Září 2008

Foto měsíce - září 08

30. září 2008 v 20:13 | RUDA |  Foto měsíce
S politováním Vám musím oznámit, že jsme nic "hezčího" v září nevyfotili (a pokud jo, tak se to sem nehodí dát, bo by s tím osoby na fotkách nemusely souhlasit)! Tudíž mi nezbývá nic jiného, než vystavit sem svůj vlastní xicht :)
Už jsem dlouho nic nenapsal, že? Tak snad se polepším :o)

A ještě nějakej ten můj oblíbenej retroklípek...
Tož toto taky tenkrát v televizi bodovalo jak sviňa! :)


Heslo dne! :)

20. září 2008 v 12:00 | RUDA
Nedávno mi přišla na mail větička, která mě docela pobavila a tak jsem si říkal, že tohle "poselství" musím předat dál a zakomponoval jsem ji do tohohle hezkýho obrázku sem na blog.Takže...
No něco na tom holt bude! :o)

Metallica - Death Magnetic

13. září 2008 v 16:56 | RUDA |  Jak to vidím já.
Po celém světě dlouho očekávané nové album skupiny Metallica je konečně venku a jelikož i mě udělalo celkem velkou radost, tak si dovolím tady o něm něco hezkého napsat. I když nové CD oficiálně vyšlo teprve včera (12.září), tak já už ho sjíždím víc jak týden a za tu dobu už ho mám celkem řádně naposlouchaný, abych ho mohl nějak zhodnotit. Asi si nebudeme pokládat otázku, jak je to v dnešní době možné, že?! ;o)
Album Death Magnetic na sebe nechalo čekat dlouhých pět let, o to lepší však výsledek je. Je vidět, že si na tom pánové muzikanti dali setsakramentsky záležet a písničky vychytávali do nejmenších detailů. Nejlépe mi poslech téhle desky vynikne, když si ji pouštím do sluchátek, kde člověk slyší všechny tóny a zvuky, který jinak v té ostatní "špíně" zůstanou skrytý. Je na ní opravdu spousta skvělých nápadů a kytarových riffů, u kterých mi fakt mnohdy i srdíčko zaplesalo! :) Leckterým kapelám by tenhle materiál postačil i na tři desky, ovšem Metallica z toho všeho poskládala skutečný hudební příběhy plný zvratů a perfektních gradací v závěru. Že nejde jen o nějaký jednoduchý písně dokazuje i stopáž v tracklistu, kde najdete většinu skladeb dosahujích kolem sedmi minut a více. A přestože jsou tak dlouhý, tak rozhodně nenudí, protože jak už jsem psal výše, v každé z nich je obsaženo několik hudebních nápadů a není to jen klasické kolovrátkové omýlání typu "sloka - refrén - sloka"!
Metallica se na tomhle albu opět vrátila do starých kolejí, což určitě mnoho skalních fanoušků potěšilo, protože předchozí album St. Anger se poněkud dosti vymykalo dosavadní tvorbě a u veřejnosti nebylo přijato zrovna moc dobře. Death Magnetic je ovšem zase úplně jiné a je to opět ta stará dobrá Metalica, ovšem s podstatně lepším zvukem. Album je nabitý energií a silnými tóny, který fakt rád poslouchám.
Na CD se nachází 10 nových skladeb, z nichž za vrchol alba považuju sérii tří po sobě jdoucích písniček a ta začíná na tracku č. 3 s názvem "Broken, Beat & Scared", což je nadupaná šlapačka s perfektníma riffama a podařeným refrénem. Taková ta správná agrese z ní přímo číší :) Následuje klasická "metallicovská" skladba "The Day That Never Comes", která se mi hodně zalíbila už od úvodních tónů. Je to prostě ten typ písně, která se mi od Metalliky líbí nejvíc, když začne pomalým vybrnkávaným začátkem s příjemnou melodií a pak postupně graduje až do závěrečné smršti. Zprvu jsem si říkal, že ten rychlej závěr bych v klidu vynechal a rozdělil to na dvě písničky, z nichž ta pomalá část by jistě byla výborná balada. Ovšem čím víc to člověk poslouchá, tak už mu to sedí jako celek a je to opravdu dosti dobré. Sice už tenhle typ písně pro některé skalní fans může působit tak trochu sebevykrádačsky, když se podobá takovým klasikám jako "One" nebo "Fade To Black", ale já říkám: No a co!? Já osobně tyhle styl jejich tvorby miluju a když to umí, tak ať v tom klidně pokračují, protože jim to pořád jde moc dobře. Jsou kapely, který X let hrají furt to samý a na lidi to pořád zabírá, takže proč by si to nemohla dovolit i Metallica?! :) Tuhle pecku jsem taky slyšel z celýho alba jako první a popravdě mě uchvátila až na druhej poslech, ovšem teď už patří k mým největším favoritům.
Zde je videoklip k téhle písni
Třetí pomyslný vrcholek podle mě patří vypalovačce "All Nightmare Long", kde si poslech kytar taky opravdu hezky užívám. Obzvlášť v závěru téhle pecky se ke mně opět dostavil pocit, kterej jsem zažil na jejich koncertě v Praze při hraní "Master of Puppets", a to takový, že se proti mě valí parní lokomotiva plnou rychlostí. Né, opravdu nežeru lysohlávky, ale ten zvuk mi to skutečně připomíná :) Prostě dobré.
Na Death Magnetic jsem skutečně nenašel ani jeden slabej kus, i když v počátcích jsem tyhle tendence možná měl. Ovšem po opětovným poslouchání se mi to líbí fakt všechno a v každé píničce si najdu něco, co mé ucho potěší. Semtam se samozřejmě najdou i nějaké nudnější pasáže, ale těch je tam skutečně poskrovnu. Za zmínku by snad stálo ještě třetí pokračování série písniček Unforgiven, tedy pomalejší píseň s názvem "Unforgiven III". Taky celkem podařená, především v závěru, ovšem možná by mi k ní seděl jiný název (ale přitom si nedovedu představit jaký:)) Protože jestli "Unforgiven I a II" měli aspoň něco společného, tak o trojce se to říct moc nedá. Ale to je fuk, jde přece jenom o muziku a ne o názvy. Metallica si na desku opět dovolila zařadit i jednu instrumentálku s názvem "Suicide & Redemption", která má bezmála deset minut, a i když to není nijak zrovna převratné dílo, tak se rovněž poslouchá docela příjemně.
Ostatní skladby jsou taky hodně podařené a vypisovat tady něco o každé z nich by bylo asi na román. Album Death Magnetic prostě funguje skvěle jako celek a sálá z něj ohromná energie a skvělé melodie zároveň. Zpěv Jamese Hetfielda je rovněž bez chyby a na nové placce se předvádí v super formě. Celý je to prostě nabušený jako kráva a kdo má rád tuhle kapelu, tak určitě zklamanej nebude, bo kdo tyhle pány už dávno pohřbil, tak se asi těžce zmýlil a já po shlídnutí červnovýho koncertu a poslechu téhle desky odvážně můžu říct, že Metallica je zpátky a to v sakra dobré formě. A ta jim doufám ještě nějakou dobu vydrží.

Výstavka No. 5 - Dovča 2008 I.

2. září 2008 v 16:03 | RUDA |  My art
Letošní dovča byla opravdu pro mé amatérské fotografické "vočíčko" velmi bohatá a zajímavá a tak jsem tam prostě fotil co se dalo. Fotek je odtud docela mnoho, a tak abych to tady zas zbytečně nezahltil, tak to porozděluju na několik částí.
První várka tedy nyní zde:
Bohužel tady tím nuceným zmenšováním na blog ty fotky strašně trpí :(