Kabát - Corrida Tour 2007 (Olomouc - 18.5.07)

20. května 2007 v 13:12 | RUDA |  Akcičky
Tak se nám Kabáti konečně vydali na turné po vlasti české a opět ve velkém stylu. Poslední tour k desce Dole v dole se konalo naposled v roce 2004 a od té doby kromě Pink Panther festů nebylo Kabát na podiu prakticky vůbec vidět. Fanoušci už tedy byli jistě hodně natěšení, až Kabát znovu vyjede před publikum a nyní k tomu nastala ta správná příležitost, protože kapela se rozhodla prezentovat svůj zatím poslední počin Corrida opět v sérii open-air koncertů po různých fotbalových a atletických stadionech popř. letištích. Ano, Kabát už si takovéto koncerty může dovolit a troufám si říct, že snad jako jediná kapela v ČR. Jejich koncerty už jsou totiž na úrovni a mohou se klidně srovnávat s různými show zahraničních hvězd. Monstrózní podium a různé efektní vymoženosti na něm jsou k vidění zatím opravdu jenom u Kabátu a snad i proto jsou jejich koncerty takovým lákadem pro obrovskou masu lidí.
V Olomouci tomu nebylo jinak. Už nějak týden před koncertem se hlásilo vyprodáno a tudíž se dala očekávat obrovská návštěva. Já jsem olomoucký kocert navštívil poprvé, jinak jsem totiž pravidelný návštěvník zlínských Kabátích koncertů. Letos mi ale termín zlínského konzíku nevyhovoval, proto padla volba na zhruba stejně vzdálený Olomouc. A rozhodně si myslím, že to nebyla volba špatná. Jednalo se totiž o teprve druhou zastávku turné a tak kapela byla ještě plná sil a řádně nažhavená na živý hraní, což bylo taky vidět. Ale popořadě!
Koncert měl začínat v 19 hodin a na programu byly nejprve dvě překapely a to Mewa a Walda Gang.
Tyhle kapely nejsou pro lidi až tak moc známé a tak se nevědělo, jaký budou mít ohlas. Já osobně o nich vím, že existujou, ale jinak jsem toho od nich slyšel velice málo, takže jsem nevěděl co čekat. Myslím ale, že volba předkapel mohla být daleko lepší, protože tyhle dvě kapelky sotva někde vyprodají nějakej kulturák a podle mě na tak velký podia ještě nedozrály. Ale kdoví, třeba jim právě tahle zkušenost pomůže! Nakonec se to ale nezdálo tak zlý, jak se předpokládalo.
Těsně po sedmé naběhla na podium crazy kapelka Mewa a spustila svou sranda show. Týpci skoro všichni oblečení v montérkách nebo v popelářským úboru, zpěvák ve vězeňským hábitu a do toho jeden prapodivnej člen kapely, kterej sice na nic nehrál, ale staral se o show za pomocí různých převleků a maškarád. No tahle kapelka má rozhodně svůj styl a špatná určitě není. Ovšem rozhodně by se hodila spíš někam na kulturák na zábavu, protože to přece jenom není muzika na stadiony. Nějak extra ohlas nesklidili, nejvíc snad pobavil pan herec s převlekama ála Rocky Balboa v kalhotkách a koule venku. Vedle přítomné maminky to nemohly rozdýchat :o) Jinak po hudební stránce Mewa není špatná, ovšem texty mají až moc jednoduchý a refrény ve stylu "Kobyla má malý bok" nebo "Befeleme pes se veze" hovoří za vše :) Určitě by bylo lepší kdyby nastoupili až po Kabátu jako taková after party, to věřím, že by sklidili úspěch a hlavně lidi, kteří už měli něco v krvi by na ně jistě pařili o sto šest. Ovšem role předkapely je nevděčná.
Další kapelka na podiu Walda Gang, to už bylo jiný kafe. Partička hrající rockový předělávky od Waldemara Matušky a podobné již zlidovělé skladby se u lidí chytla a to především díky jejich novému frontmanovi, kterým není nikdo jiný než bývalý pěvec Harleje Vláďa Šafránek. Vládík teď tak trochu pendluje mezi sólovou kariérou a právě Walda Gangem a tak nebylo jistý, zda s nima v Olomouci vystoupí, ale jakmile zaznělo intro ke skladbě "Pověste ho vejš", bylo mi to jasný. Ač mě tenhle zrzuoun svým odchodem z Harleje nasral, tak musím uznat, že je to fakt borec. Má prostě určitý charizma a na podiu to dokáže skvěle rozjet a hned při první písničce si podmanil celej stadion tak, že mu málem lidi zobali z ruky. Výběh z podia byl jeho teritorium a tam byl ve svým živlu, tak jak ho známe z dob Harleje. I písničky byly zvolený skvěle, skoro samý zlidovělý pecky a tak zpíval celej stadion. Semtam se prostřídal i s druhým pěvcem Waldou, což je skoro Matuškův dvojník a na závěr skvěle nachystali publikum pro Kabáty peckou "Svařák". Kdo by neznal, že?! :)
Po nějaké asi půlhodinové pauzičce, než se na podiu všechno přichystalo pro hlavní hvězdy večera už se podezřele setmělo a spustilo se známé xylofonové Intro z desky Corrida, během něhož už přicházeli tepličtí muzkanti na podium. A hned ze startu to do nás napálili z ostra "španělskou" vypalovačkou "Corrida". Muzikanti ve formě, podium svítilo jedna radost, ale lidi jako by nic. Nevím - přiznám se, že olomoucký publikum mě docela zklamalo. Ve Zlíně to teda bývá mnohem větší kotel. Ono taky když se člověk podíval kolem sebe, tak to bylo zvláštní. Člověk by se divil, co dneska chodí na rockový koncerty. V první řadě malí caparti, kterým nebylo sotva ani 10 let, za nima jejich matky, do toho se samozdřejmě přiřítil nějakej ožrala, kterýmu se prostě najednou zachtělo zajít pařit dopředu... no to bych ještě pochopil :) Ale nejvíc mě dostal páreček, kterej stál vedle mě. Borec, kterej na to všechno hleděl jak zjara a tak mi trošku připadalo, že absolutně neví, co tam vůbec dělá a proč na ty Kabáty vůbec šel. Asi jenom chtěl udělat radost přítelkyni, která si sice semtam zazpívala nějakej ten rádiovej hit, ale jinak když lidi začali trošku hlasitě řvát a pískat nebo když přišel nějakej ostřejší tón z repráků, tak si zacpávala usilovně uši, aby jí náhodou nepraskl bubínek. OCH! No bylo to na vyliskání :o) Já nechápu, proč takový lidi vůbec na koncerty chodí. Když jim tohleto vadí, tak ať si to pouští doma na DVD nebo ať jdou někam dozadu, kde jim to teda tolik neřve. To samé ty matky s dětma, já bych to tam nepouštěl. Pak se diví, když je jim třeba nějak ublíženo. No ale to v Olmiku nehrozilo, bo jak říkám, lidi nějk moc nepařili a když už se k tomu nějaký ožralý ženský odhodlaly, tak by je ti ostatní nejradši seřezali, brotože do nich třeba trochu narazily rukou :) Ale to k tomu holt patří, rockovej koncert není divadlo a někteří lidi to prostě nechápou. Kabátí koncerty už se prostě staly show pro celou rodinu a někteří se tam jdou podívat holt jen ze zvědavosti, co že to ten Kabát vůbec je a nebo proto, že se jim líbili ti "Burlaci" v Esu nebo v rádiu. Ale jo, proč ne! Ono to vipadá přece jen líp, když je ten stadion vyprodanej :) Ale nedokážu si představit, kdyby třeba tohle publikum došlo na Iron Maiden. Tam už prostě jdou lidi, kteří vědí, za čím jdou a nějaká tlačenice u podia je nepřekvapí.

No jinak Kabáti to sypali od začátku až do konce velice pěkně. Byla to show, jak má být. Na muzikantech bylo vidět, že jim to živý hraní fakt chybělo a bylo to snad "nejživější" hraní všech členů Kabátu, jaký jsem kdy viděl. Hodně se hýbali dokonce i obvyklí "statici" Krulich se Špalkem, na kterým byla vidět hodně dobrá nálada a koncert si fakt užíval. Tomáš Krulich byl zase hodně často na prostředním výběhu do publika a tam si užíval svoje minutky slávy při sólíčkách. Ota Váňa zase často používal boční výběh, takže si přišla na svý každá strana stadionu. No a samozdřejmě "Jožo" Vojtek, to je ďábel :) Poletoval, kde se dalo, s lidma to taky umí a jeho hlášky jsou fakt kvalitní. Nejvíc asi dostal všechny při uvádění skladby "Frau Vogelrauch" :)
Co se týče podia, bylo zase trošku jiný než u Dole v dole tour. Tentoktát nebylo zastřešený, jak obvykle u venkovních podií bývá, ale pouze nad kapelou byla taková průhledná foliová stříška, pro případ deště. Ten ale v Olomouci nehrozil, nebe bylo jasný a nespadla ani kapka, takže to se taky podařilo! Ta stříška sice mohla být výš, protože to vipadá trošku zvláštně, ale při koncertu to myslím nikomu nevadilo. Podium stylizovaný do španělské koridy hrálo barvama po celé svojí obrovské rozloze, světelný efekty byli veice kvalitní, a zvuk byl taky přijatelnej. Bylo pěkně rozumět i těsně před podiem, takže to bylo v pohodě. Nechyběly ani pyrotechnický efekty a šlehající plameny do výšky zhruba čtyř metrů nás v prvních řadách pěkně ožehávaly. Velký plus určitě byl již zmiňovanej výběh do publika, takže byli muzikanti lidem zase rochu blíž a taky je to donutilo i k nějakýmu tomu pohybu. Samozdřejmě nechyběly ani dvě obří obryzovky, takže to co se dělo na podiu mohli krásně vidět i lidi vzadu.
Kabát odehrál kromě asi dvou písniček komplet celý nový album, hodně pecek zaznělo i z alba Dole v dole a samozdřejmě i ty největší hity jako "Bára", "Bruce Willis", "Starej bar" či "Láďa" taky nemohly chybět. Možná trošku zamrzelo, že neoprášilii i nějaký starší skladby, ale i tak se vystoupení celkem podařilo. Nejvíc asi všechny překvapilo, když se Kabáti posadili na židličky a spustili unplugged svůj srandasong z poslední desky "Joy" o krtcích. To snad poprvé zpíval celej stadion :)
Ještě předtím vylezla celá kapela až na hrot výběhu a Pepa Vojtek vyzval všechny lidi z foťákem, že teď mají jedinečnou možnost si vyfotit celou kapelu pohromadě. Škoda, že jsem stál z boku :(

No od té doby pubikum už nějak ožilo, a už to bylo lepší, ovšem pořád to nebylo to pravý ořechový...
Na závěr koncertu samozdřejmě zazněly tradiční pecky jako "Žízeň" a "Moderní děvče", poté se ještě kapela vrátila na čtyři přídavky a jako poslední zazněla hitovka "Kdoví jestli". Moje prognózy tedy byly vyslyšeny, když jsem tu při svém nedávném hodnocení alba Corrida psal, že tahle pecka je jak dělaná na úplnej závěr koncertu. S ní taky přišlo největší překvápko, když při téhle písni vylezl Pepa Vojtek opět na výběh, a najednou se s ním začala vysouvat plošina asi tak deset metrů nad zem. Nevím, jakej to pro něj musí být pocit, ale musí to být paráda mít pod sebou celej ten nadšenej dav. No fakt nejlepší nakonec!
Kabát svým výkonem určitě nezklamal, naopak příjemně překvapil. Přidali pohyb na podiu, sršela z nich dobrá nálada a snad jim to vydrží po celý turné. Show to byla pro oko taky krásná, myslím, že si každej přišel na svý. Akorát bych třeba po skončení tohohle monstrózního turné Kabáty rád viděl třeba i na nějakým kulturáku nebo někde v klubech. To už by si někteří rozmysleli, jestli se sebou vzít děti a někde se tlačit. Pak by to teprve byla ta kvalitní pařba!!! :o)
Všechny moje fotky z koncertu uvidíte ZDE!!!
A tady nějaké to videjko :)
Jinak pokud nevíte co s načatým večerem, tak vřele doporučuju si na Kabáty někam zajít. Celý turné teprve začalo!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pankača pankača | E-mail | 20. května 2007 v 14:13 | Reagovat

SUPER!super clanek,super fotky,super video!!:))este vic si me nazhavil:-))..chystam se do praglu a plzne..

2 Strny Strny | 20. května 2007 v 16:36 | Reagovat

jo tak to video se ti dost povedlo...už se moc těšim na Kabáty do Budějovic. Zdarec

3 Bob Bob | 20. května 2007 v 20:55 | Reagovat

Mas cely koncert?dej ho třeba na Warforum,já budu natáčet zas v Otrokovichích a taky to tam dám

4 martina martina | 20. května 2007 v 21:08 | Reagovat

hm, supeeer:) chystam se do Plzne...a ted se asi uz nedockam:)

5 RUDA RUDA | E-mail | Web | 21. května 2007 v 11:53 | Reagovat

Díky všem za slova chvály :)

to Bob: Celý koncert nemám, točil jsem to na foťák a tam by se mi to všechno nevlezlo! A navíc, co bych z toho koncertu pak měl, kdybych jenom natáčel:) Ale tvůj plán s Otrokovicema ti na 100% odsouhlasím, bude to fajn, pokud se o to pak podělíš!

6 spawnns spawnns | 21. května 2007 v 15:23 | Reagovat

tak jsi mě navnadil Rudo, tesim se do otrokovic , skoda ze nam toto spolu nevislo, na maidnech si to vynahradime !!

7 Bob Bob | 21. května 2007 v 15:36 | Reagovat

já tam beru stativ a dám to dozadu ke kamosovi,bude tam delat nějakeho sekurity tak tam si to necháám..podělím určitě

8 RUDA RUDA | E-mail | Web | 21. května 2007 v 16:51 | Reagovat

to spawnns: No jistě, Maidni v Ostravě to jistí. To bude hukot!

to Bob: Tak to máš dobře pořešený :) Potom mi kdyžtak můžeš hodit odkaz na to videjko, když budeš tak hodnej. Kontakt na mě najdeš v tady v MENU. Ale to je ještě daleko :o)

9 circle circle | Web | 21. května 2007 v 17:07 | Reagovat

bylo to skvělý, zpívala jsem jak to šlo x) nejradši bych zajela za měsíc i do zlína, ale to doma asi neprojde :( jinak předemnou stála taková mladá slečna, která vypadala, že se velice nudí (fakt užasný, když si někdo takovej stoupne před vás) a když vyšlehl oheň, tak pořád couvala :/ ale koncert vážně výbornej

10 Dáša Dáša | 21. května 2007 v 18:17 | Reagovat

Tak jen připomínka. Taky jsme tam byli celá rodina i s klukama 11a 7 roků. A divili by jste se jak ten menší pařil. Taťkovi odrovnal celý záda. A tenhle klučina zná texty skoro všech písniček, nejen těch z Corridy. Perfekteně si to užil.

11 RUDA RUDA | E-mail | Web | 22. května 2007 v 17:49 | Reagovat

to Dáša: Tak to je kabrňák :)

12 Tesi Tesi | 13. června 2007 v 18:03 | Reagovat

hele prosimte jak dlouho trval koncert diky

13 RUDA RUDA | E-mail | Web | 13. června 2007 v 20:53 | Reagovat

Tesi: Zhruba hodinu a 40 min.

14 NoXBiLL NoXBiLL | E-mail | 18. června 2007 v 13:15 | Reagovat

Super video a hodne dobry fotky uz se tesim na Kabaty do Varu doufam ze to bude dobry jak na videu:D, Kabati nikdy nezklamou:) je super ze lidicky nahazej na net uryvky z takovych akci pro ty lidi kteri se tam nedostanou ste fakt Masteri:) tak zatim Xcaf

15 NoXBiLL NoXBiLL | E-mail | 18. června 2007 v 13:18 | Reagovat

potom napisu a mozna hodim nejakou tu fotecku aby jste videli jak to probihalo ve Varech:)

16 Dosik Dosik | 26. srpna 2007 v 13:58 | Reagovat

Maskrovej koncert, fest jsem si ho uzil,kabati byli super. PS podle toho odkud mas natoceny to video , tak jsem stal nekde blizko u tebe :)

17 wsd wsd | 5. února 2008 v 16:55 | Reagovat

Na picu kvalita to ste to ani to video nemuseli davat

18 Kubík Kubík | E-mail | Web | 5. února 2008 v 21:35 | Reagovat

wsd: Neboj, pro takový jako jsi ty vydaji Kabáti z toho turné DVD ;o)

19 jirka jirka | 2. května 2008 v 14:34 | Reagovat

nic jenom něco skoušim

20 mala dama mala dama | 13. července 2008 v 23:32 | Reagovat

KABAT je super je naj na crlom swete nikdy som nepocula nic lepsie nez KABAT ...

21 :-) :-) | Web | 15. prosince 2008 v 19:45 | Reagovat

kubo koukni se uz na ten muj blog a napis tam komentar diky

22 Petr Petr | E-mail | 27. prosince 2010 v 23:15 | Reagovat

Ahoj  byl  jsem   na  kabatech  2007  olomouc  .Chetelbych  nejaki  vydeo  klipi  s  Kabatu  .peta. :-)  :-)

23 RUDA RUDA | E-mail | Web | 29. prosince 2010 v 14:14 | Reagovat

Petr: Tak pokud Ti nestačí to, co je tady, tak zapátrej na youtube.

24 yamanai yamanai | Web | 20. června 2015 v 17:27 | Reagovat

mobil pujcka reference 8-)

25 HonzaP HonzaP | Web | 13. října 2015 v 10:13 | Reagovat

Haha, moc se mi libi ty fotky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama