Září 2007

BABÍ LÉTO TĚŠNOVICE - Koncert No.2 - TUBLATANKA, Babička (21.9.07)

25. září 2007 v 19:50 | RUDA |  Akcičky
Jestliže se o předchozím koncertu Mňágy a Žďorp v Těšnovicích dalo hovořit jako o vydařeném, o vystoupení slovenské legendy Tublatanka to muselo 21.září platit dvojnásobně. Toto slavné rockové trio přilákalo do Těšnovic spoustu lidí a na Žlíbku bylo tentokrát opravdu plno.
I když má Tublatanka dávno svá nejlepší léta za sebou, její koncerty pořád táhnou a bylo vidět, že její příznivci na ni jen tak nezapomněli. Počasí odpovídalo skutečnému babímu létu a tak nebyl důvod si večer neužít s dobrou muzikou, i když pravda, v trochu teplejším oblečení. Zima ale určitě nikomu nebyla, neboť kdo chtěl, zahřál se při svižné muzice anebo zvolil tekuté topení u stánku s občerstvením.

Druhý večer Babího léta odstartovala svou produkcí zlínská kapela Babička, která je sice žánrově úplně někde jinde než hlavní hvězda, ale budiž. Od pořadatelů možná jediný krok vedle, nicméně kapela svou pohodovou muzikou snad nikoho neurazila, zároveň ovšem ani nenadchla. Možná bych je zařadil až po Tublatance jako takovou taneční pohodovku. V tuto dobu ale měli kluci na parketu poněkud prázdno.
Po desáté hodině již nenápadně nastoupila na scénu Tublatanka a rozjela svou koncertní show plnou svých největších hitů. Zazněly staré známé pecky jako např. "Skúsime to cez vesmír", "Pravda víťazí", "Loď do neznáma" a mnoho dalších. Starší generace musely jistě nostalgicky zavzpomínat na doby, kdy tyto písně vyhrávaly všemožné televizní hitparády a bylo je slyšet na každém rohu. Tublatanka i v Těšnovicích předvedla, že z té doby vůbec nic nezapomněla a hrála energicky a s radostí jako tenkrát. Své příznivce určitě nezklamala a dokázala jim připravit příjemný večer. Frontman Maťo Ďurinda exceloval svým stále skvělým hlasovým projevem a u mnohých také často vyvolával úsměv na tváři při vyslovování slovíčka Kroměříž. Nutno podotknout, že pro Slováky je vyslovení jména našeho města skutečně velkej oříšek. :o) Celý jejich vystoupení trvalo něco přes dvě hodiny, což u mnohých kapel taky nebývá zvykem a i díky tomu určitě byli všichni návštěvníci spokojení. Kapela totiž koncert rozhodně neodflákla, a kdo čekal na podiu jen jakousi vyhasínající legendu, určitě se příjemně zmýlil.

Musím se přiznat, že jsem Tublatanku nikdy nijak moc neposlouchal a ani tenhle koncert to nezměnil. Pojal jsem ho spíš jako takovou poslechovku a i když jsem od toho nic extra nečekal, musím říct, že to měli fakt dobrý. Leckterý kapely by si mohli brát příklad. Samozřejmě si pamatuju spoustu jejich hitů z dětských let, kdy to hrálo snad všude a tak bylo příjemný je slyšet i naživo. Přece jen už to jsou "legendy" a na ty se každopádně stojí za to alespoň podívat. A taky proč ne, když vám hrají pár metrů od baráku :o)))
Koncerty v rámci Babího léta tedy zatím mají stoupající tendenci co se týče úspěchu a návštěvnosti. Žlíbek taky zažívá svoji znovuobnovenou slávu, ale tomu už je bohužel nejspíš konec :o(
Zbývající dva koncerty Babího léta se totiž mají uskutečnit na jiném místě a to díky absolutní netoleranci některých těšnovických občanů, které nejspíš ruší hluk při sledování televizních seriálů. Tohle mě na určitých lidech docela mrzí, protože tím, že to zatrhli, nedělají ostudu jenom sobě, ale celým Těšnovicím a to v dost širokém okolí, protože o téhle akci se vědělo v celém kraji. Mohla to být celkem dobrá reklama pro Těšnovice, ale po tomhle extempore se o nich bude mluvit jako o… nechci říct o čem. JSEM NASRANEJ!!! Jinak to nelze popsat. Možná až trochu vychladnu, rozepíšu se o tom víc, protože tohle je mi fakt trnem v oku!!! :oP

Takže na EWU FARNOU a na KRUCIPÜSK si budem muset zajet na kulturák do Břestu. Více informací ZDE!!! Komplikace jako kráva, ale holt se nedá nic dělat… Stejně to nechápu! :o(
Ale zpátky k Tublatance. Kdo chce vidět fotky z koncertu, ať se mrkne SEM!!! A koho zajímá video, tak ať si ho pustí. Není nic lehčího ;o)

BABÍ LÉTO - TĚŠNOVICE - Koncert No.1 - MANDRAGE, MŇÁGA A ŽĎORP, NŠOČI (14.9.07)

18. září 2007 v 20:10 | RUDA |  Akcičky
Náš oblíbený těšnovický areál Žlíbek se konečně dočkal svého pořádného využití. Doposud byl využíván snad jen dvakrát do roka při menších tancovačkách a pořádnej rockovej koncert se tu bohužel nikdy nekonal. Teprve teď přišlo kroměřížský sdružení Alternativa 003 se skvělým nápadem uspořádat tady sérii čtyř koncertů s opravdu hvězdným obsazením, čímž určitě mnoha lidem udělali velkou radost. Úvodní večer těšnovického Babího léta patřil třem kapelám v čele s valašsko-meziříčskou legendou Mňága a Žďorp.
O první tóny se ale postarala mladičká kapela Mandrage z Plzně, která je zrovna na vzestupu a v kurzu je především u náctiletých děvčat. Jejich hit "Kapky proti slzám" aktuálně koluje po českých rádiích a v televizních hitparádách a kapela s ním sklízí celkem velkej úspěch. Tahle parta mladíků se nedala zahanbit ani naživo a jejich vystoupení nebylo vůbec špatný. U publika ale nesklidili moc velkej ohlas. I když před podiem bylo celkem plno (a to především již zmiňovaných děvčat), nebyli ze sebe lidi schopní vyloudit aspoň nějakej potlesk. Zatím je to holt jen "kapela jednoho hitu", bo právě až po té rádiovce jsem zaznamenal nějakej větší aplaus. Škoda. Kluci hráli dobře, ale moc dobrou atmosféru pro hraní bohužel neměli. Tak už to ale bohužel v naší zemi bývá, že méně známá kapela nebo předkapela není nijak extra doceněná. Mandrage však v sobě mají velkej potenciál a budou-li mít štěstí, vypracují se do pozice, kdy lidé budou chodit čistě jenom na ně. Uvidíme. Zatím jsou hodně mladí a takových punkrockových kapelek je u nás hafo.
(Tuhle kapelku jsem nějak nestihl zachytit na foťák, ale pokud někoho zajímá, jak na Žlíbku vypadali, tak může juknout na tenhle web! ;o))
Po nich už na podium nastoupila hlavní hvězda večera kapela Mňága a Žďorp a hned bylo jasný, kvůli komu všichni přišli. Parket před podiem se pěkně zaplnil a atmosféra byla mnohem lepší. Kapela v čele s frontmanem Petrem Fialou začala pěkně zostra a i když na podiu nebylo příliš mnoho prostoru, dokázala na něm hezky "poletovat". Některý části podia dokonce posloužily i jako hudební nástroj a to především zábradlí před kapelou. To se mi na místním podiu sice zrovna nelíbí, protože poněkud překáží ve výhledu a kontakt s kapelou je celkem problémovej, ale Mňága do něj při jedné skladbě dokázala tak hezky improvizovaně tlouct různýma paličkama a jamovat do rytmu nejméně pět minut v kuse, čímž publikum skvěle pobavila. Celýmu jejich vystoupení prostě nechyběl vtip, energie a radost z hraní. Kapela odehrála snad všechny svoje největší hity a fanoušci si rozhodně přišli na své. Koncert zakončili převzatou skladbou "Thunderstruck"od světoznámé kapely AC/DC, když se mikrofonu ujal baskytarista kapely a píseň odzpíval charakteristickým chraplákem. Díky tomu se skoro vůbec nedala rozpoznat od originálu. Skutečně skvělá tečka za bezchybným vystoupením.
Závěr patřil kroměřížské stálici Nšoči. Kdo vytrval, určitě nelitoval a při melodických písních si mohl hezky zatančit. Večer už v tu chvíli probíhal ve velmi uvolněné atmosféře a my pod podiem i samotná kapela jsme si koncert příjemně užívali. Hrálo se taky na přání a to skoro až do vyčerpání zásob repertoáru. S kamarádkou Evičkou jsme trošku zavzpomínali na starý dobrý časy a na Nšočáky jsme pořádně zapařili jako za mlada :o)) No byl to mazec. Ke konci už se to strhlo v jeden velkej mejdan, kdy kolovala flaška Bechera mezi kapelou a publikem a byl to fakt fajn večer. Nšočáky jsem viděl poprvé v nové sestavě a bylo vidět, že se v některých peckách ještě sehrávají. Jinak jim to ale šlapalo celkem dobře a snad bude šlapat dál. Je fakt jenom škoda, že kluci neplodí žádný nový songy :o(
Končilo se hodně pozdě po půlnoci a lidi mohli domů odcházet s pocitem, že se první ze série čtyř pátečních koncertů pěkně vydařil. I přes chladný počasí do Těšnovic dorazilo celkem dost lidí a nálada byla perfektní. Organizačně bylo taky všechno výborně zajištěný a každý si tu snad přišel na své. Babí léto pokračuje v pátek 21.září koncertem slovenské legendy Tublatanka. O týden později 28.září vystoupí mladá zpěvačka Ewa Farna a celý program zakončí 5.října liberecká formace Krucipüsk. Máme se tedy ještě na co těšit přátelé :o)))

Nějaké mé fotky si můžete prohlídnout třeba ZDE!!! ...anebo spešl fotky Nšoči TADY!!!
Mám taky celkem hooodně kvalitního videa, ale stávkuje mi prográmek ...takže snad časem :o(
Zatím nabízím jedno takový nekvaltní z foťáčku :)

A taky jsem našel dvě takový hezký videjka, který někdo nahrál na Youtube, takže ještě můžete mrknout na Mňágu a na závěrečné chvilky koncertu Nšoči! :o)

Foto měsíce - září 07

14. září 2007 v 19:01 | RUDA |  Foto měsíce
stručný popis: Brácha a já na Barumce :o)
Pozvánka na Babí léto do Těšnovic

8. září 2007 v 16:03 | RUDA |  Akcičky
Haleluja lidičky. Tak jsem se na delší dobu odmlčel, ale myslím, že to nebylo na škodu, protože než psát nějaký nesmyslný kraviny, radši nepsat nic :) Ne že by nebylo o čem pisat, ale prostě se mi tak nějak nechtělo či co.. :oP
Léto už je skoro v trapu a počasíčko nám poslední dobou skutečně přeje. No je to hnus, ale doufejme, že ještě příjde nějaký to babí léto a sluníčko se na nás bude nějakou tu chvíli ještě usmívat.
Jedno Babí léto už je ale zajištěný v Těšnovicích, takže kdyby náhodou nepřišlo to pravý "meteorologický", tak si přijeďte vychutnat alespoň to hudební.No a kdyby se tyhle dvě spojily dohromady, bylo by to úplně ideální :)

V Těšnovicích u Kroměříže se totiž bude konat takovej čtyřkoncertní maraton právě s názvem Babí léto a hudební nabídka je skutečně lákavá. Do téhle naší dědinky dorazí takové hvězdy jako např. Mňága a Žďorp, Tublatanka nebo Krucipüsk. Vše se bude konat v areálu Žlíbek, kde se doposud žádná taková velká akce nekonala a největší hvězdou, která tu kdy hrála byla snad jen dechovka Hulíňané :o)
Na Žlíbku je to totiž jako stvořený pro takovýhle akce a jsem rád, že se konečně našlo pár schopných lidí, kteří sem dokážou dotáhnout pořádnou muziku a tenhle skvělej areál oživit víckrát než jednou za rok při hodové zábavě.
Vše startuje 14. září a pokračuje každým pátkem až do 5.října. No a program je následující:
14. září (večer v punkrockovým stylu)
MŇÁGA A ŽĎORP

Mandrage
Nšoči

21. září (hviezdy zo Slovenska + mě neznámá pramáti)
TUBLATANKA
Babička

28. září (mládí vpřed)
EWA FARNA
Nevím
zaBILLow

5. října (tvrdej nářez nakonec)
KRUCIPÜSK
Bethrayer
Barricade


Určitě se máme na co těšit a doufejme, že vyjde i to počasí, protože pařit pod altánkem by nebylo asi zrovna ideální :o)
Více informací najdete ZDE!!!


Výstavka No.1 - Sunset

2. září 2007 v 15:36 | RUDA |  My art
...takový hezký obrázky letního sluníčka, který se mi podařilo zachytit :o)
Líbí?Mě jo:oP