Pálení čarodějnic s kapelou Nšoči na Sladech (30.4.07)

4. května 2007 v 21:41 | RUDA |  Akcičky
Akce, od kterých člověk nijak extra moc neočekává a pak z nich vzejdou super zážitky jsou nejlepší. Jedna taková nastala v pondělní poslední dubnový večer, kdy se jak známo tradičně pálí čarodějnice.
My jsem žádný podobný mrchy nepálili, ale tuhle noc jsme si pořádně užili, protože na Sladech se konala akce s krycím názvem "Pálení čarodějnic", kde vystupovaly kapely Zabillow a Nšoči.
Původně jsem si říkal, že se jen tak půjdu mrknout na Nšočáky a nafotit jim něco na stránky, ale pak přišla zpráva od kamarádky Mišky ze San Piega, že se taky dostaví a tak jsem se ještě domluvil s Obrázkem, kterej měl zrovna partnerský volno, no a začalo se něco rýsovat.
Prvním krokem k zábavnému večeru bylo to, že jsem tentokrát nechal auto doma a i když jsem byl po lehké nemoci, chtělo se mi prostě pařit. V plánu teda bylo, že pojedem busem do Kroměříže, kde nás už v jedné pěkné hospůdce čekala Míša. Na Slady nás to ještě vůbec nijak netáhlo, bo Nšočáci měli ještě koncert v Brně a měli v plánu přijet až nějak po 23. hodině. Navíc na Sladech se to dřív stejně ani nerozjíždí :) Takže jsme vesele popíjeli v hospůdce a dobrá nálada nabírala na intenzitě!
Pak jsme si nějak vzpoměli i na Bubáka a tak se Míša ujala úkolu zavolat mu, přičemž ti dva se doposud vůbec neznali a tak nevím jakej to byl šok, když mu náhle volala cizí ženská ať rychle dojde na Slady. No každopádně Jura to asi hned pochopil, i když jsme v téhle srandě pokračovali až k Evži před barák. No nakonec jsme tyhle dva vytáhli od kuchání kaprů, kačen a kdoví čeho ještě a partička se nám pěkně rozrostla, což jsem popravdě vůbec nečekal! Už to značilo, že to bude bomba večer.
Na Slady jsem došli ani nevím v kolik, asi nějak mezi jednáctou a půlnocí, díky Pavlíkovi Knapovi jsme se protáhli dovnitř zadara a lidí už tu bylo překvapivě taky celkem dost. Na place už se vyměňovali Zabillow se Nšočákama a tak než se všechni nachystalo, šli jsme ještě do vedlejšího Café Separé na nějaký to pivko. Tady jsme opět dlouze kecali až někdo zjistil, že už hraje Nšoči a tak hurá na plac.
Trošku mě zarazilo, co se děje na podiu, bo místo toho, aby na něm stála kapela, tam bylo narváno pařícíma lidma, samotná kapela byla utlačená někde v rožcích vzadu podia a zpěvák Pavel musel stát na stupínku pro bicí. No nevím jak moc to pro ně muselo být přijemný hraní, ale nakonec se všechno zvládlo celkem v pohodě a nic nepřišlo k újmě. Každopádně to bylo zvláštní, ale nám to v tu chvíli bylo uplně jedno a vesele jsme pařili na starý známý hity společně s ostatníma. Nšoči byli obohacení o pár hostů v sestavě, když Pavlovi sekundovali dvě mladé a celkem i šikovné sboristky, semtam se do hudební produkce vloudil i jeden potulný harmonikář s foukačkou (nemám absolutně páru o tom , kdo to byl :o)) Každopádně to rozhodně nebylo na škodu a celkem dobrý oživení. I když upřímně - moc velkou změnu jsem nezaznamenal, bo ty holky zas tak moc slyšet nebylo. Ale budiž :)
Koncert to byl jinak vydařenej a pařilo se o sto sedm :) Nšoči hráli svoje starý osvědčený hity, bo zatím nic novýho ještě nevzešlo, ale lidem to myslím nějak moc nevadí. Nšoči je tady v Kroměříži dá se říct už takovej kult, takže ať hrajou kdykoliv cokoliv, vždycky tu u lidí budou mít úspěch. Rád bych ale už slyšel od nich po dlouhé době něco novýho. Sice už jsem slyšel něco na zkoušce, ale nový pecky jsou zatím bez textů a tak doufám, že už něco brzo uslyšíme i se zpěvem na koncertě!!!
Jinak nám mistr frontman udělal s Miškou radost, když nám věnoval naši oblíbenou "Moravu Vltavu Labe", což je fakt hodně vydařená věc, kterou jsem si pak vydržel zpívat celej večer, i když jsem si ji trošku přetextoval k obrazu svému (zasvěcení ví!) :o)
Koncert mi nějak pak utekl jako voda. Možná to bylo tím, že jsem pořád někde fotil, ale i tak jsem měl pak chuť ještě pořád pařit a on už byl konec. Zrovna se tam sešlo uplně hodně moc známých, tak člověk ani nevěděl komu se má věnovat. Ono asi platí: "Když už, tak pořádně" a jindy to zas třeba stojí uplně za prd. Tentokrát to ale stálo fakt za to a tenhle večer jsme si skutečně užili. Kalilo se pak ještě dlouho po koncertě a nebyla nouze o zábavu. Pak sice nastal lehčí útlum, ale blbou náladu jsme šli radši zahnat na parket, kde jsme to s Evžou už řádně namazaní rozjeli na hipec jak největší mazáci! :o) Ano, já starý rocker jsem na tom byl skutečně "tak špatně" (v uvozovkách!), že jsem pařil i na nějaký ty "sladovský" hity, ke kterým mám normálně odpor, ale tentokrát mi to bylo uplně jedno a byla to hrozná prdel :o)))
Domů jsme se rozcházeli nějak ve čtyři ráno a to někteří plánovali jenom do půlnoci :o) Někteří ani pořádně nevěděli kam mají jít, bo Kroměříž přece jen nejsou Pardubice, že:) a někteří zas zháněli pokud možno co nejlevnější taxi! A někteří by klidně pařili ještě dál! Ale přece jenom už bylo načase zalézt do pelechu a zahubit draka! :) No je to fakt zvláštní pocit vracet se domů, když už pomalu svítá a začínají zpívat ptáci. To už se mi dlouho nestalo... jestli vůbec někdy!? Rozhodně to ale nebylo tak, že bysme se potáceli jak nějací notoři, prostě to jen byla tak vydařená akcička, že se nikomu nechtělo domů. Nakonec - v noci chrápou jenom blbci :o)))

Na pár fotek z koncertu, se můžete podívat přímo na stránkách NŠOČI!!! Na ostatní ZDE!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Misa Misa | 6. května 2007 v 3:52 | Reagovat

ale ja jsem nakonec domecek nasla a vylet se povedl jako vzdy .. uaaa .. Evzo a Juro .. ja chci s vama zase parit :o) howg

2 Bubák Bubák | 14. května 2007 v 23:09 | Reagovat

Uděláme nějakou menší kalbu na Vrbce na chatě a bude...kytara,muzika,táboráček,zpěvy páteční atd atd:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama