Noc plná hvězd - Třinec (26.-27.6.2009)

6. července 2009 v 15:11 | RUDA |  Akcičky
Rok se sešel s rokem, uteklo to jako voda a opět přišel čas na náš "svátek" na začátku léta v podobě rockovýho festivalu Noc plná hvězd v Třinci. Už pár let tady pro nás platí, že muzika je jen takový příjemný zpestření té super atmosféry, která tady pokaždé zavládne a jezdíme sem převážně kvůli všem těm dobrým lidem a taky díky přátelství s kapelou Doga, která tady ten fesťák má taky tak trochu na starosti. Letošní ročník se asi nedá zařadit mezi ty nejlepší, protože se potýkal s rozmary počasí a ani obsazení kapel nebylo (pro nás) tak lákavé, jako v minulých letech, nicméně srandy a dobré pohody jsme si tu užili dost a domů jsme si odvezli opět řadu veselých zážitků.

Pátek

Start naší výpravy do Třince byl naplánován v pátek něco okolo 13. hodiny, postupně se ke mně do auta nasáčkoval Vranys, Bubák a Sidny a hurá na cestu. Kolegáčci mě hned po chvíli začali dráždit tím, že se začali nalívat piviskem a zelenou, ale já jsem zase dobře věděl, že příjde moje chvíle k podráždění, kdy se jim bude chtít čůrat a ono zrovna nebude kde zastavit! :oP No byla po cestě sranda, bylo horko a přišly i krušné chvilky. První nastala, když jsme museli zůstat viset v koloně u vážné dopravní nehody někde u Starýho Jičína, což nás zdrželo sakramentsky dlouho. Když jsme viděli, že opodál teprve přistává záchranářský vrtulník a sjíždějí se sanitky, bylo jasný, že jen tak brzy na fesťák nedojedem. Hledat objízdnou trasu bylo taky zbytečný, bo jsme za A) nevěděli ani pořádně kde jsme a za B) když jsme to začali tušit, tak zas nastal problém, bo v téhle oblasti byly den před tím velký záplavy a vybírat trasu někde, když nevíš, kde je uzavírka, je taky na prd. Nakonec nás ale vyhecovali ostatní řidiči, kteří se začali otáčet do protisměru se sdělením, že se to dá někudy objíždět a tak jsme neváhali a zařadili jsme se za ně. Objížďka samozřejmě vedla přes uzavřenou silnici, kde na jednom místě díky těm povodním půlka cesty dokonce chyběla a tak se tam začaly taky tvořit kolony, no ale my jsme to naštěstí vychytali ještě jakž takž mezi prvníma, takže jsme projeli docela v pohodě. Dál už to ubíhalo zase docela OK, ovšem podle hesla "Když se se*e, tak se se*e" jsme nedaleko od Třince potkali další dopravní nehodu, která blokovala celou cestu. Paráda, takže další zdržení. Naštěstí díky pohotovsti místního občana, který nás naváděl na objízdnou trasu po polní cestě jsme se tu nezdrželi zas tak dlouho jako u té první, ale i tak už toho na nás bylo celkem moc. Do Třince jsme dorazili nějak před pátou hodinou, takže cesta, která obvykle zabere něco přes dvě hodinky se najednou prodloužila na čtyři a to jsme tam chtěli být brzo :) Byly jsme ovšem rádi, že jsme nakonec dorazili v pořádku, bo zprávy z domova hovořily o tom, že u té první bouračky zůstali 4 mrtví a tak to je pak někomu nějaká hodinka zdržení fakt ukradená.
No a pak už to začalo být hektický. Letos jsme se vykašlali na stavění stanu někde u tetky v zahradě a jelikož jsme měli opět zařízený V.I.P. vstup, udělali jsme si tábořiště těsně za podiem hned vedle našeho auta, takže to letos bylo naprosto pohodlné a všechny věci jsme tak měli při sobě. A s počasím, které přišlo pak, to byla taky docela výhra. Když jsme ovšem přijeli do Třince, bylo tu krásně a sluníčko svítilo tak, jak bylo v plánu :) No a začalo vítání... a to vítání postupně trvalo pomalu až do večera, bo na každým kroku, kde se člověk zastavil, uviděl někoho známýho a těch tu bylo opět hooodně. První kapelou, kterou mi bylo dopřáno spatřit bylo až seskupení Legendy se vrací, kteří jsou čím dál víc známější a obzvlášť v tomhle kraji mají díky Izzimu a Petru Šiškovi velkou popularitu. Svoje akustický vystoupení zahráli opět skvěle a byla radost poslouchat, co s těma španělkama všechno umí. Na páteční prosluněnej podvečer to byl fakt dobrej rozjezd. Po nich nastala trochu změna stylu a přišel starý dobrý český punk v podobě dnes už legendárního Visacího zámku. Naživo jsem tuhle kapelu ještě bohužel neviděl, a tak jsem se těšil, že to zvládnu konečně tady, bo některý jejich hity jsou nesmrtelný a je to prostě klasika. Pár písniček jsem od nich nakonec shlídl, ale mrzí mě, že jsem to nezvládl celý. Hráli totiž dost dobře, ale prostě furt nějak nebyl čas se někde zdržovat na jednom místě. Člověk furt někde lítal, furt někoho potkával, pak jsme se šli podívat na kamoša Henryho, jak bojuje v ringu thai boxu, což byla další nová atrakce letošní NPH… no a rázem byl Visací zámek v čudu. Sice jsem na ně nezapařil, ale muziku linoucí z podia jsem vnímal stále, takže aspoň něco. To co jsem viděl, se mi líbilo, určitě bych je příště pozval znova, bo jsou to fakt borci …a to i mimo podium, bo když nám jejich kytarista Pixa vyprávěl příhodu jak dostal těsně před koncertem sračku a dlábil se u toho nějakým rybím salátem s majonézou, tak to bylo taky docela zábavný:)
Páteční večer byl na kapely, který jsem chtěl vidět docela nabitej a o to víc mě mrzí, že to všechno nehrálo až v sobotu, kdy už ten den byl takovej volnější. Po Visáčích totiž byl na programu Blaze Bayley, bývalý zpěvák kapely Iron Maiden a ten mě taky hodně zajímal. Přece jen Maidni jsou moje srdcovka a i když mám rád převážně Dickinsonovu éru, tak některý songy z Bayleyho období stojí taky za to a tak jsem doufal, že některý z nich předvede i tady se svoji kapelou v Třinci. Začátek jeho vystoupení jsem opět nechytl, ale pak mi to nedalo a vydal jsem se do kotle zbytek jeho vystoupení ošpizoavt. No a musím říct, že perfektní!!! Pro mě jeden z vrcholů letošní NPH. Hrál převážně vlastní písničky a ty jsou opravdu hodně dobrý. Tvrdý, melodický a v kombinaci s jeho specifickým hlasem to opravdu stojí za to. (No nedalo mi to a musel jsem si hned po fesťáku sehnat jeho poslední CD, který teď doma sjíždím a fakt doporučuju!) Nevim, jestli hrál nějaký bývalý songy od Iron Maiden ještě před mým příchodem, ale já jsem zaznamenal jen jednu, a to zrovna mou nejoblíbenější - The Clansman (viz.video), takže tímhle mi taky udělal radost. Tenhle tah se pořadatelům myslím podařil.
Po něm už nastoupil další tradiční headliner, takřka domácí Doga, na kterou si sem zašla zapařit taky hromada lidí a kluci sklidili opět velkej úspěch. Atmoška sice nebyla tak divoká, jako v minulých letech tady, ale rozhodně nebyla špatná. Oproti minulým ročníkům hrála Doga pouhých 40 minut, bo program byl letos nabitý a tak se dostalo jen na dvě nové písně z aktuálního alba Karikatury, přičemž při úvodních "16-ti válcích" jsme mohli vidět i živé atrakce na podiu, v podobě holých prdelí našich kamarádů při spadení opony se stejným motivem :) Přípravy byly opravdu precizní (viz. fotogalerie). Uprostřed vystoupení došlo i na plánovaný křest jejich desky, když se kmotrem stal samotný Blaze Bayley a svěcenou tekutinou panák zelené :) Doga tady opět nezklamala a určitě si to i kluci samotní hodně užili, neboť hrát tady je pro ně každoročně taktéž docela velkým svátkem.
Doga byla taky snad jediná kapela, na kterou jsme v průběhu celýho festivalu pořádně zapařili a zaskákali... taky to odnesly naše boty, bo trávník byl po předchozích deštích docela rozmáčenej. Ale s tím se muselo počítat. Po Doze jsme si šli na chvilku odpočinout do auta, bo taky začalo poprvé trošku vydatněji pršet a když déšť ustal, zjistili jsme, že v plechových buňkách přímo za našim stanem má šatnu největší hvězda a headliner letošního festivalu, kapela Anthrax z USA. Ti sem přijeli obrovským tourbusem a jako jediní si taky dopřáli tuhle plechovou šatnu, jinak všechny ostatní kapely sídlily ve stanech za podiem. No a my staří šmíráci jsme aspoň oknem mohli nahlídnout, jak se takoví megastáři na koncert připravujou. No a musím říct, že to brali opravdu zodpovědně. Mohli jsme vidět i jak se kapela rozehrává před koncertem a jelikož jsme tyhle chlapíky předtím nikdy neviděli, dle rolí ze šatny jsme asi tak soudili, kdo na co hraje :) Nastala samozřejmě příležitost pro mě, jakožto lovce fotek s "celebritami" a tak když vylezli dva členové kapely ven před šatnu, hned jsme je brali. Byl jsem v domění, že se fotím s bubeníkem a se zpěvákem, bo v šatně se jeden z nich rozcvičoval na bicí a druhej docela slušně zpíval. Překvápko ovšem bylo, když pak kapela vylezla na podium a my jsme zjistili, že ten co cvičil na bicí je kytarista, ten co zpíval je basák a další, co tam tak slušně valil Maidny anebo Metallicu na kytaru byl bubeník :o))) Takže taková docela multiinstrumentální kapela. Když selže jeden, aspoň ho může nahradit druhej. No fakt dobrý. Mezitím jsem ukořistil ještě další celebritu na obrázek a to byl sám mistr Blaze Bayley, za což jsem fakt rád, bo to se jen tak někomu asi nepoštěstí. A pro mě jakožto fandu Iron Maiden je to opravdu cennej úlovek (viz. výše). Prohodili jsme spolu i pár slov v angličtině, až mě samotnýho překvapilo, s jakou lehkostí jsem ten večer "šprechtil" a to samé i s členama Anthrax. Kupodivu mi všichni normálně rozuměli :o)))
Na Anthrax jsem se byl podívat jenom chvíli, ale taky se mi to docela líbilo. Nikdy předtím jsem je neslyšel a je mi teď zpětně líto, že jsem nemohl shlídnout jejich vystoupení celý, bo to znělo opravdu docela dobře. Jako hlavní hvězdy hráli taky poměrně dlouho a muselo to být asi fakt dobrý. Jenže i během jejich vystoupení se na Třinec občas snášel déšť a tak nám bylo líp vzadu pod střechou. Po nich už se nic velkolepého nedělo. Na podium nastoupila Salamandra, kterou jsem poslouchal tak max. jedním uchem, když jsme hromadně blbnuli na ploše na dece, pak už šli k ránu slabší spát a zůstali pařit jen ti lepší z nás, jak zpívá jedna známá hardrocková kapela :o)) Ale ani ti lepší už se na moc nezmohli. Ještě jsme se s Deniskou šli kouknout zblízka na bývalého superstára Davida Spilku s jeho kapelou James D.S., a ten nás docela mile překvapil. Docela tvrdej metálek, hlas má ten kluk taky perfektní, trošku chybka možná je, že zpívá anglicky. Ale budiž. Do rádií to muzika rozhodně není, jde si svoji cestou a to je jenom dobře. Pak jsme ještě chvilku kecali až do odeznění tónů další kapely Nobody Knows a jelikož už to zavánělo únavou a nudou, šlo se spát do tepla našich spacáků a šetřit síly na další den.

Sobota

V sobotu ráno se vstávalo už docela brzo, neboť program na hlavním podiu začínal už v 9.00 a tak když vám začnou rachotit decibely za hlavou, je jasný, že už toho moc nenaspíte. Ale stačilo to. Všichni jakž takž v dobré kondici, od pivosenek jsme dostali "snídani" a mohlo se pokračovat v jízdě. Až do poledne ovšem nějak nebylo co dělat, bo program byl na kapely velice chabý a nic, co by nás zaujalo tam v tu chvíli nahrálo. Navíc v sobotu už od rána začalo počasí ukazovat svou hnusnou tvář a opět začalo zkrápět už tak dost promáčený trávník. Byla tak možnost aspoň v klidu pokecat a dát se trošku dohromady. První kapela, která nás v čase oběda vytáhla před podium na čumendu byla ta s názvem Jaksi taksi, kterou jsme sledovali skoro celou pod deštníkem, protože pořád vytrvale poprchalo, ale nebylo to naštěstí nic hroznýho. Mladá kapelka předvedla svůj neopunkový set s chytlavými hity a snažila se i v tom deštivým počasí strhnout diváky na svou stranu a vytvořit dobrou atmosféru, což se jim celkem dařilo. Našel se i zde hlouček pogujícíh lidiček, kterým všudypřítomné bahno absolutně nevadilo a tak si tam vytvořili svoje vlastní rochniště, kde se všichni váleli, až byli zasraní od hlavy až k patě. Tomu říkám punk :oP Bubák se taky nenechal zahanbit a jelikož už v té době dokrmil drákulu z předešlé noci, pařil o sto šest. Jeho specifický tanec s pracovním názvem "Bubu Bubu" si můžete prohlédnout na následujícím videu :o)

No a pak už přišla na řadu podle mě nejlepší kapela sobotního dne a tou byl Arakain. Bohužel museli hrát takhle brzo po poledni, bo odjížděli ještě na další večerní koncert přes celou republiku a to byla jediná kaňka na jejich vystoupení. Kdyby totiž hráli později a za tmy, bylo by to totiž uplně perfektní. Arakain je teď v hodně dobré formě a i tady to potvrzoval. Honza Toužimský je excelentní zpěvák a spolu s kapelou, která jde stále dopředu dokazují, že to nejsou žádní staří páprdové, kteří zůstali trčet někde v dobách minulých. Naživo zní zkrátka skvěle jak písničky z nového alba Restart tak i z Brichtovi éry a všem se nám to hodně líbilo. Pánové jsou hodně v pohodě, což dokazovali různýma legráckama při hraní a poté i při společným focení s námi (a to je ještě Bubák stačil zdrbat, jak ho nasrali, že zrušili koncert ve Zborovicích :o)). Název jejich poslední desky holt myslím hovoří za vše.
Poté už do Třince opět aspoň na chvíli zavítalo sluníčko a hned to všechno vypadalo zase tak pozitivněji, přesně, jak jsme byli vždycky tady zvyklí. Toho jsme využili k prozkoušení různých atrakcí, jako např. nafukovací horolezecké stěny anebo bojové hry v ringu, což byla taky sranda. K tomu nám z podia zatím hrála jako kulisa mladá kapela Mandrage a pak už jsme se zase věnovali různým kravinám. Se Sidny jsme šli např. na nákupy do místních stánků a smlouvali jak s vietnamcama, pořádali jsme hon na Olina anebo jsme se prostě jen tak fotili na mobily uplně cizích lidí :o)))
Nějak neplánovaně brzo pak začal mimo program hrát Krucipüsk, což pořadtel oznámil až těsně před vystoupením, tak to řadu lidí asi muselo pěkně nakrknout, bo to třeba nemuseli vůbec zaznamenat. My jsme to naštěstí vychytali, a tak jsme se šli na Strejdu Tomáše s jeho kapelou pozrieť. No málem jsme ho nepoznali, bo byl tentokrát zarostlej jak zálesák a místo jeho stylovýho střihu bradky měl tentokrát na xichtě doslova čapí hnízdo. Že by inspirace Dogou a akcí Stop holení? :o) No každopádně je jedno co měl na xichtě, ale důležitý bylo, co zahráli a to bylo opět bezchybný. Scházela tady jen trochu lepší atmosféra. Lidi byli jaksi mrtví a určitě v tom sehrála roli i ta změna času, neboť řada těch, co je chtěli vidět tady prostě chyběla.
Pak mě celkem mrzí, že jsem neviděl skupinu Medvěd 009, ale aspoň jsem je slyšel zezadu, kde jsme opět vysedávali, lehce začínali popíjet a nijak se nám dopředu nechtělo. Ale mohlo to tam být dobrý no :) To už se k nám do VIP začali scházet ti lepší lidi a tak se odtud ani nikomu nechtělo, neboť se besedovalo a besedovalo :) Poslední kapela, jejíž vystoupení jsem shlídl celý byl Kreyson. Ti mě oproti poslednímu vytoupení ve Zlíně docela příjemně překvapili, poněvadž tady v Třinci už to bylo mnohem lepší. Láďa Křížek tentokrát v hodně dobré formě, oprostil se od zbytečných keců mezi písničkama a fakt to mělo úroveň. Fanoušků tu měl Kreyson taky docela hodně, takže velice dobrá atmosféra. Set téhle kapely se určitě taky dá zařadit k jedněm z těch nejlepších vystoupení letošní NPH.
No a pak už začala afterparty. I když na scénu teprve měly přijít největší zahraniční hvězdy sobotního večera, nás to nějak nezajímalo. V zákulisí totiž začala vládnout velice dobrá atmosféra a tak odtud prostě nešlo odejít. V průběhu kalby jsme ale přece jen ještě odběhli s Romankou mrknout se na kapelu Saxon a při té příležitosti jsem sebou taky stačil ještě lehce plesknout do bahna, když mě táhla před podium no a jelikož zvolila příliš klikatou cestu, tak už jsem v té rychlosti jaksi nestihl vybrat zatáčku :o) Ale dobré! (na rozvod to nebude taťko;o)) Na Saxony jsme na chvilku jen tak zlehka zapařili, ale moc mě to teda neuchvátilo. Špatný to rozhodně nebylo, ale....! Vzadu prostě bylo líp :) Sešli se tam samí dobří lidi, se kterýma se celej rok průběžně potkáváme a koho jsme neznali, toho jsme poznali. Prostě jsme tam ten velkej VIP stan proměnili v takovou naši hospodu a vesele se bavili všichni se všema :) A vo tom to tady především je. V posledních dvou letech tady ty sobotní večery vždycky stojí za to a bývá tu fakt sranda. A pokaždé je to jiný. Nejde snad ani popisovat. Kvůli tomu sem totiž vždycky stojí zajet, i kdyby na podiu hrály kapely z Horní Dolní :)
Končilo se hodně pozdě. S poslední kapelou utichl i celej stadion, rázem tady nebylo ani pořádně co koupit k jídlu a všichni se nějak rozutekli. U nás vzadu to ale ještě jakž takž žilo a když už se zdálo, že by se to mohlo zvrhnout v nudu, šli jsme radši do stanu. Ovšem nálada byla pořád perfektní a tak jsme nešli do stanu svýho, ale do sousedovic, kde už v tu chvíli dávno spali paskovští Honzík s Kristýnkou a Deniska. S Vranysem jsme jim tam teda udělali slušnou přepadovku, ale museli být určitě rádi, bo jsme jim tam přinesli před spaním tolik srandy, že se jim muselo pak chrupkat uplně nádherně :oP S křikem probouzejících se ptáků už jsme však byli nuceni se odjebat a spořádně šli spát do svýho :) Brzo ráno nás vzbudila ještě silná bouřka a to jsme zjistili, že nám pořád jeden člen ve stanu chybí :) Po bouřce nás začala rušit ještě docela hlasitá muzika. Osobně jsem se domníval, že to jde z podia, kde technici sklízí aparaturu, ovšem skutečnost byla jiná. Vranys nakonec vypátral, že to jde z auta, ve kterém spal náš pohřešovaný Bubák spolu s kamošem Láďou. Člověk by nevěřil, v jakým rámusu jde usnout, ale kluci u toho spokojeně chrápali s otevřeným okýnkem a kdyby je někdo ukradl, tak to ani sami nepoznají :) No sranda! Po probuzení jsme se ještě ve stanu docela slušně bavili u prohlížení fotek a obzvlášť Vranys nemohl některé naše vtípky rozdýchat, když byl vysmátý jak pětikoruna. Společně jsme nemohli rozdýchat ještě některé Bubákovi "Džiny" no ale pak už před polednem začalo balení, loučení a odjezd směr domov. Ještě jsem se stavili u Napoleona na polívčičku a pak hurá z toho upršenýho kraje pryč :) Cesta domů už naštěstí kromě toho silnýho deště proběhla v pohodě a my byli jenom rádi, že tenhle marast nepřišel o den dřív, protože to by ten festival stál asi totálně za prd.
Vyšlo to tedy ještě jakž takž dobře, i když se sluncem by to bylo zase ještě o něco lepší. To co šlo užít jsme si myslím užili dokonale a zase bude určitě na co vzpomínat. Těším se na další společný setkání a jelikož jsme početnou delegci sezvali i na Kamínka, mohlo by to tam být letos (pokud dodrží své sliby!) vskutku zajímavé ;o)

Fotogalerie ZDE!!!

Na přiloženém videu můžete spatřit: Legendy se vrací - Gimme Some Lovin', Shadow On The Wall; Blaze Bayley - The Clansman; Visací zámek - Peprmint bourbon, Stánek; Doga - 16 válců, křest CD Karikatury; rozcvička Anthrax před koncertem + ukázka z koncertu.... to vše opět s prasečím zvukem :oP


A na závěr opět nezapomenutelné tradiční hlášky, které tady prostě musí být. Nezúčastnění to stejně nepochopí, ale zúčastnění by určitě neradi zapoměli :) (opět prosím omluvte hrubé výrazy)

Bubák: (nejméně 20x po sobě) "Dá se to objíždět!!!"
----------
"paní mamka" Zuzka: "Denisko na, vem si maso."
Deniska: "Né, né, děkuji, já nechci"
Mrňus: "Nemel kurva!"
Deniska: "Kurva děkuju nooo teda!" :o)))
----------
Sidny: "Hledáme Olina Škrabala!"
Heňo: "Kohooo?"
Sidny: "No Olina Škrabala"
Heňo: "Tak to si děláš prdel!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sabča sabča | Web | 6. července 2009 v 20:14 | Reagovat

Čau Kubo sorry že zas otravuju ale musím se tě zeptat na opravdu moc důležitou věc:Už vidím že budeš asi jedinej člověk kterej mi na to může odpovědět:o)Ptám se tě:Nevíš jestli jsou už lístky na megakoncert Kabátů vyprodaný???Ptala jsem se všech a skoro nikdo nic neví.Strašně moc bych tam chtěla jet i když je to v Praze na Vypichu a já jsu až z Chropyně.Prosím tě nevíš to??Potřebuju to vědět.Můžeš mi odepsat třeba na blog nebo kam chceš jenom mi please odepiš!!!!!!!!!!!!
Díky moc,tvá nejvěrnější fanynka Sabča:-)

2 Iveeeetka Iveeeetka | 6. července 2009 v 20:16 | Reagovat

Kubíku, já se musím pořád opakovat, fakt pěkný článek a ještě lepší vzpomínky. Díky, že jsme si to tam mohli tak skvěle užít, máte na tom taky velkou zásluhu =) Už se těším na příští rok =)

3 Bubák Bubák | E-mail | 6. července 2009 v 20:41 | Reagovat

[1]: Radší Sabči odepiš na jají blog...

4 Sidny Sidny | 6. července 2009 v 20:54 | Reagovat

Kurňa, super článek, jsem sa zase musela chlámat a při některých vzpomínkách slzet...foto super....

5 sabča sabča | Web | 6. července 2009 v 20:57 | Reagovat

Bubáku a ty na ten koncert jedes???

6 Bubák Bubák | E-mail | 6. července 2009 v 21:29 | Reagovat

Sidny...neříké že si to pamatuješ:-))) kdybys to nečetla tak ani nevíš žes tam v sobotu byla...

7 Deniska Deniska | 6. července 2009 v 21:45 | Reagovat

Bolo to také fajnééé :o) ale doufám, že delegace slovo dodrží, bo to by mohl být dobrý mazec!!!:D

8 Sidny Sidny | 7. července 2009 v 20:31 | Reagovat

Bubák: Hahaha, velká sranda, náhodů nějaké útržky si pamatuju, ale některé foto mě překvapilo, bude to asi tím, že jsem nevěděla, že se fotí...

9 RUDA RUDA | E-mail | Web | 8. července 2009 v 13:51 | Reagovat

...a to jsem ještě nenapsal a nezveřejnil všechno ;oP

10 Sidny Sidny | 9. července 2009 v 10:17 | Reagovat

Harlej, neser... :-D to by stačilo, zbytek interních věcí jen zúčastněným :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama