Daniel Landa - Ostrava (22.4.2008)

25. dubna 2008 v 13:45 | RUDA |  Akcičky
Když se mě kdysi dávno má bývalá dívka ptala, čí koncert bych si ještě přál navštívit, tak jsem jednoznačně vyslovil jméno Dana Landy, protože to je snad jeden z mála mých hudebních oblíbenců, kteréhož jsem naživo hrát ještě neviděl. No a tohle mé dlouholeté hudební přání se mi konečně splnilo 22. dubna 2008. O Danovi je známo, že moc často nevystupuje a poslední dobou to bývá tak jednou za tři roky. Vltavu ani Bouři jsem možnost navštívit neměl, bo tenkrát jaksi nebyly možnosti, ale tentokráte, při turné nazvaném "Československo 2008", už jsem si to ujít prostě nenechal.
S přáteli jsme vyrazili na první zastávku téhle minišňůry, kterou byla Ostrava a její slavná ČEZ Aréna. No a její zaplněnost opět mohla dokázat, jak je Dan Landa u lidu oblíbený. Jestli nebyla vyprodaná, tak k tomu muselo chybět skutečně málo, protože jen ztěží jsem pohledem hledal nějaká volná místečka. Dan lidi skutečně táhne. A čím to bude? Nějaký extra pěvec to není, ale přitom jeho písničky jsou geniální. Pro část našich spoluobčanů je pořád trnem v oku, kvůli své minulosti a někteří ho stále nazývají "náckem", aniž by si o tom pojmu vůbec něco zjistili. Jasně, Landa za sebou nemá zrovna košer minulost, ovšem už několik let jasně dokazuje, že ze své mladické nerozvášnosti dávno vyrostl a stal se jiným, rozumnějším člověkem. A kdo tenkrát neposlouchal Orlík, ať hodí kamenem :o) Holt pro některé zůstane navždy tím zlým skinheadem a budou na něj stále házet špínu, aniž by se o tom všem chtěli vůbec něco dovědět. A těmhle lidem ani nemá cenu něco vysvětlovat. Prostě člověka odsoudí, jakoby snad oni sami byli ti nejsprávnější a nejcharakternější. Do toho jsou ještě zblblí zprávama z médií, kde se kolikrát objeví takové bludy, že se tomu člověk musí i zasmát (jako například nedávný "Merkurius").
Je ale vidět, že tihle lidé jsou jaksi v menšině, neboť Danova oblíbenost je veliká. Dalo by se říct, že má rovněž takový ten pověstný X faktor, jako třeba Jarek Nohavica a pak už jen málo dalších. Lidi na něj prostě jdou, protože se jim líbí jako člověk, protože jim má co předat. A mají na něj kladný názor, protože se o něm chtěli něco dozvědět, protože poslouchají jeho názory a berou ho jako člověka současného, ne toho minulého. Každý má přece nějaké svoje hříchy a tihle lidi to vědí. Proto si zaplatí ne zrovna levný lístek a jdou se na ten koncert podívat. Kdyby byl Landa takový hajzl, jak o něm všude píšou, asi by ty haly byly poloprázdný.
Pro mě osobně je Dan takovým příkladem charakterního chlapa, kterej má perfektní názory na život, má své cíle a priority a za těma si pevně stojí. Myslím, že mnozí by se od něj mohli učit. Někomu sice semtam mohou připadat jeho myšlenky lehce naivní, ale on sám jim věří a to je důležitý! Měl jsem možnost se s ním setkat i dříve na rally a působil na mě velice dobře. Je to velkej pohodář a žádná namyšlená hvězda. Prostě normální borec, kterej je holt víc na očích. A o to mu stejně asi jde. Sám přijal svou roli provokatéra a vyloženě se mu to daří. A možná proto je tak úspěšný. Sice z toho všeho špatného co se kolem něj děje může cítit křivdu, ale pak když přijde na podium, stojí před ním plná hala a cítí tu obrovskou podporu, tak si to vyloženě užívá a znova ho to nakopává. Je to zkrátka fenomén a myslím, že můžeme být rádi za takového umělce. O čem by se pak lidi bavili :o)
Dan u mě má i velké plus, protože je zároveň jezdcem rally a díky svému jménu tenhle krásnej sport zároveň výrazně propaguje a podporuje. Ovšem díky rally jsme málem o tohle turné přišli. Týden před vystoupením se mu na Šumavě přihodila při závodě docela vážná nehoda a první zprávy přímo z místa nebyly moc příznivé. "Landa byl v bezvědomí, teď je v nemocnici" - to bylo ten večer všechno, co jsme mohli vědět. Člověku z toho trošku zatrnulo, ale naštěstí to nebylo zas tak vážný. Dan z toho vyvázl "jen" s otřesem mozku a pár pohmožděninama. O to lepší byly zprávy ještě přímo z nemocničního lůžka, že turné nebude ohroženo a že se těší až znova usedne do závoďáku. Už za tohle má můj velkej obdiv. Prostě se z ničeho neposere a jde vstříc svému osudu.
No ale k samotnýmu koncertnímu večeru! Dan to nakonec všechno zvládl a připravil pro nás pro všechny krásnou nezapomenutelnou show. Do haly jsme se dostali krátce po sedmé hodině, přičemž začátek byl naplánovaný na osmou. Nějak po půl osmé se už ale na podium nečekaně nahrnula první předkapela, kterou byla partička Waldagang. Tuhle sebranku lidi určitě znají z velkolepého letního turné Corrida kapely Kabát, no a aby jim to nebylo málo, dali se do spolupráce s dalším velkým umělcem na velkém podiu. Nevím ovšem, jestli to byla správná volba. Tahle kapela mi prostě do velké haly nesedí. Venku u Kabátů to ještě šlo, tam to byl takový povedený cirkus ovšem Waldagang není kapela do hal. Její místo je určitě na různých festivalech a menších akcích, ale rozhodně ne před takovým interpretem jako je Landa. Abych jim ale nekřivdil, odehráli to celkem dobře, pár lidí roztleskali a rozezpívali a bylo to celkem fajn. Ovšem s ničím novým nepřišli a myslím, že už ani nemůžou. Revivalová kapela má holt omezené možnosti. A Šafránka jsem taky vídával více řádit :) Waldagang ovšem nebyli toho večera ti nejhorší. To co přišlo po nich byl celkem velkej omyl. Ač nás Dan Landa ze zákulisí prostřednictvím mikrofonu požádal, abychom vytvořili polské kapele Kult pěkný kotel, bohužel to nešlo. Tihle hudebníci holt moc lidí nenadchli :( Ona muzika to byla celkem dobrá, hodně dechových nástrojů, rytmická... celkem by se to i dalo, ovšem do té doby, než spustil zpěvák. Polština holt není moc zpěvný jazyk a navíc, když tomu člověk moc nerozumí tak z toho moc nemá. Do klubu ideální, ovšem ne na velká podia. No prostě tohle se moc nepovedlo a největší ohlas tahle banda sklidila snad až při ohlášení poslední písničky. Lepší by bylo, kdyby aspoň tyhle dvě kapelky hrály v opačném pořadí.
Co mě ovšem u předkapel mile překvapilo, byl celkem hezký čistý zvuk. Alespoň u Waldagangu bylo hezky rozumět. U Kultu to bylo možná o krapet horší, ale ti měli zas málo času na zvučení.
Po nutné přestavbě podia už přišlo to, co každý očekával. Hala poteměla a dva statní bubeníci (teda jeden statný, druhý menší:o)) rozbubnovali kotle stojící na přídi vysunuté části podia. Do toho začaly znít tóny tóny kláves z písně "Slovanská bouře" a atmosféra houstla. Vzápětí se rozsvítila velkoplošná plátna po stranách podia a na nich záběry z útrob haly, odkud se už mezi chodbami řítil Dan Landa zahalený v tajemné kápi jako krysař, doprovázen bandou osobních strážců nebo co to bylo, snad aby to budilo dojem boxera jdoucího ze šaten k zápasu. Intro to bylo velice povedené a úvodní píseň jakbysmet. "Slovanská bouře"se mi nikdy nějak extra nelíbila, ovšem tady to mělo atmosféru a náboj. Dan se tentokráte zdržel svých obhajujících a jiných připravených mluvených projevů, které byly slyšet u turné "Bouře" a věnoval se čistě hudebnímu projevu a celý koncert si vyloženě užíval. Byla na něm vidět radost, byl uvolněnej, semtam prohodil něco vtipnýho a písničky uváděl jen krátce. U lidí má obrovskou podporu, i přesto, že hodně věcí popletl, semtam zapomenul text, jenomže místo toho, aby za to na něj lidi pískali, sklidil při každé chybce velký aplaus na důkaz toho, že to lidem vůbec nevadí. Prostě takový vzkaz od publika" Ser na to, jeď dál". Tyhle okamžiky byly taky perfektní. Nevím jak to cítili lidé po stranách haly, ale v kotli byla perfektní atmosféra. Bylo to tak dobrý právě v tom, že to bylo tak přirozený a člověk měl pocit, že tam na tom podiu stojí jeho kámoš, kterýmu strašně drží palce. Určitě to pro něj taky nebylo lehký, bo to bylo první vystoupení po třech letech, hned první zastávka turné... no a právě proto to bylo tak originální.
Ovšem perfetně vychytaný a propracovaný do detailu. Podium bylo bez chyby, byly k vidění krásný světelný i pyrotechnický efekty, novinkou byly tři obří obrazovky v zádi podia, které ke každé písni vytvářely výbornou kulisu a docela povedenou novinkou, kterou jsem ještě u žádnýho interpreta neviděl byli tanečníci, kteří při pár písních dotvářeli jejich atmošku. Fakt paráda. Nebylo to nijak kabaretní, ale prostě vkusné. Byli použiti jen k písním, ke kterým se to skutečně hodilo a rozhodně tam nebyli nijak navíc. Alespoň pro mé oko ne. Lidí na podiu bylo všeobecně hodně. Kapelu tvořili staří známí hudebníci, snad jen basák byl pozměněn. Dan si vybírá skutečné profíky. Na kytaru Martin Volák z Harleje, z Divokýho Billa byl požit bicman Mára Žežulka a Lukáš na didjeridoo, zbytek kapely tvořily ještě klávesy, harmonika, akustická kytara a smyčcové trio sličných slečen :o) Danovi sekundovali ještě dva zpěváci, přičemž jedním z nich byl už známý Ladislav Spilka a jméno druhého mi zatím není známo :) A to ještě nesmím zapomenout na tři sboristky v zádi. Prostě nikdo tam nebyl navíc a všichni do toho celku tak nějak hezky zapadali.
Výběr písní byl taky slušný. Bylo slyšet staré osvědčené kousky, které snad nemohou chybět, (některé sice možná někomu chyběly), zahrány byly i písně, které se neobjevily zatím na žádné z předchozích šňůr (Dušičky, Na obzoru ani mrak.., Slovanská bouře), no a hodně místa patřilo novým písním z připravovaného alba, které sice mělo vyjít už před šnůrou, ale nakonec kvůli nedostatku času spatří světlo světa až v září. Proto je nikdo neznal a o to větší to bylo překvapení. A musím říct, že nové písně jsou hodně povedné. Landa se stále hodně hudebně vyvýjí a mám dojem, že zraje v takového rockového písničkáře! Možná že v něj už i dozrál. Jeho písně jsou čím dál víc dokonalý a textově mají co sdělit. Landova síla je totiž především v textech, stejně jako u ostatních písničkářů. Hudba je taky dokonalá a když se to spojí dohromady, nemá to chybu a nemusí ani vadit, že nemá zrovna extra hlasový rozsah. Jeho hlas k těm písním prostě sedí a je skvělej. V nových písních je čím dál víc slyšet více akustické kytary, což je opět něco, co dřív nebylo a co ho posouvá spíš do té písničkářské sféry. Ovšem nejsou to žádný měkoty. Vzápětí se to vše totiž strhává do tvrdého refrénu a riffy elektrické kytary tady hrají především tu hlavní roli. Landa na akustice ujíždí, což bylo vidět už od "Kvasky" a taky asi i s příchodem Martina Voláka do kapely, kterej to na ni moc dobře umí. Dokážu si představit, že by v budoucnu mohl udělat i sérii akustických koncertů a nemuselo by to být vůbec špatný! Uvidíme.
Z těch novinek se mi líbila nejvíc asi hned ta první zahraná, podle které bude pojmenované i nové album - "Nigredo". Hitovka jako blázen hned na první poslech a "silný refrén jak hovado." :o) Jednu z novinek složil například svojí ženě, v další z nich (nevím jak ji nazvat, zda "1968" nebo "Danielo"... prostě zůčastnění ví) zpívá třeba o své mámě a o onom osudném roku, kdy zrovna taky přišel na svět. To byla taky celkem silná píseň, zpívaná jen za doprovodu akustiky a španělky a na mnoho lidí určitě zapůsobila silným dojmem. Už jen proto, že v publiku byly i starší generace, což je taky paráda. Na Dana prostě chodí všichni, staří, mladí.. je to jedno. Další novinkou byl tzv. "eurosong" "I am Daniel from Praga", což byla hodně veselá, rytmická a tvrdá pecka ovšem nezvykle zpívaná anglicky. Prostě prdel, žádný jiný záměr v tom snad hledat nelze. Přeložit šla taky celkem snadno, takže bylo jasné, o čem Dan zpívá. Navíc to byla taková ta správná "čechoangličtina", takže to bylo fakt hezký:)
Došlo i na dvě písně ze soundtracku Kvasky, přičemž jedna z nich byla "Padám hloub", která mě tam fakt dostala. Přiznám se, že jsem tomu textu do té doby nějak nevěnoval extra pozornost a líbil se mi na té písni jenom ten kytarovej podklad. Ovšem když teď na koncertě Dan mluvil o té nehodě při rally a vzápětí spustil tuhle pecku, kterou doprovázely onboard záběry z jeho rally auta na velkoplošných obrazovkách, tak teprve pak mi došlo, o čem že ta písnička vlastně je. No docela mě z toho mrazilo v zádech a snad i díky tomu, že měl zrovna po té bouračce byl ten pocit ještě zajímavější. Fakt pecka! Po téhle nemohla následovat žádná jiná, než "Šance" a je fakt vidět, že ty závody mu dávají hodně inspirace. Ono to totiž není jen o tom, kdo projede nejrychleji rychlostní zkoušku...
Na závěr nemohlo chybět nic jiného, než velký rádiový hit "Touha". Celá hala zpívala sborově od začátku až do konce. Já tu písničku prostě mám rád, i když je už ohraná. Má v sobě velký poselství a pro mě má nějakej osobní význam. Takže lepší závěr asi ani být nemohl. Samozřejmě musely příjít ale i přídavky, kterými se staly hity "Motýlek" a "Andílek". To ovšem nebylo všechno, neboť došlo na repete dvou písní, které už zazněly a byla to opět "Touha" a již zmiňovaná píseň z osmašedesátýho. Můj názor je ten, že byly zopakovány kvůli tomu, že se celý koncert natáčel na připravované DVD a tyhle dvě zásadní pecky se napoprvé prostě zrovna moc nepovedly. Takže se ze sichru sjely znovu. Lidem to ale nijak nevadilo a rádi si zrovna tyhle písničky poslechli znova, bo určitě obě patřily k vrcholům večera. No a byla by asi ostuda, kdyby na DVD byly v té horší verzi, takže tak :) Ale možná je bude opakovat i na těch dalších zastávkách...netuším.
Filmaři si Ostravu pro DVD vybrali taky právě proto, že má ČEZ Aréna výbornou akustiku a musím uznat, že to je pravda. Ve spojení se skvělým zvukovým aparátem byl zvuk výbornej a bylo krásně rozumět snad každýmu slovu i v předních řadách, což se obzvlášť v halách moc často nestává. I ten můj foťák to pobral překvapivě dobře, takže před zvukařema klobouk dolů!
Prostě není co dodat, z tohohl koncertu jsem byl opravdu nadšen. Už jsem se rozepsal jaksi sakra moc, tak ať nenudím :) Jednička z hvězdičkou, okamžitě bych jel zas a zakončil bych to větou, kterou jsem zaslechl od nějakého borca z davu po koncertě: "Tož totok se temu Danovi fakt povedlo!" :o)
Snažil jsem se i něco nafotit, takže mrkejte SEM!!!
No ale více jsem hlavně natáčel a s videjkem jsem tentokráte opravdu spokojený. Jsou na něm převážně ty nové písničky, snad kromě jedné, takže exluzivně na www.hovado.blog.cz si je můžete teď pustit. (No a "Touha" je tam taky:o))
VIDEO PART 1

VIDEO PART 2

A tož hezké to bylo, nemyslíte? :o)

Videjka od ostatních lidí samozřejmě na Youtube.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabča Gabča | E-mail | 25. dubna 2008 v 14:09 | Reagovat

Díky díky díky za videa!!!!!!!!!!!!!!!!!Prostě paráda. Koncert byl úžasnej. Landa je borec:o)

2 EMMA EMMA | 25. dubna 2008 v 14:12 | Reagovat

Perfektní popis koncertu a zážitku z něj.Dana též miluju a příště na jeho koncert určitě zajdu.

3 olivetti olivetti | E-mail | 25. dubna 2008 v 14:34 | Reagovat

ahoj...

koncert byl fakt luxusni!!!

priste urcite zase, snad to nebyl jeho posledni, jinak mas dobry zabery!!!

diky za ne!!!

4 Borda Borda | 25. dubna 2008 v 16:28 | Reagovat

Je videt, ze to mas v hlave celkem srovnany, zadny kinder fanda. Dobry stranky a dobry clanek.:)

5 Possol Possol | E-mail | Web | 25. dubna 2008 v 16:40 | Reagovat

Vyborne, dakujem za videa a pekny report!

6 spoock spoock | 25. dubna 2008 v 16:57 | Reagovat

Když jsem byl v Ostravě na minulém koncertu Bouře, tak pod pódiem ta kvalita zvuku byla citelně horší, vůbec jsem tomu nerozuměl

na CSK tour to už bylo jiné kafe, sice jsem seděl tentokrát na tribuně, protože jsem za lístek dal jen 500 a v kotli to zatyhle prachy nemělo smysl, ale ozvučení bylo parádní

Poláci byly fakt na prdlačku

jinak musím říct, že jsi ten koncert vystihl, mě se zase nejvíce líbila píseň 1968 a o letci s malou dírkou v hlavě, Nigredo se mi líbilo, ale musel bych ho slyšet ještě několikrát, Eurosong byl vtipný a tak nějak se s ním stotožňuju

už aby vyšlo album

7 lussy lussy | 25. dubna 2008 v 17:31 | Reagovat

Máš to vážně moc hezky popsané,tím že sem tam byla jsem si to s tebou znovu všechno pěkně prošla a zavzpomínala:o) bylo to prostě super a hned bych tam jela zase :o)měj se hezky

8 Thomas Zubrus Thomas Zubrus | 25. dubna 2008 v 20:10 | Reagovat

Moc pěkně popsané. Plně s tebou souhlaqsím úplně se vším, koncert byl fakt bomba, a jenom co bych chtěl dodat, tak jsem se setkal s Danem už letos při Valašské rally, a můžu říct, že na mě udělal dobrý dojem, na lidi působil uvolněně, a hlavně si na nic nehrál, a užíval si to, né jak např. Kresta, proti kterému nic nemám, ale působil na mě tak divně při té rally. Dan Landa je prostě pro mne ten nej nej!!!!

9 k k | 26. dubna 2008 v 8:19 | Reagovat

Przyjedzcie do Polski na koncert Kultu zobaczycie jak się ludzie bawią na ich koncertach :-)

http://www.youtube.com/watch?v=CA7gsx8Gngc

Pozdrawiam!

10 RUDA RUDA | E-mail | Web | 26. dubna 2008 v 11:10 | Reagovat

Díky lidi za ohlasy na článek. Jsem rád, že se vám moje prácička líbí a docela mě to nakopává! ;o)

Vidím tu i polské přátele-no to je super! Zrovna tahle písnička od Kultu co ji sem "k" poslal se mi celkem líbí, nevim proč v podobným tempu nehráli i v Ostravě. Tam to bylo spíš takové upachtěné. Škoda - muziku mají dobrou. Kdyby tam zpívala ženská, je to dokonalý! :o)))

11 RaduSh RaduSh | E-mail | 26. dubna 2008 v 15:05 | Reagovat

Ahoj.. hej fakt superně popsaný koncert.. Ale něco bych k tomu měla ;-) nebyl to jeho koncert po 3letech. Loni v srpnu hrál "folkový" koncert na Ostravici a pak i v divadle Kalich, a tam zpíval i písničku Dušičky, o které tam píšeš, že ještě nikde nezpíval =oP já vím, detaily, ae musela jsem to říct..

Jinak ten koncík byl vážně skvělý, a při tom Eurosongu jsem se musela smát, protože ta angličtina mi k Danovi nesedíí a nikdy sedět nebude =oD

Jinak fakt bezva koncert to byl no =o))

12 RUDA RUDA | E-mail | Web | 26. dubna 2008 v 15:22 | Reagovat

RaduSh: Tak když už jsme u těch detailů: psal jsem, že tyhle písničky nezpíval na žádné z předchozích šňůr! Tyto dva výjimečné akustické koncerty opravdu nepovažuji za velké turné a určitě víš jak to myslím ;o) To jen abychom si rozuměli. Jinak díky!

13 Málinka Málinka | Web | 26. dubna 2008 v 15:25 | Reagovat

moje kamoška Lucinka tam byla taky a byla z toho nadšenáááá:)

14 Martin a Peta Martin a Peta | 26. dubna 2008 v 20:55 | Reagovat

Ahojte! My byli v Pardubicich, kde Landa předvedl vše co se očekávalo. Předkapely byly v opačném pořadí a do přídavku přihodil Motýlka, 1968, Slovanskou bouři a Andílka. Moc se nám to líbilo, příště určo zase :-)

15 Zuzka Zuzka | 27. dubna 2008 v 0:48 | Reagovat

Ahojky!opravdu skvělý článek a video!! Ostravský koncert byl opravdu famózní:-)Příště je má účast opět jistá:-)

16 Kuna Kuna | 27. dubna 2008 v 19:49 | Reagovat

Tenhle vzkaz zanechal Dan na fóru svých webových stránek. Myslím, že to hovoří za vše!

Zdravím vážení,

odpočívám před dalším čarováním v Pardubicích. ale jedno musím určitě udělat:

Poděkovat senzačnímu publiku. Za atmosféru, podporu, za fantastické souznění, které se podařilo v Ostravě vytvořit. Užil jsem si to opravdu mocně. Přišlo to v pravý čas.  

Daniel Landa

17 verusqa verusqa | 28. dubna 2008 v 19:56 | Reagovat

Dobře jsi to vystihl...já měla zpočátku obavy(na Bouři jsem chytla celkem špatné místo a moc jsem si to neužila) ale Československo tour mě naprosto dostalo!!Předkapely jsem sice s brbláním přešla, ale Landův nástup a vlastně celý koncert se strhl v neuvěřitelnou smršť, při které mi naskakovala husí kůže...Mám pocit, jakoby konkrétně v samotném koncertování dozrál.Promyšlené do posledního detailu a kdybych měla být opravdu upřímná, to, co jsem viděla v Ostravě a pocit, který mě provázel během koncertu, to už možná nikdy nezažiju..."Přišlo to v pravý čas" - s touhle větou nemůžu nesouhlasit...Opět mi tenhle člověk potvrdil, že se řítí správným směrem a konkrétně já se neotáčím za nějakým kotrmelcováním s Orlíkem před víc než 15 lety,někteří lidé napáchali větší zlo úmyslně a dnes jim nikdo nic nevyčítá...Zdá se mi, že  nevraživost vůči Landovi vychází čistě jen ze závisti.

Takže už se těším na dvd a samozřejmě na Nigredo, už teď vím, že mě naprosto dostane :o)

18 RUDA RUDA | E-mail | Web | 28. dubna 2008 v 20:53 | Reagovat

verusqa: No já myslím, že to bylo přesně to, co teď Dan potřeboval. Ta podpora tam byla od lidí obrovská a možná právě proto tam u všech vládl takovej ten dobrej "mrazivej" pocit. Je fakt, že se to díky tomuhle hodně vymykalo ostatnímm koncertům.

No a to že je tady daleko víc parchantů, kteří v minulosti nadělali daleko větší bordel a jsou v klidu je pravda, stejně jako to, že ta nevraživost je čistě jenom ze závisti. Takovej Nohavica je na tom třeba podobně, furt se mu vyčítá jakej je to "Udavač z Těšína" a přitom touhle písní ztrapnil mistr Hutka před veřejností jenom sám sebe. Prostě kdyby se každej staral radši jenom sám o sebe, jak by tady bylo krásně!

19 verusqa verusqa | 28. dubna 2008 v 21:34 | Reagovat

Tak o tom žádná...mistr Hutka bodl (v mých očích) do mrtvého místa, ale to je subjektivní názor. Já jsem tu dobu vnímala dětskýma očima, nemůžu soudit...Každopádně mi příjde trochu ujeté rozrýpávat něco(ještě ke všemu prostřednictvím medií) co je tak strašně dávno a navíc z doby, ve které muselo hodně lidí pokrytecky zabíjet v sobě svou vlastní osobnost, aby si zachránili prdel...třeba mě vůbec, ale opravdu ani trochu nezajímá, něčí snaha zviditelnit své jméno díky tomu, že napíšu píseň o Nohavicovi jakožto udavači..TED je to geniální muzikant a tím to pro mě hasne . Věřím, že mnoho lidí prožilo peklo, nejspíš to asi nikdy nedokážu pochopit, ale semnou ta píseň ani nehla, spíš, jak říkáš, došlo ke trapnění samotného autora...

20 Crio Crio | E-mail | 28. dubna 2008 v 21:47 | Reagovat

Co je to za písničku na tom prvním videu hned na zacátku?

21 Crio Crio | E-mail | 28. dubna 2008 v 21:49 | Reagovat

uz nemusí dik :D

22 Andy Andy | 29. dubna 2008 v 15:53 | Reagovat

Díky, nádherná recenze, mimochodem byla sem v Ostravě teš, i když ne v kotli, ale i tak bylo moc pěkně slyšet a hlavně rozumět...A Nigredo? Myslím, že to bude pecka, z těch nových písniček mám pár nahraných a už teď si je pouštím dokola a dokola...

23 RUDA RUDA | E-mail | Web | 29. dubna 2008 v 17:01 | Reagovat

Andy a co takhle kdybys mi je třeba poslala? Taky bych si je rád pouštěl dokola a dokola... :o)

24 MysteryL MysteryL | Web | 30. dubna 2008 v 10:23 | Reagovat

Super článek i videa! Já byla včera v Praze, nezapomenutelný zážitek! Bylo to super:-)

25 Kubik Kubik | E-mail | 30. dubna 2008 v 14:21 | Reagovat

Ahoj jj taky jsem byl vcera v Praze a je to opravdu neco nezapomenutelnyho. Skoda ze je po vsem. Ale uz se moc tesim na nove CD Nigredo.

26 Nikitka Nikitka | Web | 30. dubna 2008 v 17:48 | Reagovat

Jéé, jsem narazila na youtube na videjo-taky jsem byla v Ostravě-super=)

27 Nikitka Nikitka | Web | 30. dubna 2008 v 22:23 | Reagovat

A ten článek je vyvedený a popisuje přesně to, co jsme tam dole v kotli všichni prožili..i když já jsem měla co dělat, abych na něj aspoň trochu viděla..=)

28 CharlieCristal CharlieCristal | E-mail | 1. května 2008 v 12:29 | Reagovat

Klobouk dolů,popsals to moc dobře.Já byl teď v úterý na koncetrě v Praze a můžu říct,že to nemělo chybu.K těm polákům,začali slušně,ale pak to bylo už jen horší a horší.Waldové docela ušli.Dan byl absolutně bezchybnej,skvěle udělanej koncert.Klidně bych si to zopakoval.A ještě k Orlíku,na něm nevidím nic špatnýho a proto nechápu,proč někdo Orlík odsuzuje.

Jinak na nový album se těším taky.

29 Pretor. Pretor. | E-mail | 1. května 2008 v 23:34 | Reagovat

Byl jsem na pražskym koncertu a mohu jen potvrdit tvoje slova. Ten koncert měl sílu.

30 Aloš Aloš | E-mail | 2. května 2008 v 11:08 | Reagovat

to verusqa:Já sem trošku starší ale ne zase tolik prostě na konci 80 let jsem sloužil jako voják v Praze a Plzni a pamatuji kdy Jarkovi zakazali vystoupit na Portě jak ho stírali hlavně na poslední chvíli to znamená že ho ukolébali že vystupovat bude a pak mu to zakazali namístě!!Ale máslo mnělo spousta zpěváku a atd...Čert s tím dobrý zustane dobrým a blb blbem..

31 Míša Míša | E-mail | 5. května 2008 v 21:40 | Reagovat

no to si pis ze to bylo hezky sice sem byla v paraze  ne v ostrave ale bylo to super:D na vltave ani na bouri semnebyla ale to československo stalo za to ja ho proste miluju je uplne nejlepsi..... Dane jen tak dál:-****

32 Dave Dave | E-mail | 6. května 2008 v 22:18 | Reagovat

Zdravím hodně dobře udělaný stránky a výborná reportáž z koncertu... chtěl sem se zeptat jestli nemáš ještě nějaké záznamy z koncertu ????

33 RUDA RUDA | E-mail | Web | 7. května 2008 v 17:08 | Reagovat

Dave: Dík za pochvalu. Bohužel je to všechno, čím tady mohu sloužit. Celý koncert se mi opravdu natáčet nechtělo, to bych z toho nic neměl :o)

34 Rasl Rasl | E-mail | 2. června 2008 v 18:48 | Reagovat

ja jsem prosral koncerty v CR tak jsem si zajel s kamosema do Blavy  a Muzu Rict jen jediny

LANDA RULEZ!!!!!!!!

35 mafi_jan mafi_jan | E-mail | 27. června 2008 v 23:00 | Reagovat

nazdar, podla mna su tie videa fakt super, landa je naj... bohuzial mi to akosi nevyslo sa dostat na ani jeden koncert , tak dik aspon za videa

36 akai-power akai-power | E-mail | Web | 22. července 2008 v 16:22 | Reagovat

Salve! Pokud by jste si chteli zopakovat zážitky z jarních koncertů, tak máte novou příležitost na podzim. Daniel Landa přidal 2 koncerty v Brně a Plzni. Více na: www.l-gilda.estranky.cz

GIBU!!!

37 RUDA RUDA | E-mail | Web | 24. července 2008 v 13:54 | Reagovat

Áno, už se to ke mě dostalo. Myslím, že V Brně si to rád zopakuju!

38 akai-power akai-power | Web | 25. července 2008 v 13:23 | Reagovat

Tak to se tam setkáme.. :-) je volný den a tak se chystá super sraz členů L-Gildy, tj všech přispívajících na forum DL

39 Iffe Iffe | E-mail | Web | 19. srpna 2008 v 16:14 | Reagovat

Zdravím, parádní recenze!:o) Sice jsem nestihla koncety v dubnu, ale ted si rozhodně nenechám ujít koncert v Plzni, 28.10. a 17.11. jsou podlě mě dobře vybraná data na koncerty. Jinak si myslím, že Dana skvěle podpořili oba doprovodní zpěváci - jak Láďa Spilka, který v těchto dnech točí ve studiu svoji desku se skupinou LASPILKA,spatřit světlo světa by měla v září a potom bude následovat promo-tour s Davidem Kollerem :oP, tak i Péťa Kuthail, který je frontmanem skupiny Votchi. Čágo v Plzni :o)Iffe

40 Lillian33Rosario Lillian33Rosario | E-mail | Web | 15. května 2012 v 10:31 | Reagovat

Different people in every country take the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/credit-loans">credit loans</a> from different creditors, because it's easy and fast.

41 Camille69 Camille69 | E-mail | 15. prosince 2013 v 15:11 | Reagovat

Nice effort, very informative, this will help me to complete my task. "essaymarket co uk" Thanks for share it keep it up.

42 jony jony | E-mail | 21. prosince 2013 v 14:13 | Reagovat

Nice work by the author of this!(www masterpapers com) This is absolutely awesom! Great work!

43 cheadbata cheadbata | E-mail | Web | 25. května 2017 v 13:10 | Reagovat

Home buyers are looking for the best deals possible in today's market but they also want to understand what kind of home they're buying. By defining the spaces and using the tips outlined in this guide you'll be more than a few steps ahead of the competition.There are also many other benefits that someone can gain when they decide to invest in real estate. If you still have not sold your house then you will need to acquire a different path. Whatever it is, we want to make the best choice possible.sacramento real estate listings, sale property, right calgary, real estate agentbuying a home, real estate, marketing, agents realtors, home business, business, buying, ecommerce, internet and businesses online, homes, property investment, moving and relocating, selling, nonprofit information, legal, careers & job searching, business to business, home improvement, local, travel, finance, foreclosures, home staging, landscaping outdoor decorating, mortgage refinance01-1Seller Financing: Using It To Sell Your House Quick!To find a home, you need to put into consideration the size of the house you are looking for. Again, there are several of these sites, and range from free to for-fee. This is a form of branding that will get you noticed.My husband set up a bird feeder in our backyard recently. I am an early bird myself and watching the birds at our feeder made the experience of drinking my morning coffee so much more enjoyable!

44 Danielwek Danielwek | E-mail | Web | 12. června 2017 v 17:01 | Reagovat

?Crafting your thoughts into live apple iphone purposes
Needless to say, iphones are malignant at touch and appearance, so should be the applications they house. Carefully weaving thoughts into reality, Technoligent delivers master-piece IOS application enhancement providers with techno-rich strategies and creativity in abundance.
Rendering polished Apple iphone application advancement providers to manufacturers belonging to diverse market standards and industrial genres, we nurture the vision of organisations and invigorate accelerating business enterprise growth and expansion.
Collaborating thoughts and systems to facilitate significant success
Technoligent stands with the list of pioneer Apple iphone Software Growth institutions worldwide, for it has mended the processes of companies and developed popular applications that made the whoozing sound of success within the ears of clientele.
We are fairly simple to method by using a painless query posting followed by a discussion with our expert and terms signing which is just a three-step practice before we get started to transform your enterprise into a lucrative place.
How do we make a difference?
Being a smart and a person of its kind Indian apple iphone Application Improvement service, we believe in creative working blended with modern solutions.
We really do not just produce applications. We pattern them with passion and that’s what makes us unique. Adding glorious innovations to client’s conceived ideas, we pour in all our creativity and expertise to design and style an application that assures client’s opportunity acceleration to your marvelous extent.
Our impressive four-step application production system makes ios application making just as hassle-free as it can ever be.
Perceiving client thoughts
Understanding the Application idea from client and thoroughly evaluate the shared concept
Base the thought and polish it to highest quality match client aims
Preparing a list of final essentials
Established the milestones
IOS application designing
Picking an impressive and unimitable design and style
Designing to begin with draft belonging to the application
Taking client’s consent for the model
Application Progression practice initiation
Application asset development that could be inclusive with the application components like the background and animations
Constructing the general application mechanics code
Making Stage Style and design and UI components
Application things integration
Final product Delivery
Good Analysis and application Screening
Submitting the IOS application to the client
Submitting the application to Apple Retail store
This may sound easy, yes! We make the routine extremely simple for you, as our core motto is to assist you within your enterprise prosperity.
Come, partner with us and we shall help your conceived IOS ideas come true. Send us an email at info@technoligent.com
Services Highlights
Eccentric person practical knowledge and exclusive assist
Technoligent’s apple iphone applications are created to facilitate eminent consumer know-how together with the aid for apple iphone applications is completely excellent.
Uniquely customized Application UI, controls and Dynamic UI Technology
Technoligent enables its clients to grab numerous benefits it gives absent like the unique customization of UI and era of dynamic UI in its applications to most helpful suit client prerequisites.
Accurate Venture frameworks for exclusive Application Growth
Technoligent is perfect known for deriving excellent solutions and frameworks for organisation processes that facilitate success at every step.
iOS Engineering Updates
The estimated figure of apple iphone applications created by apple iphone software enhancement crew to awe people is 208 from the commence of calendar year until now. The yet to be introduced applications of next calendar year are in progress and have more desirable upgrades. These upcoming applications comprises electronic trends of itunes to the vine to netfix to tinder.
What Client’s Say
We get the job done together with Technoligent in a very cellular Assignment. It was not simple to create, but the Team of Technoligent was very professional and we did a perfect remedy to the european Sailors. Now we appear forward to realise the next Projects together. Added
We found a reliable and efficient partner in Technoligent, willing to assist our strategy of offshore software progress. Technoligent has particularly impressed by the speed of response to any request for your progression of software apps and for his or her maintenance. Considerably more
<a href=http://www.ica-dasmarinas.edu.ph/ica/?page_id=31>payforessay</a>

45 WilliamJoync WilliamJoync | E-mail | Web | Čtvrtek v 9:12 | Reagovat

Download Edited Essay
Remember, editing is over just a light essay check and proofreading of your paper, it's making the corrections for you. Our experts will go higher than and beyond to impress you, which is why we check and fix your: spelling, grammar, punctuation, word choice, style, flow, and consistency issues. We also comment on areas that would need significantly more do the trick.
Continue to unsure about what our professional editors can do for you? Click right here for examples of what our editing company can do for you.
EDIT MY PAPER NOW!
WHAT DO YOU MEAN BY 'EDIT'?
GET AN INSTANT QUOTE
WHAT CAN WE EDIT FOR YOU?
Silver editors are capable of editing most documents and specialize in non-ESL document editing. Your editor will grant you with minimal comments on how it is possible to improve particular parts of your paper, if required.
Specializing in ESL editing, Gold editors are the cream on the crop, which will mean they are chosen due to the fact of their ability to correct your English to ensure it is examine perfectly and tend to make probably the most edits to documents. They'll correct your spelling, grammar, word choice, flow, consistency, run-on sentences, sentence fragments, and punctuation. Your editor will make available comments to guide you through any necessary improvements. Due into a Gold editor's higher education and proven editing ability, they truly excel when editing professional documents, dissertations, theses, academic journals, and all other English written is effective. Remember, Gold editors don't just proofread your paper, they thoroughly edit it until it reads perfectly!
Bronze editors are knowledgeable on the number of subjects and specialize in proofreading and lightly editing your final draft or a non-ESL document. They have an eye for detail and catch what you may have missed.
Silver gives you entry to
Veteran teachers
University graduates or master students
Perfect for second drafts or short assignments
From $8/page (325 words)
EDIT MY PAPER NOW!
Gold gives you accessibility to
Seasoned professors
Teaching assistants or professional-level editors
Perfect for term assignments, ESL students or rough essays
From $9.50/page (325 words)
EDIT MY PAPER NOW!
Bronze gives you entry to
Present teachers
Second calendar year or later Uni. students which includes a Higher GPA
Perfect for final essay drafts or non-term assignments
From $7/page (325 words)
EDIT MY PAPER NOW!
WHO ARE THE EDITORS?
WHAT PEOPLE ARE SAYING ABOUT US

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama