Listopad 2009

Jen pro Vás!

28. listopadu 2009 v 16:42 | RUDA |  Videoklípky
Ano! Konečně je to tady! Opadl stud a nyní jsem se konečeně rozhodl zveřejnit něco ze své vlastní hudební tvorby.
(aneb vzpomínka na Silvestra 2008)
Užíjte si to ;o)


Divokej Bill - Zlín (14.11.2009)

21. listopadu 2009 v 17:00 | RUDA |  Akcičky
Veleúspěšný víkend pokračoval po koncertě Dogy ve Slavíkovicích na druhý den v sobotu. Poté co jsme si zpravili zničená těla po pátečním flámu partičkou voleybalu, vyrazili jsme hned večer zase za muzikou. Tentokrát trochu jiného žánru, ale aspoň jsme to měli pestřejší. Do nedalekýho Zlína totiž zavítal Divokej Bill se svým předvánočním akustickým turné, na kterým zároveň prezentoval i svoji zbrusu novou desku Mlsná a jelikož se jednalo o klubové turné, zamířili do čepkovského Masters of Rock Cafe.
Jelikož kapela už před koncertem avizovala, že na tomto turné zazní většina písní z nové desky, docela jsem se na to těšil. "Mlsná" mě totiž začala bavit už tzv. na první poslech a co víc, výjimečně mě u Divokýho Billa bavila od začátku až do konce. Kapela se tak trochu vrátila ke svým začátkům, písně jsou víc hozený do takovýho toho punkovo-hospodskýho stylu a má to prostě šťávu. Tentokrát ještě víc vynikají housličky a harmonika, takže je to takovej ten správnej "keltskej rock", či jak to nazvat. No odvážím si říct, že je to zatím nejlepší deska, kterou kdy Divokej Bill vydal, a je vidět, že na přípravě nových písniček si skutečně mákli, bo to trvalo docela dlouho, než deska světlo světa spatřila. A slabý místa jsem tu (snad kromě jedné písničky - Říše snů) skoro vůbec nenašel. Jsou tady našláplý pecky ve veselých rytmech jako např. Půl pátý ráno, Laboratoře Delta, Pecka, Fčela (že by pokračovatelka Čmeláka?:)) , moc se mi líbí i závěrečná pomalejší skladba s názvem Pták, hodně povedená, jak textově, tak i hudebně (a možná že jedna z nejpovedenějších od DB) je i trochu vážnější Kolíbka, která se fakt moc dobře poslouchá a má pro DB tak trochu netypický smyčcový aranže. No a k jedněm z mých nejoblíbenějších patří i předposlední hospodská halekačka Námořnická - ta mi prostě dodá dobrou náladu, i kdybych nechtěl :) Kapela v nových písních docela i přitvrdila. Mnohem víc je zde slyšet elektrická kytara a písně tak mají větší říz. Prostě mě s tímhle novým dílem velice příjemně překvapili a tak jsem byl zvědavej, jak to všechno bude znít akusticky.
No a znělo to všechno perfektně, včetně písní starších a osvědčených. Po pozvolným rozjezdu, kdy se postupně rozehřívala kapela, ale především publikum (nebyla předkapela), se koncert začal ubírat správným směrem a rázem byla v klubu výborná atmosféra a všichni pařili jak se na takovou muziku sluší a patří. Hned na úvod Vašek Bláha sdělil, že odehrají většinu nových písniček, který budou postupně prokládat mezi ty starší a lidi je vě většině případů přijali skvěle. Některý z nich už kapela hrála už dřív ještě před samotným vydáním desky, takže byly lidem už trochu známý, a pokud ne, tleskalo aspoň publikum hezky do rytmu a nestálo jak tvrdý Y, jak je možný na některých místech v republice spatřit při odehrávání novinek. Nový písničky skvěle zapadly mezi ty starý, nikdo se myslím si nenudil a mě např. vůbec nepřišlo, že je to akustický vystoupení, protože jsme pařili docela svižně, některý pecky zněly fakt punkově a možná že jsem si to užil ještě víc, než o den před tím tu Dogu.
Prostě nálada tu byla skvělá a člověka to nutilo pořád skákat a zpívat...perfektní. Myslím, že to budu řadit k jedněm z nejlepších koncertů tohohle roku. Ať vzpomínám jak vzpomínám, mám dojem, že jsem na Billa ještě nikdy tak dobře nezapařil jako tentokrát. Kluby jim vyloženě sedí a i tohle unplugged vystoupení má fakt něco do sebe. Celý to trvalo bezmála dvě hodiny, což je úctyhodná doba, písniček bylo zahráno opravdu hodně od těch skákacích i po ty pomalý a rádiový hity, došlo i a starší, který zas tak často živě slyšet nebyly...prostě každej si to musel užít. Byli tu mladí i staří a všichni dokázali vytvořit super atmošku. Je to asi tím, že muzika Divokýho Billa má v sobě velkou dávku pozitivní energie, dokáže člověka nabít a pak má uplně dobrou náladu. Mě ta skvělá nálada vydržela díky tomu minimálně ještě dva dny po tomhle koncertě. Je to prostě taková ta "čistá" muzika, která si na nic nehraje, obyčejní kluci, který nevypadají jako rockový hvězdy...je to takový lidový a ty jejcih písničky u táboráku nebo v hospodě může zpívat opravdu každej.
Uprostřed večera proběhl i křest nové desky (možno spatřit na videu) a kapela byla publikem taky evidentně nadšená. Dvakrát se přidávalo a vrcholem večera asi byla známá písnička Malování, kterou si publikum odezpívalo úplně samo, když muzikanti hráli jenom na nástroje na půl plynu (taktéž na videu). Docela hezkej okamžik, na kterým bylo cítit to provázání publika s kapelou. Myslím, že večer to byl hodně povedenej a celá posádka našeho auta odtud odjížděla nadšená a v dobré náladě. Fakt to člověka nakoplo a tak i díky tomu pokračoval tenhle skvělej víkend v dobré náladě i v neděli. Jen více takových dní!!! ;o)

FOTKY Z KONCERTU ZDE!!!

Na videu písně: Pecka, Unisono, křest CD Mlsná, Dávno, Malování, Bohužel.


Doga pro Světlušku (Slavíkovice - 13.11.2009)

18. listopadu 2009 v 17:29 | RUDA |  Akcičky
Nenechte se zarazit nadpisem článku. Kapela Doga nefušuje do řemesla Anetě Langerové a ani nehrála na žádném podobném benefičním koncertě. Pouze jsme jen navštívili standartní koncert ve Slavíkovicích nedaleko Vyškova a události, který se tam děly, si přímo říkaly o to, aby tato akce byla takto pojmenovaná :)
Do Slavíkovic nám trvala cesta asi jenom půl hodinky, neboť je to skutečně nedaleko a jelikož už i do našeho města byla zavedena dálnice, uteklo to co by dup. Zde v této lokallitě jsme celkem snadno, za použití jen jednoho jediného dotazu na kolemjdoucí: "Kde je tady ten bigbít?", našli místní kulturní středisko, které vypadalo celkem hezky a prostorně už zvenčí. Překvapivě se nám to líbilo i vevnitř, kde už bylo docela dost lidí a to bylo relativně celkem ještě brzo. Naše první kroky mířily...a teď nevím, jestli k pivu nebo ke stánku Dogy, což je takový základní tábor, kde se vždycky sejdem s ostatníma...no ale myslím, že první to byl ten Dogashop :) Tady už seděly naše kamarádky Kristýnka s Deniskou, které se vzorně ujaly rolí prodavaček, následně se začali postupně vynořovat kluci z kapely a taky naši přátelé od Brna Peťka s Michalem atd. Tož znáte to...pokecalo se, šlo se na pivečko, udělalo se mnoho památečních fotek a tak dááále a tak dááále. No už od začátku prostě byla sranda. Na podiu mezitím začala hrát nějaká předkapela (na vstupence je uveden název Stejšn, ale absolutně jsem jim nevěnoval pozornost, takže vubec nevim, co hráli :))
No a pak se to stalo.... :) Během vystoupení téhle bandy totiž vypadl v celým sále proud a nastala tma. A nebyl to jen tak ledajakej krátkej výpadek, ale trval celkem dlouho. Tudíž nastala otázka, co teď? Bude se hrát? Nebude? No a v tom mi hlavou bleskla tahle otázka: "Dneska hraje Doga pro Světlušku?" U některých členů kapely se to docela ujalo a prý by si i rádi po tmě zahráli, neboť by to mohlo být zajímavé. V sále by ale asi muselo být absolutní ticho, bo hrát akusticky na elektrický kytary by asi nebyl moc velkej nářez :) Výhodou bylo, že tma byla jenom v hlavním sále. Tudíž se většina lidí mohla nahrnout aspoň do předsálí k pivu no a my jsme se postupně nasáčkovali k Doze do šatny, kde bylo aspoň jídlo a pivo, který jsme jim pomáhali postupně likvidovat, bo na to evidentně sami nestačili :) Pauza na obnovení dodávky elektřiny trvala celkem dlouho...snad hodinu a v šatně Dogy začínalo růst napětí a obavy, zda si dneska vůbec zvládnou zahrát. Nakonec ale všechno dobře dopadlo, kluci pořadatelský natáhali všechny možný kabely a mohlo se hrát. Před Dogou měla ještě vystoupit kapela Gate Crasher, ovšem díky zpoždění byla odsunuta až do role "ZAkapely", protože by asi vůči lidem nebylo fér, aby hlavní hvězdy hrály až tak pozdě.

Po tradičním "prdelním" intru už se Doga rozjela na 16 válců a pokračovala v úctyhodném tempu, na který jsme už my, tradiční návštěvnící jejich koncertů zvyklí. Koncert to byl vydařenej. V sále i na podiu vládla dobrá atmosféra a všichni jsme si to užívali na plno. Opět probíhaly různý srandičky mezi náma a kapelou a o nejlepší nápad večera se postaral Pepsi, kterej asi po polovině koncertu vzal svoji rezervní basu a vrazil mi ji pod podium do ruky :) Vedle nás totiž trojčili chlápci s kytarama nafukovacíma, tak asi abysme byli něco "VÍC" s originální "Epifónkou", bo aby jim v podpódiové kapele nechyběla basa... nevim :) Každopádně jsme se s tím hezky vyblbli a celkem se divím, že měl Pepa tu odvahu nám ji svěřit, bo to není zrovna levná záležitost. Ale byli jsme k ní opatrní...i když pro pár lidí okolo jsme možná mohli být nebezpeční, když jsme se s ní různě oháněli :) A ona je to potvora těžká! Ale naštěstí se nikomu, ani kytaře nic nestalo. Možná pak byla jen lehce rozladěná :oD
Jinak pohoda. Závěr patřil tradičně Lindě Perry a při jejím songu už hráli na podiu i borci s těma nafukovačkama, takže atmoška tam byla taková uvolněná a nikoho to nějak nesralo. Afterparty po koncertě byla rovněž celkem vydařená, když jsme se opět sešli v šatně, probírali různý věci a likvidovali jsme zbytek potravin, čehož se nejvíc ujal Bubák, kterej si to po hrstech pěkně hezky křečkoval za škraně, až se divíme, že se z toho nezadávil. No ale z cizího krev neteče, že ano ;oD
Po Doze ještě tedy hráli zmiňovaní Gate Crasher, na který jsme ještě s Peťou v krátkosti zapařili, pak se ještě poklábosilo no a na závěr přišel největší zápich večera o kterej se postarali naši dva kamarádi, kteří by za něj snad měli dostat medaile za statečnost. Zasvěcení ví ;) Pak už se prostě muselo jet domů, no a myslím, že pro všechny z nás to byl celkem vydařenej večer. Byl to pro mě však jenom začátek opravdu vydařenýho víkendu, o jehož pokračování se zmíním zase v dalším článku ;)

FOTKY ZE SLAVÍKOVIC ZDE!!!


Výstavka No. 11 - Tajemství loňského léta II.

11. listopadu 2009 v 11:53 | RUDA |  My art
Je zde avizovaná druhá várka fotek z loňskýho léta. Převážná většina z nich vznikla na jedné z podvečerních projížděk na kole (...kdyby náhodou někdo z okolí podle těch fotek poznal a popsal přesnou trasu, kudy jsem jel, tak snad ode mě i něco dostane;o))
Dalším pokračováním bude "tajemství letošního podzimu" a "tajemství loňské zimy" :oP

ALL MY ART HERE!!!