Srpen 2007

Pivní slavnosti - Kamínka 2007

14. srpna 2007 v 21:20 | RUDA |  Akcičky
Kamínka 2007
Čas utíká jako voda a teď už máme za sebou další vydařenej ročník pivních slavností na Kamínce. Už ani nepočítám, kolikrát jsme tuhle akci s bandou navštívili, ale už to bude hodně čáreček. Poprvé snad, když se tu ještě nebáli hrát Kabáti a to byl myslím rok 2001 ??? Každopádně od té doby se tahle akce hodně rozrostla a v krásným areálu, který Kamínka nabízí je fakt radost ten jeden víkend v roce pobýt.
Každoročně pořadatelé připraví nějaké to hudební lákadlo a letos se dopředu avizovalo na kapely Doga, Clou, Pehu a na Kamila Střihavku. Slovenskou Pehu nakonec na poslední chvíli vystřídala znovuzrozená formace Kreyson s Láďou Křížkem a myslím, že to nebylo na škodu. Doga a Clou tu hrály už i v loňským roce a možná by neškodilo kapely i trochu obměnit. Ovšem Dogu bych zachoval! :) Ta už má v programu pivních slavností svý stálý místo od roku 2003 a i kdyby hráli pořád to samý, tak ty kalby s nima stojí aspoň za to :o) Těžko si bez nich tuhle akci představit.
Mňus, Vranys, Pepsi, RUDA, Sáza
Naše partička dorazila k Roštínu kolem páté hodiny a to se tu všechno teprve rozjíždělo, takže jsme měli pěkně čas na postavení stanů, ochutnávku piva a klábosení. Tak šel čas, pořád chodili noví a noví lidi a pak už jsme s Bubákem spatřili naše staré známé ze "psí skupiny", takže jsme je šli uvítat a posléze jsme všichni zakotvili v jejich chatce. A tam to všechno začalo. Degustace slivovičky na mnoho způsobů... Poprvé jsem teda pil trnkovou slivovicu s hruškou uvnitř :oP ...ale nebolo to špatné. Sranda byla veliká a nálada stoupala rychle vzhůru. No a neustále se pendlovalo mezi pivníma stánkama a chajdou, někdo měl po výplatě, tak si mohl vždycky dovolit půlku piva rozlívat a bylo mu hej! :o))
S Láďou Křížkem
Nějak jsme pak ztratili pojem o čase a v tom jsme zjistili, že na podiu už burácí Kreyson. Takže jsme s Bubákem naběhli pod podium a řádně při chuti jsme strhli pekelnou kalbu. Křížka už jsem za tohle léto viděl potřetí, ale až tady jsem na něj zapařil jak se sluší a patří. Jinak celkem žádný překvápko. Odehráli svůj festivalovej set a asi bych už se tady za tak krátkou dobu opakoval, kdybych měl o nich potřetí psát to samý. Ani na Kamínce nezklamali a prostě jsou dobří - co dodat?! Snad jen ať jim to vydrží ještě nějakej ten pátek.
Kreyson
Odlehčenej o nějakou tu energii jsem se od podia vydal zpět k našemu stanovišti a koho nevidím - naši milovanou rodinku z Třince. Slib splnili a přijeli se na nás podívat, takže u nás mají další plusovej bodík. Vlastně dva, protože dovezli višňovku :o) Takže jsme se láskyplně přivítali, ochutnali produkt, pokecali a pak najednou zase začala hrát Doga, takže šup před podium a udělat pořádnej kotel! A že se nám to dařilo :)
Kubík s Ondruchovic rodinkou :)
Izziho zase donesli na podium na nosítkách. Tentokrát byl jeden ze zřízenců sám pan Bubák, kterej Izoša stačil ještě před nástupem na podium vyklopit, takže nechybělo málo a mohli ho oživovat doopravdy :) Ale stane se! V tu dobu už tam totiž asi nebyl nikdo střízlivej a tak nějaká chybička se vloudila no! O koncertech Dogy už tu byla taky popsána spousta řádků... snad jen, že bylo poznat, ve které chatce byla ta slavná ochutnávka slivovice :o) Ale kluci hráli výborně, jako vždycky a u lidí měli úspěch. V průběhu proběhla ještě degustace přímo na podiu a tak kluci byli veselí, no a po koncertě s nima byla ještě větší sranda než před :)
No a co bylo pak? Pak jsem se najednou ocitnul v jednom nádherným snu a probudil jsem se z něj, až když jsem šel spát! Chápete? Ne? To nevadí! :o)
Izzi tu kalbu nezvládl (MuDr. Bubák - vlevo)
Sobotní ráno bylo taky veselé. Všichni jsme se naštěstí probudili na svých místech, někomu bylo fajn, někomu hůř, ale to k tomu patří. Po nezbytné ranní hygieně jsme zašli na kontrolu do "psí chatky", tam to vypadalo podobně, takže jsme byli rádi, že v tom nejsme sami. Díkybohu mě pak Ivetka vytáhla na ranní pivo, což mi neskutečně pomohlo a když jsem to samé doporučoval Bubákovi, odmítal a vydal se na cestu dopoledního utrpení. Nevím jak, ale snídali jsme až do oběda a pak to nějak strašně rychle uteklo ten den. Po poledni jsem si ještě stihli dát šlofíka a pak už postupně odjížděli jak Dogaři, tak Ondruchovi a začínal tam být nějakej takovej útlum. Po odpoledních kofolách jsme zjistili, že pivo je přece jenom lepší a s příchodem tmy už ta atmosféra taky byla příjemnější. Na podiu se ještě v sobotu vystřídali kapely Jackie, Power 5 a Deep Purple Revival. U posledně jmenované nás velmi zaujal pěvec souboru, kterej tam asi deset minut nepříčetně ječel a znělo to jako kdyby tam někdo tahal kočku za ocas :o)
Doga
Pak už byly na programu hlavní hvězdy večera. Jako první nastoupila kapela Clou. Loňský rok nás nějak extra nezaujala, ale letos jsme si schválně poslechli celý jejich vystoupení a byli jsme příjemně překvapení. Doma by mi ta muzika z CD asi často nehrála, ale naživo to znělo sakramentsky dobře. Mělo to šťávu a energii, melodický písničky, chlapci se snažili... dobrý! Akorát fakt škoda, že tahle banda nezpívá česky, protože by se na ni dalo i celkem dobře zapařit. Taky nás to trošku táhlo, ale sobota už byla klidná :)

Kamil Střihavka
Následoval zpěvák Kamil Střihavka s kapelou a my byli zvědaví, co předvede. Popravdě jsem od toho nic nečekal a ani mě to nějak extra nenadchlo. Ovšem v některých písničkách mi vyrazil dech, bo má fakt hlas od Boha. Zvlášť v pomalých baladách to stálo za to. I když na nás působil trošku namistrovaně, tak před jeho hlasovýma kvalitama fakt klobouk dolů. Ještě tam měl v doprovodu dvě zpěvačky a jejich výkon taky nebyl k zahození. Ovšem při těch novějších neznámých písních spíš ve středním tempu to nějak nebylo ono. Neslaný, nemastný. Lidi pořádně reagovali až na známý rádiový hity a ty se fakt povedly. Jinak to bylo pro mě tak 50 na 50. No a my jsme se za zvuků poslední písně "Země vzdálené" pomalu taky vzdalovali a to do míst, kde nás mají rádi. Né do hospody, ale domů!!! ;o)
Letošní ročník pivních slavností se dá zhodnotit jako docela hezky vydařenej. Počasí bylo super, muzika taky jakž takž, sranda byla a vo tom to je! :o) Takže snad zase za rok!
Na fotky můžete kukat SEM!!!
Tady jsou videjka z pátku a ze soboty...


A pokud někoho zajímá jak rozvíjím svůj novinářský talent v Týdeníku Kroměřížska, tak si ho kupte :o) Anebo JUKNĚTE SEM , ale aby se to dalo číst, tak na ten obrázek pak musíte kliknout pro zvětšení ;o)

Foto měsíce - srpen 07

7. srpna 2007 v 17:19 | RUDA |  Foto měsíce
Poslední dobou mě nějak začalo bavit podvečerní putování na kole po vlastech českých a člověku se při tom naskýtá docela dost hezkých pohledů na tu naši zemičku. Na jeden takovej červencovej výlet jsem si se sebou vzal i foťák a ten den se mi podařilo udělat pár docela hezkých foteček. Bylo těžký z nich vybírat, ale nakonec jsem zde připíchl jednu, která je prostě uplně obyčejná a přitom tak hezky česky idylická :o)
Vesnická idylka
Horkou kandidátkou na foto měsíce byla sice fotka Evženky se svíčkou a taky slunečnicová fotka z dovči, ale jelikož už se tady ty fotky objevily dřív, asi by to ztratilo význam. (To jen tak na vysvětlenou:o))
Jinak jsem tady těm svým stránečkám zařídil novou NÁVŠTĚVNÍ KNIHU takže pokud budete mít cokoliv na srdci, můžete tam písnout a "možem diskutovať " :o)
Přeju hezkej zbytek prázdnin!

Rock pod Hostýnem - Slavkov p.H. (28.7.2007)

1. srpna 2007 v 18:12 | RUDA |  Akcičky
Rock pod HostýnemNení nad to, vyrazit si někam prostě jen tak...
O fesťáčku Rock pod Hostýnem, kterej se konal letos druhým rokem jsem sice věděl dlouho dopředu, ale do poslední chvíle jsem se rozhodoval, jestli se tam zajet podívat. Jelikož většina mých sparingpartnerů trávila zrovna svůj čas někde po dovolených a na druhej den jsem měl vstávat brzo do práce, nevypadalo to s návštěvou téhle akcičky nijak extra růžově. Ale pak to přišlo nějak samo. Vznesl jsem návrh na kulturní večer před rodičema, přičemž mamka se toho ujala , ta pak oslovila sestřenku a hned byla partyjka na světě! :) Nějaký brzký vstávání mě v tu chvíli nemohlo rozhodit.
Program ve Slavkově pod Hostýnem začínal už od půl třetí odpoledne méně známýma kapelama a my jsme tak vyrazili až na hlavní hvězdy celé akce, který vystupovaly až za soumraku od 20 hod. Byly jimi kapely Peha, Kreyson a Aleš Brichta Band.
Celá akce se konala na fotbalovým hřišti na začátku již jmenované obce a musím říct, že tohle místo je pro festival jako stvořený. Na docela odlehlým příjemným místě mezi zalesněnýma kopcema, relativně dost prostoru, dostatek pivních a jiných stánků... no určitě by se tu slušelo uspořádat klidně i dvoudenní festival a myslím, že by nebyl problém. Uvidíme, třeba se na to akce Rock pod Hostýnem časem vypracuje, zatím se konal teprve druhej ročník, ale myslím, že organizačně to bylo docela vychytaný. Ještě je o ní ale málo slyšet, což bylo poznat i podle návštěvy, která sice nebyla slabá, ale na tom fotbalvým hřišti se to přece jen ještě ztrácí. Bylo zaplněný asi tak z jedné třetiny a když to člověk srovná třeba s Třincem, kterej má daleko větší jméno tak to zas tak hrozný nebylo. Na menším prostoru by to prostě vypadalo líp a kdyby bylo v programu zařazeno víc zvučnějších jmen, bylo by to zase o něčem jiným. Atmosféra tady byla ovšem příjemná a rozhodně se mi to tu líbilo.
Peha
První hvězdná kapela, slovenská Peha, vystoupila asi s půlhodinovým zpožděním, během kterýho jsem aspoň mohl zajít na pivko, takže to nijak nevadilo. Před podiem už se mačkal docela slušněj hlouček, takže bylo poznat, na koho většina lidí přišla. Vystoupení Pehy nebylo špatný, ze začátku sice trošku vlažný (hlavně publikum), ale s rostoucí tmou narůstala i dobrá atmosféra takže to hezky vygradovalo a lidi se příjemně bavili. Nejvíc reagovali samozdřejmě na rádiový hity a u těch starších kousků bylo poznat, že to ještě moc lidí nezná. Škoda, mě osobně připadá starší tvorba Pehy víc energičtější a je blbý, že nemá tak silnou odezvu jako ty nový "popovější" hity. Koncertní set mi připadal podobnej jako před nedávnem v Kroměříži, ale asi byl trošku kratší. Každopádně se jim vystoupení docela podařilo, lidi si to užili a bylo to fajn :)
Zanedlouho co Peha slezla z podia se z nebe začal snášet déšť, kterej však trval asi jen půl hodinky a ustal zrovna ve chvíli, kdy na plac vylezl Láďa Křížek s kapelou Kreyson. Tihle staří rockeři mě příjemně překvapili už na NPH a tak jsem se na ně docela i těšil. Myslím, že zahráli uplně totožnej set jako v Třinci, ale není se čemu divit, když tyhle dvě vystoupení od sebe dělil sotva měsíc :) Na Kreyson byla taky ve Slavkově nejlepší atmosféra a celkem hukot. Křížek to s lidma ještě pořád umí i když už to není takovej ďábel jako za mlada a teď některý jeho rádoby "rockerský" gesta místama působí trošku komicky. Ale snaží se a jde mu to, což je dobře. Docela jsem rád, že Kreyson zase obživl, je to takový oživení na scéně a jejich muzika má pořád šťávu. Prostě starej poctivej heavy metal, na kterým jsme vyrůstali a rozhodně ani teď neztratil nic ze svýho náboje.Lidi to pořád berou a Křížka to evidentně těší. Ovšem nevím, jak dlouho jim to zase vydrží. Se starým vzkříseným repertoárem může dělat radost lidem po republice tak rok, maximálně dva a co pak? Nejde žít z nostalgie donekonečna a i kdyby znovuobnovenej Kreyson začal tvořit nový pecky, nevím jestli by na lidi tak moc zabíraly jako tyhle starý klasiky. Uvidíme co z toho ještě vzejde. Každopádně teď je Kreyson docela nahoře a je žádanej. Za 14 dní ho zase uvidíme, tentokrát na Pivních slavnostech na Kamínkách, kde to myslím bude ještě lepší.
Kreyson
Po přestavbě na podiu nastoupila poslední hvězda večera a tou byl Aleš Brichta se svým Bandem nebo-li AB Band. Tyhle hochy už nic netlačilo, a tak nám zahráli plnohodnotný zhruba dvouhodinový vystoupení a opravdu to nemělo chybu. Brichtu jsem viděl už několikrát na festivalech, ale tohle bylo nejlepší vystoupení co jsem od jeho bandy viděl. AB Bandu evidentně prospělo "omlazení kádru" a na podiu to bylo poznat. Nechyběla energie a pohyb a doby, kdy to vypadalo, že tam s Brichtou stojí jen nějací nájemní hráči vystřídal pohled na sjednocenou a dobře fungující kapelu. Opravdu jim to šlapalo a dalo se na to dívat. Prostor dostal i novej mladej bubeník, když vystřihl několik minut trvající sólo, při kterým snad všichni v publiku koukali s otevřenou hubou. Na svůj věk to valil fakt pěkně!
Zazněl průřez snad celou Brichtovou kariérou od Arakainu přes jeho starší sólovou dráhu, projekt Zemětřesení, Hattrick neboGrizzly až po současnou tvorbu AB Bandu, která logicky dostala největší prostor. Aleš taky při jedné písni věnoval vzpomínku na zpěvačku Pavlu Kapitánovou, která s ním nahrála hodně písniček a zhruba týden před tímhle koncertem tragicky zemřela při autonehodě. Tak trochu při tom šel mráz po zádech, ale holt takovej už je život... :(
Jejich vystoupení se mi moc líbilo, akorát ke konci už na mě dolíhala únava, přede mnou byl strašák ranního vstávání a oni ne a ne skončit :) Publikum už taky docela prořídlo, ale Brichtovci si to na podiu evidentně užívali.
Aleš Brichta Band
Všechno ale jednou končí a po třech přídavcích skončil i tenhle koncert. Počasí nakonec vyšlo a za námi byla další příjemně strávená sobota. Ani jeden z nás nelitoval, že jsme se takhle neplánovaně do Slavkova vypravili a odvezli jsme si zase nový hezký zážitky.
Doufám, že příští rok tenhle fesťáček bude pokračovat a možná zase ve větším stylu s nabitějším obsazením a lepší publicitou (a taky lepšíma světlama, bo na podiu byla skoro pořád tma, viz.video). Určitě by si to zasloužil a má na to, aby vyrostl do větších rozměrů. Prostory jsou na to perfektní, teď už snad záleží jen na ochotě lidí a hlavně na penězích. Rozhodně je ale dobře, že se něco podobnýho na kroměřížsku děje a jsem za to rád!
Něco málo fotek ze Slavkova k vidění TADYHLE!!!
A opět si neodpustím ani nějaký videjka :o)
Peha

Kreyson

Aleš Brichta Band