Wohnout + Medvěd 009 – Chropyně (9.11.2007)

12. listopadu 2007 v 16:27 | RUDA |  Akcičky
Stále populárnější pražská kapela Wohnout aktuálně vydává své první DVD a live CD a u příležitosti toho se vydala na koncertní šňůru s názvem "Ahoj dědo Tour". V rámci tohoto turné navštívila kapela 9. listopadu i Chropyni u Kroměříže, která byla jeho čtvrtou zastávkou. No a tak jsem se zašel taky podívat :o)
Wohnouti tady byli naposled přesně před rokem, když hráli přímo v Kroměříži na Sladech společně s Fixou a tam jsem je viděl naživo uplně poprvé a do téhle chvíle taky vlastně naposled. Tehdá se mi docela dost zalíbili a i jejich poslední studiový CD "Polib si dědu" mi připadlo jako hodně dobrý. Tahle kapelka sice nepatří mezi moje TOP oblíbené a určitě neznám všechny jejich písničky nazpaměť, ale občas si je rád poslechnu a když zavítali se svou živou show i takhle blízko, tak proč se na ně nepodívat?! Síla Wohnoutů je cítit totiž především na koncertech a tam je jejich parketa. V Chropyni na kulturáku už jsem byl hóóódně dávno, taky vlastně jen jednou při koncertu Harlejů a to je tak 5-6 let. Už jsem ani pořádně nevěděl, jak to tam vypadá... no a je to tam skutečně dobrý. Skoro ideální na takovýhle akce. Nevím, proč tam nebývá něco častějc. Sál byl skvěle připravenej, Wohnouti si přivezli kvalitní světelnej i zvukovej aparát no a taky si tam sponzor tohohle turné (pivo nejmenované značky) dovezl svůj vlastní stylovej bar s výčepama, takže to fakt všechno působilo dobře. Člověk měl pocit, že přišel na opravdu kvalitně uspořádanej a profesionální koncert, což se mi na místních kulturácích už dlouho nestalo. No ostatní pořadatelé a hlavně kapely by si mohly brát příklad, protože tohle bylo asi všechno v režii Wohnoutů a především lidí kolem nich. Taky je to všechno holt o penězích no... ale do toho se tady pouštět nebudu. Prostě jenom chci ještě říct, že v Chropyni je ten kulturáček opravdu kvalitní, to na mě udělalo dojem jako první :)
Jako první na podiu vystupovala kapela Medvěd 009, kterou si se sebou na turné přibrali Wohnouti jako hosta a tahle kapelka hrála taky výborně. Znám je především díky Divokým Billům, se kterýma je Medvěd docela úzce spjatej, neboť zde působí jak bývalí, tak i současní členové DB (když se zrovna jejich koncerty nekříží samozdřejmě). Tentokrát se křížili, a tak jsme frontmana Billů Vaška Bláhu v Chropyni vidět nemohli. Ale to rozhodně neubralo na kvalitě "medvědí" produkce. Když nepočítám těch pár minut v "Domečku" na NPH v Třinci, tak jsem koncert téhle bandy ještě neviděl. Jejich písničky znám jenom z CD, docela se mi to líbí a tak jsem tušil, že i naživo to bude paráda. A jo, byla! :) Písničky jsou sice strašně jednoduchý, ale díky saxíku hodně melodický a prostě takový... energický a skočný! Žádnej extra nářez, prostě taková pohodovka na fesťáky jak dělaná. Docela je z toho cítit rukopis právě DB, ale přitom je to zase trošku něco jinýho. Ale v podobným duchu. Prostě uvolněná atmosféra, vyblbnutí, pohoda. Díky jednoduchosti a melodičnosti se jejich písničky hodně rychle dostanou pod kůži. No snad o nich bude časem slyšet ještě víc.
Po "vyklizení pole" již na podium nastoupili Wohnouti v plné síle a do svého vystoupení se pustili s plnou vervou. Jak už jsem psal, bylo nejen co poslouchat, ale i na co se dívat. Kvalitní hraní doplňovala i hezká světelná show, takže podium hrálo všema barvama a i tohle přispívá k celkovýmu dojmu. Celkově měli ten koncert skutečně hezky připravenej. Kapela zahrála průřez celou svou dosavadní kariérou, přičemž došlo i na pecky, který už se dlouho naživo nehráli nebo snad dokonce nikdy předtím. Oproti loňskýmu roku tedy žádná razantní změna nenastala. Není taky důvod, že :) Akorát loni se více propagovalo nový album, takže z něj logicky hráli víc skladeb a teď to byla spíš taková všehochuť. Lidí bylo celkem dost na "kroměřížské poměry", ale mohlo by být jistě ještě víc. Lidi jsou ale líní. Pokud jim to někdo nezaveze přímo pod frňák, tak si těch pár kiláků mimo město nezajedou. A i když byl připravenej odvoz, nevím kolik lidí ho nakonec využilo. V tomhle nemám přehled, takže nechci kecat. Ale jak říkám, nebylo to špatný, i když kluci budou zvyklí na větší nával. Možná Wohnout na Moravě ještě tolik nezakořenil, težko říct. Na to, abych hodnotil, ještě tuhle kapelku znám málo. Ale atmosféra dobrá. Lidi pařili a bavila se snad i kapela samotná,takže to byl koncertík celkem vydařenej.

NA FOTKY Z AKCE SE MŮŽETE DÍVAT ZDE!!!

Nějaký videjko mám taky, ale radši ho sem ani dávat nebudu, bo ten zvuk nestojí celkem za nic a tak se mi to zdá zbytečný :) Ovšem kdyby si to někdo opravdu moc přál, tak ho sem řiznout můžu ;o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marketka Marketka | 16. listopadu 2007 v 10:28 | Reagovat

Bylo to úžasný:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama