Fanánek a Synové výčepu; M.Z.H. - Zborovice (28.11.2008) + ROZHOVOR S FANÁNKEM

2. prosince 2008 v 14:03 | RUDA |  Rozhovory
Fanánek a Synové výčepu
A tož mám za sebou další dvojkoncertní víkendovej zátah, ve kterým jsem si užil kvalitní živé hudby fakt spousty. Vše začalo v pátek koncertem ve Zborovicích, kde vystupoval Fanánek se Synama výčepu, který podědil po zavražděným Frantovi Sahulovi. A jak už to tak bývá, akce od kterých si moc neslibujete bývají většinou parádní no a nejinak tomu bylo i v tomto případě.

Prostě jsem si šel poslechnout, jak budou znít Sahulovy písně ve Fanánkově podání a nakonec jsem byl příjemně překvapenej tím vším. Za prvé jsem nečekal, že by se mohlo dostavit moc lidí, bo od každýho bylo slyšet jen: "To nejsou Tři sestry, tak na to nejedu" no a za druhé jsem od toho ani po hudební stránce moc neočekával, bo jsem ani nevěděl co mám čekat :) Syny výčepu jsem nikdy předtím naživo neviděl a Sahulovi písničky jsem si poslechl z CD jen tak občas. Bylo mi ovšem jasný, že pokud to lidi budou brát, tak z toho může vzniknout dobrej mejdan, bo s partou okolo Fanánka se to vždycky dá dobře roztočit. No a to se nakonec naštěstí potvrdilo a bylo to super.
Spolu s touhle partou dorazila do Zborovic i další kapela M.Z.H., která dělá často hosta na turné Třem sestrám a na ty jsem se opravdu těšil. Letos jsme je viděli poprvé se Sestrama v Žopech a tam to bylo velice povedený. Jejich muzika mi padla do ucha takřka okamžitě a i tentokrát se ukázalo, že jejich vystoupení jsou perfektní. Teď se mi to zdálo možná ještě lepší, zvlášť co se týče nasazení zpěváka, kterej je na svým postu čím dál víc jistější a dokáže to dobře rozkalit. Lidi je taky vcelku brali a pár pogujících hloučků už zvěstovalo dobrou pařbu. Většina jejich songů se mi fakt líbí, o to víc mě mrzí, že nikde nemůžu sehnat jejich CD :oP Je tam hodně slyšet právě vliv Tří sester a jiných klasických punkovek, je to hodně zpěvný a na pařbu jak dělaný. No myslím, že o téhle kapelce ještě uslyšíme.
Fanánek a Synové výčepu - Zborovice
Po nich už na podium po intru vybraných nadávek ze South parku nastoupili Synové výčepu v čele s mistrem Fanánkem, který hned ze startu oznámil, že se dnes bude vyvolávat duch Franty Sahuly. A to se toho večera myslím taky podařilo. Nikoliv však nějakým pochybným čarováním, ale za pomocí písniček, který Franta složil nebo s nimi měl nějakou souvislost. Když se k tomu přidala dobrá atmosféra, kde převládal alkohol a dobrá muzika, muselo to Františkova ducha přitáhnout ze záhrobí na sto honů. Tímhle způsobem totiž tenhle hudebník docela často žil a určitě by nebyl rád, kdyby se jeho odchod ze světa nějak dlouze oplakával. Naopak tenhle Fanánkův nápad vzkřísit jeho písně a hrát je i po jeho smrti se zdá nakonec jako velice povedenej a Sahulu by jistě těšilo, že jeho tvorba stále může předávat radost lidem. A možná, že díky Fanánkovi se dostane Sahulova tvorba i k lidem, kteří o ni dřív ani nejevili zájem nebo třeba ani nevěděli. Je to každopádně dobrej tah, protože Fanánkovo jméno lidi naláká a nemusí to být ani koncert se Třema sestrama.
Fanánek a Synové výčepu - Zborovice

Ve Zborovicích se nakonec taky sešel docela slušnej počet a hlavně bylo hezký, že se lidi opravdu bavili. Já jsem na to taky docela čuměl, bo ty Sahulovy songy dostaly ve Fanánkově podání zase uplně jinej rozměr a opravdu moc dobře se to poslouchalo. Nechci srovnávat kdo to jak zpíval líp, to by snad byl i hřích... prostě každej z nich má (nebo měl) svý svérázný vystupování a barvu hlasu a v každým podání to prostě znělo jinak. Sahulu jsem bohužel se Synama neměl tu čest naživo spatřit (anebo jednou vlastně jo, ale to jen velice krátce na prvním fesťáku a to už si teda moc nepamatuju), jinak si ho pamatuju z koncertů Sester, kde nikdy nemohla chybět jeho holá prdel a jeho jméno bylo prostě pojem. Co se týče jeho tvorby ve Fanánkově podání, tak na to musím říct jedině VYNIKAJÍCÍ! Fakt se mi to líbilo! Některý písničky sice občas nuda, ale většina z nich stála za to a lidem se to dle nadšenýho paření taky asi muselo líbit. Největší ohlasy sklidily asi ty nejznámější songy jako "Lambáda", "Stíny na duši" nebo "Sovy v mazutu". Došlo taky na zcela novou píseň, ke které František napsal text těsně před smrtí, ovšem nahrát už ji nestihl a tato se jmenuje "Nouzovej východ". Hudbu dodatečně složil kytarista Synů a ta ve spojení s opravdu povedeným textem navodila snad jedinou vážnou chvilku toho večera. Opravdu kvalitní píseň, Fanánkem skvěle odzpívaná. To jsem si fakt říkal, klobouk dolů pánové!
Celej jejich set trval bezmála asi dvě hodiny a projely se snad všechny nejlepší kousky ze Sahulovy tvorby ať už se Synama nebo se Setrama, Fanánek si tu taky přihřál svoji polívčičku, když odehrál dvě písně ze své sólovky Jevany, no a akorát mi chyběla hitovka z téhle desky "Jaj, ty kokot!" :) Přitom v playlistu napsaná byla. No škoda. Nicméně na kvalitě tohoto koncertu to jistě neubralo, bo ten byl převážně ve znamení vzpomínky na Sahulu a to se povedlo myslím dostatečně.
Fanánek a Synové výčepu
V závěru ještě přišel moment, kdy baskytarista Synů vytáhl ze zákulisí pozoun a odehrál s ním pár písní, přičemž došlo i na jednu lidovku a taky závěrečnou halekačku "Vídeň". Nemohl chybět samozřejmě ani úchyl "Průša", jehož tak hezky Sahula ztvárnil v legendárním videoklipu. Tentokrát se do této role převtělil saxofonista Jaroušek, kterýho můžete znát ze Tří sester nebo taky z kapely MZH a oblečen již tradičně do růžové sexy saténové košilky skvěle bavil publikum, přičemž neopomenul ani Sahulovo gesto s holou prdelí :) Byl to prostě prima mejdan se vším všudy a pokud tu byl Sahulův duch skutečně přítomnej, tak si to musel taky perfektně užívat.

Fotky z koncertu TADY!!!

No a na druhej den se pokračovalo v Troubkách u Přerova. O tom ale v dalším článečku co nevidět ;o)
-------------------------------------------------------------------------------------------------

S Fanánkem jsem taky stvořil před koncertem pro Týdeník Kroměřížska tenhle rozhovor, takže pokud jste si to nestihli přečíst v novinách, máte možnost i zde:

Fanánek přijede zavzpomínat do Zborovic na Františka Sahulu

V pátek 28. listopadu se uskuteční ve Zborovicích další rocková show, jejíž hlavní hvězdou bude frontman legendární české kapely Tři sestry Lou Fanánek Hagen, který se zde ovšem tentokrát spojí se souborem nazvaným Synové výčepu. Otěže této kapely převzal po zavražděném hudebníkovi Františku Sahulovi na jehož písně se bude tento večer převážně vzpomínat. Co k tomu Fanánka vedlo a jak na na svého zesnulého přítele s odtupem času vzpomíná se dočtete v následujícím rozhovoru.

Co vás přimělo k tomu, abyste se po smrti Františka Sahuly spojil s kapelou Synové výčepu a zpíval jeho písně? Byl to Váš nápad, nebo Vás k tomu musel někdo přemlouvat?

Byl to samozřejmě můj nápad a vznikl teda až za několik dní po smrti Františka. Říkal jsem si, že ty Synové výčepu najednou zůstanou osyřelý a ty písničky už najednou nikdo naživo nebude hrát… Nebo, co je horšího, že najednou vstanou takový ti noví epigoni a plagiátoři, který s tím Sahulou nemají nic společnýho, tak jsem tomu rázně zatnul tipec tím, že vlastně jako jeho spolupracovník a souputník ty písničky převezmu a budu je zpívat.
Jméno František Sahula bylo v hudební branži pojem. Při jeho vyslovení se leckomu vybaví např. rebel, který rád holdoval alkoholu, někomu zase úchyl Průša ze známého videoklipu, jinému naopak velmi nadaný hudebník a skladatel. Pro Vás to byl určitě dobrý kamarád, se kterým však bývaly občas i problémy. Jak na něj teď s odstupem času vzpomínáte?

No tak všechno co je řečený v té otázce je určitě pravda, ale dobrý kamarád - to slovo mi příjde všeobecně až tak silný… měl by to být spíš bratr v dobrém slova smyslu, takže tím kamarádem bych šetřil úplně. A kamarád Sahula určitě nebyl, protože jak už to tak u géniů bývá, tak oni nemývají tyhlety schopnosti. Jsou to ješitný lidi, kteří myslí především na sebe a dokážou to otočit mnohokrát. On byl hlavně dobrej kumpán! Ve svých dobrých obdobích byl dobrým kumpánem, takže ty společný tahy byly výborný, byla s ním švanda, ovšem dokázal vždy otočit všechno ve svůj prospěch, kdykoliv to pro něj bylo nutný. Takže já na něj budu vzpomínat stále jako na velmi zajímavou perzonu, se kterou se zažilo spousta legrace, dobrodružství a podivnejch věcí, ale je fakt, že to nebyla pevná osobnost, ani v těch vztazích, a byl naprosto, naprosto nespolehlivej.

Co se Vám vybavilo v první chvíli, kdy jste se dozvěděl, že je František Sahula po smrti?

No tak v první chvíli to bylo určitě hodně překvapivý, hlavně ten způsob, kterej vypadal kriminálně, což se potvrdilo během asi dvou dnů, protože spíš bylo očekávatelný, že zemře na selhání organismu nebo že někam spadne, protože poslední dobou byl opravdu ve stavu strašlivým. Takže tohleto bylo spíš takový hodně překvapivý, že ta smůla nebo ten osud si takhle dal dohromady zrovna tohodle člověka s krimošským přepadením.
Jak nyní reagují lidé na znovuobnovení jeho repertoáru ve Vašem podání? Myslíte si, že se na návštěvnosti koncertů Synů výčepu promítá i propojení s Vašim jménem?
No já si myslím, že to jméno hraje roli určitě, protože bez toho by Synové živořili a maximálně by na ně chodilo pár kamarádů, kdežto takhle přece jenom je to lepší ty návštěvnosti.
Hodláte s touto kapelou v budoucnosti pokračovat nebo jde jen o krátkodobou vzpomínkovou záležitost?
Ano, hodláme, ale samozřejmě Tři sestry jsou prioritní, takže takových 10 - 12 koncertů do roka maximálně. A určitě letní festivaly, ty jsou výborný, tam je hodně lidí.

Prozraďte tedy, na co se mohou návštěvníci koncertu ve Zborovicích těšit a co od Vás mohou slyšet.
No tak můžou se těšit na průřez Františkovou tvorbou od první do poslední desky, zahrajeme taky tři písničky z mé sólové desky Jevany, protože tu se mnou dělal kytarista ze Synů výčepu Rosťa Cerman, a potom např. legendární Sovy v mazutu, který hrajou Sestry i Sahula a taky píseň Průša je úchyl, to by nemělo chybět samozřejmě.
S domovskou kapelou Tři sestry jste teď dokončil společné velké turné s Divokým Billem. Jaké bylo?
No bylo výborný. Lidí spousta, zábavy spousta a únavy taky spousta, protože bylo deset koncertů ve 14 dnech, což je docela záhul teda. Ale jinak, stejně jako to předchozí před čtyřmi lety bylo to turné bezva.
Rok 2008 se pomalu, ale jistě blíží ke konci a vy máte za sebou řadu projektů. Vydal jste sólovou desku "Jevany", úspěšně jste prokřižoval republiku s Třemi sestrami, podílíte se na řadě muzikálů a nyní jste k tomu přidal již zmiňovanou spolupráci s kapelou Synové výčepu.
Jaké jsou tedy vaše hudební plány do toho roku následujícího?
No tak řekl bych, že naprosto stejný. Samozřejmě se to posune a jediný co nebude, je to, že nebudu dělat sólovou desku a místo toho se bude dělat deska se Třema sestrama. Muzikál bude nějakej taky určitě a Synové budou hrát tak jak jsme říkali. "Sestrovský" koncerty budou probíhat téměř přes kopírák jako letos, zase okolo toho počtu nějak 70 do roka což je s těma "Synovskejma" okolo osmdesátky a to je pro mě tak akorát. Víc bych nedělal.

Děkuji za rozhovor a ať se daří v další tvorbě.

Díky, mějte se hezky. Nashle - Fanánek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ucprps ucprps | E-mail | Web | 22. dubna 2009 v 23:31 | Reagovat

M60QAO  <a href="http://ebyqsptebdvr.com/">ebyqsptebdvr</a>, [url=http://kwvcvagbmxca.com/]kwvcvagbmxca[/url], [link=http://viyghwuaihpp.com/]viyghwuaihpp[/link], http://dcrqspdwegjn.com/

2 RichardKix RichardKix | E-mail | Web | 12. listopadu 2017 v 23:33 | Reagovat

Doctors have many challenges to face as they are perennially surrounded by patients, diseases, hospital duties and over-extended or odd shift timings. Universally, doctor is considered to be a noble profession and respectable one at that, but a doctor also has to work under immense pressures, emotional strains and other physical challenges.

A regular physician like most of us at some point face will have to deal with personal situations such as important family affairs, family holidays, sickness or pregnancy that may force them to abandon medical duties. At the same time, a hospital or a healthcare facility is also constantly faced with emergency situations that demand all hands on deck round-the-clock. Therefore, every hospital, clinic or nursing home is compelled to hire locum tenens or substitute doctor in order to keep the staffing under control at all times.

In fact, locum doctors are the most valuable asset for the medical community because they provide quality medical care and act as a helping-hand in emergency situations when the medical facilities need them the most.

Unlike regular or permanent doctors, locum doctor jobs are also ideal career options for medical interns and graduates because they offer a wide array of medical exposure in varied medical specialties, work cultures and healthcare systems. Locum jobs are challenging and flexible, thus an increasing number of medical professionals have benefitted from these jobs, so whether one is looking for a family physicians position or in a hospital or in a clinic, locum jobs for doctors are available at all levels and in different healthcare systems.

In addition, being a locum doctor gives a medical professional the control over their working hours, location of work and choice of area of specialisation. Technically, locum positions are not restricted to general physicians but they are also extended to other fields of medical specialisations such as cardiology, neurology and many more.

Travelling can be an integral part of locum jobs, and these distinctive features are a boon for many dedicated medical professionals who are eager to expand their medical careers with loads of multi-cultural medical experiences. The fact that locum agencies in the UK recruit tens of thousands of locums from across the globe in various NHS hospitals, private clinics, nursing homes and other public hospitals speaks volume of the popularity of locum jobs.

Locating or getting a locum tenens job is a simple task as long as you are registered with one of the many reputable locum agencies. These agencies act as the middle man between locum tenens and medical facilities, and they also look after all the details pertaining to travel for locum tenens, accommodation and the nature of locum work.

Thus, maintaining a healthy locum doctor-agency relationship benefits both the parties, and it also increases the probability of getting recommendable employment opportunities and businesses or vice-versa.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama