Srpen 2008

Foto měsíce - srpen 08

28. srpna 2008 v 12:00 | RUDA |  Foto měsíce
Při výběru tohohle fota nebylo jednoznačně co řešit. Původním autorem fotky je sice Bubák, ale já jsem si s ní trošku pohrál až do téhle finální podoby. Fotka na mě dýchla takovou atmosférou, že to bylo prostě jasný. Nejde ji snad nazvat jinak než: ZOUFALSTVÍ!
No a aby to tu i trošku žilo, tak od této chvíle budu vkládat k fotu měsíce vždycky i nějakej hudební klípek. A budou to asi převážně klipy ze starších let, na který už se možná zapomělo, ale naše generace na tom za éry televizní HIT parády vyrůstala. Takže k fotu měsíce odteď vždycky i takovej "retroklip měsíce" :) Ale určitě nezapomenu i na ty z novější doby. Prostě co mi zrovna padne do oka a do ucha. Zdá se vám to jako blbej nápad ??? :)
Zahajujeme klipem, kterej se mi vždycky k téhle době vybaví:
Tři sestry - Zelená
Doga - Beňov u Přerova (16.8.2008) Ahojlétorockfest

26. srpna 2008 v 12:50 | RUDA |  Akcičky
Původně jsem o téhle akci nechtěl vůbec psát, bo to byla jen taková krátkodobá záležitost a víceméně jen standartní festivalovej koncert Dogy, kterej už jsem tady popisoval několikrát. Ovšem na speciální přání kamaráda Rudy Zubra, kterýho jsme tady spolu se spoustou známých taky nečekaně potkali, tady prostě něco musím alespoň v krátkosti zmínit. Tak doufám, že mi z toho alespoň něco kápne?! :)
Dlouho jsme totiž přemýšleli, zda na tohle vystoupení vůbec jet, ale když jsme zjistili, že tahle, pro nás doposud neznámá obec Beňov leží jen pár kilometrů od Kroměříže, tak jsme o tom začali vážně uvažovat. Definitivní rozhodnutí padlo ale stejně až nějaký tři hodinky před samotným vystoupením Dogy, když se nám ozval Mrňus a potvrdil nám protekční vstup :) V Beňově se totiž konal celodenní festival nazvanej Ahojlétorockfest a "naše" kapela vystupovala jako hlavní hvězda až nějak kolem osmé, takže nemělo cenu platit vstupné za celý fesťák, když jsme tam jeli vlastně jenom na chviličku. Celej ten protekční vstup byl velmi veselej, když nás Mrňus u brány představil hlavnímu organizátorovi celé akce a ten nám pak zajistil servis jak pro nějaký celebrity. Za což samozřejmě děkujeme, bylo to velmi milé! :)
K našemu překvapení se nakonec celý fest odehrával vevnitř v sokolovně nebo co to bylo, protože počasí údajně u Přerova přes den zlobilo a tak než moknout, přestěhoval se celej cirkus radši pod střechu. Kdybysme to věděli, bývali bysme dojeli dřív, bo počasí bylo taky jedno z rozhodujících faktorů, zda jet nebo nejet. No ale to nebylo jediný překvapení, který tady na nás čekalo. Sotva jsme se rozkoukali, už jsme spatřili známé tváře nejen z letošní dovolené. Byla tady tlupa ženských okolo Henryho z Třince no a později se vyrojily další známé obličeje, což byl již zmiňovanej Ruda s Jarčou a jejich parta z Bystřice p.H. To zvěstovalo, že to nebude jen tak obyčejnej večer! :) Obzvlášť třinecká banda nás překvapila, bo jeli takovou dálku a společně s Dogou odjížděli ještě na druhý koncert toho večera někam k Brnu, kam nás sice taky lákali, ale to by na nás bylo finančně asi tochu moc :(
No a nakonec to byl fakt super večer. Všichni dohromady jsme skvěle zapařili, poklábosili a sranda byla veliká :) Doga zahrála tradičně výborně a i když už to člověk slyší několikrát do roka, pořád je to paráda a u jejich muziky se hezky vyblbnem. Atmoška byla celkem fajn, sál byl zaplněnej hezky a všichni jsme si to náramně užili. Akorát tady bylo obrovský horko a ke konci už ze všech teklo jak ... (teď mě nenapadá žádný přirovnání:))
Co víc dodat?! Přes původní váhání jsme byli rádi, že jsme nakonec jeli, protože setkání jak s klukama z kapely, tak s lidma okolo ní je vždycky moc fajn a nejinak tomu bylo i tentokrát. No a jelikož Doga pak odjížděla na další kšeft spolu se zmiňovanými přáteli, tak i my jsme zanedlouho po nich odjížděli k domovu na následnou afterparty ve Vážanech, kde to taky stálo za to :)
Fotky z koncertu si můžete prohlídnout TADY!!!

Rozhovor Divokej Bill - Kamínka 2008

25. srpna 2008 v 18:51 | RUDA |  Rozhovory
A tož jak jsem slíbil, tak i činím a přináším i něco ze své občasné amatérské žurnalistické tvorby:) Díky vystoupení kapely Divokej Bill na Kamínce jsem měl možnost spáchat rozhovor s Vaškem Bláhou pro Týdeník Kroměřížska a jelikož zdaleka ne všichni kamarádi tohohle blogu po republice máte přístup k těmto novinám a chtěli jste si ho přečíst, tak vám ho tu nyní předkládám.
nadpis
Vystoupení kapely Divokej Bill patřilo mezi největší lákadla letošního ročníku pivních slavností na Kamínce, a kdo se těšil na příjemný večer prožitý s toutu početnou partou muzikantů na podiu, určitě nebyl zklamán. Po koncertě rozhodně nebyla zklamána ani kapela samotná, což můžete zjistit i z následujícího rozhovoru s frontmanem a kapelníkem souboru Vaškem Bláhou:
Vašku tak jak by jsi zhodnotil vaše počínání na Kamínce?
No řeknu ti to na rovinu - jsem nadšenej z tohohle areálu a jsem nadšenej z celýho tohohle fesťáku, protože jsme tady poprvé a bylo to fakt dobrý. Byl tu skvělej kotel, lidi se ,myslím si, pobavili dobře, takže spokojenost!
Takže vás tady příští rok můžeme očekávat zase?
No už jsme se tady o tom bavili s pořadatelema, asi to budou chtít příští rok zase obměnit, aby to nebylo každej rok stejný a my bysme tady taky neradi pořád dokola opruzovali, ale třeba napřesrok, pokud nám příjde pozvánka, tak přijedeme určitě rádi, protože je to tu opravdu bezvadný.
Tenhle festival se nese především v duchu Pivních slavností a tak se tady kromě hudebních kapel prezentují i různé značky pivovarů. Patří kapela Divokej Bill mezi příznivce tohoto zlatavého moku nebo dává přednost spíše jinému "občerstvení" ?
Pivko máme samozřejmě rádi všichni a když je příležitost zadegustovat si, tak jsme určite pro to! No a vzhledem k tomu, že den po Kamínka festu nikde jinde nehrajeme a moc se nám tu všem líbí, tak tu oproti původnímu plánu zůstáváme přes noc a asi se to trošku utrhne :) I když musím říct za sebe, že poslední dobou si dám rád sem tam třeba střik z bílýho vína, protože se snažím zhubnout. No a pak nějakou dobrou slivovičku a je to zase zpátky…..
Je o vás známo, že máte rádi festivalové hraní a těžko si jen představit nějaký větší letní festival bez Divokýho Billa. Co vás na letních vystoupeních nejvíce baví?
Uplně nejlepší je asi to, že jsou venku, lidi mají prázdniny, dovolené a chtějí se pobavit. To bývá odezva od publika daleko lepší než třeba přes zimu někde v sokolovně. Venku je taky o mnoho lepší zvuk, líp se dejchá, prostě pohoda. Taky je příjemný, že hraje víc kapel, takže se mezi sebou potkáváme, děláme různý srandy, prostě je vše akčnější, no a konečně poslední velký přínos festivalů vidím v tom, že nás mohou vidět i ti, kteří by na samostatný koncert nepřišli a tak třeba získáme nové příznivce.
Divokej Bill - Kamínka 2008
Jak jinak zatím trávíš léto, pokud zrovna nevystupujete?
Uplně normálně. Koupeme se, děláme ohně, grilujeme, v úterý a čtvrtek zkouška, no a v pátek a sobotu už většinou mažeme někam hrát. My máme prázdniny totiž spíšě v září a říjnu, kdy nekoncertujeme.
Letos slavíte s kapelou 10 let existence. Za sebou už máte poměrně úspěšné "narozeninové" turné se skupinou Čechomor. Jak bys tyhle společné koncerty zhodnotil?
Nemůžu jinak, než naprostá BOMBA!!!! Padli jsme si navzájem do noty a moc rádi na to vzpomínáme. Dokonce to vypadá, že se ta spolupráce líbila oběma kapelám natolik, že v ní plánujeme do budocna pokračovat. Zatím není jasné kdy, ale něco se ještě chystá.
Nestalo se zatím za těch 10 let, že by byla nějaká písnička, kterou byste hráli už vyloženě neradi, ale pro fanoušky je to zkrátka povinností?
Pár takových, které jsme hráli ůplně vždycky opravdu je, říkáme jim ze srandy pilíře naší tvorby. Ty lidi prostě chtějí a křičí si o ně a my jim je rádi dáme, protože nehrát největší hity by byl nesmysl. Myslím, že právě tyhle nám jdou nejlíp, právě proto, že jsme je hráli už tolikrát, takže jsou naprosto zažité, můžeš hrát, zpívat, skákat, dělat všelijaký opičky na lidi, na kluky z kapely a vůbec tě to nerozhodí. Jo kdyby takhle šlapaly všechny.
Prozradíš nějaké plány do budoucna - jestli budou oslavy vašeho jubilea ještě nějak pokračovat a na co se mohou v nejbližší době vaši fandové těšit?
První část oslav tý naší desítky už proběhla 7.6. na Ouvalským Bigbítu, no a druhá se bude konat 6.9., tedy první sobotu po prázdninách taky v domovských Úvalech. Na tu jsme si pozvali jako hosty Anetu Langerovou, Vysací Zámek, Horkýže Slíže, moji druhou kapelku Medvěd 009, Lety Mimo….atd. prostě to bude takovej jednodení fesťáček na začátek školního roku.
V jakém stadiu je zatím zrod nové desky? Už se ví, kdy příjde na svět?
Zrovna teď zkoušíme a tvoříme jako o závod. Mám z toho radost. Měli jsme totiž nějaký čas takové hlušší období, byli jsme unavení a nápady moc nepřicházely.Máme udělané tři nové pecky, které už hrajem na koncertech a na takových pěti, šesti dalších makáme na zkouškách. Na desku jich je potřeba asi tak dvanáct, tak myslím, že to jen tak nebude, ale možná do roka a do dne……
No a na závěr tradiční otázka: Chtěl bys ještě něco vzkázat vašim fanouškům, kteří za vámi na Kamínku dorazili?? :)
Určitě bych vás chtěl všechny za celou kapelu moc pozdravit. Byli jste bezvadní, moc jsme si to užili a máte tady na Kamínce opravdu výbornej prostor pro dobrej mejdan. Hrálo se nám tu fakt moc dobře a všechny vás máme rádi. Ahooooj, za DB Vašek Bláha.
Díky J.M.
No a nakonec jako spešl bonus ještě přikládám dvě písničky natočený na tomhle koncertě:


Pivní slavnosti - Kamínka 2008

14. srpna 2008 v 11:58 | RUDA |  Akcičky
Ve dnech 8.- 9.8. 2008 se v rekreačním areálu na Kamínce u Roštína uskutečnil již třináctý ročník Slavností piva a třináctka na kontě určitě nebyla pro pořadatele ani pro návštěvníky nešťastná. Naopak! Letošní ročník se totiž určitě zapíše mezi ty nejvydařenější a pro další léta nasadil laťku pěkně vysoko. Dalo by se říct, že pivní slavnosti na Kamínce už dorostly v regulérní hudební festival a nabídka špičkových rockových kapel byla tento rok vskutku úžasná.
Kamínka jsou naše tradiční "domácí" akce, na kterou se společně s NPH v Třinci těšíme dlouhodobě dopředu každým rokem a letos tomu nebylo jinak. Složení pozvaných kapel bylo podle mně snad nejlepší za celou dobu konání téhle akce a program byl po celej víkend fakt nabitej. Jestliže v minulých ročnících vystupovala max. tak jedna hlavní hvězda za večer, tak letos jsme stáli před podiem skoro pořád.
Celý to pro nás začalo už v pátek dopoledne, když k nám do Kroměříže dorazili naši přátelé ze severní Moravy, kteří konečně taky chtěli vyzkoušet atmosféru toho perfektního festivalu, o kterém jim už dlouho vyprávíme :) Dopoledne jsme tudíž využili k menší prohlídce našeho krásného historického města a po obědě, kolem druhé hodiny, jsme razili směr Roštín. Odtud už jsme vyjeli kousíček po rozdrbané cestě, kterou se někomu za ty roky z nějakého důvodu stále nechce opravit, až na Kamínku. Tedy skoro! Tady si musím postěžovat hned na začátku :) Protože schválně jsme vyjeli tak brzo, abychom hezky zaparkovali až u areálu, jako vždycky, jenomže letos to díky nekompromisnímu pánovi ze SECURITY nešlo a tak nás odklonil parkovat na pole. Co na tom, že před areálem bylo ještě spoustu volných míst, které se samozřejmě po setmění i s příjezdovou cestou zaplnili k prasknutí. Nevím, ale když už, tak by se mělo měřit stejným metrem všem!!!
No ale nenechali jsme si zkazit náladu, po prvním pivečku jsme postavili stany a šli si užívat zasloužené pohody. O úvod celého programu se v 16 hod. odpoledne postarala úderná kapela z Valašska pod názvem My Pulse, která už tu v jednom z nedávných ročníků hrála a docela se mi líbila. Tentokrát jsem ji poslouchal jen tak zpovzdálí s přáteli u pivečka a celkem v pohodě. V té době se teprve do areálu trousili první návštěvníci a s nimi připlouvala i nebezpečně černá mračna na obloze. V tu chvíli to po stránce počasí nebylo pro nikoho moc optimistický. Pořád se zdálo, že nás bouřka mine, ale nakonec se strhnul největší slejvák zrovna v době, kdy začala hrát na podiu kapelka pod názvem "Legendy se vrací", což je známé seskupení okolo Petra Šišky a Izziho z Dogy. No a my jako správní dogoví fanklubáčci jsme museli Izziho pod podiem trošku pohecovat a nerozhodil nás ani nějakej blbej déšť :) Nakonec se nás ale muzikantům zželelo a mistr Šiška spolu s námi uprosil ostrahu, aby nás pustili za železný zábrany chránící podium rovnou před ně, abychom se mohli aspoň trochu schovat pod střechou. Nakonec to vyšlo a tak jsme si tam spolu s hudebníkama udělali takovej malej soukromej mejdan, zatímco ostatní čučeli zpovzdálí schovaní pod obřím stanem. A nutno dodat, že Legendy i přes nepřízeň počasí na Kamínce vytvořili velice dobrou atmosféru a docela dobře nás hned zpočátku nakopli. Jelikož jsme byli tak blízko, tak komunikace s muzikantma byla výborná a byla tam i docela sranda. Ovšem zklamal nás Izoš, protože nedal naši oblíbenou Lindu Perry :oP Jinak perfektní.
No a na programu pátečního večera bylo další docela už zvučný jméno. Kolem půl osmé začal hrát WaldaGang se zrzavcem Vláďou Šafránkem v čele a my jsme při jejich produkci pokračovali ve skvěle rozjetým večeru. Na akci typu pivních slavností se tahle kapelka hodí jako přišitá. Rozhodně na mě zase udělali větší dojem, než v hale před Landou. Venku jim to prostě šlape a když lidi vytvoří dobrou atmošku, tak je to super. Sice mám na tuhle partičku roporuplný názory, ale hlavní úkol pobavit lidi splňujou, takže to tady nebudu více rozebírat :) Tentokrát jim tam ale chyběl druhý pěvec, dvojník Waldy Matušky, takže celý vystoupení odzpíval Šafránek sám... a nikomu to myslím nevadilo. Vládík je pořád borec a i mimo podium se s ním dá fajně pokecat. Jen mi ho připadá pro takovouhle kapelku celkem škoda. No a co nás taky dostávalo, byl kytarista Yarda Helešic a jeho převleček. S jeho vzezřením prostě vypadal jako Her Flig z gestapa, nemůžu si pomoct.. nevím jestli je to ůmysl, ale asi jo, protože normální člověk by si tohle na podium nevzal :oP Jinak dobrej cirkus, hezky jsme zabékali a bylo fajn.
A to se večer teprve rozjížděl. Dalším tahákem byla kapela Škwor, která se rovněž řadí mezi mé oblíbené, takže nebylo co řešit a opět se šlo pařit do předních řad. Škworáci začali nějakou novou peckou... na úvod trochu zvláštní, ale budiž. Pak už pokračovali ve směsici svých největších pecek, když mezi ně vklínili ještě další novinku s názvem "Celebrity" a ta už se mi líbila podstatně víc. No už se těším na nový album :) No co k tomu dodat?! Hráli perfektně, hráli docela dlouho a z pátečního večera měli asi největší ohlas. Lidem se jejich tvrdá, skočná a zároveň melodická hudba líbí a bylo to poznat. Škwor už tu hrál během pár posledních let podruhé a ani tentokrát nezklamali. Kapelky se na Kamínku velice rády vrací a to je jenom dobře.
Po Škworech pokračoval večer dál na tvrdé metalové vlně, když nastoupila na podium dnes již legendární skupina Arakain a ta taky určitě patřila k tomu nejlepšímu, co se letos na podiu na Kamínce odehrávalo. I když nejslavnější éru s Alešem Brichtou má Arakain již dávno za sebou, tak i nyní se zpěvákem Honzou Toužimským zažívá dobré časy. Viděl jsem je tady s tímhle novým pěvcem vůbec poprvé a myslím, že jim to s ním náramně sedí. Evidentně přinesl do kapely, která má už za sebou 25 let existence, svěží vítr a jak ty starý, tak i ty nový písně se dají hezky poslouchat. Starý hity v jeho podání dostávají zase úplně jiný nádech a tak ač by se zdálo, že na podiu stojí úplně nová kapela, pořád to byl Arakain. A ten na publikum na Kamínce zapůsobil velice dobrým dojmem. Stejně jako samotnej Honza na nás, když jsme se s ním chtěli před koncertem vyfotit a on slušně poslal nekompromisního securiťáka "někam" a ochotně nám vyšel vstříc. Arakain byl prostě nášup. Kopáky šlapaly naplno a tvrdej zvuk se linul z repráků jako valící se tank. Dobré to bylo, není co rozpitvávat :)
A co se dělo dál? Na podiu celkem nic podstatnýho, když večer dohrávala zábavovka Tip - Top a my jsme korzovali po areálu a potkávali se s všemožnýma známýma. Semtam jsme zakotvili v chatce u Šafránka, semtam u Škworů, semtam u někoho u stanu, u pivka a tááák. Páteční večer byl velice příjemnej a pohodovej. Počasí nakonec taky vyšlo, takže to bylo ideální.
Sobotní ráno bylo taky celkem v pohodě, ovšem probudil nás mírný deštík, kterej se snášel na stany. Než jsme ale stačili pořádně probrat, tak pršet přestalo a pak po celkem nudném a ospalém odpoledni začala zase nějaká zábava, když od pravého poledne začali hrát na podiu Kosovci a po nich nastaly tradiční pivní soutěže. A tam jsme měli své horké želízko v ohni, neboť na soutěž nazvanou pivní moták nastoupil náš kamarýd Bubák alias Robert Rosenberg a ten to tam rozdivočil. Sice nezvítězil, ale jednoznačně dostal nejvíc bodů za umělecký dojem, za což byl také náležitě oceněn. Jak mu to šlo, posuďte sami na následujícím videu:

Během pivních soutěží nebyla nouze o různé vtipné okamžiky, když jsme mohli vidět hned tři grcky v přímém přenosu, z nichž nejzajímavější byla ta, která pleskla přímo na podium z hrdla moderátora Lumíra, ale i to se při náročnosti těchto soutěží může stát :) Sobotní odpoledne se střídalo s kapelami na podiu a zmiňovanými soutěžemi. Shlédli jsme tu například kapelku s názvem Pather Konyash, která sice nebyla až tak špatná, ale hodně jim chybělo k dokonalosti. Obzvlášt zpěvák nám sem svým vzezřením nějak nepasoval, jinak hlas měl celkem dobrej. Na textech by kapela taky mohla zapracovat... nebylo to špatný, ale sto bodů by ode mně nedostali :)
Další v pořadí již známí kroměřížští borci Zabillow hráli tentokrát konečně vesměs ze své vlastní tvorby a byl to takovej docela příjemnej bigbítek. Kluci jsou ještě mladí, ale určitě hodně nadějní. Sice jsem to poslouchal jen jedním uchem, ale nebolo to špatné.
Vpodvečer už se areál začal nebezpečně plnit a vypadalo to na slušnou návštěvu. A taky že jo. Už při kapele Premier bylo před podiem docela hodně plno a atmoška začínala houstnout. Není divu, když na programu večera byly dvě hlavní hvězdy celýho víkendu No Name a Divokej Bill. Docela jsme čučeli, protože takovou návštěvu tady na Kamínce jsme snad ještě neviděli. Na Kabátu před pár lety tady bylo údajně víc, ale ten dav co se sem nahrnul v sobotu by leckterý festiválky mohly Kamínce závidět. Opticky to vypadalo, že se před podiem sešlo daleko víc lidí než na mnohem větším fesťáku v Třinci.... nevím nepočítal jsem to, ale i když beru v potaz, že Kamínka je daleko menší areál, tak přece jen to byl nářez. A celkem nám to už i vadilo, protože všude bylo quantum lidí a člověk se nemohl dostat ani na pivo :)
Ovšem co se týče atmosféry při vystoupení kapel, byla to nádhera. Musím říct, že takovej hlučnej kotel, jako měla skupina No Name, jsem za celou dobu co tu jezdím snad nezažil. Bylo to samozřejmě dáno i počtem uječených ženských v publiku, který tuhle slovenskou partu obzvlášť milujou a já se jim ani nedivím. Frontman Igor Timko je bezesporu sympaťák každým coulem a na podiu se mění v neskutečnýho showmana... to jako všechna čest! I když tuhle kapelu doma nějak skoro vůbec neposlouchám a znám jejich hity především z rádií, tak musím říct, že naživo mě obzvlášť zaujali. Vždycky je vidím jen někde na fesťáku a pokaždé mají perfektní atmosféru. Holt to tihle kluci s lidma umí a nemusí je ani nějak přehnaně do křepčení nutit. Samozřejmě zahráli co písničku, to hit, jen občas přimíchali nějakou novinku z nového alba. Mě, jakožto nezaujatého diváka jejich vystoupení bavilo hodně. Sto bodou! :)
I po skončení kapely No Name se dav od podia nějak moc neodkláněl a čekal na další megastars v podobě Divokýho Billa. Ti tohle rozjásaný publikum nejdříve trochu utlumili celkem dlouhou zvukovkou, ovšem s prvnímy tóny jejich vystoupení jej zase hezky rozproudili a všechno šlapalo dobře tak jak má. I když už síly po náročných dvou dnech ubývaly, skákalo se a tleskalo co to dá a po jejich setu už jsem byl totálně unavenej. Kluci zahráli totožnej set jako v Třinci,kde jsem je viděl naposledy, akorát že ke dvoum již známým novinkám přidali ještě třetí s názvem "Pecka, která ti nedá spát" a ta se mi taky moc líbila. Tak mi připadá, že se kluci celkem hodně inspirovali Čechomorem :) Jinak samozřejmě nechyběly staré dobré hity a byla to prostě taková všechochuť. Akorát škoda, že zahráli celkem krátce, něco přes hodinku. Přece jen po nich hráli už jen Kosovci a těm by nějaký useknutí času nevadilo. Pohodové vystoupení zakončili i stylovou halekačkou pojmenovanou "Alkohol", která nejen názvem skvěle seděla k tomu všemu, co se po celý tento víkend na Kamínce odehrávalo :)
Lidi byli spokojení a po Billech už začal největší odliv těch, kteří sem přijeli jen na tyhle dva headlinery, takže se všechno vrátilo do starých kolejí. Únava už byla veliká, navíc začal být po půlnoci pěkná kosa a tak se schylovalo ke konci zábavy na letošních pivních slavnostech. Chviličku se ještě zapařilo na Kosovce, kteří měli před sebou taky docela slušnou hromadu tančících lidí a kolem druhé hodiny ranní jsme ulehali do vymrzlých spacáků s dobrým pocitem, že se letošní ročník opět skvěle vydařil.
Dobrý pivo a dobrá muzika patří k sobě a pivní slavnosti na Kamínce to opět jen a jen potvrdily. Možná je jen škoda, že takováto výborná hudební akce bývá v kroměřížském reginu jen jednou do roka. Lidi jsou po takových kapelkách evidentně lační, což bylo vidět na obrovské návštěvě a jistě by se slušelo něco podobnýho udělat i během roku, samozřejmě v menším rozsahu. Prostory tu na to všude jsou, ovšem lidi a penízky bohužel asi ne :( O to víc je ovšem nám všem akce na Kamínce vzácnější a pokud budou pořadatelé pokračovat v nastoleném trendu, můžeme se už teď těšit na další skvěle připravený ročník.
Fotogalerie z akce k nalezení ZDE!!
...pro lepší přehlednost přidávám ještě TUHLE!
Videa je taky spousta, ale vybral jsem pouze ty s nejlepším zvukem :o)

K letošní akci na Kamínce jsem taky pořídil rozhovor s frontmanem kapely Divokej Bill Vaškem Bláhou, tak pokud si ho chcete přečíst, pořiďte si aktuální číslo Týdeníku Kroměřížska ;o) Časem se tu možná taky objeví ještě s nějakým dalším překvápkem :)

Videoklip kapely Doga - Geny

5. srpna 2008 v 23:38 | RUDA |  Videoklípky
Tak novej "vousatej" videoklip kapelky Doga, jehož natáčení jsme se koncem března zúčastnili, je už na světě a jelikož jsem v dřívějším článku slíbil, že ho tady taky zveřejním, tak nyní tak činím (i když s malým zpožděním). Klípek měl premiéru na Noci plné hvězd v Třinci, kde jsme ho i my viděli vůbec poprvé a zdá se mi být celkem povedenej. Podle původních předpokladů hraje samozřejmě hlavní roli kapela a herec Vladimír Čech, my se v něm objevujeme opravdu jen málo. Je to navíc tak rychle sestříhané, že kdo neví, které byly naše scény, asi těžko někoho z nás "neherců" rozpozná :) Ale pozorné oko si určitě všimne! ;o) (Objevujeme se převážně v první polovině klipu).

Připravuju rovněž takovej "Film o klipu", kde budou vidět různé záběry ze zákulisí tohoto natáčení. Ten se tady bohužel neobjeví, ale sestříhal jsem z toho alespoň krátké desetiminutové videjko, jako takovou malou "ochutnávku" :)

Jinak dřívější článek, kde popisuju zážitky z natáčení, si můžete přečíst TADY!!!

Fotky Debustrol - Lubná (26.7.2008)

1. srpna 2008 v 12:06 | RUDA |  Akcičky
Pár fotek z koncertu Debustrolu v Lubné najdete v TÉHLE FOTOGALERCE!