Výlet za muzikou do Náměště na Hané (15.8.2009)

25. srpna 2009 v 21:13 | RUDA |  Akcičky
Týden po Kamínkách, čtrnáct dní po dovči, ale opět s Dogou. Srpen opravdu trávíme skoro pořád s touhle bandou, bo se to nějak všechno naráz sešlo, ale nikdo si na to určitě nestěžuje. Tentokrát jsem si chtěli udělat menší výlet do Náměště na Hané, kde probíhaly nějaké zámecké slavnosti či co to bylo a výlet to byl docela hezkej. Přímo na nádvoří zámku se totiž konal takovej minifestival, kde mimo Dogy vystupoval např. ještě petr Bende, Tomáš Klus a kapely Legendy se vrací anebo Argema...to všechno unplugged. No a jelikož je známo, že Doga dělá akustický koncerty,který fakt stojí za to, jen výjimečně a jelikož to bylo celkem kousek od domova, tak jsme neváhali a jeli si zpříjemnit hezkou letní sobotu.
Podrobně se rozepisovat asi nebudu, bo se zas až tak nic extra zvláštního nedělo. Prostě jsme přijeli v době, kdy měl odehráno Bende a na podiu zvučila Argema, prostředí zámku bylo docela hezký, ale v první řadě nás zarazilo publikum, který tvořili spíš starší lidi posedávající na židličkách na nádvoří. bylo jich tu celkem dost, ale pro koncert Dogy se tohle nikomu moc nezdálo. Kluci z toho měli taky celkem strach a tak nás prosili, ať jdeme aspoň my si před to podium pak stoupnout, aby měli pro koho hrát :) Mezitím co hrála Argema a Klus jsme se všichni sešli v zahradní restauraci, kde jsme povečeřeli, pokecali, trošku už začali řešit příští dovču no a pak ž rázem byl večera na Doga měla přijít na plac.
Všechny obavy byly naštěstí zažehnány a před podiem se vytvořil docela slušnej dav a bylo jasný, na koho ten večer všichni lidi přišli. Rázem se tu objevila halda mladých lidí a všichni začali pařit jak se sluší a paří. Začátek byl sice vlažnější, ale čím víc se blížil konec, byla atmoška lepší a lepší. Unplugged Dogy klasicky parádní. Mělo to šťávu i v tom, že bylo hezký podium, hezký světla a jetli hrajou na akustiky nebo na elektriky bylo asi každýmu jedno. Na každou píseň se dalo zapařit, zabékat a atmoška tu byla fakt lepší, než na leckterých jiných koncertech. Kluci byli v dobré náladě, některé songy byly i na rychlo přetextovaný, když např. v písni Dolce Vita zazníval aktuální text "Pepa je zamilovanej...", kterýho se chytla celá kapela včetně Pepsiho samotnýho i s náma fanouškama a tak to byla celkem sranda :) My jsme si v průběhu koncertu z první řady z kluků taky tak trochu stříleli no a jinak fááájn. Největší rachot byl asi při vyvolávání kapely na přídavek a když to srovnám s publikem na letošní Kamínce, tak to v Náměšti na Hané bylo podstaně lepší a hlučnější, přičemž bylo daleko menší. No holt se tu lidi předvedli perfektně.
Po Doze jsme vyslechli ještě kapelu legendy se vrací, kde Izzi taky hraje společně s Petrem Šiškou a dalšíma a i když byli avizovaní jako největší hvězdy večera, tak na vystoupení Dogy to zdaleka nemělo. Ta tady měla mnohem větší ohlas a prostě to mělo větší šťávu. Legendy sice taky dobrý, ale jak říká sám Izzi: "Převzatý songy ti deska dokáže zahrát kdekdo" :)
Nuž dobré tedy :) Dogařům se dnes nějak kalit nechtělo a všichni pospíchali brzo domů, my jsme využili toho, že v areálu přes cestu se konala ještě místí tancovačka s nějakou rockovou kapelkou, kde bylo docela hafo lidí, tak jsme si našli nestřeženou díru v plotě a šli si zbytek večera užít ještě sem. Docela sympatický mi bylo, že vstup se tady přestal platit už kolem jedenácté večerní, což se tady v našich končinách nevidí nikde. Tady je to spíš, čím dýl, tím líp. V Náměšti, když se areál slušně zaplnil, prostě přestali vybírat a šlus. A tak to má byt! Holt jiný kraj, jiný mrav :)
No a jinak to byl docela fajný výlet.

Hláška dne: "Izzi má SMSku!" :)

Pár fotek ZDE!!!

Videa jsme pořídili tentokrát jaksi mnogo, tak TADY aspoň takový minisestřih.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Deniska Deniska | 2. září 2009 v 17:23 | Reagovat

...city mááá :D

2 RUDA RUDA | E-mail | Web | 2. září 2009 v 21:18 | Reagovat

...chyby mááá :oP

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama