Pivní slavnosti - Kamínka 2007

14. srpna 2007 v 21:20 | RUDA |  Akcičky
Kamínka 2007
Čas utíká jako voda a teď už máme za sebou další vydařenej ročník pivních slavností na Kamínce. Už ani nepočítám, kolikrát jsme tuhle akci s bandou navštívili, ale už to bude hodně čáreček. Poprvé snad, když se tu ještě nebáli hrát Kabáti a to byl myslím rok 2001 ??? Každopádně od té doby se tahle akce hodně rozrostla a v krásným areálu, který Kamínka nabízí je fakt radost ten jeden víkend v roce pobýt.
Každoročně pořadatelé připraví nějaké to hudební lákadlo a letos se dopředu avizovalo na kapely Doga, Clou, Pehu a na Kamila Střihavku. Slovenskou Pehu nakonec na poslední chvíli vystřídala znovuzrozená formace Kreyson s Láďou Křížkem a myslím, že to nebylo na škodu. Doga a Clou tu hrály už i v loňským roce a možná by neškodilo kapely i trochu obměnit. Ovšem Dogu bych zachoval! :) Ta už má v programu pivních slavností svý stálý místo od roku 2003 a i kdyby hráli pořád to samý, tak ty kalby s nima stojí aspoň za to :o) Těžko si bez nich tuhle akci představit.
Mňus, Vranys, Pepsi, RUDA, Sáza
Naše partička dorazila k Roštínu kolem páté hodiny a to se tu všechno teprve rozjíždělo, takže jsme měli pěkně čas na postavení stanů, ochutnávku piva a klábosení. Tak šel čas, pořád chodili noví a noví lidi a pak už jsme s Bubákem spatřili naše staré známé ze "psí skupiny", takže jsme je šli uvítat a posléze jsme všichni zakotvili v jejich chatce. A tam to všechno začalo. Degustace slivovičky na mnoho způsobů... Poprvé jsem teda pil trnkovou slivovicu s hruškou uvnitř :oP ...ale nebolo to špatné. Sranda byla veliká a nálada stoupala rychle vzhůru. No a neustále se pendlovalo mezi pivníma stánkama a chajdou, někdo měl po výplatě, tak si mohl vždycky dovolit půlku piva rozlívat a bylo mu hej! :o))
S Láďou Křížkem
Nějak jsme pak ztratili pojem o čase a v tom jsme zjistili, že na podiu už burácí Kreyson. Takže jsme s Bubákem naběhli pod podium a řádně při chuti jsme strhli pekelnou kalbu. Křížka už jsem za tohle léto viděl potřetí, ale až tady jsem na něj zapařil jak se sluší a patří. Jinak celkem žádný překvápko. Odehráli svůj festivalovej set a asi bych už se tady za tak krátkou dobu opakoval, kdybych měl o nich potřetí psát to samý. Ani na Kamínce nezklamali a prostě jsou dobří - co dodat?! Snad jen ať jim to vydrží ještě nějakej ten pátek.
Kreyson
Odlehčenej o nějakou tu energii jsem se od podia vydal zpět k našemu stanovišti a koho nevidím - naši milovanou rodinku z Třince. Slib splnili a přijeli se na nás podívat, takže u nás mají další plusovej bodík. Vlastně dva, protože dovezli višňovku :o) Takže jsme se láskyplně přivítali, ochutnali produkt, pokecali a pak najednou zase začala hrát Doga, takže šup před podium a udělat pořádnej kotel! A že se nám to dařilo :)
Kubík s Ondruchovic rodinkou :)
Izziho zase donesli na podium na nosítkách. Tentokrát byl jeden ze zřízenců sám pan Bubák, kterej Izoša stačil ještě před nástupem na podium vyklopit, takže nechybělo málo a mohli ho oživovat doopravdy :) Ale stane se! V tu dobu už tam totiž asi nebyl nikdo střízlivej a tak nějaká chybička se vloudila no! O koncertech Dogy už tu byla taky popsána spousta řádků... snad jen, že bylo poznat, ve které chatce byla ta slavná ochutnávka slivovice :o) Ale kluci hráli výborně, jako vždycky a u lidí měli úspěch. V průběhu proběhla ještě degustace přímo na podiu a tak kluci byli veselí, no a po koncertě s nima byla ještě větší sranda než před :)
No a co bylo pak? Pak jsem se najednou ocitnul v jednom nádherným snu a probudil jsem se z něj, až když jsem šel spát! Chápete? Ne? To nevadí! :o)
Izzi tu kalbu nezvládl (MuDr. Bubák - vlevo)
Sobotní ráno bylo taky veselé. Všichni jsme se naštěstí probudili na svých místech, někomu bylo fajn, někomu hůř, ale to k tomu patří. Po nezbytné ranní hygieně jsme zašli na kontrolu do "psí chatky", tam to vypadalo podobně, takže jsme byli rádi, že v tom nejsme sami. Díkybohu mě pak Ivetka vytáhla na ranní pivo, což mi neskutečně pomohlo a když jsem to samé doporučoval Bubákovi, odmítal a vydal se na cestu dopoledního utrpení. Nevím jak, ale snídali jsme až do oběda a pak to nějak strašně rychle uteklo ten den. Po poledni jsem si ještě stihli dát šlofíka a pak už postupně odjížděli jak Dogaři, tak Ondruchovi a začínal tam být nějakej takovej útlum. Po odpoledních kofolách jsme zjistili, že pivo je přece jenom lepší a s příchodem tmy už ta atmosféra taky byla příjemnější. Na podiu se ještě v sobotu vystřídali kapely Jackie, Power 5 a Deep Purple Revival. U posledně jmenované nás velmi zaujal pěvec souboru, kterej tam asi deset minut nepříčetně ječel a znělo to jako kdyby tam někdo tahal kočku za ocas :o)
Doga
Pak už byly na programu hlavní hvězdy večera. Jako první nastoupila kapela Clou. Loňský rok nás nějak extra nezaujala, ale letos jsme si schválně poslechli celý jejich vystoupení a byli jsme příjemně překvapení. Doma by mi ta muzika z CD asi často nehrála, ale naživo to znělo sakramentsky dobře. Mělo to šťávu a energii, melodický písničky, chlapci se snažili... dobrý! Akorát fakt škoda, že tahle banda nezpívá česky, protože by se na ni dalo i celkem dobře zapařit. Taky nás to trošku táhlo, ale sobota už byla klidná :)

Kamil Střihavka
Následoval zpěvák Kamil Střihavka s kapelou a my byli zvědaví, co předvede. Popravdě jsem od toho nic nečekal a ani mě to nějak extra nenadchlo. Ovšem v některých písničkách mi vyrazil dech, bo má fakt hlas od Boha. Zvlášť v pomalých baladách to stálo za to. I když na nás působil trošku namistrovaně, tak před jeho hlasovýma kvalitama fakt klobouk dolů. Ještě tam měl v doprovodu dvě zpěvačky a jejich výkon taky nebyl k zahození. Ovšem při těch novějších neznámých písních spíš ve středním tempu to nějak nebylo ono. Neslaný, nemastný. Lidi pořádně reagovali až na známý rádiový hity a ty se fakt povedly. Jinak to bylo pro mě tak 50 na 50. No a my jsme se za zvuků poslední písně "Země vzdálené" pomalu taky vzdalovali a to do míst, kde nás mají rádi. Né do hospody, ale domů!!! ;o)
Letošní ročník pivních slavností se dá zhodnotit jako docela hezky vydařenej. Počasí bylo super, muzika taky jakž takž, sranda byla a vo tom to je! :o) Takže snad zase za rok!
Na fotky můžete kukat SEM!!!
Tady jsou videjka z pátku a ze soboty...


A pokud někoho zajímá jak rozvíjím svůj novinářský talent v Týdeníku Kroměřížska, tak si ho kupte :o) Anebo JUKNĚTE SEM , ale aby se to dalo číst, tak na ten obrázek pak musíte kliknout pro zvětšení ;o)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 katzenka katzenka | 25. srpna 2007 v 12:58 | Reagovat

jejda jejda:(letos mi to nejak nevyslo..aspon diky reportiku jsem se dostala tam, kde jsem chtela byt:)

2 Fest Fest | 8. února 2016 v 9:43 | Reagovat

Festovní kostýmy a masky na beerfest:

http://www.karnevalove-kostymy.sk/?c=234/beerfest-a-oktoberfest-kostymy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama