Daniel Landa - Ostrava (22.4.2008)

25. dubna 2008 v 13:45 | RUDA |  Akcičky
Když se mě kdysi dávno má bývalá dívka ptala, čí koncert bych si ještě přál navštívit, tak jsem jednoznačně vyslovil jméno Dana Landy, protože to je snad jeden z mála mých hudebních oblíbenců, kteréhož jsem naživo hrát ještě neviděl. No a tohle mé dlouholeté hudební přání se mi konečně splnilo 22. dubna 2008. O Danovi je známo, že moc často nevystupuje a poslední dobou to bývá tak jednou za tři roky. Vltavu ani Bouři jsem možnost navštívit neměl, bo tenkrát jaksi nebyly možnosti, ale tentokráte, při turné nazvaném "Československo 2008", už jsem si to ujít prostě nenechal.
S přáteli jsme vyrazili na první zastávku téhle minišňůry, kterou byla Ostrava a její slavná ČEZ Aréna. No a její zaplněnost opět mohla dokázat, jak je Dan Landa u lidu oblíbený. Jestli nebyla vyprodaná, tak k tomu muselo chybět skutečně málo, protože jen ztěží jsem pohledem hledal nějaká volná místečka. Dan lidi skutečně táhne. A čím to bude? Nějaký extra pěvec to není, ale přitom jeho písničky jsou geniální. Pro část našich spoluobčanů je pořád trnem v oku, kvůli své minulosti a někteří ho stále nazývají "náckem", aniž by si o tom pojmu vůbec něco zjistili. Jasně, Landa za sebou nemá zrovna košer minulost, ovšem už několik let jasně dokazuje, že ze své mladické nerozvášnosti dávno vyrostl a stal se jiným, rozumnějším člověkem. A kdo tenkrát neposlouchal Orlík, ať hodí kamenem :o) Holt pro některé zůstane navždy tím zlým skinheadem a budou na něj stále házet špínu, aniž by se o tom všem chtěli vůbec něco dovědět. A těmhle lidem ani nemá cenu něco vysvětlovat. Prostě člověka odsoudí, jakoby snad oni sami byli ti nejsprávnější a nejcharakternější. Do toho jsou ještě zblblí zprávama z médií, kde se kolikrát objeví takové bludy, že se tomu člověk musí i zasmát (jako například nedávný "Merkurius").
Je ale vidět, že tihle lidé jsou jaksi v menšině, neboť Danova oblíbenost je veliká. Dalo by se říct, že má rovněž takový ten pověstný X faktor, jako třeba Jarek Nohavica a pak už jen málo dalších. Lidi na něj prostě jdou, protože se jim líbí jako člověk, protože jim má co předat. A mají na něj kladný názor, protože se o něm chtěli něco dozvědět, protože poslouchají jeho názory a berou ho jako člověka současného, ne toho minulého. Každý má přece nějaké svoje hříchy a tihle lidi to vědí. Proto si zaplatí ne zrovna levný lístek a jdou se na ten koncert podívat. Kdyby byl Landa takový hajzl, jak o něm všude píšou, asi by ty haly byly poloprázdný.
Pro mě osobně je Dan takovým příkladem charakterního chlapa, kterej má perfektní názory na život, má své cíle a priority a za těma si pevně stojí. Myslím, že mnozí by se od něj mohli učit. Někomu sice semtam mohou připadat jeho myšlenky lehce naivní, ale on sám jim věří a to je důležitý! Měl jsem možnost se s ním setkat i dříve na rally a působil na mě velice dobře. Je to velkej pohodář a žádná namyšlená hvězda. Prostě normální borec, kterej je holt víc na očích. A o to mu stejně asi jde. Sám přijal svou roli provokatéra a vyloženě se mu to daří. A možná proto je tak úspěšný. Sice z toho všeho špatného co se kolem něj děje může cítit křivdu, ale pak když přijde na podium, stojí před ním plná hala a cítí tu obrovskou podporu, tak si to vyloženě užívá a znova ho to nakopává. Je to zkrátka fenomén a myslím, že můžeme být rádi za takového umělce. O čem by se pak lidi bavili :o)
Dan u mě má i velké plus, protože je zároveň jezdcem rally a díky svému jménu tenhle krásnej sport zároveň výrazně propaguje a podporuje. Ovšem díky rally jsme málem o tohle turné přišli. Týden před vystoupením se mu na Šumavě přihodila při závodě docela vážná nehoda a první zprávy přímo z místa nebyly moc příznivé. "Landa byl v bezvědomí, teď je v nemocnici" - to bylo ten večer všechno, co jsme mohli vědět. Člověku z toho trošku zatrnulo, ale naštěstí to nebylo zas tak vážný. Dan z toho vyvázl "jen" s otřesem mozku a pár pohmožděninama. O to lepší byly zprávy ještě přímo z nemocničního lůžka, že turné nebude ohroženo a že se těší až znova usedne do závoďáku. Už za tohle má můj velkej obdiv. Prostě se z ničeho neposere a jde vstříc svému osudu.
No ale k samotnýmu koncertnímu večeru! Dan to nakonec všechno zvládl a připravil pro nás pro všechny krásnou nezapomenutelnou show. Do haly jsme se dostali krátce po sedmé hodině, přičemž začátek byl naplánovaný na osmou. Nějak po půl osmé se už ale na podium nečekaně nahrnula první předkapela, kterou byla partička Waldagang. Tuhle sebranku lidi určitě znají z velkolepého letního turné Corrida kapely Kabát, no a aby jim to nebylo málo, dali se do spolupráce s dalším velkým umělcem na velkém podiu. Nevím ovšem, jestli to byla správná volba. Tahle kapela mi prostě do velké haly nesedí. Venku u Kabátů to ještě šlo, tam to byl takový povedený cirkus ovšem Waldagang není kapela do hal. Její místo je určitě na různých festivalech a menších akcích, ale rozhodně ne před takovým interpretem jako je Landa. Abych jim ale nekřivdil, odehráli to celkem dobře, pár lidí roztleskali a rozezpívali a bylo to celkem fajn. Ovšem s ničím novým nepřišli a myslím, že už ani nemůžou. Revivalová kapela má holt omezené možnosti. A Šafránka jsem taky vídával více řádit :) Waldagang ovšem nebyli toho večera ti nejhorší. To co přišlo po nich byl celkem velkej omyl. Ač nás Dan Landa ze zákulisí prostřednictvím mikrofonu požádal, abychom vytvořili polské kapele Kult pěkný kotel, bohužel to nešlo. Tihle hudebníci holt moc lidí nenadchli :( Ona muzika to byla celkem dobrá, hodně dechových nástrojů, rytmická... celkem by se to i dalo, ovšem do té doby, než spustil zpěvák. Polština holt není moc zpěvný jazyk a navíc, když tomu člověk moc nerozumí tak z toho moc nemá. Do klubu ideální, ovšem ne na velká podia. No prostě tohle se moc nepovedlo a největší ohlas tahle banda sklidila snad až při ohlášení poslední písničky. Lepší by bylo, kdyby aspoň tyhle dvě kapelky hrály v opačném pořadí.
Co mě ovšem u předkapel mile překvapilo, byl celkem hezký čistý zvuk. Alespoň u Waldagangu bylo hezky rozumět. U Kultu to bylo možná o krapet horší, ale ti měli zas málo času na zvučení.
Po nutné přestavbě podia už přišlo to, co každý očekával. Hala poteměla a dva statní bubeníci (teda jeden statný, druhý menší:o)) rozbubnovali kotle stojící na přídi vysunuté části podia. Do toho začaly znít tóny tóny kláves z písně "Slovanská bouře" a atmosféra houstla. Vzápětí se rozsvítila velkoplošná plátna po stranách podia a na nich záběry z útrob haly, odkud se už mezi chodbami řítil Dan Landa zahalený v tajemné kápi jako krysař, doprovázen bandou osobních strážců nebo co to bylo, snad aby to budilo dojem boxera jdoucího ze šaten k zápasu. Intro to bylo velice povedené a úvodní píseň jakbysmet. "Slovanská bouře"se mi nikdy nějak extra nelíbila, ovšem tady to mělo atmosféru a náboj. Dan se tentokráte zdržel svých obhajujících a jiných připravených mluvených projevů, které byly slyšet u turné "Bouře" a věnoval se čistě hudebnímu projevu a celý koncert si vyloženě užíval. Byla na něm vidět radost, byl uvolněnej, semtam prohodil něco vtipnýho a písničky uváděl jen krátce. U lidí má obrovskou podporu, i přesto, že hodně věcí popletl, semtam zapomenul text, jenomže místo toho, aby za to na něj lidi pískali, sklidil při každé chybce velký aplaus na důkaz toho, že to lidem vůbec nevadí. Prostě takový vzkaz od publika" Ser na to, jeď dál". Tyhle okamžiky byly taky perfektní. Nevím jak to cítili lidé po stranách haly, ale v kotli byla perfektní atmosféra. Bylo to tak dobrý právě v tom, že to bylo tak přirozený a člověk měl pocit, že tam na tom podiu stojí jeho kámoš, kterýmu strašně drží palce. Určitě to pro něj taky nebylo lehký, bo to bylo první vystoupení po třech letech, hned první zastávka turné... no a právě proto to bylo tak originální.
Ovšem perfetně vychytaný a propracovaný do detailu. Podium bylo bez chyby, byly k vidění krásný světelný i pyrotechnický efekty, novinkou byly tři obří obrazovky v zádi podia, které ke každé písni vytvářely výbornou kulisu a docela povedenou novinkou, kterou jsem ještě u žádnýho interpreta neviděl byli tanečníci, kteří při pár písních dotvářeli jejich atmošku. Fakt paráda. Nebylo to nijak kabaretní, ale prostě vkusné. Byli použiti jen k písním, ke kterým se to skutečně hodilo a rozhodně tam nebyli nijak navíc. Alespoň pro mé oko ne. Lidí na podiu bylo všeobecně hodně. Kapelu tvořili staří známí hudebníci, snad jen basák byl pozměněn. Dan si vybírá skutečné profíky. Na kytaru Martin Volák z Harleje, z Divokýho Billa byl požit bicman Mára Žežulka a Lukáš na didjeridoo, zbytek kapely tvořily ještě klávesy, harmonika, akustická kytara a smyčcové trio sličných slečen :o) Danovi sekundovali ještě dva zpěváci, přičemž jedním z nich byl už známý Ladislav Spilka a jméno druhého mi zatím není známo :) A to ještě nesmím zapomenout na tři sboristky v zádi. Prostě nikdo tam nebyl navíc a všichni do toho celku tak nějak hezky zapadali.
Výběr písní byl taky slušný. Bylo slyšet staré osvědčené kousky, které snad nemohou chybět, (některé sice možná někomu chyběly), zahrány byly i písně, které se neobjevily zatím na žádné z předchozích šňůr (Dušičky, Na obzoru ani mrak.., Slovanská bouře), no a hodně místa patřilo novým písním z připravovaného alba, které sice mělo vyjít už před šnůrou, ale nakonec kvůli nedostatku času spatří světlo světa až v září. Proto je nikdo neznal a o to větší to bylo překvapení. A musím říct, že nové písně jsou hodně povedné. Landa se stále hodně hudebně vyvýjí a mám dojem, že zraje v takového rockového písničkáře! Možná že v něj už i dozrál. Jeho písně jsou čím dál víc dokonalý a textově mají co sdělit. Landova síla je totiž především v textech, stejně jako u ostatních písničkářů. Hudba je taky dokonalá a když se to spojí dohromady, nemá to chybu a nemusí ani vadit, že nemá zrovna extra hlasový rozsah. Jeho hlas k těm písním prostě sedí a je skvělej. V nových písních je čím dál víc slyšet více akustické kytary, což je opět něco, co dřív nebylo a co ho posouvá spíš do té písničkářské sféry. Ovšem nejsou to žádný měkoty. Vzápětí se to vše totiž strhává do tvrdého refrénu a riffy elektrické kytary tady hrají především tu hlavní roli. Landa na akustice ujíždí, což bylo vidět už od "Kvasky" a taky asi i s příchodem Martina Voláka do kapely, kterej to na ni moc dobře umí. Dokážu si představit, že by v budoucnu mohl udělat i sérii akustických koncertů a nemuselo by to být vůbec špatný! Uvidíme.
Z těch novinek se mi líbila nejvíc asi hned ta první zahraná, podle které bude pojmenované i nové album - "Nigredo". Hitovka jako blázen hned na první poslech a "silný refrén jak hovado." :o) Jednu z novinek složil například svojí ženě, v další z nich (nevím jak ji nazvat, zda "1968" nebo "Danielo"... prostě zůčastnění ví) zpívá třeba o své mámě a o onom osudném roku, kdy zrovna taky přišel na svět. To byla taky celkem silná píseň, zpívaná jen za doprovodu akustiky a španělky a na mnoho lidí určitě zapůsobila silným dojmem. Už jen proto, že v publiku byly i starší generace, což je taky paráda. Na Dana prostě chodí všichni, staří, mladí.. je to jedno. Další novinkou byl tzv. "eurosong" "I am Daniel from Praga", což byla hodně veselá, rytmická a tvrdá pecka ovšem nezvykle zpívaná anglicky. Prostě prdel, žádný jiný záměr v tom snad hledat nelze. Přeložit šla taky celkem snadno, takže bylo jasné, o čem Dan zpívá. Navíc to byla taková ta správná "čechoangličtina", takže to bylo fakt hezký:)
Došlo i na dvě písně ze soundtracku Kvasky, přičemž jedna z nich byla "Padám hloub", která mě tam fakt dostala. Přiznám se, že jsem tomu textu do té doby nějak nevěnoval extra pozornost a líbil se mi na té písni jenom ten kytarovej podklad. Ovšem když teď na koncertě Dan mluvil o té nehodě při rally a vzápětí spustil tuhle pecku, kterou doprovázely onboard záběry z jeho rally auta na velkoplošných obrazovkách, tak teprve pak mi došlo, o čem že ta písnička vlastně je. No docela mě z toho mrazilo v zádech a snad i díky tomu, že měl zrovna po té bouračce byl ten pocit ještě zajímavější. Fakt pecka! Po téhle nemohla následovat žádná jiná, než "Šance" a je fakt vidět, že ty závody mu dávají hodně inspirace. Ono to totiž není jen o tom, kdo projede nejrychleji rychlostní zkoušku...
Na závěr nemohlo chybět nic jiného, než velký rádiový hit "Touha". Celá hala zpívala sborově od začátku až do konce. Já tu písničku prostě mám rád, i když je už ohraná. Má v sobě velký poselství a pro mě má nějakej osobní význam. Takže lepší závěr asi ani být nemohl. Samozřejmě musely příjít ale i přídavky, kterými se staly hity "Motýlek" a "Andílek". To ovšem nebylo všechno, neboť došlo na repete dvou písní, které už zazněly a byla to opět "Touha" a již zmiňovaná píseň z osmašedesátýho. Můj názor je ten, že byly zopakovány kvůli tomu, že se celý koncert natáčel na připravované DVD a tyhle dvě zásadní pecky se napoprvé prostě zrovna moc nepovedly. Takže se ze sichru sjely znovu. Lidem to ale nijak nevadilo a rádi si zrovna tyhle písničky poslechli znova, bo určitě obě patřily k vrcholům večera. No a byla by asi ostuda, kdyby na DVD byly v té horší verzi, takže tak :) Ale možná je bude opakovat i na těch dalších zastávkách...netuším.
Filmaři si Ostravu pro DVD vybrali taky právě proto, že má ČEZ Aréna výbornou akustiku a musím uznat, že to je pravda. Ve spojení se skvělým zvukovým aparátem byl zvuk výbornej a bylo krásně rozumět snad každýmu slovu i v předních řadách, což se obzvlášť v halách moc často nestává. I ten můj foťák to pobral překvapivě dobře, takže před zvukařema klobouk dolů!
Prostě není co dodat, z tohohl koncertu jsem byl opravdu nadšen. Už jsem se rozepsal jaksi sakra moc, tak ať nenudím :) Jednička z hvězdičkou, okamžitě bych jel zas a zakončil bych to větou, kterou jsem zaslechl od nějakého borca z davu po koncertě: "Tož totok se temu Danovi fakt povedlo!" :o)
Snažil jsem se i něco nafotit, takže mrkejte SEM!!!
No ale více jsem hlavně natáčel a s videjkem jsem tentokráte opravdu spokojený. Jsou na něm převážně ty nové písničky, snad kromě jedné, takže exluzivně na www.hovado.blog.cz si je můžete teď pustit. (No a "Touha" je tam taky:o))
VIDEO PART 1

VIDEO PART 2

A tož hezké to bylo, nemyslíte? :o)

Videjka od ostatních lidí samozřejmě na Youtube.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (148)
Zobrazit starší komentáře

101 TimothyRic TimothyRic | E-mail | Web | 7. října 2017 v 6:55 | Reagovat

<a href=https://opporty.com/company/SC/easley/rackley-heating-air-cond-inc-14326942>rackley heating and air</a> - jared spingarn, alabama power eufaula alabama.

102 Judithtox Judithtox | E-mail | Web | 7. října 2017 v 10:53 | Reagovat

<a href=http://amzn.to/2oIlZMS>cotone biologico neonato antigraffio guanti</a> CrerTruct

103 AndrevvBom AndrevvBom | E-mail | 8. října 2017 v 21:04 | Reagovat

<b>Магазин по Инструментам для заработка в Интернете !</b>
Вход в магазин <a href=http://latigeo.ru/>ЗДЕСЬ</a>

Этот пост искали  по тегам:
самый быстрый заработок получаете деньги уже через 10 минут, как создать свой сайт бесплатно и быстро самому для заработка, 7 профессий для быстрого заработка в интернете книга, быстрый заработок в интернете заработок для начинающих, сайты для быстрого заработка без вложений в интернете, биткоин заработок без вложений быстро на автомате 2017, быстрый заработок в интернете без вложений с быстрым выводом денег, реальный и быстрый заработок в интернете без вложений, бесплатный и быстрый заработок в интернете без вложений, быстрый заработок в интернете без вложений и без обмана, 7 профессий для быстрого заработка в интернете что это, заработок на партнерках с нуля быстрый старт до 8200 в день, быстрый и надёжный заработок в интернете без вложений, быстрый заработок денег на киви кошелёк без вложений, заработок в интернете с быстрым выводом денег без вложений

104 Stephenfrunc Stephenfrunc | E-mail | Web | 9. října 2017 v 7:32 | Reagovat

здесь на этом веб-блоге <a href=http://people4people.ru/>http://people4people.ru/</a> подобран громадный ассортимент интересных статей о туризме.

105 Johnievep Johnievep | E-mail | Web | 9. října 2017 v 8:09 | Reagovat

<a href=https://cvvshop.ws/usa_cvv/>buy usa cvv</a> - buy cvv, legit cvv store.

106 KevinMiz KevinMiz | E-mail | Web | 9. října 2017 v 21:29 | Reagovat

kamagra oral jelly
acheter viagra en ligne
kamagra 100mg pas cher
<a href=http://www.pharmacie-burthier.com/acheter-cialis.php>cialis</a>
achat cialis en ligne
finasteride
cialis

107 LenaxzfzOr LenaxzfzOr | E-mail | 10. října 2017 v 0:31 | Reagovat

Mgxpslayv
Хочу купить в интернет магазине <a href=http://www.1prikid.ru/koshelki-portmone/>кошельки женские</a> интернет магазин недорого в санкт петербурге Недорого http://www.1prikid.ru/koshelki-portmone/ - кошельки женские кожа произв германия

108 RichardRutty RichardRutty | E-mail | Web | 10. října 2017 v 11:47 | Reagovat

finasteride
achat propecia
finasteride
<a href=http://www.pharmacie-burthier.com/acheter-kamagra.php>acheter kamagra 100mg</a>
acheter cialis en ligne
cialis prix
cialis

110 Brucerhync Brucerhync | E-mail | 10. října 2017 v 19:36 | Reagovat

Посмотрите презентации и получите бесплатно консультацию по новостройкам СПб.
Это здесь kvartiraportal.ru

111 JimmypoB JimmypoB | E-mail | Web | 12. října 2017 v 0:48 | Reagovat

Последние автомобильные новости здесь <a href=http://drivim.ru/>drivim.ru</a>

112 tefeGuarveket tefeGuarveket | E-mail | Web | 12. října 2017 v 23:30 | Reagovat

One is the washing of everybody clothes. Even large section of people has also found health benefits in many forms.Currently, swords of each one of these dynasties and more are accessible, although only as collectors' things. Area is the enchantment word in real estate broker circles, yet a few specialists are ignorant of the property inclines in their neighborhood. With that, <a href=http://www.cheapjerseysshop.co/>Wholesale Jerseys Cheap</a>, not really caring for the environment and for the future of humanity, they tend to throw them in these places. If you’ve done everything right up until now, you should have no worries and get a chance to relax and take it easy. If you're a slow starter work in the afternoon. However,<a href=http://www.cheapjerseysshop.co/>Cheap Jerseys Free Shipping</a>, you should be patient and continue to push your home birth help business in the right direction. In spite of the fact that the general realty picture is ruddy in 2017, every nearby market will react to its own particular remarkable circumstances. Apart from acknowledging the good work, it gives a chance for the company to make their employees feel values and motivated. While you might as opposed to start out with the earning, could possibly creating further up so as thanks to advantages. By composing helpful websites and articles,<a href=http://www.cheapjerseysshop.co/>Wholesale Jerseys Free Shipping</a>, you can win new clients.<br>Visit my site??http://www.cheapjerseysshop.co/

113 raybangr raybangr | E-mail | Web | 13. října 2017 v 1:15 | Reagovat

Eκπτώσεις στα γυαλιά ηλίου <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban ορασεω?</a>. Οι χαμηλότερες τιμές που έγιναν ποτέ στα Rayban. Προλάβετε τα καλύτερα σχέδια πριν εξαντληθούν…
Διάλεξε ανάμεσα σε 367 Γυαλιά Ηλίου Ray Ban Γυναικεία το προϊόν που σου ταιριάζει στην καλύτερη τιμή. Μοντέλα 2017. <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban greece</a>
Γυαλιά Ηλίου <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban ορασεω?</a>, Γυναικεία Γυαλιά Ηλίου Ray Ban, Ανδρικά Γυαλιά Ηλίου Ray Ban, προσφορές γυαλιά ηλίου, αγορά γυαλιά ηλίου.
Αγοράστε 1.016 <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban greece</a> Γυαλιά ηλίου σε οικονομικές τιμές από το online κατάστημά μας. Γρήγορη και δωρεάν αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Polaroid - Επώνυμα Γυαλιά Ηλίου στις καλύτερες τιμές της αγοράς. <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban γυαλι?</a> Μη χάσετε τις μοναδικές προσφορές μας!
Αγοράστε αυθεντικά γυαλιά ηλίου <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban γυναικεια</a> , στην καλύτερη τιμή και Δωρεάν ... Ηλίου rayban Ανδρικά | Γυαλιά Ηλίου rayban Γυναικεία | Γυαλιά οράσεως rayban
Η καλύτερη τιμή, ευκαιρίες & προσφορές για <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban 2017</a>. Σύγκριση προϊόντων, τιμών & χαρακτηριστικών. Δες αξιολογήσεις ... Γυναικεία Γυαλιά Ηλίου.
Carrera, D&G, Gucci, <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban greece</a>, Tommy Hilfiger και πολλά ακόμα επώνυμα γυαλιά στο ηλεκτρονικό μας κατάστημα.

114 VikaSnubs VikaSnubs | E-mail | Web | 13. října 2017 v 1:52 | Reagovat

<H1> Prostitutes in Kiev </H1>
Hokers of Kiev  up to date  valuable  
Hey. I wrote a prolonged, covet line at beforehand, but decided it was too) so in a nutshell.
I active with my still for 7 years, 2 children. We combustible unambiguously when it is normal. He earns properly, accountable, but there is whole bug.
He's against me to smoke
txxx.com  serviporno.com  http://www.tsfeess.com/foro/profile.php?id=1556681
Yes, so much against that almost got divorced a number of times, at most after this reason, the others were not.
When we met - I smoked and told him less it at once. But he dolbal that I dire to quit. I tried, threw, but flat, and sedately smoked on, hoping that I would soon leave. But did not keep chance - he recognized.

Depth life-force, tantrums and bargaining (blowjobs at essential desire for the break to smoke) and all that.
For the for the present of pregnancy I threw and did not smoke in place of sundry years. And now. I'm already 30 years precious, an full-grown geezer, my husband, also after 30, intellect all these minority jumps in the past.
But no, I started smoking - and he again down-and-out improbable the chain.

<a href="#">Prostitutes in Kiev</a>

115 Thomasbreed Thomasbreed | E-mail | 13. října 2017 v 14:30 | Reagovat

Выпить становится целью жизни, привычные интересы вытесняются алкоголем, повышенная агрессия и ссоры в  семье? Лекарство есть! Подробнее - http://pochta-i.ru

116 AntoshkaVef AntoshkaVef | E-mail | Web | 13. října 2017 v 17:32 | Reagovat

how do you do?..

Finest resume and cover letters templates.

https://www.etsy.com/shop/ResumeX - Download resume templates in Word DOC with high print quality and creative formats, prepare a unique resume and get your dream job position.

These resume templates created by professionals who realize what hiring managers look for.

Where to start?

STEP 1: Content. Start by putting together the content of your cv. Bring into focus work experience, summary of education, keywords and any other significant information that makes a powerful resume. http://www.rawresume.com/ - “How to Write a Great Resume”  will take you through the whole game step by step.

STEP 2: Format chronological, functional or combination. Make sure you present your career in the layout that highlights your experience, education, and skills the best possible way. See  https://www.jmu.edu/cap/students/jobintern/resumes/format.shtml - “Choosing a Format” Guide by James Madison University  to decide which format is the best for you.

STEP 3: Appearance.  https://www.etsy.com/shop/ResumeX -  Find the best template to ‘dress up’ your content. This shop has different templates to choose from.

Bye!

117 charityvr11 charityvr11 | E-mail | Web | 14. října 2017 v 15:04 | Reagovat

Hi fashionable website
http://erodate.erolove.top/?page.taniya
  christian woman dating gay sites for free singles sites gay disabled dating chinese online dating sites

118 MichaelTurgy MichaelTurgy | E-mail | Web | 15. října 2017 v 15:10 | Reagovat

<a href=http://www.sofortkredit.com.de/50000/35000-euro>Sofortkredit 35000€</a> - sofortkredit 3000 euro, sofortkredit 10000 euro.

119 Danielassop Danielassop | E-mail | 15. října 2017 v 18:35 | Reagovat

I don’t realize what the big deal is. Who wishes monotonous flat ceilings? It will make the ceiling attention-grabbing! When I lay down from the Bed room or living room I like to look for styles and objects with my creativeness- like cloud observing!! I guess I’m a major child in that way haha

The biggest problem amid homeowners In terms of eliminating popcorn ceilings is exactly how much it is going to Price. Eradicating popcorn ceilings doesn't have for being a tremendous expenditure.

Until I’ve figured it out, the ceiling stays. I’ll spend my funds and sweat on putting concrete around the laminate counters and white subway tile up as backsplash.

My household was built in 86′ in Fl. I have wooden floors also, and There's definately a lot more echo given that eliminating the carpet, but I dont want extra echo and sounds and actually cant find the money for to remove them, so like my eighty’s kitchen I am waiting for them to return in syle!

So gentle, no echo in anyway. I’m so happy which i have never been a slave to tendencies. Seems it just operates you within a circle!

It may be worth it to rent a contractor to come in and do The task If you'd like to be sure that your ceiling appears to be precisely like you want it to.

To help you make a decision how to deal with your popcorn difficulty, Here are a few top tips on how to remove, go over or distract from stucco ceilings.

You can do all of your scraping from the ladder, but think about getting a elevate or at the least a platform to make use of while you scrape. You may well be scraping for several hours, and using a secure foundation to operate on will likely be worthy of a bit excess Price.

Also the feel catches dust that aggravates respiration issues. The rest is coming down with the conclusion next portray position, by industry experts.

This sort of good reviews!! I’m While using the “no popcorn” group. It’s what everyone has reported and WORSE in the event you talk to me. They maintain horrible cobwebs, but rain popcorn pellets on you any time you dust them. Painting them is Terrible, but Like several ceilings they yellow in time and must be repainted just about every so often.

So That which you end up with is surely an echo chamber. I've in fact had to install Lively sound canceling devices in some “Good rooms” to ensure The shoppers could here them selves Assume and possess a sense of privacy When over two folks are in the house.

Paint. Ultimately, The obvious way to deal with a popcorn ceiling may only be to understand to Dwell with it. Think it over: How Many of us Are you aware of who Are living with popcorn ceilings?

Panels of beadboard frequently Price tag a lot less than fifty cents per square foot, building this a really economical selection, specifically for handy DIYers.

One among The only solutions to scraping is eliminating and replacing the ceiling drywall. Alternately, you'll be able to hold the ceiling layered over with new drywall.
http://how-to-tell-if-popcorn-ce16159.amoblog.com/examine-this-report-on-removing-popcorn-ceiling-and-refinishing-6600208
http://popcornceilingwhy04826.alltdesign.com/removing-popcorn-ceiling-and-refinishing-cost-fundamentals-explained-5833080
http://removing-popcorn-ceiling72716.blogkoo.com/little-known-facts-about-cost-to-spray-popcorn-ceiling-5571698
http://costtoretextureceiling82604.mybjjblog.com/what-does-popcorn-ceiling-removal-tool-mean-4289756
http://dominicknaocq.blogzet.com/the-single-best-strategy-to-use-for-cost-to-remove-popcorn-ceiling-and-retexture-3682378

120 TimothyVilla TimothyVilla | E-mail | Web | 15. října 2017 v 20:19 | Reagovat

Все о моде, женской красоте и здоровье, читайте на сайте <a href=http://ladystory.ru>ladystory.ru</a>

121 Leslieexats Leslieexats | E-mail | 16. října 2017 v 13:54 | Reagovat

Wide selection of products <a href=https://www.redbubble.com/people/Goshadron/shop/>for your home</a> at great low prices.
Worldwide shipping.

122 brettht69 brettht69 | E-mail | Web | 17. října 2017 v 20:15 | Reagovat

New work
http://rivera.femdom.twiclub.in/?post.aliza
adult enteratinment erotic witch erotic photgraphy top erotic books nude

123 marinamoskvams marinamoskvams | E-mail | Web | 21. října 2017 v 21:32 | Reagovat

Вам срочно понадобились деньги? Обращайтесь и получите нужную сумму через 30 минут!

Предлагаем онлайн займы без отказа круглосуточно. Займ по паспорту. Онлайн займ с плохой КИ без отказа. Деньги в долг срочно онлайн на Киви. Займ на карту мгновенно не выходя из дома.
Денежные займы онлайн на карту.

Вы можете получить займ онлайн любым способом: заём на карту, кошелек или наличными.

Получите деньги онлайн на сайте ==> http://ruszaym.ru

.

124 Jefferykl Jefferykl | E-mail | Web | 23. října 2017 v 21:02 | Reagovat

A member of the dishonourable women's activity Femen arranged a late-model galling exercise in the center of Kiev - today, a young lady with bare breast and symbolism of the American statue of Liberty climbed onto a elevate in the center of the assets and began to scatter candies. Roshen's inscription was depreciate on the betrothed's chest with ivory paint. She also stuck "Chocolate Independence" in English on the pedestal itself.
http://mebelvprotvino.ru/users/Natashamt

126 Georgeoxync Georgeoxync | E-mail | Web | 25. října 2017 v 16:56 | Reagovat
127 Josephbak Josephbak | E-mail | Web | 29. října 2017 v 13:25 | Reagovat
128 Franciswon Franciswon | E-mail | Web | 29. října 2017 v 20:41 | Reagovat
129 Miss_SPB Miss_SPB | E-mail | Web | 30. října 2017 v 2:33 | Reagovat

Мисс Санкт Петербург Яна Каролина Отман, красавица из северной столицы, объединяет мир! https://www.myjane.ru/news/text/?id=45790

130 RobertHor RobertHor | E-mail | Web | 30. října 2017 v 21:37 | Reagovat
131 GavinFex GavinFex | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 15:13 | Reagovat

http://mic-shop.com/

【揚歌麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂

132 HarryCes HarryCes | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 17:26 | Reagovat

XYZ專業光碟教學網站 http://xyz.net.tw/

133 LeonardUsemn LeonardUsemn | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 18:33 | Reagovat

http://online-entertainment-city.com/

【金合發線上娛樂城】─金合發現金版│電子遊戲│體育賽事投注-最方便最好玩的線上娛樂城

134 KorolmRab KorolmRab | E-mail | Web | 6. listopadu 2017 v 0:11 | Reagovat

Добрый день.
Женский сайт Красотули предлагает: прически, маникюр, педикюр и многое другое. Все это можно сделать самому и в домашних условиях. Зачем кому-то платить деньги?
Читайте на сайте сайте: http://krasotuli.com/

135 BillyReazy BillyReazy | E-mail | Web | 6. listopadu 2017 v 1:47 | Reagovat

дельный веб ресурс http://mutki1.biz/

136 WayneSkype WayneSkype | E-mail | Web | 8. listopadu 2017 v 13:18 | Reagovat

человечный вебсайт http://shama-rc.net/

137 VaingloLix VaingloLix | E-mail | Web | 8. listopadu 2017 v 18:31 | Reagovat

Again, I find numerous interesting people and subject areas to discuss below.
Should you still have some issues left - feel free to jot down me.
https://vereinszimmer.de/post/167130819800/you-will-not-locate-better-essay-writing-service

138 ErickMUm ErickMUm | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 11:55 | Reagovat

добросердечный вебсайт http://home-milf.info/gruppovoe/

139 filikkRab filikkRab | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 23:42 | Reagovat

Доброго времени суток.
На портале Страна игр вы можете скачать новые игры на любой вкус: симуляторы и квесты.
Подробнее на сайте: http://stranaigr.org/

140 HarveyTus HarveyTus | E-mail | Web | 10. listopadu 2017 v 15:03 | Reagovat
141 VaingloLix VaingloLix | E-mail | 11. listopadu 2017 v 5:46 | Reagovat

Yet again, I come across a lot of fascinating folks and subject areas to debate right here.
If you continue to have some inquiries left - be at liberty to put in writing me.

142 margueriteka3 margueriteka3 | E-mail | Web | 13. listopadu 2017 v 13:19 | Reagovat

Check my new project
http://kitty.board.blognet.pw/?post.nina
porn seduce her first time porn virgin voyeur movie porn two men one woman porn busty black girls pirn tubes

143 VaingloLix VaingloLix | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 14:57 | Reagovat

Yet again, I uncover so many fascinating folks and subjects to debate listed here.
Should you still have some thoughts still left - be at liberty to put in writing me.
https://sadtravel.com/post/167297218491/writing-an-essay-is-it-uncomplicated-to-create-a

144 MefozziJep MefozziJep | E-mail | Web | Pátek v 20:01 | Reagovat

My mistake, if not on the subject. I had a bit embarrassment. I randomly missing my essay and I urgently want to write a brand new one particular. I can not write with my own strength, so I wanted to apply for the essay writing service for funds. Identified just a few articles about this, but I usually do not know in the event you can trust these sites. Has everyone heard of the http://www.fbladi.com/professional-writing-service/http://www.officinaghidelli.it/2017/07/17/best-admission-essays-where-to-seek-out-it/  ???

I also wanted to ask, did a person encounter such an issue? And what will occur if they uncover out that my dissertation was bought, and not written by me

145 VevoZZCow VevoZZCow | E-mail | Web | Pátek v 20:01 | Reagovat

Within this theme have already been responded many times.
Be careful and do not flood
right here is the hyperlink  http://kingbluecondos.com/2017/why-really-should-you-buy-an-essay/

146 rebekahgg60 rebekahgg60 | E-mail | Web | Sobota v 1:54 | Reagovat

My gay pictures  
http://blackgay.net.erolove.in/?info.jimmy
  michael jackson gay gay names gay hypnosis gay cruising sites gay wallpapers

147 HarveyTus HarveyTus | E-mail | Web | Včera v 11:54 | Reagovat
148 alekseydv alekseydv | E-mail | Včera v 22:41 | Reagovat

Услуги частного детектива и пробив информации по всей РФ.
Что мы делаем:
1. пробив абсолютно любой информации по физическим и юридическим лицам
2. пробив любой информации по линии гибдд
3. пробив любой информации по линии мобильных операторов
4. пробив абсолютно любой информации по всем структурам РФ, РБ и Украины

Розыск должников и безвести пропавших людей
Розыск родственников с которыми утеряна связь
Выявление супружеской неверности
Выявления аморального поведения детей и родственников (наркотики, алкоголь и прочее)
+7918 0412948 Алексей (viber, whatsapp, телефон)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama