Divokej Bill a Tři sestry – Zlín (6.11.2008)

8. listopadu 2008 v 18:33 | RUDA
Kapely Divokej Bill a Tři sestry se opět letos vydaly na společné turné, když si po čtyřech letech zopakovaly šňůru s názvem "Turné pro radost". Tenkrát v roce 2004 jsem tohle turné navštívil taky, to ještě těmhle dvoum kapelám předskakovala čerstvá Superstar Aneta Langerová a celkově to byl docela podařený koncertík. Takže když byla příležitost si to po pár letech s těmahle dvěma oblíbenýma kapelkama zvopáknout, tak nebylo co řešit.

Ve Zlíně jsme měli domluvený srázek s partičkou záchranářů, ať už současných nebo budoucích a ještě před koncertem se šlo na pivko do Golemu, aby se nešlo na koncert "jen tak"! Před osmou hodinou už jsme razili do sportovní haly Novesta, kde se měl koncert odehrávat no a nastaly nezbytné procedury jako trhání lístků a šacování, zda u sebe nemáme nějaké nebezpečné předměty atd. To proběhlo samozřejmě v pohodě, akorát mě pan sekuriťák docela zarazil trošku zvláštním dotazem, zda si "může sáhnout"… tak jsem mu to vrátil se slovy, že jestli mu to udělá dobře, tak proč ne :o) No a tož nakonec na mě stejně nic nenašel, jestli ho to vzrušilo to nevim, ale my jsme každopádně pokračovali dál do haly, kde už bylo "příjemně" vysaunováno a u stropu haly se vznášela už pěkně hustá mlha. A to bylo teprve před koncertem! Holt letošní začátek listopadu je nějak extrémně teplej a díky hezkému počasí by se koncert klidně dal uspořádat i venku. No a když bylo teplo venku, dokážete si představit, jaký teplo asi muselo být v hale, kde paří několik stovek lidí.
Těsně před koncertem na nás z obrazovky ještě tak trochu výchovně promluvili frontmani obou kapel, ve smyslu, abychom nechlastali, když sedáme za volant, což jsem samozřejmě bohužel ten večer svědomitě dodržoval, no ale obzvlášť Fanánkovy hlášky z obrazovky vyzněly dost zábavně, když kecal různě o tom jak se v mládí chlastalo a jak si teď radši pořídil čelovku, aby nešlápl na žabu, když se vrací z hospody apod. Pak už nastoupila první kapelka. Na tomhle turné se skupiny střídají, takže se do poslední chvíle nevědělo, kdo bude koncert zahajovat, ovšem po chvíli bylo jasné, že to bude formace Divokej Bill. No a ti opět nezklamali. Odehráli svoje standartní vystoupení plné svých známých hitů a i když publikum působilu zpočátku trošku vlažně, po chvilce už se začalo skákat a tleskat a teplota v hale narůstala. Divokej Bill hrál dobře, ale bohužel ničím nepřekvapil. Nevadí, že už jsem je viděl letos asi počtvrté, ale kluci už prostě nutně potřebují novou desku, bo už nejméně dva roky jezdí velké turné, ovšem pořád s tím samým repertoárem. Sice letos zařadili do setu tři nové písničky, ale ty už hrají od začátku roku a jelikož letos jedou už druhé větší tour, mohly by playlist aspoň trošičku pozměnit a zkusit odehrát třeba i skladby, které zas tak často nehrajou. Ten večer se prostě Divokej Bill jevil, bez urážky, jako taková "lepší předkapela" Tří sester. Ty tady v hale měly taky daleko víc fanoušků a bylo to poznat okamžitě při změně kapel.

Tady se tak trochu nabízí i srovnání jarního turné Divokýho Billa a Čechomoru. Zatímco tohle turné bylo o vzájemném propojení obou kapel a celý koncert plynul od začátku až do konce bez přestávek, tak tady jedna kapela skončila a muselo se pár minut čekat, než se nachystá aparát pro tu druhou. Co se týče vzájemnýho hostování muzikantů, tak to se týkalo asi tak čtyř písniček (po dvou na každé straně), když si s Billem zahrál jednu skladbu kytarista Tří sester Zdenál a druhou odzpíval Ing. Magor. Ke společným písním obou kapel ovšem nedošlo, bo ono by to asi bylo i docela technicky náročné, když si vemu že každá kapela čítá 8-9 muzikantů….
Tři sestry na tom byly jednoznačně ten večer líp. Měly zde zásobu skalních fandů, kteří hned od první písničky vytvořili neskutečný kotel a pogovali jako blázni. No a takovouhle melu už jsem dlouho neviděl. Kolečko se rázem rozrostlo přes půlku haly a mlelo se to tam hlava nehlava :) Zezačátku se to ještě dalo, ale pak už mi docházela energie, bo už jsem se nějak dodělal při předchozí kapele a navíc ten vzduch v hale tomu taky nepřidal. Zbytek koncertu už jsem sledovali z relativního bezpečí a pařili jsme tak nějak v poklidu, ovšem ve středu haly to byl opravdu marast. A Tři sestry hrály skvěle. Ty naopak překvapily velmi příjemně, bo hrály spoustu věcí, které od nich zas tak často na koncertech není slyšet a to bylo super. Samozřejmě oproti DB mají v zásobě mnohem víc vydaných alb, takže se mohou v klidu vybírat co kdy zahrajou, ovšem že těch "neobvyklých" pecek bude tolik, jsem nečekal. Vytasily například i takovou raritku, kterou dle slov Fanánka nehrály asi 16 let a to byla píseň "Divný stavy", dál pak zazněla třeba píseň "Lepší časy", "Sighisoara" , song napsanej pro vítěznou olympioničku Báru Špotákovou "Čtvrtá sestra" a taky písně z posledních tří studiových alb, které zas tak často slyšet živě nebylo. Prostě to bylo hodně pestrý a každej fanda si musel přijít na své.

Kostru samozřejmě tvořily ty největší hity, bez kterých by to nešlo a celkově byla atmosféra docela parádní, k čemuž přispěli i muzikanti samotní, když opět vymýšleli různé improvizované vtípky, jako například dotažení štaflí ze zákulisí na podium a zpívání z jejich vrcholku apod. Ke konci samozřejmě došlo naopak k hostování několika muzikantů z Divokýho Billa, když si spolu střihli písně "Mexiko" a "Zelenou", což je hit, kterej prostě už jen tak někdo nevymyslí :o) Celej večer byl zakončenej tradiční hymnou "Modlitba pro partu", která to vždycky celý tak příjemně uzavře.

Všechno to nakonec končilo asi o půl dvanácté, takže po tří a půl hodinové pařbě už toho publikum mělo v tom horku tak akorát a rozešlo se v poklidu domů nebo někam do osvěžoven. U publika myslím jasně toho večera vyhrály Tři sestry. Možná by to bylo jinak, kdyby kapely vystupovaly v opačném pořadí, ale to už se nedozvíme :) Ani jedna kapelka rozhodně nezklamala a je fajn, že dochází k těmhle společným šňůrám, kde je možný je vidět pohromadě, bo to vždycky stojí za to.

Fotografie z koncertíka sú TADY!!!

Videjka mám tiež, ale zvukově to bohužel asi nestojí za zveřejňování:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama