Rock Fest - Hrušovany u Brna (18.10.2008) aneb Sraz FC Doga

21. října 2008 v 22:13 | RUDA |  Akcičky
Ne že bysme té Dogy letos ještě neměli dost, ale kvůli všem těmhle lidičkám výše na obrázku opravdu stálo za to si udělat tenhle hezkej výlet na jih Moravy, konkrétně do Hrušovan u Brna. Na tomhle místě už jsme byli přesně před dvěma lety a moc se nám tu to líbilo, tudíž když zde opět měla vystupovat naše stará známá hudební čtveřice, padl návrh uspořádat takový trochu větší srázek nás, fanoušků a kamarádů, kteří jsme se díky téhle kapele poznali a dali dohromady.
A nápad to byl velice dobrej, protože jsme všichni rozesetí po různých koutech republiky a příležitostí pro taková setkání nebývá mnoho, tudíž jsme se nějak všichni obvolali, obmejlovali a různými jinými způsoby informovali a nakonec z toho vznikla takováhle příjemná podzimní "spářka". I když několik lidí na poslední chvíli účast odřeklo a někteří se bohužel nemohli dostavit vůbec, tak i přesto jsem byl docela příjemně překvapenej, kolik se nás tam sešlo, bo u některých jsem třeba ani nepředpokládal, že by mohli přijet :)
No ale od začátku. V sobotu jsme vyjížděli hned časně po obědě no a neobešlo se to bez komplikací, bo někdo byl zaskočen, že jsme přijeli o 10 min. dřív, někdo nevěděl kde má vystoupit z autobusu, některej zapoměl doma mapu a druhej zase flašu slivovice. Ale pohoda. Bylo hezky a tak nás nic nerozhodilo. Všecko jsme ve finále pobrali a nakonec jsme si to po naší krásné "Dé jedničce" šupali k Brnu. Zde jsme naprosto skvěle otestovali odolnost tlumičů na mém autě, stabilitu rukou mých spolucestujících a taky perfektní prezentaci toho, jak se nalévají kaléšky v autobusech Student Agency :oP
Cesta uběhla celkem rychle a tak po mírném bloudění a hledání sportovní haly v Hrušovanech jsme konečně dorazili k místu činu, kde už jsme spatřili první známé tváře. Sice jsme tu už kdysi byli, ale v té dědině sů ty cesty tak spletité, že jak se mi tu někdo zamoce, tak se z teho nevymoce! :o) Navíc když máte ještě poloožralé navigátory... No ale máme hubu, tak jsme se pak jaski domluvili! Ani nevím, kolik tou dobou bylo hodin, asi něco kolem třetí a to byla hala ještě prázdná a chystal se ansábl na podiu, takže jsme se jen pozdravili se známýma, chvilku pokecali a pak jsme zase odjeli do nedalekých Židlochovic, kde jsme měli být ubytovaní na hotelu. Sice jsme kolem něj asi 2x projeli a našli jsme ho až na potřetí, ale tož nebýt mojich bystrých očí, tak bysme kolem něj jezdili dodneška :) No, nakonec jsme se teda ubytovali a po chvíli zašli na jídlo do blízké restaurace. Někteří si dali "masisko se zemákem" či jiné chutné speciality, ovšem já na zdejší přesolenou česnečku jen tak nezapomenu. To byla síla! Jelikož hlad je sviňa, tak jsem se snažil něco z toho pozřít, ale nakonec jsem celou dávku stejně nedojedl, protože kdyby se tak stalo, tak bych pak asi močovými kameny rozbíjel záchodový porcelán!
Cestu zpět z hotelu do Hrušovan jsme strávili v zadní části dodávky kapely Doga a to už začínalo být veselo. Doga se tím pádem stala asi první českou kapelou, která si v autě nevozí na koncerty nástroje a aparaturu, nýbrž svoje fanoušky. Ovšem i ti, stejně jako nástroje, musejí být dobře naladění a tak jsme se po cestě začali trochu rozezpívávat. Začalo se samozřejmě repertoárem Dogy, to sklidilo v přední části vozu nejspíš milý, ješitný úspěch. Pak jsme ale na truc začali vyřvávat něco od Škworů a v tom začal Lumírek prudce brzdit, se slovy, že to je provokace a tohle se v tomto autě trpět nebude! :) V tom nás napadla další provokativní píseň, tentokrát od Aleše Brichty, kterej měl v Hrušovanech v ten večer taky vystupovat a tím jsme chtěli dát najevo, že vlastně nejedem na Dogu, ale na Brichtu, ovšem v tom jsme zepředu uslyšely uklidňující Izziho slova: "To je v klidu, tam jsem zpíval vokály!" :oP Na dotaz, kde ještě zpíval vokály, odpověděl, že všude a tak nám nezbívalo nic jiného, než naše dodávkové vystoupení zakončit sérií lidovek, která byla asi nejpovedenější. V nich jsme se sladili dokonale :)
Při příjezdu na místo činu jsme už projížděli špalírem známých tváří, kteří byli už od pohledu z auta dobře naladění a tak to naznačovalo, že to bude asi fajn akce. No a pak začalo vítání, hned při vstupu do haly jsme dostali "zelenou" vstupenku a pak hurá na balkon za ostatníma. Tam bylo naše stanoviště a všichni, kdož měli přijet už byli na místě, takže jsme přišli asi v tom nejlepším. Takže se kecalo, fotilo, občas taky panáčkovalo a pivovalo a najednou byl večer v plném proudu a to už pomalu přicházely na scénu hlavní hvězdy večera a těmi měli být Aleš Brichta Band a Doga. Mimo nich tam hrály asi ještě další čtyři kapely, ale ty jsme buď neviděli nebo jsme jim nějak nevěnovali pozornost. Zaznamenali jsme snad jen rakouskou kapelku Devilate, na kterou jsme se byli chvilku podívat. Nebylo to špatný, ale taky nic, co by mě v tu chvíli nadchlo.
Po nich už přišel na řadu Aleš Brichta se svým Bandem a ti to rozjeli pěkně zostra starou známou arakainovskou vypalovačkou "Metalománie", což bylo na úvod celkem překvápko. Lidi to ovšem pěkně nakoplo, nás taky a pařit na Brichtu jsme vydrželi po celou dobu jeho vystoupení. Nutno podotknout, že původně tu měl hrát Arakain, ale zpěvák Honza Toužimský bohužel onemocněl a tak nemohli do Hrušovan přijet. Na poslední chvíli tedy pořadatel zajistil tuhle adekvátní náhradu v podobě AB Bandu a myslím, že to byl správnej krok a nikdo toho ani nějak moc nelitoval. Brichtovci se mi v současné době líbí hodně. Hrajou svižnej metal, směs od starých Arakainů zkombinovanou se sólovou dráhou hlavního představitele a je paráda to poslouchat. Aleš je v téhle kapele většinou obklopenej mladýma muzikantama a je vidět, že se mezi nima cítí fakt dobře. V téhle kapele se vlastně mísí takový to dravý mládí spolu s muzikantskou zkušeností starších členů a ta kombinace jim zatím sedí, bo hrajou jako z partesu. Obzvlášť za bicíma mají velkou naději českýho bigbítu, bo ten borec, co za nima sedí, je opravdu dobrej. Jak už jsem zmínil, odehráli průřez celou Brichtovou kariérou, za zajímavost stojí taky takovej dlouhej megamix všech jeho hitů, který hráli možná víc jak 10 min. v kuse a tak si asi nikdo nemohl postěžovat, že nehráli zrovna tu jeho oblíbenou. Vždycky se odehrála první sloka, refrén a hned se skočilo na další úryvek. Docela dobrej nápad. V závěru samozřejmě nemohla chybět hitovka " Dívka s perlami ve vlasech", při níž se náš rožek rázem změnil v taneční parket a všichni jsme nádherně tuto píseň proploužili :)
No a pak přišel zlatý hřeb večera v podobě vystoupení Dogy no a náš fanclub samozřejmě musel vytvořit pořádnou atmosféru. Tou dobou už měli všichni výbornou náladu a tak to nebyl problém. Oranžoví mužíčci nezklamali a opět odehráli skvělý koncert. Akorát první půlku vystoupení byl zvuk před podiem tak otřesnej, že kdybych ty písničky neznal nazpaměť, tak vůbec nevím, o čem zpívají. Pak se to sice trochu zlepšilo, ale určitě jsem teda zažil lépe nazvučený koncerty téhle kapely. No ale byla sranda. Doga samozřejmě věděla, že tady má svůj fanclub a tak se snažila, i nějaké ty vtípky proběhly. No jinak poprvé jsme konečně mohli slyšet naživo hitovku "Geny", ke které je natočený i ten náš "vousatý klip" a to bylo pro nás asi největší překvapení večera, protože borci ji nebyli za celý rok schopni nacvičit a až teď se jim to konečně podařilo. Živě to zní zase trochu jinak, ale zapařit se na to dá perfektně.
Dalším netradičním kouskem byla divácká soutěž, která proběhla zhruba v půlce jejich setu. Spočívala v tom, že byli vybráni tři borci a tři borky a ti měli za úkol postupně každý zvlášť zazpívat s Dogou na podiu jejich asi největší hit "Nejsi nevinná". Nejlepšího zástupce každého pohlaví čekala odměna v podobě tisícikorunové poukázky do tetovacího salonu. To bylo něco pro nás :) S Bubákem jsme se hezky pohecovali, a řekli jsme si, že do toho prostě musíme jít. A taky že jo! Takže rázem jsme stáli na podiu ještě s jedním borcem a postupně jsme každý odzpívali svůj part za doprovodu našich muzikantů. No a Bubák zvolil hned jako první zajímavou taktiku, vsadil na svůj exhibicionismus a když už tam stál nahej do půl těla, tak sundal i kalhoty a odzpíval to jenom v trenkách. V tu chvíli bylo o vítězi asi už dávno rozhodnuto a nás zbývající dva bohužel už nenapadlo nic "zvrhlejšího" a tak jsme to alespoň hezky se ctí odzpívali. Docela zajímavej zážitek zazpívat si před plnou halou. No sranda prostě musí být! :oP
Nakonec tedy nerozhodovaly ani tak ty pěvecké schopnosti jako spíš ten pověstný "X - faktor", takže vyhrál Bubák se svým prasečím chlívkem na trenkách no a když už jsem u toho X faktoru, tak jestli někdo z vás sledoval tuhle soutěž, tak tam byla jedna paní, která zpívala v TV přesně tuhle píseň…. no a tahle paní přišla soutěžit i sem…. A zase se jí nepodařilo vyhrát. Sice celebrita, ale ten X faktor tam asi chybí! Ale je dobrá! :o))
No takže si každej užil svých pár vteřin slávy a pak šupky dupky zpátky pod podium pokračovat s Dogou v jízdě. Zapařili jsme kvalitně a nějak kolem čtvrt na jednu Doga skončila. Chvíli jsme ještě pobyli v hale, ale pak už se všichni známí začali trousit ven s tím, že půjdem pokračovat na hotel. Což byla chyba. Na programu byla ještě jedna kapelka a mohlo se tak ještě zůstat v hale, a bylo by to určitě zajímavější. Po cestě se totiž skupinky nějak roztrhali, někdo skončil v hospodě a tak z plánovanýho dojezdu na hotelu nebylo nic. Alespoň ne pro nás, bo jsme na ostatní čekali tak dlouho, až jsme prostě vytuhli v postelích.
Ale jinak to byl fajn večer, kterej určitě nebude marný zase někdy společně zopakovat. Ráno bylo taky velmi zajímavé až humorné, když někteří ještě dokrmovali draka z večera a tak byli jak fíci. Když jsem tu bandu pak jako jediný řidič rozvážel na nádraží, tak jsem se cestou zpátky na hotel vždycky chechtal jen sám pro sebe, jak mě ti lidi rozesmáli. Ale to by bylo asi na další veselý článek. Prostě s těmahle lidma se člověk nenudí a jsem rád, že nám tenhle srázek tak hezky vyšel, že jsme zas mohli poklábosit, zapařit, zasmát se a dělat kraviny. Pak má člověk totiž hned zas větší radost ze života a vo tom to je!
Fotky z akce V GALERCE a nebo tiež TADY!!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jo a když už jsme tak u té Dogy, tak nedávno jsem jim jen tak ze srandy (samozřejmě s jejich vědomím) vytvořil stránku na tom "slavném webu" Myspace.com, bo ho tam ještě jako jedni z mála kapel neměli, tak pokud patříte mezi jejich příznivce, tak se tam zkuste mrknout.
Budu se snažit, aby tam nebyl jen zkopírovaný obsah z ofiko stránek a dávat tam zase trochu jiné věci. Je to ovšem většinou v angličtině, proto vy, kdož se v tomto jazyce moc neorientujete, budete mít asi možná trochu potíž, než se tam rozkoukáte . Ale na všecko se dá přijít ;o)
Zkouknout to můžete na adrese: www.myspace.com/dogaweb
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jarda Jarda | 24. října 2008 v 13:27 | Reagovat

Supr reportáž, jen bych to doplnil o jedno..že díky dárku, který dostal Sklenda, se fanklub rozrostl o jednoho nevšedního fanklubáka, možná spíš maskota, Sklenda se jej vzdal a šikovný ruce Majora.psovoda se jej ujaly..takže už to není jen Major.psovod ale i Major.pštrosovod :o))

2 RUDA RUDA | E-mail | Web | 25. října 2008 v 9:33 | Reagovat

Jarda: ještě že né Vodovod :) No ale bojím se, aby neskončil jak klokan :oP

Jinak děkuji Jarouši za doplnění informací, na které jsem při psaní zapoměl... no a vy ostatní, kdož jste se zůčastnili můžete taky klidně přihodit nějaké vaše postřehy, jak a kde jste nakonec skončili apod. Každýho jsem nehlídal, tož mě to zajímá :o))

3 Eirene Eirene | 27. října 2008 v 9:26 | Reagovat

Jenom tě trochu opravím a asi zklamu , co se týče tvého tvrzení, že Doga je první kapela, která si vozís nástroji i své fanoušky. Tento bohulibý zvyk již dávno praktikovala skupina Genziana v čele s Jirkou ,jedním z nejlepších kytaristů,kteří kdy u nás byli. A skupina Karavela též.  Ti zase měli pro změnu zpěváka Bohouše - vynikající zpěvák - jeden z nejlepších , jaké jsem kdy slyšela. Škoda ho - není o něm vůbec slyšet a ani nevím jestli ještě zpívá. Pamětníci ho možná pamatují , zpíval se skupinou Elegie.

Zdar a sílu

4 RUDA RUDA | E-mail | Web | 27. října 2008 v 9:52 | Reagovat

Eirene: Toto mé tvrzení bylo myšleno samozřejmě s nadsázkou. Pokud jsem se tím tebe nebou tebou zmiňovaných kapel nějak dotknul, tak se hluboce omlouvám :o)

5 Peter F Peter F | 22. května 2009 v 1:26 | Reagovat

Sklenda je hlavně totální zmrd...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama