Noc plná hvězd - Třinec 2008 (SOBOTA)

3. července 2008 v 12:27 | RUDA |  Akcičky
Report z pátku ZDE!!!
Sobota
V sobotu ráno jsme se probudili jakž takž v dobré kondici a smozřejmě jsme nemohli vynechat tradiční hygienickou procházku na nádraží. Poté jsme se vypravili znovu na Borek, kde se to zatím jen pozvolna probouzelo. Každej byl ještě tak trochu v útlumu, ovšem do té doby, než jsme potkali kamarády z nedalekýho Trávníka, kteří nás mermomocí tahali na panáka. Po ránu nalačno se do toho opravdu nikomu nechtělo, ale kluci byli neoblomní. Nakonec se jim to podařilo a mě osobně ta půlečka Praděda postavila na nohy. Holt bylinky :o) Všude byl furt klídek, na podiu hrály samý sračky a tak jsme šli sednout dozadu do "vipka", kde jsme poseděli s klukama z Dogy a spol. a posléze byli potěšeni vzácnou návštěvou naší výborné kamarádky Andrejky s manželem a dokonce i s malým mimčem Adélkou. Ta se rázem stala největší atrakcí dopoledne a již v tak útlém věku skvěle zapadla mezi staré rockery :) No je dobře, že ji tak rodičové učí na fesťáky už odmala, aspoň nezblbne :o)))
Jinak to, co hrálo dopoledne na hlavní scéně, byla jedním slovem hrůza. Kromě smyčcových bardů ála Apocalyptica zvaných Hyperion, bych tam nepustil snad nikoho. Nějak jsme to neposlouchali, ale ty party co tam hrály, by se hodily tak někde na vesnickou zábavu a ne na tenhle fesťák. No ale po ránu - budiž. To stejně ještě všichni spí:) Do tohohle typu kapel bych zařadil i Argemu, ovšem všechna čest, lidí přilákala celkem dost a atmošku měli taky výbornou. Je to holt už zábavová legenda a spousta lidí si ji ráda poslechla. Ale nevim no... s takovou už by tam mohly hrát i Reflexy :oP
První vlaštovka, která stála za poslech byla kapelka Medvěd 009. Tu jsme si z Vranysem vypočuli pěkně v klídku na dece a ostatní dospávali ve stanu. Ten den už nás taky opustil i Milda, kterej se zčista jasna vypařil na vlak a odjel někam do Valmezu na chatu. Sobotní program ho asi tolik nelákal :oP Medvěd 009 je výborná kapelka plná energie a sobotní popoledne alespoň trochu rozproudili. Uprostřed vystoupení za nimi ještě doběhl zbývající člen Vašek Bláha, známej spíš z Divokýho Billa. Původně s nima hraje ještě s kytarou, ale tady za nima vyběhl přímo z dorazivšího auta a chopil se alespoň vokálů. Zdrželi se s Billem někde v zácpě, ale nakonec stihl aspoň něco. Docela fajn vystoupení. Kapelka si to užila a lidi snad taky.
Po drobným odpočinku ve stanu jsme se zabývali sháněním potravy a taky naší třinecké rodinky, kterou jsme našli na Béčku u kapely Down Hill. Mamka nám napekla koláčky, poslechli jsme si tuhle kapelku s docela dobrou zpěvačkou, pro kterou to bylo údajně poslední vystoupení, což je celkem škoda, bo talent evidentně měla. Následovně jsme se přesunuli na hlavní stage, kde mě zajímala kapelka Cocotte Minute a taky to, jestli vydržím ještě v sobotu pařit :) A jo, po jídle bylo fajn a sil bylo celkem dostatek, takže jsem si Cocottí set užil, až na jednoho ožralýho týpka, kterej mi tam málem přerazil vaz :o/ Cocotte Minute hráli tvrdě a skočně, zahráli největší pecky plus dvě nový z připravovanýho alba ("Nenávist" a "Raz, dva, tři vpřed"). První už jsem znal, ovšem obzvlášť druhá jmenovaná mě tady chytla hned na první poslech. Energická jak cyp a myslím, že ten název ji přesně vystihuje! Prostě dobrý! :)
Po Zellerově bandě dostala prostor nějaká anglická kapelka Serotonal, kterou jsme nějak nevnímali, ovšem po ní jsme se všichni začali nějak probouzet. Na podiu totiž začali Wohnouti a nám nějak začala stoupat hladina endorfinů v krvi nebo co, protože se dostavovala skvělá nálada. Od té doby jsme prostě měli pusy vysmátý od ucha k uchu a dělali jsme různý kraviny. Začínalo se to pozvolna rozjíždět a po poledním útlumu to vypadalo na super večer. Wohnouti jinak zahráli fajnově, přilákali a rozapřili spoustu lidí a bylo vidět, že to je prostě klasická festivalová kapelka, u které se člověk nenudí.
Hned po nich ovšem nastoupila další osvědčená festivalová banda Divokej Bill, a ti to rozjeli ještě víc. Přišli na ně pařit všichni a překvapilo mě, že na nich křepčili i zarytí tvrdí metloši. Bill je už prostě taková lidová kapela podobně jako Kabát a lidi mají jejich písničky rádi pro jejich jednoduchost a melodičnost. No nedalo nám to a museli jsme si jít skočit taky:) Myslím, že spolu s Dogou sklidla tahle početná banda asi největší úspěch a patřila k vrcholovým vystoupením letošního festu. Možná jen trochu škoda, že vystupovali ještě za světla. Jinak to nemělo chybu.
A sobotní program pokračoval skvěle. Na řadě byl legendární Kreyson s Láďou Křížkem, kterej tady loni sklidil obrovskej úspěch. A nejinak tomu bylo i letos. Sice jsme si celý vystoupení nevychutnali úplně v klidu, protože jsme furt dělali nějaký kokotiny, ale s Bubákem jsme na pár skladeb hezky zapařili a bylo to fajn. To už byla náladička úplně skvělá a po Kreysonech pokračovala opět vzadu za podiem. Tam už jsme byli všichni řádně rozjetí a sranda byla nehorázná. Když si za náma ke stolu ještě přisedli borci z Divokýho Billa Vašek Bláha s "didjeridistou" Lukášem, nebyla nouze o zábavu. Kluci s náma v pohodě kamarádsky pokecali,
padlo i několik panáčků a prostě pak to bylo co slovo, to perla :) Nějaký zahraniční hvězdy na podiu nás v tu chvíli vůbec nezajímaly, protože se prostě nedalo od té skvělé party odtrhnout. Fakt takovouhle zábavu jsme společně už dlouho nezažili a bylo to skvělí i díky tomu, že jsme neměli ani pořádně nic vypito. Prostě jsme se bavili jen tak, díky dobré náladě, díky skvělým lidem okolo, díky vymyšleným kravinkám a nenadálým situacím. Víte jak se to říká: Kdo nezažil, nepochopí! ;o)
Těžko popisovat, co se všechno dělo, zbytek možná přiblíží fotky(viz. níže). Jinak zahraniční hvězdy Death Angel jsme prošvihli úplně , zkouknul jsem akorát jejich poslední písničku z boku podia a pak když jejich kytarista seběhl tak trochu namistrovaně ze stage kolem mě a máchal okolo sebe se vztyčeným palcem a vykřikoval "Thank you, thank you" tak jsem mu jen odvětil: "Jo, nemáš za co" a šel jsem zpátky za partou :o)
Následující Deathstars, jsme taky zkoukli jen na chviličku, zbytek jsme sledovali na plazmovce ve stanu s občerstvením. Tyhle pomalovaný tvory jsem viděl už před KoRnama v Ostravě a moc mě to teda nechytlo. V Třinci už se mi líbili o krapet víc. Přece jen člověk už ty písničky znal, a tak to nebylo zas tak špatný. Lidí už ale bylo pomálu a největší odliv nastal při kapele Crystal Viper, která hrála jako poslední. Ač měli sličnou zpěvačku, pod podiem už to bylo řádně prořídnuté. Tyhle kapely u nás prostě nějak nemají jméno a tak lidi moc netáhnou. Navíc na závěr festivalu už radši každý šel spát. My jsme byli jedni z posledních, kteří stadion Borek opouštěli. Endorfiny už se pak zase odplavili a o slovo se hlásila únava, takže jsme šli pěkně do stanu za zvuků poslední hrající kapelky.
Celkem
Co se týče výběru kapel, byl letošní ročník celkem slabý. Pořadatelé sázeli na zahraniční hvězdy, které ovšem u nás nemají takové jméno anebo které už mají svá nejlepší léta za sebou. Chyběl hlavní headliner, který by přilákal kvanta lidí a je jenom škoda, že nevyšly už potvrzené hvězdy typu Kabátů a Sepultury. Chybělo prostě jen to jedno velké jméno a Nazareth to bohužel nenahradil :( Ovšem i tak bylo na Borku docela dost lidí, obzvlášť v pátek. Sobota už byla trochu slabší, ale bylo to dané i díky programu. Možná se mělo vsadit na staré osvědčené československé hvězdy typu Horkýžů, Škworů nebo Vypsané fixy a hned by to bylo veselejší.
Nicméně díky dobré partě a dobré náladě jsme si letošní ročník užili maximálně a není nač si ztěžovat. Pro nás už není NPH ani tak o těch kapelách, jako spíš o lidech, se kterýma se tu pravidelně setkáváme. Dobrá nálada tu nikdy nechyběla a když ještě vyjde počasí, bývá to parádně strávenej víkend. Tak ten letošní svátek máme zase za sebou a nezbývá, než se těšit na další ;o)
A nyní přináším něco málo přes 200 fotek, tak pokud se tím někdo chcete proklikávat, tak se mrkněte, jak hezky jsme se měli! :)
A tady takový malý videosestřih!
(Doga, Divokej Bill, Wohnout, Kreyson, Cocotte Minute, Harlej)
A na závěr jsme se s partou rozhodli, že sem jako bonus musím napsat pár vtipných hlášek, který za ten víkend zazněly, a na který bysme neradi zapoměli. Je to přece jen takovej náš deníček tenhle blog :)
Ajina: Já tady z toho ovzduší vždycky strašně prším! (chudince jí tekly slzičky)
Pepsi: Kde je to děvče kurva!? (Pepíku, tak děvče nebo kurva?)
RUDA: Já když to mám v ruce, tak valím jak hovado! (myšleno řízení auta samozřejmě)
Bubák: Kessy, kde si? Kessy: Tu som, pod kaktusom :)
Pepsi: "Já jsem tu naši ´bestofku´ještě ani neviděl. Ukaž co tam je?" Projíždí tracklist: "Píčovina, píčovina, píčovina..." :o)
RUDA: To je jak když prskneš okenu na sklo! (absolutně nesmyslná věta) :o)
Kolinss: Líbila se vám tahle píčovina? Tak si ji dáme ještě jednou!
(Omluvte hrubé výrazy, ale ty jsou tam důležité!)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikitka Nikitka | E-mail | Web | 11. července 2008 v 19:37 | Reagovat

Hehe, Bubák a Kessy s jejich rýmy..:) A k čemu jsi prosimtě přirovnával ten prskanec okeny na sklo?:))

2 RUDA RUDA | E-mail | Web | 12. července 2008 v 20:14 | Reagovat

Nikitka: Noo... jak bych ti to vysvětlil... To byl prostě takový rychlý myšlenkový pochod, jehož výsledkem byla tato věta, která ovšem nemá skoro žádný význam :o) Asi nechápeš co?! No já jsem čekal, že se na to někdo zeptá, ale to k čemu to mělo být přirovnáno prostě holt zůstane zahaleno takovým tím hezkým tajemstvím, které každý z nás ukrývá ve svém srdci. (a jelikož mě začíná chytat básnické slepé střevo, tak toho radši nechám, bo bychom se dopracovali úplně někam jinam) :o)))

3 Nikitka Nikitka | E-mail | Web | 13. července 2008 v 9:17 | Reagovat

Takže jsem se nedověděla vlastně nic, krom toho, že okena na skle je jakási tvá srdcová záležitost:))

4 RUDA RUDA | E-mail | Web | 13. července 2008 v 10:00 | Reagovat

No to právě vůbec :o)))

5 kevils kevils | Web | 27. září 2016 v 14:45 | Reagovat

pujcky do vyplaty na ucet :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama