Kvalitně strávený letní víkend (10.-12.7.2009)

14. července 2009 v 23:02 | RUDA |  Akcičky
Miluju léto a miluju akce s ním spojené. Výlety, venkovní koncerty, festiválky, táboráky, chaty, procházky a různé jiné blbosti, který se dají v těchhle měsících dělat. Začátek léta sice nebyl letos moc ideální, bylo zatím víc vody než sluníčka, ale doufejme, že už se to škaredý počasí nějak odjebalo a už nám bude více přát k těmto výše jmenovaným aktivitám. Uplynulý víkend byl jeden z těch lepších, který jsem prožil opravdu naplno a všechno si náramně užil.

Pátek, Sobota - Žermanická přehrada, Třinec atd.

Na tenhle víkend jsme měli už asi tak od NPH předem naplánováno, že pojedem někam na chatu. Domluva ovšem vázla a tak se do poslední chvíle nevědělo, kam vlastně pojedem a jestli vůbec. Původní plán zněl tak, že za námi dojedou přátelé ze severní Moravy a něco tady podniknem. Nakonec to ale dopadlo tak, že jsme jeli na sever my za nima, o čemž bylo rozhodnuto až v pátek pár hodin před vlastním odjezdem. Spontánní akce bývají nejlepší, a tak proč ne? :) Rozkaz zněl jasně: "Dojeďte na Žermanickou přehradu, máme tady zamluvenou chatku!" Noo...a tak jsme prostě jeli :) Odjezd byl až v pátek na večer a na místo jsme dojeli už se zapadajícím slunkem. Okolí a přehrada samotná ovšem vypadali velice hezky a tak to vypadalo, že tu asi bude fajn. A taky že jooo. Ubytovali jsme se do chajdaloupky v minikempu kousek od břehu a pak už hurá do přilehlé restaurace či hospůdky či co to bylo, kde už duněly tucající tóny diskotéky, což značilo, že to tady asi večer bude žít :) No my jsme, spolu s kamarády z blízkého Paskova, zakotvili na zdejší zahrádce s krásným výhledem na přehradu, bo vevnitř by nebylo slyšet vlastního slova a večer se začal pomalu rozjíždět. O první vtipnou situaci se postaral místní DJ, když si Honza šel objednat písničku na přání a donesl mu nejnovější CD od Dogy. Borec to viděl evidentně poprvé a tak to uvedl hezky, ve stylu:"Máme tady písničku na přání od skupiny KARIKATURY..." a pak když se to rozjelo, tak se ještě zděsil, že to je rockový :-D Holt mu do hospody přišla banda rockerů a tak přece nebudem poslouchat nějaký sračky :) Asi to pochopil, začal pak hrát Kabáty a podobné, ovšem později stejně začal hrát ty svoje srance, ale to už nám bylo jaksi jedno :) V hospůdce se o nás hezky starali, nebyla nouze o různé vtipné příhody a celý večer jsme se prostě docela hezky bavili až do ranních hodin, když ještě v závěru probíhala velmi zajímavá diskuze v chatě :-D
Ráno se někteří probouzeli s delírkou, někdo s mokrým spacákem, ale všeobecně nám bylo uplně faaajn :) Plán sobotního dne byly lodičky. Koupat se nedalo a tak to byla jediná atrakce, kterou jsme tady mohli na té přehradě využít. Kristýnka s Honzou se sice bránili seč mohli bo měli nějakou fóbii z převrácení, ale nakonec pod nátlakem podlehli a naše chatová pětka se krásně projela... i když občas byly problémy s navigací, se šoférama a s pasažérama :) Pár rybářům jsme poplašili ryby, udělali pár koleček přes ručku a byla to fajn projížďka. No a pak jsme šli na procházku okolo přehrady, kde jsme hledali nějaký jiný lokál pro něco k zakousnutí a když si nás v jediném otevřeném po čtvrt hodině ani nevšimli, otočili jsme se zpátky a dali si oběd v naší základně. Oběd to byl taky zajímavej. Objednal jsem si "kuřecí plátek na grilu". Ano, masíčko na povrch orestované a za ty prachy to vypadalo hezky. Ovšem uprostřed trochu zmrzlé to bylo :) Mikrovlnka je sice dobrá věc, ale když už chcu neco takovýho prodávat, měl bych vědět, jak dlouho se to má ohřívat :oP Po reklamaci mi to sice ještě bylo více ohřáto, dostal jsem panáka Becherovky jako pozornost podniku, ale nějak blbě od báchoru mi je ještě dneska :) No budiž, stane se. Nejsme žádné fajnovky a hlad je sviňa. Odpoledne pak byla v plánu návštěva blízkého Třince, kde jsme byli pozvaní na večeři a posezení ve známé hospůdce U Papuča. Ještě předtím jsme se chtěli ale trošku vyspat...což se stejně nepovedlo, bo jsme jenom kecali a dělali kraviny. Mno...takže se čekalo na Denisku, která dorazila až na sobotu, vyzvedli jsme ji na hrázi a hurá na návštěvu k Ondruchům. Tam nás krásně přívitala s angínou marodící Romanka s maminkou Zuzkou a to co pro nás přichystaly, byla jednoduše bomba. Mamka navařila super jídlo, po kterým jsme se jenom oblizovali, jako zákusek výbornej dort, po kterým už jsme byli narvaní k prasknutí a to vše bylo prokládáno panákama slivovice (na uvítanou, po jídle a tzv. "chodníkovku"). Já to tady prostě žeru. Výborní lidé tihleti ;) Děkujeeeem!!! A tož jsme pobesedovali a pak hurá k Papučovi za DinoPavlem a dalšíma známýma :) Tady byla taky dinosranda a všechno tu pak prostě bylo DINO :-D A tak se mi odtud prostě ani nechtělo. Bubák se ovšem dožadoval posezení v sauně u Kristýnky v Paskově, a tak se prostě jet muselo. Škoda, mohl tady být taky zajímavej večer, obzvlášť, když jsme dostali pozvání na nocleh.
No takže další štace byl Paskov a to už se začalo stmívat. Tady se Bubák s Vranysem chvilku vysaunovali, já jsem zatim pokecal s mluvícím papouškem a s holkama no a pak zpátky na Žermanky. Tady dneska byl v plánu karaoke večer a lidí se tu sešlo mnohonásobně víc než v pátek. Ještě před vjezdem do kempu nás ovšem čapli polucisté, Bubáček statečně nenadýchal ovšem to nebyla jediná policejní akce toho večera. Za pár chvil, když už jsme seděli opět ve zdejším podniku na zahrádce, se totiž kolem prohnalo auto s policejní sirénou v zádech a to bylo jasný, že se nějakej nezbeda snažil klukům policejním u brány ujet. Ovšem nebylo nám moc jasný kam, bo kemp byl na konci tzv. slepá ulička :) Za pár chvil na to projela pro změnu houkačka záchranářská a když přijížděli hasiči, to už jsme se šli podívat co se stalo. Kousek za naší chatkou byla totiž docela ostrá zatáčka a borec podnapilý, ujíždivší polucistům ji prostě v té rychlosti nezvládl a hodil tam auto krásně přes střechu. Auto našrot a docela hezký obrázek byl, když se vedle něj válela absolutně neporušená pleskačka slivovice, která mu vypadal z kufru:) Chtěl jsem si to bliknout, ale strážci pořádku by se na to asi moc netvářili. Borec byl v sanitce sice poměrně zakrvácený, ale evidentně se mu nic hroznýho nestalo, bo byl při vědomí a kolegové záchranářští nikam nějak moc nespěchali. No nevyplácí se ujíždět před policií. Kluci aspoň teď budou mít určitě prémie, že ho dostali :) Honička jak z americkýho filmu :) No a to zdaleka nebyla jediná polcejní akce toho večera. Ještě předtím totiž do areálu vtrhla rota fízlů s jasným rozkazem kontrolovat podnapilé nezletilce. Tož ze srandy jsem jim tu občanku, se slovy že už su starý chuj, taky ukázal, ovšem pan polucista nějak netrpěl smyslem pro humor a s kamennou tváří si to jen zkontroloval a šel lovit další opilé děti. Ani nevim, jestli někoho dostali, každopádně ten večer se to tam těmahle panáčkama hemžilo hezky. Karaoke večer byl ovšem šílenej. K mikrofonu se srali samí antizpěváci a tak se to absolutně nedalo poslouchat a rvalo to uši. Byl tam asi jedinej jeden borec, kterej jakž takž zpíval slušně s nějakýma holkama, pak jsme se teda snažili u mikrofonu trošku pozvednout úroveň my, což teda nevim nevim, ale jinak otřes :) Byla zima, ani pit se nechtělo, zahráli jsme si fotbálek, holky nás v něm pěkně vydrtily a pak jsme šli radši spat, bo už to bylo celkem únavný za celý den.

Neděle - Masters of rock (Vizovice)

V neděli jsme odjížděli ze Žermanek už ráno kolem desáté,abysme byli na oběd doma, což se taky celkem zadařilo. Tyhle dva dny byly docela hezky strávený, stihli jsme všechno co jsme chtěli, ovšem v plánu bylo ještě příjemné využití nedělního odpoledne. Nedaleko se totiž ve Vizovicích konal obří fesťák Masters of rock a jelikož jsme měli volno, tak jsme si říkali, že se konečně zajedem alespoň mrknout, jak to tam vypadá. V programu nedělního večera byla mimo jiné i moje oblíbená kapela Die Happy s Martou Jandovou v čele, a tak jsem si říkal, že bych je rád konečně viděl naživo a že je pojedem ošpizovat aspoň z přilehlé meze. Zlanařil jsem tedy Obrázka, se kterým už jsme byli pár dní dopředu předběžně na něčem podobným domluvení a mohlo se jet. Po cestě píšu ještě kamošovi Aloškovi z Karviné, který zde s partou tráví celé čtyři dny, s nadějí, že bysme se mohli aspoň po dlouhé době pozdravit někde před areálem a s dotazem, jestli neví o někom, kdo už odjíždí, že bysme si třeba koupili za levno pásku, opravňující ke vstupu do areálu. Vzápětí ovšem příchází telefonát a milý Aloš mě ujišťuje, že mě dovnitř dostane zadarmo. Supeeer, s tím jsem absolutně nepočítal. Pak se sice marně naháníme chvíli po Vizovicích, ale když nakonec padne logická volba na sraz u "Jeleňa", je to OK a všichni se radostěn setkáváme. Tou dobou už Marta s kapelou trojčí na podiu, sice z toho nic nemám, ale zase je super, že se dostanu přímo do centra dění, což se taky po chvíli daří. Z vystoupení kapely Die Happy jsem tedy viděl nakonec posledních asi 20 minut, ale jsem rád aspoń za to a hlavně to bylo o hodně lepší než odněkud z meze :) Objevilo se tu i pár známých, což byla celkem haluz potkat mezi takovým množstvím lidí, ale bylo to tu moc fajn.
Musím říct, že mě tahle, i když krátká návštěva v závěru festivalu, docela příjemně překvapila. Překvapilo mě, že i když je tu tak moc lidí, je to všechno docela dobře zorganizovaný. Areál byl oproti minulým letům zvětšenej a dalo se tu pohybovat celkem v pohodě (opomenu-li hlavní plochu před podiem, bo tam bylo skoro při každé kapele stabilně narváno). Ale pokud zrovna člověk nechtěl pařit pod podiem, měl celkem svobodný pohyb a bylo to v pohodě. Takže jsem se díky tomu zbavil i některých předsudků o tomhle fesťáku, bo každý si zatím jen stěžoval, jak je tu málo místa a že organizace je nic moc. Nevim...pokud to tak bylo v loňských ročnících, tak letos určitě ne. Mě se tu docela líbilo, bo jsem tu byl poprvé od roku myslim 2005, kdy tu probíhal Pink Panther fest s Kabátama, a to mi to pak tady připadalo pro festival typu Masters a pro 30 tisíc lidí opravdu hodně maličký. Od té doby ovšem prošel areál výraznýma změnama a dá se říct, že je to na fesťák téměř ideální. Fakt chválím. Akorát to pivo za 35,- Kč je celkem hanba, to mi přijde přehnaný.
No...po Die Happy byli na programu kanadští Voivod, o přestávce jsme si to tak celý ten areál hezky proběhli a zjistili jak to tam vlastně chodí, pak jsme tuhle kapelku vypočuli, nebylo to sice nějak nic moc, v životě jsem je neslyšel, ale OK. Na rozšíření hudebních obzorů dobrý :)
Další kapela na řadě byla Arch Enemy ze Švédska a to už jsem šel alespoň nasát atmosféru tohodle velkýho festivalu doprostřed kotle před podiem. A joo, tahle kapela se mi docela líbila. Hudebně hodně dobrý, zpěv už byl o něčem jiným :) Jsem tu kapelu dřív nikdy neviděl, takže když vběhlo na podium něco podobnýho jako hezká blondýna a začalo to zpívat hlasem nasrané a rozzuřené pumy tak jsem chvíli dumal, jestli je to vlastně ženská nebo chlap. Až se teprve na obří obrazovce vedle podia ukázalo, že to má kozy, byl jsem si napsosto jist, že jde o ženu :-D A co jsem tak slyšel ohlasy, tak podobné pochybnosti mělo víc lidí :) No jak pronesl Sáza nedávno v Třinci o zpěvačce s podobným stylem zpěvu:"Tahle kdyby na mě doma zařvala BĚŽ UMYT NÁDOBÍ! tak sklopím uši a poslouchám jak malej kluk!" :-D Každopádně celkem dobrý vystoupení, lidi to brali a po celou dobu vládla dobrá atmosféra. No a pak už mělo přijít na řadu závěrečný vystoupení celýho festivalu a to měli být legendární Europe. To už jsem sledoval z uctivé vzdálenosti na zídce plotu. Vydrželi jsme na ně víc jak půlku vystoupení, za tu dobu zahráli jedinou známější hitovku - ploužák Carrie, kterou s nima zpíval celej zaplněnej areál a pak už začala být docela kosa a nás to přestávalo celkem bavit bo to bylo takové neslané nemastné. Navíc kolega Obrázek musel vstávat brzo do práce a tak jsme zaveleli k ústupu. Bylo jasný, že největší hity nasadí až v závěru vystoupení, ale na to už se nám čekat nechtělo. Docela mě i překvapilo, že jsem zaparkoval auto docela blízko areálu asi 500m odtud na přilehlé polní cestě, takže to byla taky pohoda, bo z toho jsem měl taky celkem obavy. No ale všechno to vyšlo nad očekávání perfektně a kdyby mi tohle někdo řekl ještě v neděli ráno, tak mu to neuvěřím :) Takže super zážitek zase, Alošovi patří velký DÍK no a díky téhle zkušenosti možná začnu uvažovat o návštěvě celého příštího ročníku. Uvidíme co pořadatelé přitáhnou.
Nejaké ty fota z weekendu jsou TU!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sabča sabča | Web | 18. července 2009 v 18:35 | Reagovat

Čau Kubo! Zdravím tě z dovolené.-) mám se tady dobře...luxusní zařízení pokojů (TV atd.)internet-to mě překvapilo ale prší nám tu no snad to přestane!Už se ti po mým opruzování stýskalo? Ani ne co? Tak tě už nechám čau!!!!!:-D

2 Bubák Bubák | E-mail | 18. července 2009 v 18:54 | Reagovat

Kuba tě má rád Sabčo.....pré si na tebe počká až ti bude 15...možete psat blogy spolu-...

3 sabča sabča | Web | 19. července 2009 v 8:48 | Reagovat

no tak Bubáku...Kuba na mě není zvědavej!!!Toho už zajímajou lepší holky ty...Kolik mu je?? 23?

4 Henry Henry | 23. července 2009 v 10:49 | Reagovat

[3]:Kurňa tož to už je staré kocůr

5 sabča sabča | Web | 23. července 2009 v 18:47 | Reagovat

Já přesně nevím kolik je mu let to jen typuju třeba je mladší.........já mu sem lezu jenom proto že se mi líbí jeho blog no.. to je celý!!!:-))

6 RUDA RUDA | 24. července 2009 v 11:20 | Reagovat

Kurňa co to je zas za debatu tady? Zkuste třeba hádat, kolik mám prstů na noze...to je taky zábava ;o)

7 sabča sabča | Web | 24. července 2009 v 13:01 | Reagovat

Jejda Kubo...sorry no...Jenom jsem si tipla kolik máš roků!!To se snad smí ne?Já za to nemožu že Bubák bo jak si to říká tu mele kraviny o tom že mě máš rád a podobný nesmysly:o)Ale v poho když ho to baví at' si užije...

8 RUDA RUDA | 24. července 2009 v 19:49 | Reagovat

[7]: No Sabi, jak píše Henry výše - my už jsme staří kocůři, nás nemožeš brat zas tak vážně! ;o)
...a dál už bych to nerozebíral. Komentáře pod články jen k věci prosím! ;)

9 sabča sabča | Web | 25. července 2009 v 11:34 | Reagovat

sorráč:o(

10 bubák bubák | E-mail | 28. července 2009 v 8:42 | Reagovat

Na Žermankách bylo hezky,zabékali sme si česky.A Vranys byl tlustý na dva prsty.-Pjako takhléééé...pusa na dobrou noc byla,někomu se zalíbila.A pak ihned po ránu,lekl se vrays potkánů:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama