Doga unplugged - Třinec (26.12.2008)

2. ledna 2009 v 21:22 | RUDA |  Akcičky
Tak jsem opět tady! Silvestra jsme přežili ve zdraví, užili si zimní krajiny na horách, ale ještě předtím jsem sliboval reportík z tzv. "předsilvestra", který trávíme každoročně na Štěpána na severu Moravy při tradičním unplugged koncertu Dogy. Bývá to takový hezký zakončení té koncertní sezóny a navíc pěkný setkání s tou spoustou známých, který jsme si v těchhle končinách za ty léta našli. A letos se opět povedlo!
Podruhé za sebou jsme letos zase zvolili koncert v Třinci, kde to holt bývá takové víc odvázanější než jinde a taky se tu sejde větší počet lidí. Letos jsme sice trochu postrádali takovou tu komornější náladu unplugged koncertů, ale i tak to stálo za to.

Do Třince naše stará známá trojka vyrazila těsně po štěpánském poledni a už ve vlaku se to začalo tradičně pomalu rozjíždět. Promazat hlasivky, potrénovat vokály, navodit dobrou náladu a jelo se jak po másle! :) V cílovém městečku nás v hostinci U Papuča už čekala partička kamarádů, která se postupně rozrůstala, poklábosili jsme, dali pivečko na cestu a po chvíli razili do místního Classic clubu, kde se koncert měl odehrávat. A tahle procházka zasněženým Třincem byla taky dokonalá. Nás do té doby sněhem neobdařené kroměřižáky zdejší nadílka sice trochu zaskočila, ale aspoň byla sranda a procházka to byla vskutku romantická. Když jsme během ní projeli snad všechny pohádkové písničky, které jsme o svátcích měli možnost shlédnout, nebyla o zábavu nouze :)
Do Classu jsme přišli s předstihem, abychom chytli dobrá místa a byli jsme tu skoro mezi prvníma, takže byl na všechno a na všechny čas. Kam se člověk potom hnul, všude potkal někoho známýho, zastavil se, pokecal a bylo fajně. Bylo zas dobré potkat se s lidma, které třeba od léta člověk neviděl a i když tam těch lidiček bylo fakt moc, tak aspoň s každým se snad stihlo prohodit pár slov. No a navíc člověk zase poznal některé lidi uplně nové, kteří mě sice prý dávno znali díky tomuhle blogu, ale já jsem o nich do té doby neměl ani páru. Takže taky super.

No a pak to tradičně nějak zase rychle uteklo a začala hrát Doga. Letos poprvé jela trochu větší vánoční akustické turné od začátku prosince, takže už jsme podle fotek asi mohli tušit s čím na nás příjdou. Loni to byli Santa Clausové, přes rok se jelo s image vězňů no a na tyto koncerty padla volba na bílé, lehce průsvitné mundury s kapucí a k tomu sněhobíle obarvené kytary všech muzikantů. Každý si pod tím mohl představit cokoliv. Někomu jejich vzezření připomínalo sněhuláky, někomu pánské prezervativy, někomu protichemické obleky a někomu uplně něco jiného…ovšem oficiálně to měly být sněhové vločky! :)
Koncert to byl jinak tradičně perfektní, hlavně atmosféra v sále byla velmi bouřlivá a to se mi fakt líbilo. Na druhou stranu jsem byl možná lehce zklamán ozvučením koncertu. Pepsiho jinak velmi pěkná retro bassa byla totiž docela dost přehulená a v záplavě jejího dunění nebylo moc slyšet ty čistý zvuky akustických kytar, díky kterým jsou právě tyhle koncerty výjimečný. To byla taková trošku kaňka na jinak skvělým koncertě, kterej sice nebyl právě tak komorní, ale za to opravdu "pařící" se vším všudy. Doga hrála při akusťáku opět velmi dlouho, něco přes dvě hodiny, což je taky pozitivum, bo si člověk aspoň všech těch písniček dostatečně užil. Překvapily např. s akustickou verzí písně "Geny" nebo "Dík za to málo", při unpluggdech krásně zní i jejich pomalý písničky přičemž nejlepší byla opět asi balada "Hvězdy zhasnou" s výbornýma Pepsiho vokálama no a nejlepší atmoška byla asi během písniček, kde kapela nechávala zpívat i publikum a to tady vytvářelo celkem slušnej rachot, kterej člověk jen tak někde nezažije. Tudíž opět smekám před třineckými "dogaři"! ;o) O závěr se tradičně postarala naše "Izzilinda" Perry s písní "What´s up", u které se taky fajně zabékalo a nějak kolem půl desáté bylo zametený.
No…a pak se ještě bloudilo po klubu, nějak dlouho jsme se všichni scházeli, než jsme opět vyrazili k Papučovi na afterparty, kde už se nás sešlo víc než před koncertem a tak to bylo zase o něco veselejší. Docela mile nás překvapil i Izzi, který za náma později taky dorazil a nějakou chvilku poseděl, takže to bylo všechno v naprosté pohodě. No a končilo se celkem brzo. Už toho na všechny bylo tak nějak moc a tak jsme se odebrali k našim adoptivním rodičům Ondruchovým, kteří mají sídlo jen pár metrů od hospody a velmi pěkně se nás na noc ujali za což jim patří velký DÍK!!!
Nad detaily a podrobnějšími veselými historkami z tohoto dne už se mi teď bohužel nechce moc přemýšlet a tak příjměte alespoň jako ochutnávku TUTO FOTOGALERII anebo shlédněte dokumentární video z celé výpravy. Je to hlavně pro vás, co jste byli přítomni, bo ten kdo tady nebyl, tak stejně asi nepochopí, o co na těchhle akcích jde ;o)

Videjko se v jedné pasáži na pár sekund sekne, závada není na vašem přijímači, chyba při výrobě.

Citát na závěr: "Mona Líza - taky dobrá štětulka!" (Bubák, jdoucí kolem repliky slavného obrazu) :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Deniska Deniska | 3. ledna 2009 v 20:40 | Reagovat

...city máááá ! :-D

2 Bubák Bubák | E-mail | 3. ledna 2009 v 22:07 | Reagovat

Néé city má,ale citát má:-P

3 RUDA RUDA | E-mail | Web | 4. ledna 2009 v 10:36 | Reagovat

Každej citát duši máááá... :oD

4 Deniska Deniska | 4. ledna 2009 v 16:24 | Reagovat

...nevinnáááá ! :-D

5 RUDA RUDA | E-mail | Web | 7. ledna 2009 v 22:40 | Reagovat

....lacináááá! :oP

6 Oleg Oleg | E-mail | Web | 6. prosince 2011 v 22:28 | Reagovat

very good:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama