily opět ve Zborovicích, kde už hrály nedávno - může to být tak max. rok a půl zpátky, ani ne. Pořadatelé s nima byli nejspíš hodně spokojení a tak je po krátké době pozvali znova. Aby taky ne. Na Tři sestry tu totiž vždycky bývá ta největší návštěva a výdělek na tom asi nějakej bude! No Zborovičtí nám poslední dobou dělají radost, protože jsou jedni z mála v okrese, kteří dokážou udělat pořádnou akci s pořádnou kapelou. Dřív tam zvali kapely jen jednou do roka, teď po nedávným koncertě Harlejů přišly Tři ségry nějak brzo, tak doufáme, že se ty intervaly budou krátit a pořádné muziky tu bude ke slyšení čím dál častějc. V Lubné už to umřelo a tak pokud občas nějakou kapelu nepozvou na Slady do KM anebo sem, je to tady v okolí celkem mrtvý. Nicméně buďme rádi aspoň za to!
Do Zborek jsem dojel až tak nějak po deváté hod. a to zrovna dohrávala předkapela Doctor P.P., kterou už jsem neměl možnost zhlídnout, ale nijak extra mě to nemrzí, bo tahle kapelka zrovna není šálek mojí kávy :) No než jsem se dostal přes tu nekonečnou frontu na pivko, tak mi to akorát tak vyšlo a Tři sestry už nastupovaly na podium. Mimochodem - ten stánek s pitím tady nebyl vůbec dořešnej, tlačenice jak kráva a člověk aby tady čekal půl hodiny, zvlášť, když je tady taková velká návštěva. Dřív tam byly bary dva i s malou hospůdkou, najednou to nefunguje.... nevim proč! Asi v té hospůdce kalila samotná kapela. No nedalo se.
Co napsat k samotnýmu vystoupení? No nezklamalo mě. Ostatně jako vždycky! Tři sestry jsou prostě záruka kvality, zábavy a hlavně dlouhýho hraní. Ty lidi si to na podiu evidentně užívají a baví je to. Důkazem toho byl čas hraní nějak kolem dvou a půl hodin. Málo která kapelka dokáže tak dlouho zahrát a ještě v takovým svižným punkovým tempu. Většinou se odhraje 90 min. a šmitec, u Tří sester to neplatí a i když si v půlce koncertu udělají přestávku, tak to rozhodně není na škodu. Odpočine si jak kapela, tak diváci, zajde se na pivko, na záchod a pak se může další hodinu a půl vesele pařit. Tohle mají dobře pořešený! Jinak mě taky kapelka překvapila tím, že hrála hodně starých písní, na který se už léta zapomínalo. Došlo na hodně pecek z jindy opomíjených alb a taky došlo i na písně s někdejšího Fanánkova sólového projektu Hagen Baden. No prostě super. Nebylo to takový to jejich standartní vystoupení, na který jsou skalní fandové zvyklí a i když se samozdřejmě hrály i pecky, bez kterých by to prostě ani nešlo, jako je např. Zelená, Život je takovej, Mexiko atd..., bylo hodně slyšet takový písně, který kapela hodně dlouho naživo nehrála (alespoň ne přede mnou :o)) Důkazem toho byl i Fanánek, kterej si na některý starší pecky musel brát i papír s textem, protože mnoho starších věcí už pozapomínal :) Takže to bylo určitě fajn, že svý vystoupení kapela obměňuje a nehraje pořád to samý. Další velké plus tohohle koncertu!

Jinak co se týče atmosféry, z první půlky trošku vlažná, po přestávce už se lidi rozjeli a byl to celkem rachot. Před podiem tradiční pogovačka, sborový zpívání občas přehlušilo kapelu samotnou... no dobrý prostě! :) Po dlouhé době jsem ve Zborkách zažil i kvalitní zvuk, kdy bylo zpěvákovi dokonce i skvěle rozumět, možná to bylo tím, že kapela si dovezla svou vlastní aparaturu, kterou měla pověšenou na rampě se světlama nad podiem, možná i tím, že jsem stál kousek dál od podia než obvykle. No taky bez chybky. Jinak kdo zná koncerty Tří sester, tak je asi zbytečný to tady popisovat. Ke konci si lidi vymodlili ještě několik přídavků a závěr byl asi nejhezčí, když po poslední písničce Modlitbě pro partu ještě dlouze a donekonečna dohrávali zbylí instrumentalisti její riffy a prostě se jim nechtělo z podia. Na úplnej závěr ještě na přání lidí vylezla celá kapela a zazpívala si už jen tak bez nástrojů trošku pozměněnou lidovku "Muzikanti co děláte?" No sranda... viz video :o)
Koncert to byl fakt vydařenej a na Tři sestry je určitě škoda nezajít. Tahle banda totiž rozhodně nenudí, s ničím se nes... a i když to není zrovna taková ta kapelka pro rádia, je u nás velice populární a u lidí má obrovskej úspěch. Důkazem toho byla i velká návštěva ve Zborovicích.

Zvuk u videa stojí tradičně za pí...p, ale kdo ty písně zná, tak určitě ví o co go! Zas tak hrozný to není (v rámci možností). Na FOTKY můžete čubrnět
TADY!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tom oi oi tom oi oi | Web | 19. července 2007 v 18:06 | Reagovat

nasecesta.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama