Noc plná hvězd - Třinec 2008 (PÁTEK)

3. července 2008 v 12:28 | RUDA |  Akcičky
Na úvod upozorňuju, že jsem se nějak extrémně rozepsal a jelikož už mě nepustil limit, tak jsem musel článek rozdělit na dvě části (PÁTEK a SOBOTA). Kdo neumí moc číst, tak se do toho radši ani nepouštějte :o)
Noc plná hvězd v Třinci je pro nás něco, jako druhý Silvestr anebo prostě a jednoduše svátek, kde potkáme strašně moc přátel a užijem si spoustu zábavy. Nejinak tomu bylo i letos, když jsme tenhle fest navštívili, pokud mě paměť nešálí, už pošesté! A za ty roky už tu máme skutečně silnou základnu a připadáme si tu skoro jako doma:) Navíc každým rokem tu poznáváme nové a nové lidi a letos jsme okruh našich přátel zase o něco rozšířili. I když účast kapel nebyla tak dobrá jako v loňských ročnících, užili jsme si ty dva dny v Třinci maximálně a určitě bude dlouho na co vzpomínat. Už teď mi totiž cukají koutky a dostávám záchvaty smíchu, když si na některé okamžiky vzpomenu. Nevím, jestli mi to půjde, ale zkusím vám tu atmošku přiblížit alespoň tady na blogu ;o)
Pátek
Do severomoravského města jsme vyrazili ve dvou skupinách, každý z jiného města. Né, že bysme soupeřili, kdo tam bude dřív, ale Bubák měl příjemnou povinnost zrovna v ten den vykonávat promoci, takže musel vyrážet hned po téhle slávě z Brna vlakem, přičemž sparingpartnera mu nedělal nikdo jiný, než Vranys a to jim ještě dělala ve vlaku příjemnou společnost přistoupivší nová kamarádka Janinka zvaná Kessy. Já jsem vyrážel po poledni z našeho obydlí autem a rovněž jsem šel "do trojky", a to s kamošem Mildou a spolužačkou záchranářkou Sidney.
Cestička byla dobrá, bezproblémová, jedinou (dopravní) zácpu jsme chytli až těsně před Třincem, kde jsme se zdrželi celkem fest, ale jinak nás můj favoritek dovezl krásně až na místo. Jelikož jsme měli domluvený V.I.P. vstup, zapíchly jsme auto pěkně rovnou za podiem a i když místní pořadatel trošku pyskoval, že ty vstupenky ještě u sebe nemáme, tak jsme se jich cca do půlhodinky dočkali a vše bylo bez problémů. Tímto bych velmi rád poděkoval osobě, která nám VIPácekj vstup zajistila (dotyčná osoba ví, komu to patří ;o)) Fakt nám to bodlo!
Rázem jsme s Mildou v naší oblíbené zahradě postavili stan a upalovali rychle do areálu mrknout se na Harleje. Plánovanej Debustrol jsme díky zpoždění zase nevychytali, ale polsechl jsem si ho alespoň při stavění stanu. No...dobrý to bylo. Škoda, že jsem zas neviděl Kolinssa řádit s motorovkou :( No ale Harlej jsem si už jako loni ujít nenechal a tak jsme se vysrali na Bubákův stan bez tyček a šli jsme si pěkně zapařit. Harlej zahrál perfektně. I když mají venku aktuálně novou desku University, vsadili spíše na starý osvědčený vypalovačky, který na festivalech prostě zabírají. Odstartováno bylo peckou "Zfetovanej" a pak prostě další hity, který nikdy nezklamou. Z novýho alba si pamatuju na dva kousky, což byla "Malá nevěrná holka" a "TV University", což myslím pro tenhle krátkej festivalovej setík stačilo. Lidí bylo před podiem na začátek festivalu překvapivě celkem dost a Harlej sklidil velkej ohlas. Nejvíc samozřejmě zabrali fláky jako "Pověste ho vejš" a obzvlášť při "Svařáku" vznikl jeden moc hezkej moment. Když ho publikum sborově slušně odzpívalo a kapela celý dohrála dokonce, v tu ránu Kolinss zakřičel: " Tak co, líbila se vám tahle píčovina?" Když lidi jednotně odsouhlasili, tak mistr bassmen překvapivě zavelil: "Tak si ji dáme ještě jednou" a celou skladbu odkroutili znova :o) Fakt komici! Myslím, že tenhle moment utkvěl mnoha lidem v paměti, neboť v pátek se o tom hodně povídalo. I takovéhle drobnosti přispívají k dobré atmošce na festivalu :) No jinak Harlej patřil jednoznačně k těm lepším!
Po jejich vystoupení jsme šli na první pivko a poté zpátky do zahrady dostavět Bubákův stan. Poté už na podiu začala kvedlat slovenská kapela IMT-Smile, kterou jsme slyšeli jen v zahradě, ale tohle bylo něco otřesnýho. Znám od nich teda jen jednu písničku, která je jediná jakž takž chytlavá, ale jinak jsme si říkali, že to je tak muzika někde do baru, a né na festival typu NPH. A už vůbec ne v tuhle dobu. Nevim, rozhodně bych je dal až před Debustrol a Harlej, protože tak tu rozjetou atmošku jenom uspali. Pak už to bylo nějaký hektický. Vyrazili jsme zpátky na Borek, sotva jsme dali pivko, pokecali s kamarádama, už se ozýval Bubák, že metou z nádraží za náma. V tu dobu na podiu zrovna hráli Legendy, na který jsem se těšil, že je konečně uvidím naživo, ale moc jsem z toho teda neměl. Měli perfektní atmošku, to je jediný, co mi z toho utkvělo, jinak jsem furt někoho sháněl a tak teda zas nic no :(
To už bylo něco kolem osmé hodiny večerní. Než se dorazivší ubytovali a kdesi cosi, nastal hlavní program s headlinerem festivalu skupinou Nazareth. Z téhle kapelky jsme teda taky moc neměli. Chviličku jsme se na to mrkli, ale upřímně nás to moc nezaujalo. Co si budem vykládat, tahle skupina je už především pro starší ročníky a Noc plnou hvězd přeci jen navštěvují ty mladší generace, takže bylo sice fajn, že tam zahráli, ale jinak bych si na jejich místě dovedl představit zcela jiné hvězdy. Nejlepší léta už mají za sebou a pro nás jsou známé snad jen dvě rádiové balady typu "Love Hurts" nebo "Dream on". I tyhle v Třinci zazněly, ale to jsme si vychutnávali jen zezadu podia ve VIP prostoru. Takže pro nás taková poslechovka, jinak jsme se většinou vítali a kecali s kámošema, kterých tu bylo hafo.
Sranda byla už od začátku, furt jsme potkávali další a další oblíbené lidičky, kdybych je jmenoval, tak to bude na odstavec, ale oni vědí s kým se máme rádi, že jo! ;o) No... a tož po Nazaretech jsme se začali pomalu štramlat před podium, protože jako správní fanklubáci kapely Doga, jsme jí museli udělat pořádnej kotel. To se již schylovalo k desáté hodině. Decentně jsme se probili do nějaké té páté řady a zvolili jsme vyčkávací taktiku, kdo povolí :) Po přichystání již známých vězeňských rekvizit se na poiu setmělo a Doga nám připravila překvápko v podobě nového klipu k zbrusu nové skladbě "Geny", jehož natáčení jsme se v dubnu zůčastnili. Bohužel zde byla jenom jedna obrazovka na straně podia a my jsme to měli trošku z úhlu, takže jsme z toho moc neměli, ale klípek se to zdál vcelku podařený. Dokonce jsem se v něm i dvakrát zahlídl :) Potom už začalo intro s připoutaným Izzim a rozpoutání pekla při úvodní pecce "Canibal". Obě dvě tyhle nový pecky se objevují na "novém" albu Dogy s názvem "Fuckt Best Off", kterou vydávají, spolu se skvělou knížkou k příležitosti dvacátého výročí své existence. Obě tyhle novinky kapele na podiu pokřtili hudebníci z kapely Nazareth a Doga tak mohla svých 20 let řádně oslavit.
A spolu s fanouškama je oslavila asi nejlíp. Doga je v Třinci prostě doma a fanoušci tu při jejich vystoupení šílí. Kotel před podiem byl běsnej a troufnu si říct, že po zbytek festivalu už se takovejhle závar u žádné kapely neopakoval. I díky tomu jsme se probojovali až do druhé lajny a tam to bylo taky divoký. Shodou okolností jsem tu potkal známé tváře z vánočního koncertu a tak se situace z prosince opakovala téměř na chlup :) Jinak kluci zahráli téměř totožnej set jako v Březůvkách, akorát asi vynechali "Blbou lásku". Výborným oživením taky bylo, když se při skladbě "Nejsi nevinná" k Doze přidali už docela nalití muzikanti z Harleje Toník Rauer a zpěvák Tomáš Hrbáček. Bylo to vtipný, veselý a vo tom taky ty festivaly jsou. Prostě neplánovaný momenty, kdy se muzikanti z různých kapel navzájem propojují, hecujou apod. Užili jsme si to krásně, pařba byla veliká a Doga si to k těm dvacetinám prostě zasloužila.
Co následovalo dál? Chvíli se bloudilo po areálu a takové ty věci okolo jako zvaní na pulečky není třeba asi zmiňovat :) Na programu A scény byla kapelka Primal Fear, což nám absolutně nic neříkalo a tak jsme s Vranysem šli odpočinkově sednout na Béčko a vyposlechli jsme si kapelku Liveevil, kterou jsem si oblíbil od té doby, co jsem je viděl u nás v Kromclu na Sladech a posléze obstaral jejich CD - mimochodem hodně povedený. Muziku hrají hodně dobrou a je celkem škoda, že o nich není víc slyšet. Nezklamali mě ani tady v Třinci a celkem rád jsem si je poslechl a těší mě, že mi na ně zbyl čas.
Sotva skončili Liveevil na Béčku, na Áčku už začínal legendární Törr s Vlastou Henychem a Otou Herešem. Chvíli jsme je taky poslechli a pak zas někde poletovali. Už nebylo tolik sil na paření a tak jsme se ještě šetřili na závěrečnou pařbu s Alkeholem. Ten předvedl standartní výkon, a docela mě překvapilo, že hrají až tak pozdě. Což ovšem nebylo na škodu. Určitě si taky jednou zaslouží hrát za tmy na fesťáku a po dlouhé době to zas v Třinci vyšlo. Už při zvukové zkoušce nás trošku překvapil docela nabušený zvuk kopáku, který se linul z beden tak, až to otřásalo vnitřnostma. No a bubeník Melmus hrál vůbec celej ten večer prim a to nejen díky kopáku :) Už na úvod při intru předstoupil v kovbojským klobouku před publikum, rozpřáhl ruce, stáhnul kalhoty, ukázal lofasa, prdel a šel si sednout za bicí za velkého aplausu :o) Prostě rock´n´roll :) No a jak už jsem zmínil, síly pomalu docházely a tak jsme pořádně pařit vydrželi asi jen do půlky vystoupení Alkáčů a pak už jsme jen máchali decentně rukama a semtam poskočili :) Každej už se asi těšil do stanu, bo toho za ten den přece jen už bylo na nás nějak moc. Jinak Alkehol perfektní!!! :)
Pokračování článku viz. níže nebo rovnou ZDE!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama