Pivní slavnosti na Kamínce 2009

18. srpna 2009 v 13:14 | RUDA |  Akcičky
Nyní se tedy dostávám k pokračování jistě velmi zajímavého příběhu o náročném, avšak velmi zábavném týdnu, který jsem započal zde. Po pěkné dovolence v jižních Čechách a jedné noci strávené doma jsme si opět sbalili batožinu a jeli za zábavou, tentokrát na nejlepší letní akci na Kroměřížsku, což jsou tradiční pivní slavnosti na Kamínce. Z naší dovolenkové výpravy se mnou pokračoval Vranys s Deniskou, Bubák páteční účast vzdal z důvodu těžké choroby, ale naopak k nám přibyl svěží a čerstvý vítr z Valašska jménem Sidny.
Letos jsme přijeli na Kamínku jen o chvilku později, než obvykle děláváme a už po příjezdu nás zarazilo, kolik je tady tou dobou už lidí a hlavně stanů. Naše tradiční místečka byla obsazena a tak nám nezbývalo, než si naše plátěný přístřešky postavit o pár metrů dál... Tragédie ! :o) Zatímco muži stavěli, ženy šly obstarat tradiční první pivko a tak jsme to měli krásně rozdělené :) No a než jsme se stačili tak nějak rozkoukat a povykládat, tak už začala hrát první kapela a do areálu začalo chodit čím dál víc lidí. Jako první na podiu vystoupila mladá kapela Neutrál, která hrála většinou převzatý písně od takových klasiků jako jsou Iron Maiden, Heloween atd. a docela jim to šlo. U pivečka se to docela hezky poslouchalo a bylo to zajímavější v tom, že to vlastně celý zpívala mladá holka, takže ty písničky zas dostaly trochu jinej nádech. V rozjezdu po nich pokračovala ještě další mladá grupa Zabillow z Kroměříže, která si tu taky docela získává docela dost oblíbenců.
Po nich už ale nastoupila jedna z hlavních hvězd pátečního večera, což byla slovenská crazykapela Horkýže slíže. Chalani začali hrát už docela brzo o čtvrt na osm a i když to nebyl zrovna ještě ideální čas, bylo to docela dobré vystoupení. Lidi ovšem ještě nebyli dostatečně tou dobou rozparádění a tak ta atmoška nebyla až tak supr. Horkýže totiž ještě museli jet hrát toho večera zpátky na Slovensko, tak proto tak brzké hraní. Sice se nijak nešetřili, ale možná škoda, že tu nepobyli déle, neboť jak je známo, s množstvím vypitýho alkoholu je jejich show ještě o něco zábavnější! Každopádně dobrý koncert, lehce jsme zapařili a bylo to OK.
Po Slížoch byla na programu kapela De Bill Heads, kterou jsem se chystal shlídnout, bo jsem ji do té doby ještě nikdy naživo neviděl, ale podařilo se mi to tady opět jen tak z dálky na prvních pár písniček a pak už jsem se zase věnoval kamarádům a známým, kterých se tu vždycky sejde habakůůk. Navíc lidí už tu bylo tou dobou až moc a vystát frontu na pivo nebo cokoliv jinýho bylo nadlidský umění. Hodně lidí přijelo na Tři sestry a připadalo mi, jako by tu bylo ještě víc lidí než loni, kdy tu hráli No Name s Divokým Billem. No fakt mazec. Pro tolik lidí už je Kamínka malá asi.
Vrchol večera Tři sestry - pro někoho super vystoupení, pro někoho zklamání. Já jsem tak někde na pomezí. Kapela určitě nehrála špatně, ale jelikož jsem ji měl možnost několikrát vidět na jejich vlastním turné (naposled v květnu v Otrokovicích), tak mi zrovna tenhle koncert na Kamínce přišel takovej neslanej nemastnej. Prostě to něco postrádalo. Sestry vždycky před koncertem i v jeho průběhu kalí a tady to prostě nešlo, bo neměly svoji tradiční hospůdku na podiu a tak ta atmosféra prostě nebyla taková ta tradičně veselo-hospodsko-sesterská. Jinak to ovšem docela ušlo. Už od prvních tónů se strhla tradiční pogovačka, takže bylo těžký se udržet na nohách, ale tak aspoň tohle bylo na sesterským koncertě zachováno, by jinak už by to fakt nebylo ono :) Fanoušci ale dostali svoje nejvíc oblíbené hity, dostalo se i na dvě novinky, které teprve vyjdou na novém albu, přičemž ta první mi svými kytarovými riffy silně připomínala starý Landovy Orlíky, ale jinak dobré. Moje nálada zhruba od půlky jejich setu měla bohužel klesající tendenci, bo mě z ničeho nic začala docela silně bolet kebula, pak jsem se musel ještě pohádat s jedním ignorantským "pořadatelem", kterej nějak nechtěl respektovat, že můžu fotit před podiem, i když na to mám viditelný oprávnění, no ale čert to vem. Závěr pátečního večera se prostě nějak nepovedl a i když pak hráli Kosovci a člověk by chtěl pařit až do rána s ostatníma, tak tělo prostě stávkovalo a já jsem šel radši brzo spát.
Sobota na Kamínce patřila jednoznačně Ozzákovi. Nikdo ze známých hudebníků si nevysloužil tolik pozornosti, jako právě tahle seriálová postavička, kterou tak výtečně tvoří herec Martin Dejdar. Snad ani on sám bez převleku by nesklidil tolik úspěchu, jako právě Ozzák samotnej. Ten tady byl skutečně největší celebritou. Na jeho podpisy a fotky s ním se stály dlouhý a nekonečný fronty, na podium ho odvážel dogař Izzi na Harleyi, kterej sem kvůli tomu přijel už brzo dopoledne ještě bez kapely, publikum mohlo spatřit i Ozzákův pěveckej výstup s kapelou Kosovci, jeho přítomnost určitě obohatila probíhající pivní soutěže a jako správnej rocker taktéž předvedl všem přítomným, že vypít pivo na ex je pro něj hračka. Jinak zde splnil co měl, s každým se ochotně fotil a ani na chvilku ze své role nevypadl. Před tímhle fakt klobouk dolů, bo Dejdar to hraje opravdu perfektně, to se musí nechat.
Během sobotního odpoledne se na podiu vystřídalo několik kapel jako např. Tublatanka revival, Premier nebo Reflexy, my jsme většinou odpočívali a sbírali síly spíš na večer. Pak už přijeli naši staří známí z Třince - Romanka s taťkou a s Beatkou, dále pak zbytek Dogy no a hned to bylo veselejší. Nejvíc srandy mezi nás vnesla desetiletá dcera našeho tlučmistra Mrňuse, jež se sama toho večera překřtila na Mrňusku a ta nás tam přiváděla po celý večer všechny k úžasu, bo hlášky, které občas vypouštěla, byli na desetiletý dítě dost trefný a hlavně vtipný. No a když přijede Mrňus, tak se hory zelenajů, takže jsme debatovali většinou u sudů nebo v hospůdce a ladili formu na koncert. Byla sranda. Některé situace snad netřeba popisovat, ty zůstanou v našich hlavách a nebo si je připomenem podle fotek no a pak už byla tma a začaly vystupovat hlavní sobotní hvězdy.
Těma prvníma byla kapela Clou, která taktéž už zavítává na Kamínku docela často a letos to bylo myslím potřetí. Kluci nehrajou vůbec špatně, je to takovej moderní "americkej" punkrock a lidi na Kamínce to celkem bavilo. Obzvlášť teda holky určitě :)
Pak jsme nějak započali dlouhou diskuzi v chatce kapely Doga a tou dobou už začal hrát další headliner fesťáku David Koller. Inu šel jsem se pak na něj taktéž podívat a hlavně zdokumentovat nějaké fotografie a i když jsem nějak tu jeho tvorbu nikdy moc nemusel, tak musím říct, že se mi to jeho vystoupení docela líbilo. Vybral fakt docela dobrý a známý songy a obzvlášť ke konci zazněly dobré pecky jako např. Oheň, Amerika, Sen, Chci zas v tobě spát apod. Speciálně u těch pomalých to bylo docela fajné. Když jsme se tam tak všichni drželi kolem ramen a lehce jsme se pohupovali do rytmu, teprve tou dobou na mě dolehla taková ta správná festivalová nálada, kdy je vám všecho ukradený a vnímáte jen tu pohodu. A to bylo super!
Pak už se čekalo jenom na Dogu, která musela díky zpoždění celýho programu hrát asi o hodinu později, což možná řadu unavených lidí už odlákalo, nicméně stále jich tu bylo dost a téhle kapele vytvořili dobrou atmošku. Kluci na podiu si to taky skvěle užívali a nejvíc to bylo vidět asi na Pepsim, který byl tentokrát nezvykle nějaký plný energie a tak tam nahoře poletoval jak zběsilej, což u něj vídáme málokdy :) Dokonce si ani neodpustil seskok dolů za náma, nechal nás zabrnkat na basu a pak zase tryskem valil zpátky nahoru :) Izzik byl už taky docela nakutej, přece jen těsně po začátku koncertu (tedy po půlnoci) začal slavit svátek, tak našemu hloučku poslal i panáka zelené z podia, my jsme se mu za to odvděčili narychlo vyrobeným transparentem s přáním všeho NEJ... a bylo fájn. No a pak už večer, nebo spíš brzké ráno plynulo tak nějak rychle a každý šel spát individuálně dle svého uvážení :)
Neodpustím si ovšem ještě závěrečnou historku, kterou jsem zažil těsně před spaním: Asi o půl čtvrté ráno jsem se šel naposledy vyčůrat na WC, přičemž v té chvíli se z kabinky vypotácí borec se slovy: "Ku*va, tady se člověk nemože ani v klidu vysrat". Říkám si, co je? Nějakej ožrala... co ho sere? Pak pokračoval dál se slovy, že sedí v klidu na hajzlu, někdo příjde a prachsprostě ho poblije. Spatřuju poblitý rameno a říkám si v duchu: "No jasně, poblil ses sám a teď se za to stydíš a svádíš to na druhý"...jenže ouha! Odcházím od umyvadla a vidím, že má zezadu chudák poblitou celou hlavu a celý záda. Teď mi to teprve dochází. Asi chudák, jak byl nalitý, při vykonávání potřeby usnul a někdo to prostě nevydržel, otevřel kabinku a celýho ho ohodil. Nechutné no :) V tu chvíli jsem nevěděl, jestli se mám začít chlámat nebo ho litovat a tak jsem radši odešel, bo tohle bylo i na mě moc :oP Něco podobnýho jsem slyšel už z vyprávění, ovšem teď jsem tu samou situaci viděl na vlastní oči, takže ano, i takové případy se občas dějí. A to jsou vážení přátelé příběhy, které přináší sám život :oD
Tenhle borec asi na letošní akci na Kamínce nebude vzpomínat rád, ovšem nám se docela vydařila. Počasí bylo perfektní, někdy až moc horký, sranda a zábava taky byla, prachy nám ještě nějaký taky zbyly, domů jsme dojeli ve zdraví a může nás srát leda tak to, že to všechno vždycky tak strašně rychle uteče. Tak zase za rok třeba ;)

Moooc fotek z Kamínky k nalezení TADY a ještě možná o něco více takových těch "dokumentárních" jsem pořizoval i pro Týdeník KM.

Bonus: Video - Doga (Jsem trochu divnej; Geny)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sabča sabča | Web | 18. srpna 2009 v 15:02 | Reagovat

Co Ozzák?jakej byl??Naši (teda táta a spol.)tam jeli o den dřív a v den kdy tam byl Ozzák se už bohužel vraceli:-(takže viděli jenom Tři sesrty Horkýže slíže ale Ozzáka vůbec!!

2 Anita Anita | 18. srpna 2009 v 22:20 | Reagovat

Heej, Mrňuska je úplně boží!! Celý taťka :-) Fajné jak cyp!

3 lfanynka lfanynka | 20. srpna 2009 v 11:07 | Reagovat

Jak se ti líbila od Kolera písnička Záchranář?  Mě strašně moc......

4 kajulka kajulka | Web | 21. srpna 2009 v 19:09 | Reagovat

Ahojky dobrá duše xD,
hlasla bys prosíím tu?:

http://lucievandijk2.blog.cz/0908/finale-sonk

Jsem tam jako Kajulka
předem děkujua jestli za to něco chceš(např.animku n. diplom nebo něco jinýho)
tak si určo napiš a jesli chceš taky někde hlas tak taky písni!
P.S.:Sry za reklamku,nemohla jsem najít rubriku...:(

5 Deniska Deniska | 22. srpna 2009 v 11:29 | Reagovat

:D:D Jojo RUDA bude chtít jedině animku (A co že to je??!:D), ony ho diplomky moc neberou, viď kamošu??:o)

6 Bubák Bubák | E-mail | 22. srpna 2009 v 12:49 | Reagovat

Já bych sem píčoviny at nekdo hlasuje pro to nebo to vůbec netahal...každej at si hlasuje jak chce,ale né si delat reklamu....

7 Verča Verča | 22. srpna 2009 v 14:46 | Reagovat

Pěknej článek(hlavně wc story:-) ),pěkný fotky,pěkná akce!A myslím,že nějaký hlasy,či co nejsou tady potřebný,bo tohle dílko pana autora do řady ,,kinder blogů" a podobných malovátek nepatří...Ale jestli Kubík sbírá animky,tak proč ne?:-)Jinak Kubo,ta baňka nám už nejspíš vyvětrá..:-)

8 RUDA RUDA | E-mail | Web | 22. srpna 2009 v 17:42 | Reagovat

Mám za sebou dnes asi jen tři hodiny spánku takže nečekejte smysluplné odpovědi :o)
sabča:Ozzák...no jak už jsem psal v článku - byl v pohodě. Dejdar ho hraje perfektně a ani na chviličku tam z té role nevypadl. Profík, klóbrc dolů :)

lfanynka:Tu písničku jsem slyšel jen tak jedním uchem, když jsem debatoval s přáteli, ale zaznamenal jsem ji...pěkná :) Začnem si ju se spolužákama zpívat ne? :oP

kajulka: Děkujeme za spam, nehrajem ;) Proto tu logicky ani neni rubrika reklamy...k čemu taky? Ovšem otázka jestli za to něco budu chtít mě zaujala...Už ti bylo 15? :o)))

Deniska, Bubák, Verča: Děkuji svému "odboji" za obranu blogu po dobu mé nepřítomnosti :)
4Verča: Ta baňka hlavně ještě není ani nalitá, takže budem muset sjednat nápravu :(

AHOOOJ DĚTI. CHCE SE MI SPÁT JAK SVIŇA, ALE MÁM JAKOUSI DOBROU NÁLADU. ASI TÍM, ŽE UŽ NA MĚ ČEKÁ V POSTELI...MŮJ KRÁSNÝ BÍLÝ POLŠTÁŘ :oP Nechť žije Barum rally!

9 Verča Verča | 24. srpna 2009 v 16:07 | Reagovat

Tož nápravu sjednáme,něco spácháme,nebo si tě budu muaset někde příležitostně odchytnout,estli mi teda nezdrhneš:-)A když nebudem stát u ,,nesprávnýho" baru,tak to třeba konečně klapne:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama