Doga pro Světlušku (Slavíkovice - 13.11.2009)

18. listopadu 2009 v 17:29 | RUDA |  Akcičky
Nenechte se zarazit nadpisem článku. Kapela Doga nefušuje do řemesla Anetě Langerové a ani nehrála na žádném podobném benefičním koncertě. Pouze jsme jen navštívili standartní koncert ve Slavíkovicích nedaleko Vyškova a události, který se tam děly, si přímo říkaly o to, aby tato akce byla takto pojmenovaná :)
Do Slavíkovic nám trvala cesta asi jenom půl hodinky, neboť je to skutečně nedaleko a jelikož už i do našeho města byla zavedena dálnice, uteklo to co by dup. Zde v této lokallitě jsme celkem snadno, za použití jen jednoho jediného dotazu na kolemjdoucí: "Kde je tady ten bigbít?", našli místní kulturní středisko, které vypadalo celkem hezky a prostorně už zvenčí. Překvapivě se nám to líbilo i vevnitř, kde už bylo docela dost lidí a to bylo relativně celkem ještě brzo. Naše první kroky mířily...a teď nevím, jestli k pivu nebo ke stánku Dogy, což je takový základní tábor, kde se vždycky sejdem s ostatníma...no ale myslím, že první to byl ten Dogashop :) Tady už seděly naše kamarádky Kristýnka s Deniskou, které se vzorně ujaly rolí prodavaček, následně se začali postupně vynořovat kluci z kapely a taky naši přátelé od Brna Peťka s Michalem atd. Tož znáte to...pokecalo se, šlo se na pivečko, udělalo se mnoho památečních fotek a tak dááále a tak dááále. No už od začátku prostě byla sranda. Na podiu mezitím začala hrát nějaká předkapela (na vstupence je uveden název Stejšn, ale absolutně jsem jim nevěnoval pozornost, takže vubec nevim, co hráli :))
No a pak se to stalo.... :) Během vystoupení téhle bandy totiž vypadl v celým sále proud a nastala tma. A nebyl to jen tak ledajakej krátkej výpadek, ale trval celkem dlouho. Tudíž nastala otázka, co teď? Bude se hrát? Nebude? No a v tom mi hlavou bleskla tahle otázka: "Dneska hraje Doga pro Světlušku?" U některých členů kapely se to docela ujalo a prý by si i rádi po tmě zahráli, neboť by to mohlo být zajímavé. V sále by ale asi muselo být absolutní ticho, bo hrát akusticky na elektrický kytary by asi nebyl moc velkej nářez :) Výhodou bylo, že tma byla jenom v hlavním sále. Tudíž se většina lidí mohla nahrnout aspoň do předsálí k pivu no a my jsme se postupně nasáčkovali k Doze do šatny, kde bylo aspoň jídlo a pivo, který jsme jim pomáhali postupně likvidovat, bo na to evidentně sami nestačili :) Pauza na obnovení dodávky elektřiny trvala celkem dlouho...snad hodinu a v šatně Dogy začínalo růst napětí a obavy, zda si dneska vůbec zvládnou zahrát. Nakonec ale všechno dobře dopadlo, kluci pořadatelský natáhali všechny možný kabely a mohlo se hrát. Před Dogou měla ještě vystoupit kapela Gate Crasher, ovšem díky zpoždění byla odsunuta až do role "ZAkapely", protože by asi vůči lidem nebylo fér, aby hlavní hvězdy hrály až tak pozdě.

Po tradičním "prdelním" intru už se Doga rozjela na 16 válců a pokračovala v úctyhodném tempu, na který jsme už my, tradiční návštěvnící jejich koncertů zvyklí. Koncert to byl vydařenej. V sále i na podiu vládla dobrá atmosféra a všichni jsme si to užívali na plno. Opět probíhaly různý srandičky mezi náma a kapelou a o nejlepší nápad večera se postaral Pepsi, kterej asi po polovině koncertu vzal svoji rezervní basu a vrazil mi ji pod podium do ruky :) Vedle nás totiž trojčili chlápci s kytarama nafukovacíma, tak asi abysme byli něco "VÍC" s originální "Epifónkou", bo aby jim v podpódiové kapele nechyběla basa... nevim :) Každopádně jsme se s tím hezky vyblbli a celkem se divím, že měl Pepa tu odvahu nám ji svěřit, bo to není zrovna levná záležitost. Ale byli jsme k ní opatrní...i když pro pár lidí okolo jsme možná mohli být nebezpeční, když jsme se s ní různě oháněli :) A ona je to potvora těžká! Ale naštěstí se nikomu, ani kytaře nic nestalo. Možná pak byla jen lehce rozladěná :oD
Jinak pohoda. Závěr patřil tradičně Lindě Perry a při jejím songu už hráli na podiu i borci s těma nafukovačkama, takže atmoška tam byla taková uvolněná a nikoho to nějak nesralo. Afterparty po koncertě byla rovněž celkem vydařená, když jsme se opět sešli v šatně, probírali různý věci a likvidovali jsme zbytek potravin, čehož se nejvíc ujal Bubák, kterej si to po hrstech pěkně hezky křečkoval za škraně, až se divíme, že se z toho nezadávil. No ale z cizího krev neteče, že ano ;oD
Po Doze ještě tedy hráli zmiňovaní Gate Crasher, na který jsme ještě s Peťou v krátkosti zapařili, pak se ještě poklábosilo no a na závěr přišel největší zápich večera o kterej se postarali naši dva kamarádi, kteří by za něj snad měli dostat medaile za statečnost. Zasvěcení ví ;) Pak už se prostě muselo jet domů, no a myslím, že pro všechny z nás to byl celkem vydařenej večer. Byl to pro mě však jenom začátek opravdu vydařenýho víkendu, o jehož pokračování se zmíním zase v dalším článku ;)

FOTKY ZE SLAVÍKOVIC ZDE!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lighting Lighting | E-mail | 4. prosince 2009 v 16:27 | Reagovat

Ubohý....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama