Prosinec 2007

Foto měsíce - prosinec 07

31. prosince 2007 v 12:00 | RUDA |  Foto měsíce
Tak když je dneska toho Silvestra, tak tady máte jedno speciální foto (m)Měsíce.... i s Venuší :o)

Doga - Vánoční unplugged v Třinci (26.12.2007)

28. prosince 2007 v 15:30 | RUDA |  Akcičky
Che che... To zas byla ostuda :o) Bylo to divoké, úchvatné, zdrcující! Píšu to hned na druhý den, dokud jsem ještě plný dojmů no a taky proto, abych na něco nezapoměl :) I když je to těžký, bo únava je silnější než já. Ono tyhlety akcičky "na severu" jsou hodně vyčerpávající, ale vždycky to stojí za to a je na co vzpomínat. Tentokrát se to opět povedlo a na závěr roku to byla opravdu vynikající akce.
Vánoční unplugged koncerty Dogy se pro nás stávají už určitou tradicí a poslední dobou se na ně vždycky těším víc, než na Štědrej večer :) Prostě už to tak k těm svátkům patří. Je tam pokaždé parádní atmosféra, výborná muzika a hlavně pokaždé skvěle zakalíme s lidičkama, který tam mám fakt rád!
Letos ale nastala drobná změna, protože jsme místo Karviné poprvé o Vánocích navštívili Třinec. Zase tam byly trochu jiní lidičkové, ale my se máme rádi se všema, takže to bylo fantastický i tady :) Základ byl ovšem stejnej... lidi okolo Dogy a naši staří známí, se kterýma se potkáváme během roku na různých akcích. No a bylo úplně jedno, jestli jsme v Karviné nebo v Třinci.
Cestovali jsme opět vláčkem a už po cestě bylo tradičně veselo. Proběhl košt slivky a chlebíčků od babiček a nebyla nouze o různé vtipné hlášky a kravinky. Před nádražím už na nás čekala taxikářka Romanka v krásné čepičce a odvezla nás na místní hotelový dům, kde jsme se teda hezky ubytovali....i když jsme panimámě na recepci při příchodu málem způsobili infarkt myokardu :o) Ale co, nemají tam v tom mít bordel! No a pak už teda hurá do místního Classic clubu, což byla sice těžká diskárna, ale jinak klubík celkem fešnej. Něco takovýho mít u nás v KM, kde by byly živý koncerty, bylo by tu blaze!
První na řadě byla třinecká kapelka R.E.T., která si taky střihla akustický vystoupení no a než jsme se stačili se všema těma lidma pořádně přivítat a prohodit pár slov, tak už rázem přestala hrát a na podiu už se začala chystat Doga. No a to už jsme byli celkem řádně "uvítaní", takže byla ta správná nálada to jít vypotit na parket. Hérgot, ale co tam bylo lidí. Takovou návštěvu kluci ani v Břestu neměli :o))) Jo jo, Třinec je pro Dogu zaslíbenej a když Izzi říkal, že zrovna tady mají vždycky nejlepší publikum, tak měl asi pravdu. Atmosféra byla opravdu vynikající. Kluci nastoupili ve slušivých santaclausovských oblečcích, což dokreslovalo vánoční atmošku, no...ale nevím jak to teda pánové mají, když bojují proti komerci tím, že se neholí a pak si na sebe oblíknou něco tak strašně "komerčního" (...aspoň něco jsem vám musel zkritizovat, aby jsi měl radost Pepíku ;o))) No jiinak ale prostě není co kritizovat, takže za tenhle článek asi pochvalu nedostanu :oP
Celej koncert byl totiž naprosto bez chyby a mě se tyhle akustický vystoupení líbí strašně moc. Už jenom tím, že trvají přes dvě hodiny, hrajou se tam písničky, který se jindy vůbec nedávají a celkově ty pecky zní zase uplně jinak. Být jejich šéfem, tak se vyseru na nejaký Best off album a natočil bych tenhle unplugged koncert, bo to by mělo úspěch jak cyp! Ale třeba se někdy dočkáme :)
No jinak průběh koncertu byl hodně zajímavej. Zapařili jsme kvalitně, dav byl hodně hustej, chorály jak na Baníku, na podiu plály svíčičky, my jsme do toho přidaly prskavky... no krása. Bylo to skoro nekonečný... no a prostě parádní. Hezky jsme si to užili a nejvíc ve formě byl ten večer Pepa, se kterým byla fakt sranda. Nejdřív mě při jedné písni nechal chviličku brnkat na basu, kterou v závěru koncertu tak krásně rozsekal o podium, což nikdo z nás jaksi vůbec nečekal. Takže sorry, že to nemám nafocený :) Sice nás v průběhu koncertu pořád připravoval na nějaký překvápko, ale tohle jsme nějak nevychytali, tak snad příště se ty fotky povedou. Bas prý ještě bude.... :)
No v závěru koncertu ostuda největší, když jsem kluky fotil zpoza podia a jen tak z prdele jsem se nachomýtl k duetu s Pepou, kterej ovšem okamžitě namířil mikrák přímo na mě, takže mi nezbývalo, než to divadélko dohrát :) Hele ale kdo se může pochlubit, že zpíval s Dogou jejich největší hit "Nejsi nevinná" před narvaným sálem? Chcete podpis? :o)))
No, ještě že to bylo až v Třinci :)
No jináč teda jakože dobré no! To sa musí zažit tyhle koncerty!:) Na úplnej závěr ještě tradičně zazněla oblíbená předělávka "What´s up", při které si vždycky vzpomenu na tu parádní atmosféru na dovči ve sklípku s těma super lidma, kteří byli i tady v Třinci a jsem fakt rád, že se motáme zrovna okolo téhle kapely, protože díky tomu jsme poznali a stále poznáváme spoustu skvělých lidí a kamarádů, se kterýma je fakt radost se zase znovu shledávat. A to je na tom právě to nejlepší!!!
No a tímhle moudrem bych to jaksi uzavřel, bo po koncertě se pak už stejně jenom chlastalo a v závěru nás přítel Laďa z Werku tahal ještě po potemělém ranním Třincu a hledal otevřený hospody. Je ještě hodně věcí, co by se z toho večera daly napsat, ale já už jsem fakt moc unavenej :oP
No prostě bylo to fajn a o hezké a zajímavé okamžiky nebyla nouze. Něco snad napoví FOTKY a videjko.
Jo a taky děkujem všem těm přítomným nemocným, kteří nás nakazili tak, že jsme na druhej den odjížděli všichni pěkně nachrmlaní :) Takže jsme vám sem na kroměřížsko dovezli třineckou epidemii. Jste rádi? :o)
Tak zas za rok! ;o)


Mikulášská nadílka 2007 v Těšnovicích

8. prosince 2007 v 23:12 | RUDA |  Akcičky
A tož se zas v té naší světoznámé obci něco dělo! Chodil tam sám pan svatý Mikuláš se svou družinou a naděloval dětem. Spolu s kamarády jsme se tohoto hezkého úkolu ujali a na jeden páteční večer jsme se proměnili v nadpřirozené bytosti. No a bylo to samozřejmě velmi veselé. Nebudu tady popisovat jak Mikuláš s andělem a s šesti čertama lozili od baráku k baráku, to je snad všem jasný :)
Děti to pojaly, až na nějaké výjimky, překvapivě celkem v klidu, čertíci na ně byli totiž možná až moc hodní, no ale nechtěli jsme způsobovat psychická traumata, takže jsme se krotili :) No jinak tahle obchůzka by se taky dala nazvat obecním koštem slivovice, bo tolik vzorků člověk za jeden večer neochutná snad ani při oficiálním koštu v hospodě :) No lidi se činili, hezky nás odměňovali (a to nejen chlastem) a bylo to fajn. Docela se divím, že jsme to všechno ustáli v pohodě (opět až na výjimky), bo jindy bysme při takovým množství lihu už asi plantali nohama. Ale holt čerty jen tak něco nerozhází!!!
I s mezipřestávkou v hospodě se chodilo celkem dlouho, přičemž jsme startovali v 17 hod. a končili až nějak kolem deváté. No a pak šupky dupky do hospůdky, kde probíhala následná afterparty. No a ta stála taky za to.
Sranda byla, účel to splnilo, hezky jsme se pobavili (a snad ne jen my) a celej tenhle večer prostě neměl chybu. Tradice se prostě musí dodržovat!
No a TADY je pár foteček a jedno veselé videjko z afterparty:

A na závěr varování: HOSPODA JE MÍSTO, KDE SE ZLÍ A STRAŠLIVÍ ČERTI MĚNÍ V NEVINNÉ HLOUPÉ SKŘÍTKY!!! :o)