Kubíka zaujalo....

26. listopadu 2008 v 19:27 | RUDA |  Jak to vidím já.

Guns´n´Roses - Chinese Democracy

O tomhle albu jsem se všude dočítal, že to bude určitě hudební událost roku a že si z toho všichni sednou na prdel. Událost to určitě je, neboť se na tuhle desku čekalo dobrých 15 let, furt se to několik roků odkládalo a najednou to teda už konečně vyšlo. No nedalo mi to a ze zvědavosti jsem si to musel taky poslechnout, abych věděl, na co že tak světoborného celý svět čekal. Říkal jsem si: "Poslechnu a přinejhorším to zase smažu… o nic nejde". Ale bacha! :)
Zezačátku musím napsat, že jsem Guns´n ´ Roses nikdy nijak moc přehnaně neposlouchal a posledních pár let jsem o ně skoro nezavadil. Ovšem jejch nejlepší tvorba poznamenala mé dětsví a v dobách, kdy mi bylo nejakých 6-7 let byla tahle kapela na vrcholu. Pamětníci si jistě vzpomenou na slavný hity jako např. Live in let die, Yesterdays, "terminátorovskou" pecku You could be mine, slavnou píseň Knockin´on Heaven´s door, což je asi od téhle kapely nejslavnější a nejpovedenější předělávka téhle klasiky. Nezapomenutelný jsou především jejich pomalé songy jako November rain nebo Don´t cry, přičemž hlavně druhá jmenovaná je podle mě jednou z nejhezčích rockových balad všech dob (hned po Nothing else matters od Metalliky :o)). No a na tyhle jejich slavný pecky já už jsem skoro zapoměl, ovšem díky novýmu albu jsem G´n´R znovu objevil a vrátil se k nim. A je to super :)

Novinku jsem si pustil do uší jednoho pozdního večera s takovým tím: "Co to teda bude?!" :) no a hned od z
ačátku jsme si říkal, "vždyť ono to není vůbec špatný". A čím víc jsem se do toho začal zaposlouchávat, tak se mi to začínalo čím dál víc líbit. No a jak deska gradovala a blížila se čím dál víc ke konci, tak přicházely stále lepší a lepší kousky a to už jsem si říkal, že to je kurva dost dobrý! :o) Na albu není moc ostrých vypalovaček, ovšem největší sílu na něm shledávám právě v pomalejších písních, kterých je tady haba kůůk :) Nevim, asi jsem zrovna byl v takovým rozpoložení, že mi přišly docela silný a u některých se dostavil i takový ten pocit mrazení v zádech, kdy si uznale říkáte, že tohle se fakt povedlo. Některý písničky (zvlášť ty z těch posledních v tracklistu) jsou hodně emotivní a na albu jsem neshledal žádnou, která by mě vyloženě nudila. Možná to přijde časem. Teď se mi ta deska prostě líbí! Nebudu to tady do podrobna rozebírat jako obvykle, to ani nebyl úmysl tohodle článku, jen jsem chtěl prostě napsat, co mě zrovna teď zaujalo.
Nejde ovšem asi srovnávat dávnou tvorbu téhle kapely se současností. Za prvé z původní sestavy zbyl jenom zpěvák Axl Rose, jehož charakteristickej nakřáplej hlas tuhle kapelu udělal tím, čím je (nebo byla?), za druhé je nová doba, zvuk je modernější, aranže jsou modernější, všecko to zní docela jinak než v dobách jejich největší slávy. Kdo se od tohohle srovnání oprostí, tomu se nová placka asi bude hodně líbit, kdo ne, ten to nejspíš bude považovat za vyumělkovanej komerční shit, kterej nemá s touhle kapelou vůbec nic společnýho. Pro mě to propadák určitě není a nějakou dobu si tohle album asi budu sjíždět, musí na to být ovšem nálada. (btw. Nejlíp se mi to poslouchá v noci před spaním.) Nic jsem od toho nečekal, ale příjemně mě překvapilo a kvůli tomu tady taky o něm vůbec píšu. Album roku to pro mě ovšem zdaleka není, na to aspirují jiní favorité ;o)

Jináč celý tohle nový album si můžete uplně bez problémů pustit TUTAJ!!! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Pokud jste již slyšeli album "Chinese democracy", jak se vám líbí? (hodnoť jako ve škole!)

1 66.7% (2)
2 33.3% (1)
3 0% (0)
4 0% (0)
5 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama