KoRn - Ostrava 19.2.2008

22. února 2008 v 21:14 | RUDA |  Akcičky
Jednoho hezkého zimního dne jsem dostal krásnou nabídku od mého spolužáka a jmenovce Kubíka, jestli prý nechci jet v únoru do Ostravy na Korny, že má volný 4 lístky. A zadarmo! Kdo by váhal, že?! :oP Já, jakožto hudební fajnšmekr jsem si samozdřejmě nemohl takovýto krásný kulturní zážitek nechat ujít a tak mi tato velkorysá nabídka přišla náramně vhod. Takže ještě jednou DÍKY Kubo! ;o) Dalším do party na výpravu do Ostravy byl Zdeňa a zbylej lístek připadnul Bubákovi.
A tak jsme teda 19.2. odpoledne vyrazili do hlavního města Slezska natěšení a plní očekávání. K vítkovické ČEZ Aréně jsme dorazili celkem rychle a bez problémů, takže jsme měli dostatek času (asi hodinu) na hledání místečka i na nějaký to pivko. Už před vstupem bylo vidět, že většinu publika bude tvořit hlavně mladší generace, což se dalo jistě čekat, bo tenhle styl muziky, co Korni hrajou už na ty starší old schoolový metalisty nějak moc nezabírá. I když taky se jich tam pár našlo. A proč ne?! Člověk by si měl neustále rozšiřovat obzory :)
Ve vítkovické hale jsem byl porprvé a musím říct, že na mě působila velice pěkným dojmem. Všude dostatek prostoru, nikde žádné tlačenice a ani nějak extra dlouhé fronty na hajzlík nebo na pivko, což bylo při tak velkém počtu lidí docela pozitivní. Navíc to tam všechno vypadalo tak hezky čistě a ještě skoro nově…. jenom škoda, že to patří takovým špatným hokejistom :o))) Při kmitání po chodbách haly jsme potkali i pár známých, což byly docela hezký náhodičky a tak se vždycky chvilku pokecalo atd. atd. :)
Jinak nás docela naštvalo, že nás s Bubákem nechtěli vpustit do prostoru na stání před podiem. Pánové nějak nechtěli pochopit, že když máme volnou vstupenku, tak že s ní můžem jít kamkoliv. Tak jsme o tom chvilku diskutovali, ale když už se za náma začala tvořit fronta, tak jsem to radši vzdal, bo to nemělo smysl. Asi by tam ten prostor prasknul, kdyby tam bylo o dvě hlavy navíc :oP Stát vzadu nějak nemělo význam a tak jsme se rozhodli najít naše dva další kolegy, kteří zaujali docela dobré místa v hledišti, jen lehce nad úrovní stojícího publika a relativně blízko podia. Sice jsem si nedovedl představit, že u takovéhle muziky budu muset sedět jak někde v divadle, ale skutečnost byla naštěstí později jiná :o)
V 19.00 nastoupila na scénu první překapela, což byli švédští Deathstars. Tahle partička by se dala přirovnat stylem maskování k Marilynu Mansonovi a stylem muziky k prvnímu albu Rammstein. Zezačátku to nebylo vůbec špatný, rytmická muzika a dobrej hlubokej hlas zpěváka docela zaujali, jenomže po pár písničkách už to pak člověka celkem omrzelo, bo se ty pecky nesly skoro pořád ve stejném rytmu "duc duc" atd. Ale do skoku a na rozehřátí publika to bylo dobrý. Nejpůsobivější z jejich vystoupení a pro některé mé kolegy nejzajímavější zážitek z celého večera bylo závěrečné…. no jak to napsat slušně… řekněme "ojetí" kytaristy zpěvákem zezadu :o) Bylo to samozdřejmě "jen jako", aby si zas někdo nemyslel, že si to tam skutečně rozdávali na podiu ;o) I když ten borec s mikrofonem opravdu vypadal jako by patřil k čtyřprocentní menšině :o) No ale proti gustu…. :o)))
Další na řadě byla kapelka Flyleaf. Tuhle skupinu z Texasu jsem v životě neslyšel, podobně jako předchozí kolegy. Ale tak co bych to byl za kritika, kdybych jel na koncert nepřipraven? :o) Prostě den před koncertem jsem si je ze zvědavosti vyhledal na Youtube a po shlédnutí například těchhle tří jejich klípků (1, 2, 3) mě okamžitě chytli za srdíčko a dostali se mi pod kůži. Prostě chytlavá muzika s vynikajícím ženským vokálem, má to energii, melodii a ta holka taky není k zahození :o))) No takže jsem si okamžitě stáhl jejich CD a musím říct přátelé, že mám na světě první objev roku 2008. Ta deska se mi líbí od začátku až do konce a není na ní skoro žádný slabý místo…prostě Flyleaf mě v ten den dostali a tak jsem se těšil, jak to bude znít na koncertě. No a na koncertě je totálně posral zvukař :o( Prostě zvuk otřesnej. Přehlučený jako kráva a holka se mohla snažit jak chtěla, ale stejně bylo slyšet jen změť kytar a někde až vzádu její utopenej hlas. Tohle mi přišlo celkem líto. Je jasný že předkapely nebudou mít tak skvělej zvuk jako hlavní hvězda, ale i u těch Deathstars to bylo mnohem líp nazvučený. Je fakt, že na to Flyleaf měli mnohem míň času, ale prostě tohle se moc nezdařilo.
Kdybych ty písničky neznal, tak by mě to asi taky moc nezaujalo. Jinak vystoupení měli pěkný. Snažili se co to šlo, hodně energický, hýbali se jako správní američtí rockeři, tak aspoň oku to lahodilo. Obzvlášť jejich basák, to byl totální blázen. Ten chlapec musel mít něco v krvi, bo takovou výdrž co měl, to bylo jak gumídek. Jeho brutální skoky neměly chybu ovšem občas už to bylo až moc. Troufal si hodně. Když vylezl na malej kytarovej aparát a skočil zněj, bylo to ještě jakž takž efektní, ale potom zvýšil level a vylezl na ještě větší, kterej měl asi ze dva metry. Všichni určitě čekali, že to ten blázen skočí… a on to skočil :o) Ale bylo jasný, že nedopadne lehce. S kytarou a z takové výšky… no držkopád to byl hezkej a potom se tam natáhnul ještě jednou, to už absolutně plantal nohama. Musel byt snad ožralej nebo co. Takový tempo se snad nedalo vydržet co předváděl. Ale jo, Flyleaf nakonec taky celkem hezký. Doma je určitě budu často sjíždět.
Tramtadadá a je tu Korn. Né Jirka Korn ale KoRn from USA :o) Ještě na úvod musím něco napsat k podiu. To bylo hodně strohý. Prostě jenom "fošny", vzadu plachta s motivem posledního alba jak někde na zábavě a u stropu zavěšený repráky. Nikde žádná světelná rampa, jen vzadu pár pověšených světýlek. Tak to vypadalo před koncertem! Při předkapelách se světýlka trošku rozsvítily, ale bylo mi jasný, že tohle určitě nebude všechno, co dokážou. A taky že jo. Relativně chudá světelná aparatura, ale jakmile nastoupila hlavní hvězda večera, ukázalo se, co všechno to umí. Nakonec bylo světýlek docela dost a působivý byly především laserový efekty, jejichž vějíře prosvěcovaly celou halu. Bylo to hezký, ale zase bylo to skoro pořád to samý. Celkově to podium působilo tak trošku undergroundově, ale nakonec to celkem ušlo. Hlavně tam jde člověk za muzikou a za těma panáčkama co jsou na podiu a jak říkám, nakonec ty efekty byly docela hezký. Prostě celkem povedená laserová show. No a ještě jedna věc by tam mohla být. U takovýchhle megakoncertů už je dneska celkem běžný, že je součástí podia nějaká velkoplošná obrazovka, aby dobře viděli i fanoušci v zadních částech haly. Vozí to už i kdejaká česká skupina, ale tady to prostě chybělo, což byla celkem škoda. Celkový provedení podia bylo asi nejslabším článkem koncertu, jinak se ovšem nedá nic vytknout, bo to co se dělo na něm už bylo o něčem jiným :)
Lehce po deváté hodině se teda v hale setmělo a za zvuků úvodního intra z posledního alba "Untitled" začala atmosféra hezky houstnout. No a pak už to jelo. Hned úvodní pecka "Right now" dostala okamžitě všechny do varu, včetně nás v hledišti. To už jsme zákonitě změnili polohu ze sedu do stoje a začínalo se pařit o sto šest, bo tahle muzika člověka těžko nechá jen tak v klidu. Korni rozjeli svou show s brutálně podladěnýma kytarama vskutku náramně a i když tam z původní sestavy figurovali už jen dva základní členové, myslím, že to nemělo žádnou vadu na kráse. Alespoň co se hudební stránky týče :) Leader Jonathan Davis dokázal publikum skvěle nažhavit a jeho výkon byl takřka bezchybnej. Možná by neškodilo trošku víc komunikovat s publikem mezi písničkama, ale zase k čemu by to bylo, když by mu beztak půlka haly nerozuměla :o))) No prostě od začátku to jelo na plný kule a od nástupu pecky "Falling away from me" mi bylo už uplně jedno, jestli pařím v davu nebo v hledišti. Člověk se sice musel trochu krotit, ale i tak mi to dalo celkem zabrat :) Nálada holt byla vynikající.
Nechyběly ty starší a největší hity a samozdřejmě došlo i na nový pecky, z nichž mému uchu nejvíce lahodí např. ta s názvem "Evolution". JD opět ukázal svoje dudy a dokonce na ně i zahrál, což byla taky hezká a vlastně již tradiční vsuvka v jejich vystoupení. Došlo i na nějaký ten vtípek, když do jedné z jejich písní byla zakomponovaná část písně "We will rock you" od legendární kapely Queen, na což se chytla snad celá hala. Docela dost se mi líbil i výkon bubeníka, kterej na to valil docela drsně a jeho pohazování s paličkama bylo taky celkem efektní :) Jinak i druhej blonďatej vokalista byl celkem dobrej ďábel a snažil se co to šlo. Ti dva hostující kytaristi ovšem byli poněkud pasivní a moc je vidět nebylo. Holt je to škoda. Uvidíme, jak to půjde s budoucností téhle kapely dál. Snad z toho později nezbude už jen sólovej Jonathanův projekt :)
this is not my foto :)

No co k tomu dodat. Bylo to prostě kůrva dobrý! (omlouvám se za to neslušné slovo, ale to je tam v té větě důležité, bo kdybych napsal že to bylo "opravdu" dobrý, nebo "fakt" dobrý, tak bych prostě nevystihl ten pravej pocit z toho koncertu. Protože když jsem tam stál a čučel na to, tak jsem si v duchu říkal: "Kurva, to je dobrý!!!" Chápete?! :o)) Jinak to k téhle tvrdé muzice snad ani nejde lépe vystihnout a zasvěcení jistě dobře ví, o čem mluvím!
Nejlepší z celýho večera, alespoň pro mě osobně byly závěrečný tři přídavky. Co píseň, to perla. V tu chvíli už jsem se na nikoho neohlížel a prostě jsem pařil naplno. To ani jinak nešlo! Celkem hezkej okamžik byl hned před prvním přídavkem, což bývá tradičně song "Blind". No a k němu patří i tradiční rituál, když si všichni stojící fanoušci před podiem pokleknou a po vykřiknutí otázky "Are you ready?" ze zpěvákových úst se začne zběsile skákat. Jinak tomu nebylo ani v Ostravě a když pod váma klečela půlka haly, bylo to fakt krásný. V tu chvíli mi bylo líto, že nejsem mezi nima. No prostě nakonec pařba jak cyp.
Jinak Korni hráli celkem dlouho, zhruba tak 100 minut a myslím, že určitě nikoho nezklamali. Z Ostravy jsme nakonec odjížděli se šumem v uších a hlavně s moc pěkným zážitkem :) Jsem rád, že jsem měl možnost tenhle konzík navštívit a mohl si udělat o téhle kapelce živý obrázek. No a když pronesl na druhý den ve škole Zdeňa větu: "Jel bych znova", myslím, že jí přesně vystihl pocity nás všech, ale i ostatních zůčastněných, se kterýma jsem měl možnost pokecat. Takže třeba někdy příště zas! ;o)
No jinak fotka mi vyšla hezká asi jenom jedna, bo na takovou dálku jetě nemám tak dobrej foťáček, ale aspoň jsem natočil nějakých 16 minut videa, takže kdybyste se chtěli mrknout, tak kukejte. Překvapivě se na to dívat docela dá, což jsem moc nečekal :) I když semtam se to trochu třepe... holt člověk u téhle hudby nedokázal být v klidu ani při nakamerovávání :o)
video part 1
video part 2

No a jinak hodně videjek z tohohle konzíku je samozdřejmě k nalezení na Youtube ;o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SpawnnS SpawnnS | 24. února 2008 v 0:21 | Reagovat

jj byl to skvělej zážitek :-), jiank moc hezky napsáno--jinak jako obvykle

2 Šami Šami | 25. února 2008 v 22:56 | Reagovat

Výborná akcička měli bysme dát nějaké repete pánové ale Metalika to asi nebude

3 RUDA RUDA | E-mail | Web | 26. února 2008 v 16:52 | Reagovat

Kua tož Danek v Ostravě to jistí, no a ta Metallica.. hérgot to by bylo krásné!!!

4 Málinka Málinka | Web | 28. února 2008 v 6:30 | Reagovat

Teda tys mi dal:D nemohla jsem pochopit na druhe fotce, jak muzes byt na jedne fotce dvakrat:D

5 Ondrys Ondrys | E-mail | 27. dubna 2008 v 19:02 | Reagovat

NO neni tomu co vytknout az na to ze se mi nelibilo ze kdyz si vseci meli kleknout tak to pulka lidi nechapala proc to maj delat:-( jinak me tam dole malem rozmlatili ozralci ale to je na techto koncertech normalka uz se tesim na dalsi podobny coz je v cervnu nebo v cervenci kdy do ostravy prijede Serj Tankian coz je byvaly zpevak ze S.O.A.D. a myslim ze zahraje i neco od systemu krom jeho vcelku vydarene nove desky:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama