PF 2009

9. ledna 2009 v 13:03 | RUDA |  Co sa stalo nové!?
Je to tady zase. Jsme na začátku novýho roku 2009 a můžeme se těšit, co hezkýho nás v něm zase potká. Obávat se něčeho? To snad ne! Určitě se budou střídat hezký dny s těma, co budou stát uplně za prd…ale nás zajisté budou zajímat jen ty hezký, že ano :) Rok 2008 je za náma a mě opět nezbývá, než si ho tady tak trochu tradičně zase zrekapitulovat. Je jasný, že tady nebudu psát teď uplně všechno co se mi za ten rok přihodilo, své soukromé věci si nechám pro sebe a mé nejbližší, do detailů zacházet taky nebudu, ale všímavý čtenáři, kteří umí občas číst i mezi řádky a trochu víc mě znají, tak mi určitě vždycky porozumí ;o)

Pokud mám v globále zhodnotit ten uplynulej rok, tak pro mě byl docela hezkej, mnohdy zábavnej a když to vemu všechno kolem a kolem, tak i podařenej. Dokázal jsem si splnit některé ze svých snů, zažil jsem super akce s perfektníma lidma a na hodně okamžiků z tohoto roku budu určitě ještě dlouho vzpomínat. Během roku jsem potkal a poznal taky zase spoustu nových lidí a z některých setkání mám opravdu radost, protože z pár těchle nových tváří se vyklubali docela dobří přátelé, který mám fakt rád. A oni to snad ví! :) Jinak za nejhezčí období roku 2008 považuju asi léto. Tyhle prázdniny byly opravdu hezký, poznal jsem spoustu krásných míst, zažil jsem určitě hezký, zajímavý a veselý zážitky, prostě paráda. Nudných dnů bylo tentokráte málo :)
A to je ve stručnosti asi tak všechno! :)
No a jelikož už jste si určitě zvykli, že jsem tak trochu hudební fanatik, tak zkusím proprat ro©k 2008 i z té hudební a "akční" stránky. Co bylo tedy letos nejpovedenější? Nejvíc člověku samozřejmě utkví v paměti ty "megalomanský" akce, takže zážitky na dlouhou dobu zůsatnou jistě ještě z koncertu KoRnů v Ostravě, splněného snu v podobě spatření živé Metalliky v Práglu no a fajn zážitek bylo určitě i ostravské vystoupení Daniela Landy, které bylo na české poměry dost dobře provedené. A mělo specifickou atmosféru, která se jen těžko popisuje. Po každým tomhle vydařeným koncertu v člověku zůstane vždycky ještě na pár dní takovej ten dobrej pocit, a vzpomínky a zážitky o který se pak dělí s ostatníma, kteří byli přítomní jsou pak parádní. Tyhle tři jmenovaný koncerty určitě patří k vrcholům i co se posledních pár let týče bo z nich zůstanou opravdu nezapomenutelný zážitky. To bývají prostě obrovský show s davem tisíců lidí… ale přesto přeze všechno pokud mám vyhodnotit nejlepší akci, nejlepší pařbu letošního roku, tak pro mě to byl jednoznačně koncert Tří sester a jejich spolčených kapel v Žopech u Holešova. Nevim proč, ale tahle akce na mě strašně zapůsobila. Celkově svoji atmosférou, začínajícím létem, hezkým počasím, odvázaností jak kapel, tak diváků až po technický personál, který rozdával z podia pivka zdarma do davu…. Prostě takový fajn letní večírek s dobrou náladou, kde byli všichni na jedné lodi. Těžko se popisuje. Kdo byl, tak si jistě rád vzpomene.
Nesmím ovšem zapomenout ani na tradiční Noc plnou hvězd v Třinci a obzvlášť na sobotní ujetý večer, kde jsme byli všichni jak urvaní ze řetězu a dělali si srandu i z uplně nesmyslných věcí jako třeba z okeny na skle :) Tady se sešla též dobrá sebranka a na tomhle místě to vždycky stojí za to. Letos byly vydařené i oblíbené Pivní slavnosti na Kamínce, obzvlášť co se obsazení kapel týče no a sranda tady byla taky dobrá. Z úplně jinýho soudku byl třeba koncert Jarka Nohavici ve zlínským kině, kterej na mě taky velice zapůsobil a stejně jako u Dana Landy tohle vystoupení bylo hodně zvláštní. Nebylo totiž jenom o muzice! A když člověk chce, tak mu i tyhle vystoupení hodně dají, věřte mi!
Ono vlastně na každou akci, na každý koncertík bych tady teď mohl zavzpomínat, ale k tomu se stačí podívat do archívu a ne to tady zbytečně všechno vypisovat.

Jinak super bývají i akce s naší známou Dogou, se kterou jsme loni zažili i natáčení videoklipu, ve kterým se sice mihneme jen na pár vteřin, ale i tak to byl velice zajímavý den. No a tradiční dovča tentokrát na Polance byla taky velice podařená. O jejich koncertech už netřeba mluvit :)

No a když už jsem tak u tej muziky, tak si ještě dovolím vyhodnotit nejlepší alba roku 2008 a dle mého to ze zahraničních interpretů byla jednoznačně Metallica s počinem Death Magnetic a u našich interpretů mě zaujal nejvíc asi... když nad tím uvažuju, tak asi Škwor s "pětkou", bo to je opravdu na domácí poměry hodně povedená deska. No a když se tak dívám, tak loni jsem kromě Dogy viděl nejvíckrát naživo asi kapelu Divokej Bill... zajímavé :)
Ale dost bolo muzicírování. Zatím pořád ještě stojíme na prahu toho novýho roku 2009 a každej z nás má určitě nějaký svoje plány, přání, cíle.... Někdo si dává hned zkraje roku předsevzetí, což ovšem já nedělám, bo mi to připadá zbytečný. Do tohohle novýho roku jsem si akorát stanovil nějaký cíle, kterých se POKUSÍM dosáhnout a budu se snažit pro to udělat maximum. některý jsou větší, některý menší, ne ke každýmu se mi možná podaří dojít, ale nezbývá mi nic jinýho, než věřit, přát si a jít si za tím. Protože přece "nic není dost velkej cíl, aby ses nepokusil!" :o) Navíc když se tak zamyslím, tak mě čeká celkem náročnej rok. Čeká mě absolutorium, pak bude potřeba najít nějaký to zaměstnání, do toho ty mé další cíle :) ....no nebude to žádná sranda. Ale určitě mi to zase něco zajímavýho do života přinese. No a snad mě kromě toho čekají i další povedené akce a doufám, že zas budou třeba ještě lepší, než v tom loňském roce. Uvidíme.

Na závěr vám všem věrným i nevěrným čtenářům mých žvástů na tomhle blogu chci popřát do roku 2009 hlavně hodně zdraví, lásky, radosti a spoustu hezkých okamžiků, na který si rádi vzpomenete třeba i v roce 2019 :) Ať dosáhnete všech svých cílů, popř. předsevzetí a hlavně i když už se bude zdát všechno ztracený, tak zkuste neztratit alespoň ještě tu naději. Ta je totiž hodně důležitá a jak se říká, tak ta přece umírá až jako poslední. Jo a taky k tomu pijte zelenou - to je barva naděje! :oD

Vy, kdož sem rádi chodíte, tak budu rád, když zachováte přízeň i nadále, doufám, že vás tady občas i něčím potěším, budu rád za každý komentář, reakce a kritiky a určitě budu mile potěšen, když tady něčím zaujmu i nějaké nové návštěvníky, kteří se sem rádi zase někdy vrátí. No a když ne, tak Slunce nespadne :)

Tož si ten rok 2009 hezky užijme přátelé.

A čo teraz mám hovoriť? Poďte, poďme si zazpievať:

...taková malá vzpomínka na již zmíněný bláznivý večer na NPH :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aloš Aloš | 11. ledna 2009 v 15:41 | Reagovat

Kubíku ať ti to píše i v tomhle roce jako v těch předchozích...

2 Bubák Bubák | E-mail | 11. ledna 2009 v 19:39 | Reagovat

Aťo spíše ať to stříká to je přání od Jiříka:-P

3 fanynka fanynka | 12. ledna 2009 v 20:00 | Reagovat

To jsem teda netušila,že ti to tak parádně zpívá.Víš o tom,že máš zlato v hrdle?Kam se hrabe božský Kája,na tebe fakt nemá......

4 RUDA RUDA | E-mail | Web | 12. ledna 2009 v 21:10 | Reagovat

Aloš, Bubák: Děkuju vám kamarádíčkové, budu se snažit ;o)

fanynka: Kája už volal, že chce duet...aji Laďovi se to líbilo. Tož nevím. Příště prý na NPH vystupuju se svou novou vokální kapelou a hitem "Dědek jebe bábu". Máte se na co těšit! :)

5 Deniska Deniska | 13. ledna 2009 v 16:07 | Reagovat

:D:D No musím uznat, že nejlépe jsi to zakončil tímto videjkem:D Tvůj pěvecký talent se projevil zejména v posledním záběru!:D A přesně vím, kdo v té kapele bude zpívat to slovo na 4, co končí písmenem ...a, protože ten jeho výraz ve tváři je neskutečnýýý...:D:D

6 Sabča Sabča | Web | 17. ledna 2009 v 17:40 | Reagovat

:-):-) Kubo Kubo s tebou je sranda...(to  video je hustý)! Jen tak dál!

7 RUDA RUDA | E-mail | Web | 17. ledna 2009 v 18:37 | Reagovat

Deniska: Já si teď zaboha nemůžu vzpomenout, kdo to byl...

Sabča: Dík. Smíchu není nikdy dost ;o)

8 Sabča Sabča | Web | 18. ledna 2009 v 7:30 | Reagovat

no to je fakt !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama