Leden 2009

Foto měsíce - leden 09

30. ledna 2009 v 16:29 | RUDA |  Foto měsíce
Pro tentokrát jsem vybral foto měsíce trochu netradičně, bo to není zrovna aktuální obrázek a je vyloven z již pár let starého archivu. Nedávno jsem totiž jen tak brouzdal fotkama a narazil jsem na obrázky z roku 2004, kdy jsme byli se střední školou na parádním výletě v Anglii... no a mezi všema těma krásnýma fotkama odtud jsem narazil i na tuhle, která mě fakt upřímně pobavila :o)
Taková menší parodie na Titanic :oP
S klípkem se taky vrátím trochu do historie a do mého ranného mládí (rok cca 1993), kdy tato písnička hodně bodovala. Tenhle videoklip je pro mě prostě další z ikon té doby a já ho stále považuju za hodně povedenej a docela nápaditej.
No...jinak tady v poslední době teda moc nepíšu, bo za prvé není moc co....a za druhé bych se teď měl věnovat spíš psaní diplomky. Je asi jasný, který psaní mě baví víc, ale povinnosti jsou holt povinnosti. Určitě si ale nějekej ten čas najdu a občas sem něco přihodím, aby to tu nebylo mrtvý.
Už teď jsem ale dostal docela dobrej námět na netradiční článeček, tak třeba se do něj někdy pustím ;o)

Výstavka No.8 - "Hatátitláci" :)

24. ledna 2009 v 14:17 | RUDA |  My art
Jelikož se mi nahromadilo zase několik hezkých fotek ještě z léta, tuž jsem se opět rozhodl vystavovat! :) Tak snad ty letní obrázky aspoň trošku někomu zpříjemní náladu uprostřed tohohle hnusnýho chřipkovýho počasí, který teď venku vládne!

A tentokrát opět potěšíme milovníky zviřátek, neboť na řadě jsou koníci. Třikrát hurá! ;oP

ALL MY ART HERE!!!


Reakce na situaci posledních dní

18. ledna 2009 v 21:22 | RUDA |  Videoklípky
Vážení přátelé nedalo mi to, ale musel jsem to sem umístit. V posledních dnech jsou toho plné sdělovací prostředky, lidé propadají panice, schraňují dřevo, noviny a seno, zateplují domy, každou chvíli se dozvídáme jestli přitéká nebo nepřitéká.... a tak i "hovadoblog" musí být holt aktuální!

Tož myslíte, že to tak probíhalo aji v Kremlu? :oP


PF 2009

9. ledna 2009 v 13:03 | RUDA |  Co sa stalo nové!?
Je to tady zase. Jsme na začátku novýho roku 2009 a můžeme se těšit, co hezkýho nás v něm zase potká. Obávat se něčeho? To snad ne! Určitě se budou střídat hezký dny s těma, co budou stát uplně za prd…ale nás zajisté budou zajímat jen ty hezký, že ano :) Rok 2008 je za náma a mě opět nezbývá, než si ho tady tak trochu tradičně zase zrekapitulovat. Je jasný, že tady nebudu psát teď uplně všechno co se mi za ten rok přihodilo, své soukromé věci si nechám pro sebe a mé nejbližší, do detailů zacházet taky nebudu, ale všímavý čtenáři, kteří umí občas číst i mezi řádky a trochu víc mě znají, tak mi určitě vždycky porozumí ;o)

Pokud mám v globále zhodnotit ten uplynulej rok, tak pro mě byl docela hezkej, mnohdy zábavnej a když to vemu všechno kolem a kolem, tak i podařenej. Dokázal jsem si splnit některé ze svých snů, zažil jsem super akce s perfektníma lidma a na hodně okamžiků z tohoto roku budu určitě ještě dlouho vzpomínat. Během roku jsem potkal a poznal taky zase spoustu nových lidí a z některých setkání mám opravdu radost, protože z pár těchle nových tváří se vyklubali docela dobří přátelé, který mám fakt rád. A oni to snad ví! :) Jinak za nejhezčí období roku 2008 považuju asi léto. Tyhle prázdniny byly opravdu hezký, poznal jsem spoustu krásných míst, zažil jsem určitě hezký, zajímavý a veselý zážitky, prostě paráda. Nudných dnů bylo tentokráte málo :)
A to je ve stručnosti asi tak všechno! :)
No a jelikož už jste si určitě zvykli, že jsem tak trochu hudební fanatik, tak zkusím proprat ro©k 2008 i z té hudební a "akční" stránky. Co bylo tedy letos nejpovedenější? Nejvíc člověku samozřejmě utkví v paměti ty "megalomanský" akce, takže zážitky na dlouhou dobu zůsatnou jistě ještě z koncertu KoRnů v Ostravě, splněného snu v podobě spatření živé Metalliky v Práglu no a fajn zážitek bylo určitě i ostravské vystoupení Daniela Landy, které bylo na české poměry dost dobře provedené. A mělo specifickou atmosféru, která se jen těžko popisuje. Po každým tomhle vydařeným koncertu v člověku zůstane vždycky ještě na pár dní takovej ten dobrej pocit, a vzpomínky a zážitky o který se pak dělí s ostatníma, kteří byli přítomní jsou pak parádní. Tyhle tři jmenovaný koncerty určitě patří k vrcholům i co se posledních pár let týče bo z nich zůstanou opravdu nezapomenutelný zážitky. To bývají prostě obrovský show s davem tisíců lidí… ale přesto přeze všechno pokud mám vyhodnotit nejlepší akci, nejlepší pařbu letošního roku, tak pro mě to byl jednoznačně koncert Tří sester a jejich spolčených kapel v Žopech u Holešova. Nevim proč, ale tahle akce na mě strašně zapůsobila. Celkově svoji atmosférou, začínajícím létem, hezkým počasím, odvázaností jak kapel, tak diváků až po technický personál, který rozdával z podia pivka zdarma do davu…. Prostě takový fajn letní večírek s dobrou náladou, kde byli všichni na jedné lodi. Těžko se popisuje. Kdo byl, tak si jistě rád vzpomene.
Nesmím ovšem zapomenout ani na tradiční Noc plnou hvězd v Třinci a obzvlášť na sobotní ujetý večer, kde jsme byli všichni jak urvaní ze řetězu a dělali si srandu i z uplně nesmyslných věcí jako třeba z okeny na skle :) Tady se sešla též dobrá sebranka a na tomhle místě to vždycky stojí za to. Letos byly vydařené i oblíbené Pivní slavnosti na Kamínce, obzvlášť co se obsazení kapel týče no a sranda tady byla taky dobrá. Z úplně jinýho soudku byl třeba koncert Jarka Nohavici ve zlínským kině, kterej na mě taky velice zapůsobil a stejně jako u Dana Landy tohle vystoupení bylo hodně zvláštní. Nebylo totiž jenom o muzice! A když člověk chce, tak mu i tyhle vystoupení hodně dají, věřte mi!
Ono vlastně na každou akci, na každý koncertík bych tady teď mohl zavzpomínat, ale k tomu se stačí podívat do archívu a ne to tady zbytečně všechno vypisovat.

Jinak super bývají i akce s naší známou Dogou, se kterou jsme loni zažili i natáčení videoklipu, ve kterým se sice mihneme jen na pár vteřin, ale i tak to byl velice zajímavý den. No a tradiční dovča tentokrát na Polance byla taky velice podařená. O jejich koncertech už netřeba mluvit :)

No a když už jsem tak u tej muziky, tak si ještě dovolím vyhodnotit nejlepší alba roku 2008 a dle mého to ze zahraničních interpretů byla jednoznačně Metallica s počinem Death Magnetic a u našich interpretů mě zaujal nejvíc asi... když nad tím uvažuju, tak asi Škwor s "pětkou", bo to je opravdu na domácí poměry hodně povedená deska. No a když se tak dívám, tak loni jsem kromě Dogy viděl nejvíckrát naživo asi kapelu Divokej Bill... zajímavé :)
Ale dost bolo muzicírování. Zatím pořád ještě stojíme na prahu toho novýho roku 2009 a každej z nás má určitě nějaký svoje plány, přání, cíle.... Někdo si dává hned zkraje roku předsevzetí, což ovšem já nedělám, bo mi to připadá zbytečný. Do tohohle novýho roku jsem si akorát stanovil nějaký cíle, kterých se POKUSÍM dosáhnout a budu se snažit pro to udělat maximum. některý jsou větší, některý menší, ne ke každýmu se mi možná podaří dojít, ale nezbývá mi nic jinýho, než věřit, přát si a jít si za tím. Protože přece "nic není dost velkej cíl, aby ses nepokusil!" :o) Navíc když se tak zamyslím, tak mě čeká celkem náročnej rok. Čeká mě absolutorium, pak bude potřeba najít nějaký to zaměstnání, do toho ty mé další cíle :) ....no nebude to žádná sranda. Ale určitě mi to zase něco zajímavýho do života přinese. No a snad mě kromě toho čekají i další povedené akce a doufám, že zas budou třeba ještě lepší, než v tom loňském roce. Uvidíme.

Na závěr vám všem věrným i nevěrným čtenářům mých žvástů na tomhle blogu chci popřát do roku 2009 hlavně hodně zdraví, lásky, radosti a spoustu hezkých okamžiků, na který si rádi vzpomenete třeba i v roce 2019 :) Ať dosáhnete všech svých cílů, popř. předsevzetí a hlavně i když už se bude zdát všechno ztracený, tak zkuste neztratit alespoň ještě tu naději. Ta je totiž hodně důležitá a jak se říká, tak ta přece umírá až jako poslední. Jo a taky k tomu pijte zelenou - to je barva naděje! :oD

Vy, kdož sem rádi chodíte, tak budu rád, když zachováte přízeň i nadále, doufám, že vás tady občas i něčím potěším, budu rád za každý komentář, reakce a kritiky a určitě budu mile potěšen, když tady něčím zaujmu i nějaké nové návštěvníky, kteří se sem rádi zase někdy vrátí. No a když ne, tak Slunce nespadne :)

Tož si ten rok 2009 hezky užijme přátelé.

A čo teraz mám hovoriť? Poďte, poďme si zazpievať:

...taková malá vzpomínka na již zmíněný bláznivý večer na NPH :)

Doga unplugged - Třinec (26.12.2008)

2. ledna 2009 v 21:22 | RUDA |  Akcičky
Tak jsem opět tady! Silvestra jsme přežili ve zdraví, užili si zimní krajiny na horách, ale ještě předtím jsem sliboval reportík z tzv. "předsilvestra", který trávíme každoročně na Štěpána na severu Moravy při tradičním unplugged koncertu Dogy. Bývá to takový hezký zakončení té koncertní sezóny a navíc pěkný setkání s tou spoustou známých, který jsme si v těchhle končinách za ty léta našli. A letos se opět povedlo!
Podruhé za sebou jsme letos zase zvolili koncert v Třinci, kde to holt bývá takové víc odvázanější než jinde a taky se tu sejde větší počet lidí. Letos jsme sice trochu postrádali takovou tu komornější náladu unplugged koncertů, ale i tak to stálo za to.

Do Třince naše stará známá trojka vyrazila těsně po štěpánském poledni a už ve vlaku se to začalo tradičně pomalu rozjíždět. Promazat hlasivky, potrénovat vokály, navodit dobrou náladu a jelo se jak po másle! :) V cílovém městečku nás v hostinci U Papuča už čekala partička kamarádů, která se postupně rozrůstala, poklábosili jsme, dali pivečko na cestu a po chvíli razili do místního Classic clubu, kde se koncert měl odehrávat. A tahle procházka zasněženým Třincem byla taky dokonalá. Nás do té doby sněhem neobdařené kroměřižáky zdejší nadílka sice trochu zaskočila, ale aspoň byla sranda a procházka to byla vskutku romantická. Když jsme během ní projeli snad všechny pohádkové písničky, které jsme o svátcích měli možnost shlédnout, nebyla o zábavu nouze :)
Do Classu jsme přišli s předstihem, abychom chytli dobrá místa a byli jsme tu skoro mezi prvníma, takže byl na všechno a na všechny čas. Kam se člověk potom hnul, všude potkal někoho známýho, zastavil se, pokecal a bylo fajně. Bylo zas dobré potkat se s lidma, které třeba od léta člověk neviděl a i když tam těch lidiček bylo fakt moc, tak aspoň s každým se snad stihlo prohodit pár slov. No a navíc člověk zase poznal některé lidi uplně nové, kteří mě sice prý dávno znali díky tomuhle blogu, ale já jsem o nich do té doby neměl ani páru. Takže taky super.

No a pak to tradičně nějak zase rychle uteklo a začala hrát Doga. Letos poprvé jela trochu větší vánoční akustické turné od začátku prosince, takže už jsme podle fotek asi mohli tušit s čím na nás příjdou. Loni to byli Santa Clausové, přes rok se jelo s image vězňů no a na tyto koncerty padla volba na bílé, lehce průsvitné mundury s kapucí a k tomu sněhobíle obarvené kytary všech muzikantů. Každý si pod tím mohl představit cokoliv. Někomu jejich vzezření připomínalo sněhuláky, někomu pánské prezervativy, někomu protichemické obleky a někomu uplně něco jiného…ovšem oficiálně to měly být sněhové vločky! :)
Koncert to byl jinak tradičně perfektní, hlavně atmosféra v sále byla velmi bouřlivá a to se mi fakt líbilo. Na druhou stranu jsem byl možná lehce zklamán ozvučením koncertu. Pepsiho jinak velmi pěkná retro bassa byla totiž docela dost přehulená a v záplavě jejího dunění nebylo moc slyšet ty čistý zvuky akustických kytar, díky kterým jsou právě tyhle koncerty výjimečný. To byla taková trošku kaňka na jinak skvělým koncertě, kterej sice nebyl právě tak komorní, ale za to opravdu "pařící" se vším všudy. Doga hrála při akusťáku opět velmi dlouho, něco přes dvě hodiny, což je taky pozitivum, bo si člověk aspoň všech těch písniček dostatečně užil. Překvapily např. s akustickou verzí písně "Geny" nebo "Dík za to málo", při unpluggdech krásně zní i jejich pomalý písničky přičemž nejlepší byla opět asi balada "Hvězdy zhasnou" s výbornýma Pepsiho vokálama no a nejlepší atmoška byla asi během písniček, kde kapela nechávala zpívat i publikum a to tady vytvářelo celkem slušnej rachot, kterej člověk jen tak někde nezažije. Tudíž opět smekám před třineckými "dogaři"! ;o) O závěr se tradičně postarala naše "Izzilinda" Perry s písní "What´s up", u které se taky fajně zabékalo a nějak kolem půl desáté bylo zametený.
No…a pak se ještě bloudilo po klubu, nějak dlouho jsme se všichni scházeli, než jsme opět vyrazili k Papučovi na afterparty, kde už se nás sešlo víc než před koncertem a tak to bylo zase o něco veselejší. Docela mile nás překvapil i Izzi, který za náma později taky dorazil a nějakou chvilku poseděl, takže to bylo všechno v naprosté pohodě. No a končilo se celkem brzo. Už toho na všechny bylo tak nějak moc a tak jsme se odebrali k našim adoptivním rodičům Ondruchovým, kteří mají sídlo jen pár metrů od hospody a velmi pěkně se nás na noc ujali za což jim patří velký DÍK!!!
Nad detaily a podrobnějšími veselými historkami z tohoto dne už se mi teď bohužel nechce moc přemýšlet a tak příjměte alespoň jako ochutnávku TUTO FOTOGALERII anebo shlédněte dokumentární video z celé výpravy. Je to hlavně pro vás, co jste byli přítomni, bo ten kdo tady nebyl, tak stejně asi nepochopí, o co na těchhle akcích jde ;o)

Videjko se v jedné pasáži na pár sekund sekne, závada není na vašem přijímači, chyba při výrobě.

Citát na závěr: "Mona Líza - taky dobrá štětulka!" (Bubák, jdoucí kolem repliky slavného obrazu) :-D