Květen 2009

Tři sestry - Otrokovice (23.5.2009)

25. května 2009 v 19:17 | RUDA |  Akcičky
Tak jsme byli včera na Portě, a když jsme se vraceli cestou domů, tak jsme viděli dřevorubce, jak porážejí strom... a ten strom plakal... :) Né, nebyli jsme na Portě, ale ten kdo zná tenhle text, tak pozná, že jsme byli opět na koncertě kapely Tři sestry, která znovu letos vyjela na své letní Gambrinus Tour a tentokrát navštívila Rybářský areál na Štěrkáči v Otrokovicích. Původně se tady ten koncert vůbec konat neměl, neboť kapela měla v tento den vystupovat ve Veselí nad Moravou, ale po nějakých potížích s pořadatelem se zde koncert zrušil a na poslední chvíli byl přesunut do Otrokovic. Bylo to avizováno asi jen týden dopředu no a samozřejmě, že mě tahle změna místa konání velmi potěšila. No a se mnou určitě další spoustu lidí, kterých se tu v sobotu 23. května sešlo opravdu hodně. Bylo to navíc (bez jednoho dne) úplně na rok přesně, kdy jsme navštívili jejich loňské turné v Žopech, kde mě to tenkrát opravdu nadchlo. Tak proč si to nezopakovat?!
V sobotu večer jsem tedy v Kroměříži naložil kamaráda a jmenovce Kubíka a jelo se směr Otrokovice. Tam jsme se měli setkat ještě se Sidny a Zdenálem, takže po původních rozpacích, že by tam snad nikdo ze známých nechtěl jet to vypadalo celkem dobře. Během našeho příjezdu už zdálky duněla z repráků muzika kapely MZH, na kterou jsem se docela taky těšil, ale jaksi jsem nepředpokládal, že budou hrát jako první. No během té štreky kolem štěrkáče do areálu jsme alespoň vyposlechli pár jejich písniček a jakmile jsme došli na místo, MZH se svou produkcí právě skončili :( Škoda, měl jsem vyjet dřív, věděl jsem že mi utečou :oP
Během pauzy na výměnu kapel jsme tak nějak šli prozkoumat, co se děje v areálu :) Ten se díky velkýmu podiu, který si Sestry dovezly, zmenšil asi o polovinu, ale pořád tu bylo místa dostatek. Mezitím nás zaujal soutěžní stánek peprmintového likéru z Božkova, kde se hrálo o různé věcné ceny. Já jsem si nejvíc přál získat tričko a jelikož jsem nemohl jako řidič pít, rozhodl jsem se, že asi budu muset ožrat svého kamaráda, abych tuto cenu dostal. Podmínkou účasti v soutěži totiž bylo zakoupení panáka zelené :) Hra byla ve stylu šachů. Pro nás, co šachy nehrajem to proto bylo trošku náročnější na pochopení, bo když vám někdo řekne "táhněte jako koněm" a vy vůbec nevíte o co jde, tak je to celkem sranda :o) Ale jsme tvorové chápaví, takže jsme vzápětí vše pochopili. No... zkusili jsme to nakonec jenom dvakrát, ale štěstí nám nepřálo :( Pokusil jsem sice ještě slečnu, která to tam provozovala mírně uplatit, ale nedala se, potvora :) Pak mě teda napadla ještě finta zeptat se někoho, kdo už to triko vyhrál, pod kterým políčkem se skrývalo! Zkusil jsem borca, který mi sice sdělil, že to bylo uplně nahoře na šachovnici, ale souřadnice už mi vysvětlit nedokázal, bo to prý zkoušel taky tak dlouho, až vypil skoro litr zelené, než se trefil...takže ho celkem logicky chápu, že už si to nepamatoval :) No takže "zelené" triko mi tady souzené pro tentokrát nebylo.
Mezitím nás u tohoto stánku zastihl příchozivší Zdenál, ovšem bez Sidny, která prý chytla záchvat učení ke zkoušce a tak zůstala doma ve Zlíně. Zde ovšem vzápětí zabraly moje přesvědčovací schopnosti. Stačily dvě esemesky a jeden telefonát a Sidnuška byla na cestě k nám :) To teprve začínala hrát druhá předkapela, nebo lépe řečeno druhý host turné, kapela Doctor P.P. Ti to na podiu docela dobře rozpálili se starým dobrým rock´n´rollem a především starší generace se výtečně bavila. Hrát trošku později, třeba až po Sestrách, určitě by měli na parketu pod podiem narváno, bo tahle muzika by roztancovala asi každýho, kdo by měl jen trochu v krvi :) Doctor P.P. pobavil a určitě nikoho neurazil. Po jejich setu jsme si dali pauzu na klobásku a zároveň začali řešit zoufalou situaci se Sidny, která by se dala nazvat "Ztracena v Otrokovicích" :)
Nakonec ale vše dobře dopadlo a šťastně jsme se shledali. Sice mi kvůli tomu uniklo skoro celý vystoupení další kapely E!E, na který jsem se teda taky docela těšil, ale vem to čert. Přece nenecháme kamarádku ve štychu :oP Eéčka jsem tedy poslouchal na vzdálenost celého štěrkáče, když jsem čekal na naši milou kamošku u zastávky trajflu, ale zase to mělo svoje kouzlo. Ty barevné světla z podia odrážející se o noční hladinu štěrkoviště byly fakt romantické :oD Spatřit i kapelu se mi podařilo asi jen na poslední tři písničky, ale i to stačilo.
To nejlepší totiž bylo teprve před náma. Strategicky jsme se přesunuli do prostor před podium a za malou chvíli už spustil své vystoupení všemi oblíbený soubor kreténů, tedy Tři sestry. No a tradičně už od první písně "Ztráta imunity" se pod podiem strhla velká pogovačka, která byla opět docela drsná. S tím ovšem holt člověk na koncertě Tří sester musí už jaksi počítat, protože to k tomu prostě patří. Jak už je toho moc, tak už to ale člověka docela obtěžuje a někteří blázni byli fakt neúnavní. No ale všechno jsme ustáli, takže dobré. Tři sestry hrály tradičně výborně. Opět průřez pecek od těch nejstarších až po ty úplně nové, pomalé, rychlé.... prostě všehochuť. Opravdu to stojí za to tohle letní turné navštívit, protože to je uplně o něčem jiným, než na jiných koncertech. Za ty prachy kapela odheraje opravdu dlouhý koncert, který i tady v Otrokovicích trval dvě a půl hodiny a to u ostatních velkých kapel skutečně vidět není. Jejich set byl rozdělen pouze krátkou, asi desetiminutovou přestávkou, která ovšem byla vyplněna taktéž hudebně a postarala se o to tříčlená formace, Fanánkem pojmenovaná jako MRD. Tu tvořil Mafuna a Dan z kapely MZH a Rosťa Cerman ze Synů výčepu, přičemž došlo ke vzpomínání na loni zavražděného Frantu Sahulu. Odehráli několik jeho nejznámějších písniček i takový jeden megamix a vzápětí se k nim už připojily i Tři sestry, aby tuto vzpomínkovou sérii uzavřely největším Sahulovým hitem "Sovy v mazutu" (viz. úvodní věta článku). ;o)
Druhá polovina koncertu už se nesla ve znamení docela zajímavých událostí. Nejprve se stala první nepříjemnost Fanánkovi, když mu jeden magor (a to je ještě slabý slovo) z přední řady zkropil oblečení a hlavně notebook, který používá před sebou jako nápovědu pro texty, pivem. Ten borec tam už prudil od začátku a tohle byl fakt vrchol všeho. Proč takoví lidi chodí na koncerty a ještě do první řady? Aby mohli prudit pořadatele a házet po svých oblíbených muzikantech pivem? Myslím, že o takový "fanoušky" žádná kapela určitě nestojí. Fanánka to samozřejmě pěkně nasralo a vzápětí si šel s tímhle pacholkem vše ručně stručně vyřídit, když mu uštědřil pár pohlavků. Stalo se to zrovna ve chvíli, kdy jsem si písničku natáčel na video, takže se na tento moment můžete mrknout na videjku níže. Ve Fanánkovi to v tu chvíli viditelně vřelo, bo to už byl druhý notebook během týdne, který mu "fandové" svou blbostí zničili. Poprvé se to stalo v při koncertu v Praze a byla o tom i zmínka na netu, tak nevím, jestli se tím inspiroval i tenhle výtržník. Každopádně tohle by nasralo každýho a v první chvíli to snad vypadalo, že se Fanánek sebere a zbytek koncertu neodezpívá. Zachoval se ale jako profík a pro tu slušnou většinu fandů koncert v pohodě odehrál, i když se mu občas pletla slova. S mládencem, který tenhle poprask způsobil, pak zůčtovali ostatní fandové, takže se rychle klidil z první řady někam úprkem pryč :)
Další drobná nepříjemnost se pak stala mě, když mě málem jeden borec vedle zapálil :) Taky fakt nápad pařit s cigárem uprostřed davu. Máchá si s ním zběsile nad hlavou, já jsem mu o to samozřejmě nechca při paření rukou škrtl, takže jsem se prvotně popálil na ruce no a pak cítím takový ten divný smrad, jako by se snad pálilo peří, vlasy nebo kůže. Kdo ten smrad někdy cítil, tak jistě ví, o čem mluvím. Dívám se kolem sebe, komu sakra ta žhavá špička spadla do vlasů - nikde nic, prohrábnu si pro jistotu i hlavu svoji a... kurva ono to pálíí! Myslím, že kdybych to zavčas nezjistil, asi by to pěkně blaflo a už by teď ze mě byla pěkná pleška :) Borec se pak na mě ještě se smutně zoufalým výrazem díval, proč mu jako zháším cigáro a ještě se po mě dožadoval, ať mu ho teda znova zapálím :) No tož takový srandy tam člověk zažije no.
Poslední nepříjemnost se tam na závěr stala vrchnímu showmanovi toho večera, a to bubeníkovi Tří sester Frantovi Vránovi. Ten celý večer bavil přítomné s hasícím přístrojem, který si nosil se sebou jako nějaký svůj talisman či co a díky tomu si od fanánka vysloužil další přezdívku "hasič". Ten borec prostě vždycky vymyslí nějakou kravinu a tentokrát opět nezklamal. Před poslední sérií přídavků ovšem přišlo číslo, které ani on sám určitě neplánoval. Celá kapela už byla připravená hrát, ovšem chybí za bubny Vrána. Ten se vzápětí opět přiklopítá s hasičákem a usedá za bicí, jenže ouha, nějak vrávorá a padá dozadu po hlavě až úplně dolů z podia. Prostě krásně propadl těmi dekoračními dveřmi od hostince, které jsou namalované na kulisách podia a teď se dlouho čekalo co bude. Nikdo, ani kapela samotná nevěděla, jestli je zraněnej, či co?! Původní prognózy od Fanánka zněly pozitivně, za pár minut to už prý přestalo být tak růžový a vyzval diváky, ať teda radši drží palce. No trošku nás všechny napínal, ale po několika minutách se triumfálně vrátil, i když evidentně docela pochroumaný. (Čekání na Vránu taktéž zachyceno na videu). Jako správnej profík ovšem ale poslední dva kousky odtřískal a jaké zdravotní následky to na něm zanechalo, to zatím netušíme. Jednoznačně se ale postaral o nejvtipnější vložku toho večera a myslím, že i Fanánkovi tímhle kouskem výrazně zpravil náladu. I takové případy se občas dějí :oD
I tyhle neplánovaný příhody prostě přispívají k té správné atmosféře koncertů a na tohle bude jistě i kapela samotná ještě dlouho vzpomínat. No a my rozhodně taky.
Celej cirkus skončil krátce po půl jedné a myslím, že se to opět velice podařilo.

ZDE je pár fotek!

A tady již zmiňované video.


Doga, Kreyson - Zlín 9.5.2009

11. května 2009 v 20:43 | RUDA |  Akcičky
Ano ano, když se sejdou přátelé zeleného údolí, bývá vždy veselo :) Tentokrát byla příležitost k tomuto "srazu" při koncertu naší staré známé kapely Doga ve zlínském klubu Masters of Rock Café v sobotu 9.5.2009. Někteří její členové jsou totiž velmi důležitou součástí tohoto našeho přátelského spolku a tak když je příležitost si vždycky po dlouhé době pokecat na baru, nikdo z nás není proti ;) Spolu s Dogou zde vystupovaly ještě kapely Nobody Knows a Kreyson, což předem značilo, že by to mohl být docela povedený večer.
Do Zlína jsme dorazili kolem osmé hodiny, kdy ještě vrcholily přípravy v uzavřeném sále a tak jsme koupili pivko a šli čekat ještě chvíli ven, kde jsme ovšem vzápětí potkali kapelmaistra Dogy Izziho s kytaristou Lumírem, když se zrovna vraceli z čepkovského supermarketu. Takže jsme se chvíli zavykládali o všem možným a poté už se sál otevřel a v něm začala hrát první kapela Nobody Knows. Nevím vůbec jak hráli, bo jsme je jaksi nevnímali a měli zrovna jiné starosti. Mezitím jsme nakoupili mimo jiné nové CD Dogy s názvem "Karikatury", které je mimochodem velice povedené a určitě ho tady v nejbližší době zkusím probrat v některém z dalších článků ;) Sice už ho máme docela naposlouchané a Izzi se divil, jak je to možný, když ještě oficiálně nebylo ani v obchodech, ale jako správní fanusi jsme si ho před jeho zraky poctivě zakoupili. Internet je sice mocný, ale proč pár korunama nepodpořit chudé muzikanty, že jo?! ;) Navíc tohle CD si fakt zaslouží, aby si ho člověk koupil, bo za pouhých 199,- Kč opravdu stojí za to!
Aji mě docela mrzí, že jsem si tu první kapelku nemohl prohlídnout nějak víc, protože ji každej docela chválí, ale tak... tentokrát to prostě nešlo :) Když Mrňus zavelel u baru, nebylo cesty zpět a bylo jasný, že tenhle večer se ponese opět v zeleném nádechu :) Takže celý vystoupení první kapely jsme strávili zhruba v těch místech, odkud je pořízena úvodní fotografie k článku a za všechny zůčastněné musím říct, že to nebylo špatné :) Doga totiž hned po svém vystoupení musela odjíždět na další kšeft do Frenštátu, a tak co se obvykle zvládá až po koncertě se muselo stihnout už před jejich vystoupením!
No... a také díky tomu jsme si všichni zúčastnění vytvořili jakž takž dobrou náladu a při vystoupení Dogy jsme ji patřičně zužitkovali. Kluci odehráli ve Zlíně perfektní koncert, vybraný pecky v playlistu opravdu stály za to a my pod podiem jsme si to skvěle užívali. Nepamatuju, kdy jsme naposled takhle pořádně zapařili, ale tentokrát se na nás snad vůbec neobjevovala únava a proskákali jsme to od začátku až do konce. Hlasivky taky dostaly pořádně zabrat. Myslel jsem, že na druhej den příjdu o hlas, ale ono nic... takže paráda. Když to tak vezmu, tak to byla vlastně letošní první fakt pořádná pařba, takže enrgie bylo asi na rozdávání.... no a holt ji bylo potřeba vybít, takže proč ne zrovna tady?! :)

Z nových "Karikatur" Doga zahrála tři písně. Hned na úvod to byla svižná pecka s názvem "16 válců", která nás pořádně nakopla, později se dostalo i na hitovku "Holky v rozkvětu", no a do třetice přidali novou píseň "Popojedem". Jak na desce, tak naživo to zní opravdu dobře. Sice u třetí jmenované jsem měl při poslechu desky trochu pochyby, ale ukázalo se, že naživo by to mohlo docela fungovat, takže OK. Jinak už se pánové konečně zase oprostili od vězeňských hader a i když nepřišli s žádnou novou show, vynahradili to především hudebně. A vo tom to hlavně je! Zvuk v "Mastru" byl sice dost blbej, když jsme museli občas napínat uši, abysme rozuměli tomu, co vlastně Izzi říká, ale tak u písniček nám to bylo jedno... ty známe nazpaměť :)
Problémy se zvukem jsme měli možná jen my v prvních řadách, bo jsme to měli skoro všechno z odposlechů, ale ani v minulosti to s tím zvukem v tomhle klubu nebylo zrovna super.

O moc líp na tom nebyl ani Kreyson. Ten už jsme sice poslouchali z větší vzdálenosti, ale i tak to nebylo zvukově stoprocentní. Navíc ani kapela samotná nebyla toho večera stoprocentní. Po odchodu kytaristy Bartoně už zústali jenom čtyři a nevím, zda jim to nějak uškodilo, ale já už jsem v tom jejich vystoupení postrádal tentokrát tu energii, která z nich sálala při nedávném comebacku. Nemůžou hrát pořád dokola ty samý písně, to je jasný, ale tentokrát pozměnili playlist, přidali písničky trochu méně známější a už to prostě jaksi nebylo ono. Navíc doprostřed koncertu zařadili akustickou vložku, kde vystupoval pouze Láďa Křížek s kytaristou, což celý to jakž takž rozjetý vystoupení zase jako kdyby uspalo. Písničky v akustické formě ale byly hezký a i když mě to trochu dojebalo tak jsem si je s nima rád zazpíval :) Pak už nevim :) Zahráli ještě pár dobrých známých pecek a nějak rychle byl konec. Nechci Kreysony nijak hodnotit, bo jsem rovněž neviděl celý jejich vystoupení, ale to co jsem viděl už prostě nebylo to ONO, co třeba ještě před rokem. Uvidíme, třeba ještě něčím překvapí. Jejich písničky patří mezi český metalový legendy, takže čím dýl se budou hrát naživo, tím líp. Doufám ale, že se nedostanou do stadia, kdy už to bude postrádat úroveň.
Doga nám odjela takřka hned po jejich vystoupení, někteří z naší partičky ještě během Kreysonů popíjeli na baru, no a pak po jejich skončení už se přemýšlelo co dál. Nakonec zvítězil spánek, i když dalo nám spoustu práce přesvědčit Bubáka s Vranysem, že spaní u Sidny v bytě bude rozhodně pohodlnější, než spaní v autě :) Nakonec se to podařilo, i když jeden náš expert se stejně rozhodl na poslední chvíli pro jeho oblíbené "spaní v keřu". Ráno jsme se ale všichni šťastně shledali, takže ztráty byly nulové :)
No už aby byla zase nějaká další akce! :oP

Fotoseriál ZDE!!!