Listopad 2007

Horkýže slíže - Chropyně (23.11.2007)

27. listopadu 2007 v 23:20 | RUDA |  Akcičky
Tenhle podzim je pro rockový fandy na kroměřížsku opravdu výživnej. Jezdí sem jedna lepší kapelka za druhou a to už tady dlouho nebylo. V pátek 23. listopadu jsme si mohli opět vychutnat jednu takovou a tou byla populární banda ze Slovenska Horkýže slíže. Na tyhle panáčky jsem se obzvlášť těšil, protože jejich koncerty jsou fakt unikátní. Už dlouho jsem je naživo neviděl, teda když nepočítám festival v Třinci, kde hráli cca 50 minut. Jejich plnohodnotnej koncert jsem zažil (a to pořádně) naposled na Kamínkách před pár lety a na ten dodneška vzpomínáme, protože tam to byla pařba největší :o) Od té doby jsme je viděli už jenom na festivalech. No a v Chropyni mě opět nezklamali.
A konečně mě nezklamali ani ostatní lidi, protože jich konečně došlo opravdu hodně. Po posledním koncertu Dogy v Břestě už jsem totiž fakt měl pocit, že rockeři na kroměřížsku vymřeli. No ale naštěstí tomu tak není. Je fakt, že teď tu ty koncerty bývaly až nějak moc často a lidi (většinou mladí studenti) na to holt asi nemají prachy a tak si prostě vybírají, na kterou kapelu zajdou. Horkýže evidentně zvítězili a potvrdili, že jsou i u nás v Česku hodně populární. Jejich hudba prostě táhne. Chalani se totiž s ničím nepářou a nedělají z té muziky žádnou vědu. A hlavně, dělají si z toho všeho pořádnou prdel :) Humor a vtip je slyšet skoro v každé písničce a i živá vystoupení jsou hodně veselá.O vtipné hlášky a jiné "recesní kousky" tu není nouze.
Do Chropyně přijeli v dobré formě a bylo to znát. Od začátku to svižně rozjeli a po chvilce už bylo v sále pěkný horko jako v sauně. Kdo se aspoň trošku hýbal, byl rázem zpocenej jak myš. A hýbalo se tam spoustu lidí, takže teplo narůstalo a narůstalo. Kapela se ovšem ani přes tyto "výkyvy klimatu" nenechala rozhodit a energicky sypala další svoje super kousky. Zahráli toho celkem hodně. Nejvíc prostoru samozřejmě dostaly pecky z poslední platňe "Ukáž tú tvoju ZOO", ale nechyběla ani spousta dalších. Přišly i starší osvědčené hity, některé opravdu hodně staré, které už dlouho naživo nehráli jako např. "Onania", kterou švihli hned na začátek koncertu a pak tam zahráli i jednu píseň ve stylu reggea, kterou jsem od nich neslyšel snad nikdy ani na žádné desce, takže usuzuju, že se zřejmě jednalo o novinku… a byla dobrá! :) Při písničce "Horí ti maštal" dokonce vyzvali i jednoho týpka z publika, aby si s nima tuhle věc zabékal, no a tak to pro něj jistě musel být zážitek (i když už měl asi něco v krvi)! Ale ujal se toho znamenitě.
Horkýže slíže hráli celkem dlouho a písniček dali skutečně dost. I když koncert utekl jako voda, blížil se něco ke dvou hodinám trvání, což je hezký. No a samozřejmě se přidávalo. Po nutných dvou přídavcích přišel vrchol večera. Rozhodně nemohla totiž chybět hitovka "R´n ´B Soul". To je totiž kousek, kterej se těmhle borcům opravdu podařil. Tahle parodie na všechny tyhle rappery a hip-hopery se ujala nejvíc po natočení fakt skvělýho videoklipu, kterej je snad nejúspěšnější v jejich historii a když tuhle show předvádí kapela naživo,tak je to ještě větší síla. Tentokrát se zpěvák Kuko vyzdobil originálním rapperským řetězem na krávu, na kterým měl místo přívěšku stříbrnej tác a rozjel to jako zkušenej mazák. No já už jsem to viděl v Třinci a na jiných videjkách, ale i tentokrát to stálo za to. Prostě sranda. Ti chalani sú opravdu jebnutý! :)
No a na úplný závěr nám ještě navodili krásnou předvánoční atmosféru, když zazpívali už jen při španělce vianočnú pieseň. Samozřejmě ve svém podání :) Kdo má doma poslední album, tak jistě ví. Koncert byl hodně podařenej a asi bych řekl, že podle oka zatím nejúspěšnější, co kroměřížská Alternativa 003 na podzim uspořádala. Jediný, co mi kazilo hezkej dojem z koncertu byly hooodně slabý světla. Když si totiž kapela nedoveze svůj vlastní aparát, tak těchhle pár barevných lampiček zajištěných pořadatelem skutečně pro takovýto koncert nestačí. Jedinou fakt kvalitní aparaturu si zatím dovezli snad jen Wohnouti, nějakých pár světýlek i Tublatanka, ale jinak to nestojí za nic. Možná by stálo za to, pronajmout aspoň nějakých pár pohyblivých světel, aby byl ten dojem i pro oko hezčí. Horkýže slíže se totiž topili jenom v uměle vytvořené mlze, která měla asi vykompenzovat nedostatek světel, ale to se jaksi nepodařilo. Spíš naopak. V tomhle prostředí se nedalo ani pořádně fotit, takže většina fotek stojí za prd, ale něco málo je ke zkouknutí ZDE!!!
Jinak než černobíle se většinou fotit holt v tomhle prostředí s mým foťáčkem nedalo, ale to je jedno. Rozhodně mi to nepokazilo dobrej zážitek z koncertu a jinak nebylo co vytknout. Já jsem se hezky vyřval a vypotil nastupující nachlazení, takže to mělo i nějaký přínos :) Hezké to bylo! :)

Foto měsíce - říjen and listopad 07

26. listopadu 2007 v 21:21 | RUDA |  Foto měsíce
Jsem nějak zapoměl přihazovat fota měsíce... když ono jich je tolik dobrých, že nevím který sem dát dřív :)
Ale to je jedno. Tentokrát sem dám dvě, abych vykompenzoval ztrátu za říjen a ač jsou trochu staršího data, tak mě se líbí a určitě si tady taky zaslouží své čestné místo, neboť se také jedná o členy naší rodiny :o)
Krysík se před myškama stydí
Motorkář Vašek
No jinak jsem si zkoušel tyhle stránky otevřít v programu Internet Explorer a byl jsem celkem zděšen. Vypadají v něm fakt hrozně. Já je totiž tvořím ve Firefoxu, ale netušil jsem, že budou v Exploreru vypadat tak debilně. Všecko je tam strašně roztažený. To co se ve Firefoxu (vlevo) vleze na jeden odstavec, je v Exploreru (vpravo) na půl stránky a jsou tam ještě jiný nedostatky jako umístění fotek a vůbec celý rozpoložení.
Když si vemu, že se na to celý dva roky, co to tu funguje dívá polovina lidí v Exploreru, tak se za ten vzhled i celkem stydím :o)))
No prostě je to divný a tak pro hezčí vzhled tohohle blogu doporučuji raději prohlížeč Mozilla Firefox, bo pro ten je to stvořeno! Čau ;o)


Doga - Břest (17.11.2007)

22. listopadu 2007 v 22:20 | RUDA |  Akcičky
Začíná se skoro stávat tradicí, že Doga přijíždí na Kroměřížsko pravidelně vždycky v srpnu na Kamínka a pak někam v listopadu na kulturák. Loni to byly Zdounky, letos pro změnu Břest. No a samozdřejmě jsme nemohli chybět :)
Do Břestu jsme dorazili už s předstihem, kdy se ještě všechno chystalo, no a tak byl aspoň čas na pokec s klukama a na nějakou tu zelenou :) Chlapci k nám přijeli už řádně zarostlí, neboť se vrhli do nějaké protestní akce, jejíž pravý význam mi stále není znám, ale to je jedno. Prostě protest a kvůli tomu se nebudou až do dubna holit. Pokud to někoho zajímá, tak více je na jejich stránkách. No ale jsem zvědavej, jak budou v tom dubnu vypadat. Už teď vypadal Izzi jako Ježíš a Pepa jak Rumcajs, ale zatím dobrý! :) My jsme si to samozdřejmě od nich pěkně slízli, protože jako praví fandové bychom se prý neměli holit taky a držet s nima basu (ne tu Pepovu). Ale holt nedá se. Uvidíme, možná se časem taky zapojíme a budem si plíst na bradě copánky :)
No a tož jsme poklápali, dali nejaké panáčky a mezitím už začali hrát na podiu holešovští Čuňaski. Ale lidi furt nikde. Každej si to zdůvodňoval fotbalovým utkáním české reprezentace se Slovenskem v TV, ale když už ani po jeho skončení se sál nenaplnil, bylo to trochu divný. Těžko říct čím to bylo. Možná tím, že to bylo v sobotu a bez odvozu a taky asi tím, že o tom spousta lidí vůbec nevěděla, protože když jsem se ptal den před tím lidí v Lubné na zábavě jestli jdou na Dogu, většina z nich ani netušila, že nějaká Doga má přijet. Taky jsem tady v té naší části okresu neviděl ani jeden plakát, ale to už je holt chybka pořadatelů. Ti se moc nepředvedli ani v organizaci koncertu, bo rockovej koncert bez točenýho piva je trochu nepochopitelnej. Crcat pivo z plechovek se nám fakt nechtělo a tak jsme jeli jenom v "mátě peprné" a to byla dobrá volba. Aspoň jsme měli svěží dech :o). Navíc kdyby bylo víc lidí a k tomu si člověk domyslí pár určitých souvislostí jakože vypití lidi + pivo v plechovkách.... bezpečnost ostatních i kapely... no nevím, tohle nebylo moc profi :(
Ale zase musím pochválit hezkou cenu vstupnýho, stovečka byla přijatelná a ta světelná aparatura na podiu byla taky hezká. Akorát tomu všemu chyběla ta pořádná atmosféra plnýho sálu, na kterou jsme u téhle kapely zvyklí.
Chlapci měli sice strach, že to skončí průserem, ale nakonec odehráli konzík jako praví profíci a vytvořili i při tom nízkým počtu docela slušnou atmošku. Izzi je hecíř jak má být a tak si s tím dokázal jakž takž poradit. Co se týče samotnýho vystoupení, tak nás jako pravidelné účastníky už to nemůže nijak překvapit :) A myslím že opakování stejné show takřka na jednom místě po půl roce už taky moc na ostatní nezabírá. Možná by to chtělo už trochu pozměnit playlist, mohli by dostat prostor zase jiné starší pecky a naopak z té nové desky by zase mohly zaznít jiné než doposud. Může se taky totiž stát, že opakování pořád těch samých pecek, stejných hlášek anebo úvodní intro lidi časem omrzí a možná to byl i případ břestské nízké návštěvy. Vím, že na koncerty Dogy jezdíme častějc než ostatní lidi, ale i tak se na to snažím dívat z jejich pohledu a Doga fakt koncertuje někdy až moc často v jednom kraji a pak už tam nemá čím překvapit.

Samozřejmě písničky jsou pořád super a vždycky na ně skvěle zapaříme, ale nějaká třeba jen drobná změna by jejich živým vystoupením určitě prospěla. Nejde totiž pořád jen "stát na jednom místě". Moc se mi například líbilo jarní Love Vole tour, kde byly nový písně a ještě vloženej unplugged set. To mělo fakt náboj. No, o to víc se opět těším na vánoční akustickej koncert do Třince. Na jaře zas určitě kluci přijdou s něčím novým... no ale jenom doufám, že s tím zas nebudou jezdit celej rok :o) Takový nějaký malý vložený unplugged turné by bylo úplně NEJ! :)
No a tož v Břestu dobré no. Sranda byla, zapařilo se, dokonce jsme udělali i takový hodinový videodokument, který opravdu stojí za to. Malou zcenzurovanou ukázku si tady můžete okoštovat! :)
Nejlepší kalba byla ovšem po koncertě, to už jsme tam zůstali snad jen my a kapela... později už jenom my a barmanky, ale byla sranda jak cyp. No těžko o tom psát, to se musí zažít :)
No a tady jsem si dovolil nějaké to umělecké foto z vlastní zahrádky :)

NO A NA OSTATNÍ FOTKY ČUBRŇTE ZDE!!!

Wohnout + Medvěd 009 – Chropyně (9.11.2007)

12. listopadu 2007 v 16:27 | RUDA |  Akcičky
Stále populárnější pražská kapela Wohnout aktuálně vydává své první DVD a live CD a u příležitosti toho se vydala na koncertní šňůru s názvem "Ahoj dědo Tour". V rámci tohoto turné navštívila kapela 9. listopadu i Chropyni u Kroměříže, která byla jeho čtvrtou zastávkou. No a tak jsem se zašel taky podívat :o)
Wohnouti tady byli naposled přesně před rokem, když hráli přímo v Kroměříži na Sladech společně s Fixou a tam jsem je viděl naživo uplně poprvé a do téhle chvíle taky vlastně naposled. Tehdá se mi docela dost zalíbili a i jejich poslední studiový CD "Polib si dědu" mi připadlo jako hodně dobrý. Tahle kapelka sice nepatří mezi moje TOP oblíbené a určitě neznám všechny jejich písničky nazpaměť, ale občas si je rád poslechnu a když zavítali se svou živou show i takhle blízko, tak proč se na ně nepodívat?! Síla Wohnoutů je cítit totiž především na koncertech a tam je jejich parketa. V Chropyni na kulturáku už jsem byl hóóódně dávno, taky vlastně jen jednou při koncertu Harlejů a to je tak 5-6 let. Už jsem ani pořádně nevěděl, jak to tam vypadá... no a je to tam skutečně dobrý. Skoro ideální na takovýhle akce. Nevím, proč tam nebývá něco častějc. Sál byl skvěle připravenej, Wohnouti si přivezli kvalitní světelnej i zvukovej aparát no a taky si tam sponzor tohohle turné (pivo nejmenované značky) dovezl svůj vlastní stylovej bar s výčepama, takže to fakt všechno působilo dobře. Člověk měl pocit, že přišel na opravdu kvalitně uspořádanej a profesionální koncert, což se mi na místních kulturácích už dlouho nestalo. No ostatní pořadatelé a hlavně kapely by si mohly brát příklad, protože tohle bylo asi všechno v režii Wohnoutů a především lidí kolem nich. Taky je to všechno holt o penězích no... ale do toho se tady pouštět nebudu. Prostě jenom chci ještě říct, že v Chropyni je ten kulturáček opravdu kvalitní, to na mě udělalo dojem jako první :)
Jako první na podiu vystupovala kapela Medvěd 009, kterou si se sebou na turné přibrali Wohnouti jako hosta a tahle kapelka hrála taky výborně. Znám je především díky Divokým Billům, se kterýma je Medvěd docela úzce spjatej, neboť zde působí jak bývalí, tak i současní členové DB (když se zrovna jejich koncerty nekříží samozdřejmě). Tentokrát se křížili, a tak jsme frontmana Billů Vaška Bláhu v Chropyni vidět nemohli. Ale to rozhodně neubralo na kvalitě "medvědí" produkce. Když nepočítám těch pár minut v "Domečku" na NPH v Třinci, tak jsem koncert téhle bandy ještě neviděl. Jejich písničky znám jenom z CD, docela se mi to líbí a tak jsem tušil, že i naživo to bude paráda. A jo, byla! :) Písničky jsou sice strašně jednoduchý, ale díky saxíku hodně melodický a prostě takový... energický a skočný! Žádnej extra nářez, prostě taková pohodovka na fesťáky jak dělaná. Docela je z toho cítit rukopis právě DB, ale přitom je to zase trošku něco jinýho. Ale v podobným duchu. Prostě uvolněná atmosféra, vyblbnutí, pohoda. Díky jednoduchosti a melodičnosti se jejich písničky hodně rychle dostanou pod kůži. No snad o nich bude časem slyšet ještě víc.
Po "vyklizení pole" již na podium nastoupili Wohnouti v plné síle a do svého vystoupení se pustili s plnou vervou. Jak už jsem psal, bylo nejen co poslouchat, ale i na co se dívat. Kvalitní hraní doplňovala i hezká světelná show, takže podium hrálo všema barvama a i tohle přispívá k celkovýmu dojmu. Celkově měli ten koncert skutečně hezky připravenej. Kapela zahrála průřez celou svou dosavadní kariérou, přičemž došlo i na pecky, který už se dlouho naživo nehráli nebo snad dokonce nikdy předtím. Oproti loňskýmu roku tedy žádná razantní změna nenastala. Není taky důvod, že :) Akorát loni se více propagovalo nový album, takže z něj logicky hráli víc skladeb a teď to byla spíš taková všehochuť. Lidí bylo celkem dost na "kroměřížské poměry", ale mohlo by být jistě ještě víc. Lidi jsou ale líní. Pokud jim to někdo nezaveze přímo pod frňák, tak si těch pár kiláků mimo město nezajedou. A i když byl připravenej odvoz, nevím kolik lidí ho nakonec využilo. V tomhle nemám přehled, takže nechci kecat. Ale jak říkám, nebylo to špatný, i když kluci budou zvyklí na větší nával. Možná Wohnout na Moravě ještě tolik nezakořenil, težko říct. Na to, abych hodnotil, ještě tuhle kapelku znám málo. Ale atmosféra dobrá. Lidi pařili a bavila se snad i kapela samotná,takže to byl koncertík celkem vydařenej.

NA FOTKY Z AKCE SE MŮŽETE DÍVAT ZDE!!!

Nějaký videjko mám taky, ale radši ho sem ani dávat nebudu, bo ten zvuk nestojí celkem za nic a tak se mi to zdá zbytečný :) Ovšem kdyby si to někdo opravdu moc přál, tak ho sem řiznout můžu ;o)