Květen 2008

Tři sestry - Žopy (24.5.2008)

27. května 2008 v 17:00 | RUDA |  Akcičky
Tak už vím co to doslova znamená "protančit si botičky", bo tak zadupaný křusky jako po tomhle koncertě jsem už dlouho neměl... jestli někdy vůbec :o) Jo jo, akce to byla parádní. Takovej jeden velkej punkovej večírek pod širým nebem. Byl to letošní první venkovní konzík a náramně se podařil. Snad to můžeme brát jako takovou hezkou předzvěst nastupujícího léta a podobných akciček s ním spojených :)
Holt kam přijedou Tři sestry, tam to žije, a bylo to vidět i 24.5. v Žopech u Holešova. Do zdejšího letního areálu totiž přivezli své velké podium a na něm svou hospodu a bylo to velký. Tři sestry pořádají své vlastní letní turné obohacené o několik hostů pravidelně již několik let a jestliže jsem je zatím viděl jen ve vnitřních prostorách nebo na nějakých festivalech, tak musím říct, že tentokrát to bylo dvakrát tak lepší! Bylo to prostě takový... jiný a mělo to tu krásnou letní atmosféru.
Zdejší areálek se mi docela zamlouval. Je vidět, že některé obce tyhle místečka dokážou využít a nebojí se je pronajmout ani na takovouhle větší akci. Škoda, že takových míst není na kroměřížsku povíc :( Lidí se jinak sešlo celkem mnoho a pořadatelé mohli být snad spokojení. My jsme sem dorazili s menším blouděním po Žopech zrovna ve chvíli, kdy na podiu finišoval Doctor P.P. a tak jsme měli čas ještě za světla najít pár známých a zajít na pivko.
Druhá v pořadí nastoupila dnes již legendární punková skupina E!E a rozjela to fakt solidně. Už jsem je neslyšel ani nepamatuju, naživo vůbec a o to víc radši jsem je zkouknul. Ještě v útlém věku nám tahle kapelka hrála doma z kazet skoro furt a tak jsem většinu písniček znal skoro dokonale. Bylo hezký to po letech slyšet a ještě k tomu naživo, prostě paráda. Úplně mě to táhlo na parket zapogovat spolu s ostatníma, ale ještě bylo brzo :o) Každopádně spolu se "Sestrama" patřili "Eéčka" k největším hvězdám večera. Jejich svižná muzika lidi skvěle nažhavila a roztančila a nemělo to prostě chybu. Některý jejich songy holt zůstanou nesmrtelný!
Pak už ale na řadu přišel zlatý hřeb večera v podobě vystoupení Tří sester a to teprve začalo to pravé vzrůšo. Na Sestry se nedá jen tak koukat a tak jsme se pěkně nacpali do druhé řady před podium,abychom si zapařili pěkně v kotli. A kotel tam nastal velikej už hned od první písničky. Pařili snad všichni, těla létaly sem tam - prostě pogovačka jak má být :) Jsem měl to štěstí, že přede mnou stál takový silnější pán, takže vždycky když do mě někdo vrazil, tak jsem měl pak měkké přistání jak do peřinky :) V jistých chvílích mi to dokonce bylo hodně k smíchu, bo například u písně zvané "Homosexuál" jsem si tak skutečně připadal :o))) No sranda... to byste museli zažít! :)
Pán to ale po pár písních vzdal, takže první lajna byla moje a tam už to bylo klidnější. I když... :) No hlavně tam byl stálý přísun tekutin, a ne jen tak ledajakých. Na málokterém koncertě člověk zažije, že mu na osvěžení podávají pořadatelé točený pivko místo vody, no a tady to tak skutečně fungovalo. Jelikož Tři sestry vozí již avizovanou hospodu přímo s výčepem na podiu, nebyl to problém. A pan hostinský byl štědrý, takže všechny pivka byli gratis. Opravdu hezké gesto, to se jen tak nevidí. O přísun piva tedy nebyla nouze, a tak byli rázem veselí všichni včetně kapely, která tam měla přísun ještě jiných dalších lihovin. Jejich hudební výkon to ale nijak prokazatelně neovlivnilo a tak všichni hráli jako z partesu.
Tři sestry hrály perfektně. Bylo slyšet hodně písní jak z posledního alba "Mydlovary" tak i ze starších desek a každej si musel přijít na své. A písniček bylo zahraných fakt hodně a tohle se mi na téhle kapelce líbí, že vždycky hrajou maximálně dlouho oproti jiným skupinám.
Žádný hodinu a půl a konec. Už standartně mají vystoupení rozdělený na dvě části s přestávkou uprostřed, kterou teď ale využila jen část kapely, neboť někteří zůstali na podiu, aby s Fanánkem mohli přednést písně z jeho nového sólového CD "Jevany". Takže skvěle vyplněná pauza :) Fanánek záhrál ze své sólovky čtyři písničky a i když tenhle jeho počin není zrovna šálek mé kávy, tak naživo ty písničky nezněly zrovna špatně. No budiž. Do pauzy ideální :) Nejlíp jak na desce tak živě stejně vyzněla písnička "Jaj, ty kokot", při které se dá aspoň halekat. V pauze zaujal svými kreacemi taky bubeník Franta Vrána, kterej už byl tou dobou řádně nalitej a tak Fanánka oblečenýho netradičně v záchranářské bundě místama trošku asi i sral, neboť strhával pozornost spíš na sebe. Ale sranda musí byt a skutečně byla, takže pohoda! :)
Po pauze se začalo Sahulovskou klasikou "Sovy v mazutu" a pak se zase jelo v pekelným tempu a ani nevim, jak dlouho to všechno trvalo, ale písniček za ten večer odehráli fakt hodně. Všechna čest. Pařba byla výborná, sil bylo pořád dost a srandy taky. Fanánek si místo papírů s textama už pořídil notebook, takže to místama vypadalo, že o pauzách mezi písněma listuje někde na netu, Supice opět tradičně vypadala, jakože ji to celý vůbec nebaví, i když to tak určitě nebylo a saxofonista "Jaroušek" opět bavil a rostleskával publikum a při přídavku "Průša je úchyl" se dokonce oblekl do dámske sexy košilky a černé podprdy :) O nacamraným Vránovi ani nemluvím :) Prostě večírek jak má být.
Všechno ale jednou končí a tak i Sestry musely dohrát, i když se jim evidentně z podia nechtělo. Atmosféra byla super a tak se jim ani nedivím. Ještě zahrály několik přídavků a na podium se vracely snad celkem třikrát a vše zakončily tradiční halekačkou "á capella" - "Muzikanti co děláte?". Celý vystoupení jedním slovem výborný. Už nevim, jak víc bych to vynachválil :)
To bylo už nějak těžce po půlnoci a v plánu večera byla ještě jedna kapelka s názvem M.Z.H., což je taky taková veselá punkovka a tihle muzikanti jsou s Třema sestrama velice úzce spjati. Takže večírek pokračoval přímo na podiu a postupně s kapelkou M.Z.H. zazpíval Fanánek, Vrána a pak skoro celej zbytek Sester. To už bylo vidět, že hladina alkoholu stoupá a tak se tam u mikrofonu střídali všichni s flaškou v ruce a byl to fakt veselej pohled. Prostě žádný strojený vystoupení, ale taková afterparty se spřátelenou kapelou na podiu :) Jo jo, tohle se mi líbilo. A muzika kapely M.Z.H. byla rovněž v pohodě. Na tu jsme si prostě museli ještě skočit a bylo to o to lepší, že už bylo na parketu mnohem víc prostoru, bo většina návštěvníků opustila areál už po Sestrách. My jsme ale ještě spolu s ostatníma vytrvali a určitě toho nelitujem, protože to bylo fakt dobrý. Nakonec jsme stejně nevydrželi až do konce,ale i tak jsme se k domovu dostali nějak kolem půl třetí :oP
Tenhle večer prostě neměl chybu a v Žopech se mi fakt líbilo. Vládla tam skvělá uvolněná atmosféra a člověku se ani nechtělo domů. Tohle se fakt povedlo. Příště doufejme někde zas :) To už si ovšem vezmu nějaký starší botičky :oP
Foto z akce ZDE!!
Zvuk videa stojí zase za prd, ale kdo chce, tak ať si ho pustí.
Já nevim, že se mi to někdy nahraje hezky a jindy zase ne. Holt záleží asi na zvukovým aparátu té jisté kapely :) A koho to sere že to chrčí, tak má chodit na koncerty a nečumět na video. Tam byste tomu aspoň rozuměli! :o)
Další velmi povedené fotky jsou na stránkách Tří sester! Taky se tam na nich vyskytujou naše xichty :o))

Foto měsíce - květen 08

25. května 2008 v 15:12 | RUDA |  Foto měsíce
S přicházejícím jarem přibývá i spousta skvělých venokovních akcí, na kterých fo´ták jistě nesmí chybět. Proto se tentokrát foto měsíce vybíralo opravdu ztěžka!
Nakonec přece jen zvítězily ČERVENÉ KARKULKY z Vrbky! Třikrát hurá :o)
A hlásíme další trhnutí rekordu v návštěvnosti. Roste nám to roste a za měsíc duben na tyhle stránky zavítalo 3203 uživatelů. Pro někoho možná nic moc, pro mě je to síla!
Rapidní nárust návštěvnosti jsem zaznamenal především po zveřejnění článku o Danu Landovi, kdy ty šlo celkem prudce nahoru. Je vidět, že tenhle člověk lidi asi dost zajímá, a to je fajn. Jinak díky za všechny kladné ohlasy, budu se snažit v tom pokračovat :)
No a jelikož se mi Daník zasloužil o tak hezká čísla a já tady mám fotku s kdekým, ale jenom s ním ne, tak si ji sem prostě taky vystavím, protože ji tu jednoduše taky chci mít :o) Je sice už hodně stará, konkrétně asi z roku 2003, kdy ještě digitál nebyl...takže to můžete brát jako takové "Retrofoto měsíce II" ;o)
LOVU ZDAR! :oP

Divokej Bill & Čechomor - Zlín (16.5.2008)

18. května 2008 v 22:57 | RUDA |  Akcičky
Když se dvě kapely spojí na nějakém fesťáku nebo společném koncertě, vždycky z toho vznikne vynikající záležitost. O to lepší pak je, když si dvě spřátelené kapely vyjedou na společné turné. V případě spojení kapel Divokej Bill a Čechomor se dalo očekávat, že to bude skvělá podívaná a hlavně "poslýchaná" :o))
Tohle turné vzniklo taky kvůli tomu, že obě dvě kapely slaví letos kulaté výročí, když Divokej Billl má 10 a Čechomor 20 let od svého založení, proto tedy název "Conection 10,20". Obě kapely jsou v naší scéně tak trochu specifické, nejsou to čistě bigbítové skupiny, kde jsou slyšet jen kytary, basa a bicí, ale jsou obohaceny o další hudební nástroje jako např. housličky, harmonika nebo banjo, které té jejich hudbě dávají ten originální zvuk. A jelikož spoustu těchto nástrojů mají obě kapely společné, nebyl problém spojit síly dohromady a zahrát si společně písně z repertoáru obou hudebních part.
Tohle spojení mělo taky tak trochu za úkol propojit příznivce těchto skupin dohromady a ukázat těm, kteří by na koncert té či oné kapely třeba vůbec nezavítali, své umění. A myslím, že se to povedlo dokonale. Je známo, že Čechomor je hodně říznutý folklórem a předělává staré lidové písničky do jejich moderní podoby, která se líbí jak starým, tak mladým. Většinu příznivců ale má spíše určitě u těch starších generací. Naopak Divokej Bill má fanouškovskou základnu spíše u mladých a přední řady na jejich vystoupení tvoří většinou mladá děvčata. Ovšem stejně jako u Čechomoru je to taková hudba pro všechny generace a díky jednoduchosti jejich písní a skvělé melodičnosti už se taky stávají takovou "lidovou" kapelou.
Na koncert skutečně zavítali všechny generace a ve zlínské hale Novesta to bylo hezky vidět. Zatímco starší seděli po boku na tribunách a v klidu si vychutnávali všechny písničky, dole na ploše křepčili ti mladí. Jasným příkladem jsem byl např. já a mí rodičové, kteří si tenhle koncert taky nemohli nechat ujít, neboť taky patří mezi příznivce obou kapel a tak to asi bylo ve většině případů, kdy se tento koncert stal pro zúčastněné takovou rodinnou záležitostí. Původně jsem měl tenhle koncert strávit taky na tribuně, ale jelikož jsem tam pak čirou náhodou potkal bývalé spolužačky, které měly v plánu pařit na ploše, byla volba jasná :) Holt nejsem sedavý typ :)
Samotnej koncertík začal originálně. Každej asi přemýšlel, která z kapel celou show započne, ale veškeré spekluce přišly vniveč, když na podium vylezly obě dvě party a rázem jich tam bylo jak mladých myší - respektive čtrnáct! :) No a spustili první společnou píseň (nejspíš od Čechomoru):
Společná byla i ta druhá, což byl Billovský "Žoldák" a po téhle písničce už zůstali na podiu jenom Čechomoři a odehráli svůj zhruba hodinový set. Mladší obecenstvo sice mohlo brát Čechomory jako takovou lepší předkapelu Divokýho Billa, ale myslím, že se nikdo při jejich vystopuení nenudil. Při známých lidovkách si všichni rádi zazpívali a u těch rychlejších zase pěkně zakřepčili.
Čechomor jsem viděl naživo vůbec poprvé a určitě mě nezklamal. Sice jejich hudbu nějak pravidelně neposlouchám, ale jejich tvorbu sleduju a to co dělají, dělají fakt výborně. Prostě originální. Na těch chlápcích je vidět čistá radost z hudby a tu pak předávají do publika, takže se asi ani ve Zlíně nenašel nikdo, kdo by na ně třeba pískal. Bylo to dobrý, ale zdálo se mi, že to nějak uteklo.
Vzápětí už totiž na podiu stáli zase obě dvě kapely a spustili píseň údajně speciálně složenou pro toto turné s názvem "Majdalenka".
Aby se to zase hezky vyrovnalo, došlo i na společně zahranou "Rozárku" od Billa a poté už zase zůstali na place samotní Divocí Billové se svým partem! No a ten byl standartně výbornej! O téhle kapelce už jsem tu psal v jiných článcích, takže nebudu psát furt dokolečka, jak jsou dobří a jak se mi líbí jejich muzika :) Snad jen, že ani zde ve Zlíně nijak nezklamali. Možná už by to chtělo novou desku, aby se trošku pozměnil repertoár, ale i když nic nového ještě venku není, tak přeci jen na nové písničky došlo. Byly dvě a myslím, že se máme zase na co těšit, neboť byly celkem povedené, obzvlášť ta první zahraná - údajně s názvem "Laboratoře" - svižná punkovka s parádní melodickou linkou, hezky odsejpala! Druhá už byla taková pomalejší s větším prožitkem - taky vcelku dobrá, ovšem méně chytlavá. Jinak kluci zahráli většinu jejich nejoblíbenějších hitů a zdálo se mi, že měli o něco delší vystoupení než Čechomor. Ale nestopoval jsem to, takže nevim :)
Po ukončení setu se Divokej Bill odklidil do zákulisí a jako přídavek mělo přijít několik společných písní od obou kapel. A to byl zlatý hřeb večera neboť došlo na největší hity z obou táborů a v propojení obou kapel z nich šla dvojnásobná energie. Začalo to peckou "Bohužel" od Billa, následovali "Gorale" od Čechomoru, vzápětí např. "Plakala" nebo "Včelín"... prostě mazec. Všude bylo radosti jak v nějaké irské hospodě a bylo vidět, že se tím nejen ti hudebníci náramně baví. Bylo tam dost hezkých momentů a jak jsem psal na začátku, není nic lepšího, když se dvě kapely na podiu propojí a nikdo si nehoní vlastní ego! Aby poměr společně odehraných písní byl vyrovnaný a aby se nekončilo peckou od jedné či druhé kapely, byla vybrána jako poslední písnička od Beatles a tou měl celý večer končit.
Neplánovaně ale ještě Vašek Bláha z Divokýho Billa vzal do ruky kytaru a společně se svou kapelou spustil píseň od Tří sester "Sovy v mazutu" na počest jejich kamaráda, nedávno zavražděného legendárního punkera Františka Sahuly. Tím se rozloučili nejen s ním, ale i se zlínským publikem a všichni pak odkráčeli vysaunovaní z rozapřené haly spokojeně domů.
Večer to byl povedenej. Velký pozitivum bylo to, že to byl vlastně jeden velkej tříhodinovej koncert takřka bez žádné přestávky. Kapely se prolínaly,aniž by se muselo čekat na přestavbu podia nebo na zvučení. Obě dvě totiž hráli na jeden zvuk, což bylo taky docela obdivuhodný a vůbec scénář celýho toho vystoupení byl výborně poskládanej, takže si příznivci obou kapel přišli na své. Podium sice bylo hodně strohý, když v pozadí visela jen černá plachta a po stranách nápisy obou kapel, ale to myslím ničemu nijak neuškodilo. Tady totiž nešlo ani tak o nějakou mega show plnou efektů, ale spíš o to zajímavý propojení a o radosti z muziky, kterou tyhle dvě kapelky lidem předvedli. A myslím, že to splnily na jedničku. Jen více takových hudebních propojení. Určitě to není na škodu a hudební fandové si přijdou na své, neboť to alespoň není pořád to samé a nijak to nenudí jako třeba jiná standartní vystoupení.
Na pár fotek se můžete pdívat TADY!!! Fotilo se celkem blbě, díky mlžnému oparu v hale a velké vzdálenosti od podia, ale aspoň něco se trošku povedlo:)

Máj - vyžeň kozy v háj! :o)

10. května 2008 v 23:33 | RUDA |  Co sa stalo nové!?
Tento "článeček" se asi bude trošku vymykat současné koncepci tohoto blogu, ale je jaro a tak i já jsem tedy poněkud "rozjařen", takže proč občas neudělat nějakou blbůstku?! :)
Ano, je jaro a my si ho užíváme plnými doušky. Příroda se probouzí, všechno je v rozpuku, pudy se bouří (prdy občas taky) no a všechno je rázem takové... hezké! :) Nastává čas venkovních akciček a výletů no a tak jsme s přáteli samozřejmě už pár takových odstartovali.
Hned zkraje 3.května jsme zahájili sezónu u Bubáka na chatě a tato první akcička byla hodně vydařená. Lidí se sešlo překvapivě dost, což jsme sami nečekali a tak laťka pro další akci je nastavená docela vysoko!
Opekli jsme buřty, zazpívali při kytaře, poklábosili a bylo nám hej! A hlavně bylo veselo a tak to má být. Myslím, že nejvýstižnější bude následující fotoreport (berte s rezervou).
Vranys zahájil večer autoerotikou pří západu slunce (chlapi nezáviďte)
Díky nevylečitelným alkáčům došly hned zkraje veškeré zásoby
A tak jsme zůstali jen u lahváčů
A pak už jsme pili jenom džusíky jako slušní lidé!
Ani na fotku jsme se všichni nevlezli
No a pak to Peťa rozjel!
A Kuba se k němu přidal
Pak se z rockerů zničehonic stali hiphoppeři
Ale Vendulka to dala vzápětí zase dopořádku
Někteří byli na roztrhání
A některým bylo tak špatně, že už museli zvracet i hovna
Bubák pak s Wendy vymyslel novou milostnou polohu - tzv. "do zipu"!
Nakonec se to všechno zvrhlo v nezřízené orgie...
Vranys tam neměl ženskou, a tak musel brát chlapa!
Na závěr jsem Obrázkovi zazpíval ukolébavku...
...pak taky tuhle...
...a díky tomu byl Peťa po ránu jak rybička!
Postavy a děj tohoto fotopříběhu jsou smyšlené! Během pořizování dokumentu nebylo usmrceno jediné zvíře a Obrázek to taky přežil!
A tož tak! :o) To ale není uplně všechno, co jsem během těchhle prvních dvou květnových týdnů prožil. Člověk totiž nemůže pořád jenom kalit, ale musí v sobě udržovat i sportovního ducha. Proto jsem si v onen sváteční den 8.května vyrazil na kole.
To už ale jinde jsme, je to jiná vesnice :o) Jiní lidé, jiné místo, jiná akce! Společně s partou záchranářů z naší třídy jsme si vymysleli krásný cyklovýlet, který prověřil naši fyzickou kondici po zimě. Trasa - okolí Zlína. A jelikož je Zlín v údolí, tak jeho okolí je samý krpál! (Ano, toto slovíčko jsem se naučil právě na tomto výletě a na ty prudké "krpály" prostě nejde zapomenout :o))
Ten den jsme zvládli ujet něco kolem 45 Km a bylo to to pravé "nahoru - dolu". Na začátek jara ideální projížďka, i když vcelku náročná. Ti kdož znají nebo chodí na Barum rally, určitě vědí o legendární rychlostní zkoušce "Pindula", no a tu jsme si právě celou na kole projeli. Tento úsek sám o sobě měří 20 km, no a když k tomu připočteme ty příjezdové a odjezdové cesty ze Zlína, tak to ten výsledný součet zhruba dalo. Hned na začátku přišel největší oříšek, když jsme museli vystoupat na obrovský kopec na želechovické paseky, což byl největší záhul. Po něm už bylo všechno jakž takž v pohodě, ale odvařit se hned na začátku taky nebylo zrovna ideální :oP Odměnou nám byly ale krásná panoramata na zdejší vyhlídce a počasí bylo vskutku nádherné.
Potom následoval sešup mezi pastvinama do Želechovic a odtud zase nahoru lesem až na Pindulu. Tady jsme si dali výbornej oběd a taky vytoužené pivečko, po všem se rychle zaprášilo a my byli spokojení :)
Následovala druhá půlka trasy opět v klídku lesem až do Bohuslavic a odtud už se pak cesta táhla do nepříjemného kopce po hlavní silnici, což už nás teda moc nebavilo, ale vidina cíle byla veliká, takže jsme zatli zuby a všichni to zvládli v pohodě! Fakt krásnej výlet, hezky strávenej den, člověk něco potrénoval, pokochal se přírodou, pobavil se s přáteli... prostě ideální! No - jinak takovej hezkej podrobnější fotoreport poskládal Zdeňa na našem třídním blogu, tak jestli to někoho zajímá, tak se na to může mrknout TADY!
Doufám, že podobný výlety budem realizovat častějc, protože kolečku začínám od loňskýho léta opět přicházet čím dál víc na chuť :)
...a taky na bruslích jezdíme s Bubákem, ale o tom zas až někdy příště! ;o)
Takže se taky odlepte od toho počítače a běžte se též nějak hezky zabavit!