"...ale já su stejně kokot!" aneb článek na přání :o)

17. února 2009 v 17:26 | RUDA |  Co sa stalo nové!?
Mno... tak aby nám to tu neumřelo, tak jsem si našel chvilku svého drahoceného času, abych se zde pustil do nelehkého úkolu. Už na úvod cítím, že tenhle článek bude prostě blbost, čemuž napovídá i samotný nadpis, ale ten to vlastně všechno zapříčinil. Prostě tohle všechno píšu z takovýho srandovního hecu, bo nedávno jsme vedli s jednou nejmenovanou kamarádkou takovou vážnou konverzaci o životě, o tom, co se nám daří a nedaří a tahle veselá nadpisová větička tam mimo jiné taktéž zazněla. Nevim z jakého důvodu, ale milá kamarádka se téhle hlášky chytla s tím, že by to byl zajímavý nadpis pro můj další článek na blog! :) No a když jsem přišel s otázkou, o čem by jako ten článek měl být, dostalo se mi odpovědi- cituji:" Tak, všeobecně o dění kolem nás a negativním jeho působení na nás." Hmm, zajímavý, ale proč ne?! Já jsem měl totiž vždycky rád slohovky, úvahy především, a tohle téma mě vyloženě zaujalo :o)) Tak se do toho zkusím pustit a uvidíme, co ze mě vyleze.
"Dění kolem nás" je naštěstí široký pojem, takže vlastně můžu psát o čemkoli...no a negativní jeho působení? To je těžko říct. Na každýho totiž působí negativně uplně něco jinýho a každej všechno prožívá jinak. To co negativně působí na mě si samozřejmě nechám pro sebe, ale zkusím to vzít trochu obsáhleji :) Co asi tak člověka dokáže nejvíc dojebat? Podle mého pozorování a dosavadních zkušeností to asi budou zdravotní problémy, vztahy, peníze a následně nějaký další neúspěchy.

Tak třeba - teď mají všichni stresy z nějaké finanční krize :) Mě se teda v globále zatím nějak nedotýká bo já su ve finančí krizi už nějakých pár měsíců a Vánoce mojí peněžence taky nijak neprospěly.... Tohle téma nesleduju nijak do podorbností, ale stejně si myslím, že je to až moc nafouknutý. Každopádně zatím žijem, máme za co jíst, dokážem se smát a jak nedávno v jednom zde zveřejněném videu pronesl Bc. J.H. : "Nějaká finanční krize nám může políbit p....l!" :o)
Ale o tom nechci psát, nechci tady řešit aktuální politický problémy ani události. Jenže co k tomu dění kolem nás napsat? :) Prostě žijem nějakej život a něco se kolem nás děje. Jsou kolem nás nějaký věci, který nám připadají naprosto běžný a nad některýma naopak žasnem, když je vidíme poprvé. Potkáváme různý lidi, kteří pro náš život třeba vůbec nemají žádnej význam a z toho potkáme člověka, kterej z ničeho nic náš život rázem docela rapidně ovlivní. Ať už pozitivně, či negativně. A nejlepší na tom je, že nikdy nevíme, co se stane, koho potkáme, co nás překvapí. Někdy se ze zdánlivě ztracené situace může ještě vykřesat moment, kdy to nakonec ještě dopadne dobře a skončí to happy endem jako v pohádkových filmech, jindy zase doprostřed šťatstných chvil může přijít nějaká ta blbá krutá rána. Každej z nás může tyhle svoje momenty svým způsobem nějak ovlivnit. Někdy jsou ovšem případy, kdy se můžem snažit sebevíc a stejně s tím nic nenaděláme. A kdo za to pak může? Osud nebo nějaký vyšší síly? To se asi nikdy nedozvíme a proto bysme asi měli život prožívat tak, jak je. Užívat každé chvilky, která stojí za to, všímat si i těch obyčejných věcí kolem nás a vážit si těch lidí, kteří alespoň za něco stojí. Jasně, ono se to lehce píše, sám vím, že tohle prostě mnohdy nejde. Někdy prostě člověk nemá náladu, někam pospíchá, myslí na uplně jiný věci. Ale někdy fakt stojí za to se na chvilku zastavit, zamyslet se a tak dále a tak dále. Však to jistě znáte :)
Teď mě tak napadlo, že se mi nedávno dostal na pracovišti během "nudné chvilky" do ruky zajímavej časopis s názvem "Moje psychologie", sice asi určenej pro ženský, ale našel jsem v něm spoustu zajímavých článků, který by si mohl přečíst snad každej. A byly docela pravdivý a poučný. V některých zde probíraných tématech jsem objevil třeba sám sebe, v jiných zase ostatní lidi, který znám. Zaujal mě docela i článek, kterej řešil něco v tom smyslu, že někteří lidi se až příliš babrají ve svojí minulosti nebo už se naopak vidí někde v budocnosti a na přítomnost tak nějak zapomínají. A to se tak trochu týká i toho, o čem jsem doposud psal :) No a s většinou toho článku jsem musel vyloženě souhlasit, bo tam byly uvedený třeba i různý typy lidí a mě při tom hned naskočily konkrétní osoby, u kterých jsem se s něčím podobným setkal nebo setkávám.
Někteří např. zůstali v minulosti a všechno nový srovnávají s tím, co už se někdy stalo, další už se naopak zaměřují jenom na to, co bude a mají všechno pečlivě dlouhodobě naplánovaný. No a jiní zase minulost nějak neřeší a budoucností se nehodlají vůbec zabývat - prostě až to příjde, tak to příjde. No a teď kterej životní postoj je ten lepší? Vracet se k hezkým chvílím je docela příjemný, na ty špatný je lepší zapomenout, ale většinou se ani to nepodaří. Minulost je prý dobrý POCHOPIT a ne na ni zapomínat. S alespoň tou bezprostřední budoucností musí člověk taky počítat. Všechny ty časy se prostě navzájem prolínají, ale nic z toho by nás nemělo svazovat natolik, abychom zapoměli na to "tady a teď".
V tom článku mě zaujal i jeden citát, kterej je při nejmenším k zamyšlení a tak si ho tady taky dovolím zveřejnit. Vyřkl ho nějakej francouzskej malíř a básník jménem George Braque a zněl asi takto: "Pořád se všichni babráme v tom, co bylo, a myslíme na to, co bychom chtěli, aby bylo. To, co je teď, nevidíme. Krvavě zbarvený podzimní list nemá pro náš život žádný význam. Pokud si ho vůbec všimneme, hned na něj zapomeneme. Krvavě zbarvených listů je na podzim mnoho. A přece má každičký list jedinečnou krásu, kterou nemůžeme vidět, když se nezastavíme." Co tím asi chtěl básník říci? :o)
(asi ne to, abychom se přehrabovali v listí ;o))

Tímhle citátem bych ten článek nejradši celej uzavřel, ovšem, teď si říkám, jestli jsem vlastně vůbec vystihl to zadaný téma? :) S nadpisem článku to skutečně nemá nic společnýho a ani mít nemělo, ale třeba jsem tímhle způsobem chtěl popsat to dění kolem nás.
Prostě nějak je to na tom světě a v tom životě zařízený a tak se musíme snažit si užívat těch hezkých chvil a ty špatný holt přežít a hlavně se z nich neposrat. Je důležitý si vážit toho co zrovna máme, je důležitý si vážit těch opravdových přátel, kteří skutečně pomůžou, když je člověku blbě a neotočí se k němu zády. Takových je bohužel pořád málo, ale o to víc si jich třeba já osobně moc cením ;o)

Tak, domácí úkol splněn! Pokud má někdo další nějaký zajímavý nápad na nějaké téma, které by si ode mne rád přečetl klidně to napiště do komentářů. Pokud mě to zaujme, tak třeba zas někdy něco sesmolím...anebo můžu pak zavést rubriku "Články na přání!" :o)))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pan Nikdo Pan Nikdo | 17. února 2009 v 18:54 | Reagovat

Chtěl bych článek o tom, jaký jsou ženský kurvy a chlapi kurevníci:-))

Jako téma dobrý, ale napsat to tak aby naše plemeno z toho vyšlo v tom lepším světle...

2 fanynka fanynka | 18. února 2009 v 14:45 | Reagovat

Tak to téma.co navrhuje pan Nikdo,se mi vůbec,ale opravdu vůbec nelíbí:)Což takhle napsat něco o tvém vztahu k přírodě,o její ochraně atd.,prostě něco pozitivního.Jinak při čtení tvého článku mi bylo TADY A TEĎ moc hezky.Takže pokračuj.

3 Bubák Bubák | E-mail | 18. února 2009 v 15:39 | Reagovat

Jooo téma o zvížátkách bych bral...Ale nejsem zoofil...Takový pečený vepřový koleno..mnaaaam

4 Aloš Aloš | 22. února 2009 v 21:18 | Reagovat

Jo kolanaaa,prašátkaa,kjavičky Bubáčku ja bych žrol až bych řigol....

5 RUDA RUDA | E-mail | Web | 23. února 2009 v 16:10 | Reagovat

Mno... tak téma Pana Nikoho tady radši rozebírat nebudem, o tom koneckonců píšou v každým druhým časáku, můj pozitivní vztah k přírodě tady myslím prezentuju pomocí fotek, takže o tom snad ani psát nemusím.... no ale kdybych to měl zkombinovat všechno dohromady, tak co třeba napsat o tom, jaký jsou prasata svině??? :oP :-D

6 Deniska Deniska | 23. února 2009 v 22:54 | Reagovat

No tak vidím, že původní hluboce zaměřená úvaha o dění kolem nás se zvrtla do podivuhodných komentářů...:D:D Přes "ženy a muže" až po zoofilii a pojídání krav...:D:D

7 sabča sabča | Web | 27. února 2009 v 20:20 | Reagovat

Kubo možu si tě dát do oblíbených stránek?(spřáítelíš blog?) když jo napiš mi prosim tě na můj blog jo?...vzore

jenom sranda ...jseš fakt dobrej a díky tobě mám tak velkou návštěvonost

dík za všechno a pak napiš!

8 Chechtavá Chechtavá | 28. února 2009 v 10:10 | Reagovat

Já chci článek o UFO !!

9 Chechtavá Chechtavá | 28. února 2009 v 10:10 | Reagovat

Já chci článek o UFO !

10 RUDA RUDA | E-mail | Web | 28. února 2009 v 11:09 | Reagovat

sabča: Ále nepovidej. Tvoříš si ho přece sama ne? ;o)

Chechtavá: To je nápad! Časem třeba zrealizuju ;o))

11 Nikitka Nikitka | E-mail | Web | 13. března 2009 v 20:39 | Reagovat

Chtěla jsem jen po dlouhé době v rychlosti mrknout na novinky(a různé fotky z akcí, jak tu míváš) a tento článek je tak poutavě napsaný, že až úplně u konce jsem zjistila, že jsem ho vlastně celý přečetla =D Ale názor po mně nechtěj, na to jsem teď moc vyčerpána =D

12 RUDA RUDA | E-mail | Web | 16. března 2009 v 17:27 | Reagovat

Nikitka: Téééda, to jsou divy co? ;o)

Tož jsem rád, že tě to donutilo si tu občas i něco přečíst :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama