Pivní slavnosti - Kamínka 2008

14. srpna 2008 v 11:58 | RUDA |  Akcičky
Ve dnech 8.- 9.8. 2008 se v rekreačním areálu na Kamínce u Roštína uskutečnil již třináctý ročník Slavností piva a třináctka na kontě určitě nebyla pro pořadatele ani pro návštěvníky nešťastná. Naopak! Letošní ročník se totiž určitě zapíše mezi ty nejvydařenější a pro další léta nasadil laťku pěkně vysoko. Dalo by se říct, že pivní slavnosti na Kamínce už dorostly v regulérní hudební festival a nabídka špičkových rockových kapel byla tento rok vskutku úžasná.
Kamínka jsou naše tradiční "domácí" akce, na kterou se společně s NPH v Třinci těšíme dlouhodobě dopředu každým rokem a letos tomu nebylo jinak. Složení pozvaných kapel bylo podle mně snad nejlepší za celou dobu konání téhle akce a program byl po celej víkend fakt nabitej. Jestliže v minulých ročnících vystupovala max. tak jedna hlavní hvězda za večer, tak letos jsme stáli před podiem skoro pořád.
Celý to pro nás začalo už v pátek dopoledne, když k nám do Kroměříže dorazili naši přátelé ze severní Moravy, kteří konečně taky chtěli vyzkoušet atmosféru toho perfektního festivalu, o kterém jim už dlouho vyprávíme :) Dopoledne jsme tudíž využili k menší prohlídce našeho krásného historického města a po obědě, kolem druhé hodiny, jsme razili směr Roštín. Odtud už jsme vyjeli kousíček po rozdrbané cestě, kterou se někomu za ty roky z nějakého důvodu stále nechce opravit, až na Kamínku. Tedy skoro! Tady si musím postěžovat hned na začátku :) Protože schválně jsme vyjeli tak brzo, abychom hezky zaparkovali až u areálu, jako vždycky, jenomže letos to díky nekompromisnímu pánovi ze SECURITY nešlo a tak nás odklonil parkovat na pole. Co na tom, že před areálem bylo ještě spoustu volných míst, které se samozřejmě po setmění i s příjezdovou cestou zaplnili k prasknutí. Nevím, ale když už, tak by se mělo měřit stejným metrem všem!!!
No ale nenechali jsme si zkazit náladu, po prvním pivečku jsme postavili stany a šli si užívat zasloužené pohody. O úvod celého programu se v 16 hod. odpoledne postarala úderná kapela z Valašska pod názvem My Pulse, která už tu v jednom z nedávných ročníků hrála a docela se mi líbila. Tentokrát jsem ji poslouchal jen tak zpovzdálí s přáteli u pivečka a celkem v pohodě. V té době se teprve do areálu trousili první návštěvníci a s nimi připlouvala i nebezpečně černá mračna na obloze. V tu chvíli to po stránce počasí nebylo pro nikoho moc optimistický. Pořád se zdálo, že nás bouřka mine, ale nakonec se strhnul největší slejvák zrovna v době, kdy začala hrát na podiu kapelka pod názvem "Legendy se vrací", což je známé seskupení okolo Petra Šišky a Izziho z Dogy. No a my jako správní dogoví fanklubáčci jsme museli Izziho pod podiem trošku pohecovat a nerozhodil nás ani nějakej blbej déšť :) Nakonec se nás ale muzikantům zželelo a mistr Šiška spolu s námi uprosil ostrahu, aby nás pustili za železný zábrany chránící podium rovnou před ně, abychom se mohli aspoň trochu schovat pod střechou. Nakonec to vyšlo a tak jsme si tam spolu s hudebníkama udělali takovej malej soukromej mejdan, zatímco ostatní čučeli zpovzdálí schovaní pod obřím stanem. A nutno dodat, že Legendy i přes nepřízeň počasí na Kamínce vytvořili velice dobrou atmosféru a docela dobře nás hned zpočátku nakopli. Jelikož jsme byli tak blízko, tak komunikace s muzikantma byla výborná a byla tam i docela sranda. Ovšem zklamal nás Izoš, protože nedal naši oblíbenou Lindu Perry :oP Jinak perfektní.
No a na programu pátečního večera bylo další docela už zvučný jméno. Kolem půl osmé začal hrát WaldaGang se zrzavcem Vláďou Šafránkem v čele a my jsme při jejich produkci pokračovali ve skvěle rozjetým večeru. Na akci typu pivních slavností se tahle kapelka hodí jako přišitá. Rozhodně na mě zase udělali větší dojem, než v hale před Landou. Venku jim to prostě šlape a když lidi vytvoří dobrou atmošku, tak je to super. Sice mám na tuhle partičku roporuplný názory, ale hlavní úkol pobavit lidi splňujou, takže to tady nebudu více rozebírat :) Tentokrát jim tam ale chyběl druhý pěvec, dvojník Waldy Matušky, takže celý vystoupení odzpíval Šafránek sám... a nikomu to myslím nevadilo. Vládík je pořád borec a i mimo podium se s ním dá fajně pokecat. Jen mi ho připadá pro takovouhle kapelku celkem škoda. No a co nás taky dostávalo, byl kytarista Yarda Helešic a jeho převleček. S jeho vzezřením prostě vypadal jako Her Flig z gestapa, nemůžu si pomoct.. nevím jestli je to ůmysl, ale asi jo, protože normální člověk by si tohle na podium nevzal :oP Jinak dobrej cirkus, hezky jsme zabékali a bylo fajn.
A to se večer teprve rozjížděl. Dalším tahákem byla kapela Škwor, která se rovněž řadí mezi mé oblíbené, takže nebylo co řešit a opět se šlo pařit do předních řad. Škworáci začali nějakou novou peckou... na úvod trochu zvláštní, ale budiž. Pak už pokračovali ve směsici svých největších pecek, když mezi ně vklínili ještě další novinku s názvem "Celebrity" a ta už se mi líbila podstatně víc. No už se těším na nový album :) No co k tomu dodat?! Hráli perfektně, hráli docela dlouho a z pátečního večera měli asi největší ohlas. Lidem se jejich tvrdá, skočná a zároveň melodická hudba líbí a bylo to poznat. Škwor už tu hrál během pár posledních let podruhé a ani tentokrát nezklamali. Kapelky se na Kamínku velice rády vrací a to je jenom dobře.
Po Škworech pokračoval večer dál na tvrdé metalové vlně, když nastoupila na podium dnes již legendární skupina Arakain a ta taky určitě patřila k tomu nejlepšímu, co se letos na podiu na Kamínce odehrávalo. I když nejslavnější éru s Alešem Brichtou má Arakain již dávno za sebou, tak i nyní se zpěvákem Honzou Toužimským zažívá dobré časy. Viděl jsem je tady s tímhle novým pěvcem vůbec poprvé a myslím, že jim to s ním náramně sedí. Evidentně přinesl do kapely, která má už za sebou 25 let existence, svěží vítr a jak ty starý, tak i ty nový písně se dají hezky poslouchat. Starý hity v jeho podání dostávají zase úplně jiný nádech a tak ač by se zdálo, že na podiu stojí úplně nová kapela, pořád to byl Arakain. A ten na publikum na Kamínce zapůsobil velice dobrým dojmem. Stejně jako samotnej Honza na nás, když jsme se s ním chtěli před koncertem vyfotit a on slušně poslal nekompromisního securiťáka "někam" a ochotně nám vyšel vstříc. Arakain byl prostě nášup. Kopáky šlapaly naplno a tvrdej zvuk se linul z repráků jako valící se tank. Dobré to bylo, není co rozpitvávat :)
A co se dělo dál? Na podiu celkem nic podstatnýho, když večer dohrávala zábavovka Tip - Top a my jsme korzovali po areálu a potkávali se s všemožnýma známýma. Semtam jsme zakotvili v chatce u Šafránka, semtam u Škworů, semtam u někoho u stanu, u pivka a tááák. Páteční večer byl velice příjemnej a pohodovej. Počasí nakonec taky vyšlo, takže to bylo ideální.
Sobotní ráno bylo taky celkem v pohodě, ovšem probudil nás mírný deštík, kterej se snášel na stany. Než jsme ale stačili pořádně probrat, tak pršet přestalo a pak po celkem nudném a ospalém odpoledni začala zase nějaká zábava, když od pravého poledne začali hrát na podiu Kosovci a po nich nastaly tradiční pivní soutěže. A tam jsme měli své horké želízko v ohni, neboť na soutěž nazvanou pivní moták nastoupil náš kamarýd Bubák alias Robert Rosenberg a ten to tam rozdivočil. Sice nezvítězil, ale jednoznačně dostal nejvíc bodů za umělecký dojem, za což byl také náležitě oceněn. Jak mu to šlo, posuďte sami na následujícím videu:

Během pivních soutěží nebyla nouze o různé vtipné okamžiky, když jsme mohli vidět hned tři grcky v přímém přenosu, z nichž nejzajímavější byla ta, která pleskla přímo na podium z hrdla moderátora Lumíra, ale i to se při náročnosti těchto soutěží může stát :) Sobotní odpoledne se střídalo s kapelami na podiu a zmiňovanými soutěžemi. Shlédli jsme tu například kapelku s názvem Pather Konyash, která sice nebyla až tak špatná, ale hodně jim chybělo k dokonalosti. Obzvlášt zpěvák nám sem svým vzezřením nějak nepasoval, jinak hlas měl celkem dobrej. Na textech by kapela taky mohla zapracovat... nebylo to špatný, ale sto bodů by ode mně nedostali :)
Další v pořadí již známí kroměřížští borci Zabillow hráli tentokrát konečně vesměs ze své vlastní tvorby a byl to takovej docela příjemnej bigbítek. Kluci jsou ještě mladí, ale určitě hodně nadějní. Sice jsem to poslouchal jen jedním uchem, ale nebolo to špatné.
Vpodvečer už se areál začal nebezpečně plnit a vypadalo to na slušnou návštěvu. A taky že jo. Už při kapele Premier bylo před podiem docela hodně plno a atmoška začínala houstnout. Není divu, když na programu večera byly dvě hlavní hvězdy celýho víkendu No Name a Divokej Bill. Docela jsme čučeli, protože takovou návštěvu tady na Kamínce jsme snad ještě neviděli. Na Kabátu před pár lety tady bylo údajně víc, ale ten dav co se sem nahrnul v sobotu by leckterý festiválky mohly Kamínce závidět. Opticky to vypadalo, že se před podiem sešlo daleko víc lidí než na mnohem větším fesťáku v Třinci.... nevím nepočítal jsem to, ale i když beru v potaz, že Kamínka je daleko menší areál, tak přece jen to byl nářez. A celkem nám to už i vadilo, protože všude bylo quantum lidí a člověk se nemohl dostat ani na pivo :)
Ovšem co se týče atmosféry při vystoupení kapel, byla to nádhera. Musím říct, že takovej hlučnej kotel, jako měla skupina No Name, jsem za celou dobu co tu jezdím snad nezažil. Bylo to samozřejmě dáno i počtem uječených ženských v publiku, který tuhle slovenskou partu obzvlášť milujou a já se jim ani nedivím. Frontman Igor Timko je bezesporu sympaťák každým coulem a na podiu se mění v neskutečnýho showmana... to jako všechna čest! I když tuhle kapelu doma nějak skoro vůbec neposlouchám a znám jejich hity především z rádií, tak musím říct, že naživo mě obzvlášť zaujali. Vždycky je vidím jen někde na fesťáku a pokaždé mají perfektní atmosféru. Holt to tihle kluci s lidma umí a nemusí je ani nějak přehnaně do křepčení nutit. Samozřejmě zahráli co písničku, to hit, jen občas přimíchali nějakou novinku z nového alba. Mě, jakožto nezaujatého diváka jejich vystoupení bavilo hodně. Sto bodou! :)
I po skončení kapely No Name se dav od podia nějak moc neodkláněl a čekal na další megastars v podobě Divokýho Billa. Ti tohle rozjásaný publikum nejdříve trochu utlumili celkem dlouhou zvukovkou, ovšem s prvnímy tóny jejich vystoupení jej zase hezky rozproudili a všechno šlapalo dobře tak jak má. I když už síly po náročných dvou dnech ubývaly, skákalo se a tleskalo co to dá a po jejich setu už jsem byl totálně unavenej. Kluci zahráli totožnej set jako v Třinci,kde jsem je viděl naposledy, akorát že ke dvoum již známým novinkám přidali ještě třetí s názvem "Pecka, která ti nedá spát" a ta se mi taky moc líbila. Tak mi připadá, že se kluci celkem hodně inspirovali Čechomorem :) Jinak samozřejmě nechyběly staré dobré hity a byla to prostě taková všechochuť. Akorát škoda, že zahráli celkem krátce, něco přes hodinku. Přece jen po nich hráli už jen Kosovci a těm by nějaký useknutí času nevadilo. Pohodové vystoupení zakončili i stylovou halekačkou pojmenovanou "Alkohol", která nejen názvem skvěle seděla k tomu všemu, co se po celý tento víkend na Kamínce odehrávalo :)
Lidi byli spokojení a po Billech už začal největší odliv těch, kteří sem přijeli jen na tyhle dva headlinery, takže se všechno vrátilo do starých kolejí. Únava už byla veliká, navíc začal být po půlnoci pěkná kosa a tak se schylovalo ke konci zábavy na letošních pivních slavnostech. Chviličku se ještě zapařilo na Kosovce, kteří měli před sebou taky docela slušnou hromadu tančících lidí a kolem druhé hodiny ranní jsme ulehali do vymrzlých spacáků s dobrým pocitem, že se letošní ročník opět skvěle vydařil.
Dobrý pivo a dobrá muzika patří k sobě a pivní slavnosti na Kamínce to opět jen a jen potvrdily. Možná je jen škoda, že takováto výborná hudební akce bývá v kroměřížském reginu jen jednou do roka. Lidi jsou po takových kapelkách evidentně lační, což bylo vidět na obrovské návštěvě a jistě by se slušelo něco podobnýho udělat i během roku, samozřejmě v menším rozsahu. Prostory tu na to všude jsou, ovšem lidi a penízky bohužel asi ne :( O to víc je ovšem nám všem akce na Kamínce vzácnější a pokud budou pořadatelé pokračovat v nastoleném trendu, můžeme se už teď těšit na další skvěle připravený ročník.
Fotogalerie z akce k nalezení ZDE!!
...pro lepší přehlednost přidávám ještě TUHLE!
Videa je taky spousta, ale vybral jsem pouze ty s nejlepším zvukem :o)

K letošní akci na Kamínce jsem taky pořídil rozhovor s frontmanem kapely Divokej Bill Vaškem Bláhou, tak pokud si ho chcete přečíst, pořiďte si aktuální číslo Týdeníku Kroměřížska ;o) Časem se tu možná taky objeví ještě s nějakým dalším překvápkem :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aloš Aloš | 14. srpna 2008 v 15:29 | Reagovat

Musím Kubíku opět smeknout svůj pomyslný širák v mém případě teď v létě šátek...OO))

2 Bubák Bubák | 15. srpna 2008 v 9:22 | Reagovat

Co si nepamatuju, to se nestalo:-))))

3 Aloš Aloš | 15. srpna 2008 v 11:11 | Reagovat

Bubáku to znám a chápu...

4 RUDA RUDA | E-mail | Web | 15. srpna 2008 v 14:32 | Reagovat

Bubák: Takže jsi tam letos vůbec nebyl jo? :o))

Aloš: Díky!

5 Deniska Deniska | 15. srpna 2008 v 17:22 | Reagovat

Ale já si pamatuji všecičko...:O)

Opět krásně napsáno, kunďáčku...akorát ta fotka s popiskem Hehehehehe...má to nějakou pointu?:-D

6 RUDA RUDA | E-mail | Web | 15. srpna 2008 v 17:38 | Reagovat

Denisko: Pointu hledej v písních Škworu. (Kdybych ti napsal, kterou myslím, tak by to bylo pro tebe moc jednoduchý!) :o)

7 Deniska Deniska | 15. srpna 2008 v 17:43 | Reagovat

Ehm...Sraž nás na kolena?:D

8 Aloš Aloš | 15. srpna 2008 v 18:12 | Reagovat

No někoho na kolena a někoho....

9 Deniska Deniska | 15. srpna 2008 v 18:47 | Reagovat

...někoho co??! :))

10 Bubák Bubák | 15. srpna 2008 v 20:04 | Reagovat

A vona říká May day tak mě pěkně ....

11 Deniska Deniska | 15. srpna 2008 v 22:17 | Reagovat

...no bylo mi to jasné hned, ale nechtělo se mi věřit, že tohle je ta pointa!!! :o)

12 Aloš Aloš | 15. srpna 2008 v 23:12 | Reagovat

Tož ,tož děcka nezvrhávaj te to tady....

13 RUDA RUDA | E-mail | Web | 16. srpna 2008 v 12:44 | Reagovat

Deniska a ostatní: Měl jsem na mysli úplně jinou písničku, ale tady se alespoň projevily vaše zajímavé myšlenkové pochody :o)))

14 Aloš Aloš | 16. srpna 2008 v 19:50 | Reagovat

Tož myšlenkové pochody sou zajímavé.....

15 Deniska Deniska | 23. srpna 2008 v 12:12 | Reagovat

Kubíkovi se omlouvám, že v mých očích se zdál být zvrhlý...:o) A Bubáka nekomentuju...jo jinak já Škwor moc neposlouchám, takže na tu písničku na mě nespěchej!!!:-D

16 RUDA RUDA | E-mail | Web | 23. srpna 2008 v 20:48 | Reagovat

Deniska:Já na děvčata nikdy nespěchám :-D

17 Bubák Bubák | E-mail | 31. srpna 2008 v 12:52 | Reagovat

Nevím proč mě Deniska nekomentuje...Sem počestný, nepolíbený,za ruku nechycený...NNo za ruku možná jo:-))

18 Deniska Deniska | 2. září 2008 v 12:55 | Reagovat

Komentář? Tož dobré...nejsi počestný, nejsi nepolíbený a to poslední :D:D no za ruku možná ne! :D Promiň zlato!:o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama