Prosinec 2009

Foto měsíce - prosinec 09

31. prosince 2009 v 18:20 | RUDA |  Foto měsíce

Pozdrav z Ameriky!

Ano, byl jsem tam! Nevěříte? Věřte! :oP
Fotka sice nijak extra dobře vyfocená, ale na okolnosti kolem jejího vzniku budu určitě ještě dlouho rád s úsměvem vzpomínat :o)

A jako song pro tento měsíc jsem si vybral novou písničku od kapely Prohrála v kartách, která mě už dávno prostě chytla na první poslech a drží mě až doteď. Podle mě je totiž vymyšlená uplně dokonale. Chytlavá jak cyp :)
Přeji vám všem příjemně prožité silvestrovské veselí, o které já bohužel díky pobytu v práci letos příjdu, no a hlavně co nejpříjemnější vstup do toho novýho zakulacenýho roku ;o)

VÁNOCE 2009

22. prosince 2009 v 17:00 | RUDA

...A MĚJTE SE RÁDI! A NEJENOM O VÁNOCÍCH!!! ;o)


Škwor - Zdounky (11.12.2009)

20. prosince 2009 v 12:21 | RUDA |  Akcičky
Na Kroměřížsku je, co se týče koncertů, totálně mrtvo. To dokazuje fakt, že nedávnej koncert Škworů ve Zdounkách byl jedinou "událostí" v tomto roce, kdy do tohohle okresu přijela nějaká z předních českých kapel. Nepočítám pivní slavnosti na Kamínce, která sem každoročně naláká několik významných interpretů, ale hovořím spíš o samostatných koncertech, ne o fesťácích.
Mimochodem Škwory ve Zdounkách měl na svědomí stejný pořadatel, jako fest na Kamínce, jinak tady v okolí prostě už nikdo nějak není schopnej pořádnej koncert asi zajistit. A je to škoda. Vím, že to není nic jednoduchýho, člověk na tom mnohdy spíš víc prodělává, než aby z toho něco měl, ale dřív se přece jen našel aspoň někdo, kdo si na tohle troufnul. Ještě před pár lety jezdily špičkový kapely do Lubné, Zborovic nebo i na ty Slady či jiný místa, ale tento rok...prostě bída. Všude se točí několikrát do roka jedny a ty samý zábavový kapely, je to sice jistota, která lidi naláká, ale časem to omrzí. Vždycky je lepší, když je nějaká ta tancovačka proložená koncertem nějaké té lepší kapely...aspoň jednou za čas! Člověk přece jen rád slyší písničky v originále, než převzatý zábavovky pořád dokola.
Takhle tomu bylo i teď ve Zdounkách a myslím si, že to celkem vyšlo. Večer zahajovala jedna z nejoblíbenějších zdejších "zábavovek" - Kosovci, která odehrála pár sérií, rozehřála lidi na parketě no a až přišel ten pravý čas a sál se jakž takž zaplnil, přišla na scénu hlavní hvězda - tedy Škwor.
No a ti se mi tentokráte obzvlášť líbili. Rozhodně nic neodflákli, šli do toho naplno a předali lidem to nejlepší co umí. Nedávno jim totiž vyšlo kompilační album s názvem "Sečteno podtrženo", kde je zbilancovaná jejich dosavadní tvorba, ovšem není to klasická "bestoffka" poskládaná z největších hitů, ale kapela na to šla tak trochu jinak, bo poskládat a vypálit si to může každej doma. Tenhle výběr vznikl na základě hlasování jejich fanoušků na webu, kteří z každýho alba měli možnost vybrat několik NEJ písní. Ty, který se dostaly do finále pak kapela, s výjimkou desky poslední, nahrála úplně nanovo ve studiu, takže to zní zase trochu jinak.
Některý písničky dostaly zase trochu jinej kabát a napoprvé je to celkem nezvyk, když už to člověk zná z dřívějška. Některý pecky zní prostě líp a některým to možná trošku ublížilo, každopádně to určitě není žádnej průser a myslím si, že tenhle experiment určitě měl v dnešní době aspoň nějakej smysl.
Každá kapela, pokud to aspoň trochu umí, zní určitě nejllíp naživo a to se týká i Škworů. Člověka ta muzika fakt nakopává, bo je to tvrdý a zároveň velice melodický, takže si u toho člověk může pěkně zapařit a zároveň zazpívat. No a jelikož byla nálada ten večer docela dobrá, zvládal jsem oboje :) A do toho ještě i fotit! :)
Škwoři tedy i díky tomuhle "bilnačnímu" roku odehráli všechny svoje největší hity a bylo to fakt fajn. Trvalo to bezmála dvě hodinky a opravdu nevynechali snad nic, co by člověku z jejich tvorby mohlo na koncertě chybět. Lidi se taky docela bavili, kapela si publikum několikrát pochvalovala a i když těžko v té velké hale odhadovat celkovej počet návštěvníků, myslím, že se to docela podařilo a můžem být rádi, že aspoň někdo měl odvahu tenhle koncert uspořádat. Pro mě veeelmi povedenej večer! ;)

Fotky z koncertu ZDE!!!


Když se čerti žení...

15. prosince 2009 v 21:23 | RUDA |  Co sa stalo nové!?
Každý rok chodí na většině míst v Česku okolo 6. prosince Mikuláš. Výjimkou letos nebyly ani Těšnovice, kde je vždy o "čertovskou show" řádně postaráno :)
Začalo to nevinně...
......měla to být úprava kostýmu.....................................ale zvrhlo se to! :-)
Pak se zjevil Lucifer...
...došli i "svatí" a mohlo se začít!
Tohle si MY v pekle myslíme o Santa Clausovi!!! :oP
:o)" alt="S čerty nejsou žerty! ]:o)" class="center"]
S čerty nejsou žerty ]:o)
S peklem musí být člověk zadobře!!! ;o)
Naše pohádková sebranka!
A závěrečné odhalení! :oP

Všechny fotky z naší mikulášské pochůzky si můžete prohlídnout TADY!!!


Doga - Brno (2.12.2009) - Karikatury Unplugged Tour

12. prosince 2009 v 15:35 | RUDA |  Akcičky
Marně se přehrabuju ve vzpomínkách, ale hned na úvod musím říct, že tohle bylo asi to nejlepší, co jsem v letošním roce od Dogy slyšel. Za Dogou jezdíme často, proto člověka už na běžných koncertech jen tak něco nepřekvapí, jenomže tohle nebyl jen tak obyčejnej koncert. Naše známá kapela se vydala opět po roce na akustický turné, ovšem tentokrát to pojala už opravdu v profi stylu. Hrát kluky akusticky už jsem taky několikrát viděl, pravidelně jezdíme už několik let na vánoční koncerty na severní Moravu, což bývají jedny z nejlepších akcí v roce. Tentokrát mě ale zatáhla zvědavost i do bližšího Brna a tady to bylo taky velkolepý. Musím konstatovat, že i jedno z nejlepších unplugged vystoupení Dogy (záměrně neříkám nejlepší, bo ty co byly před pár lety už si člověk špatně pamatuje). Kluci z téhle šňůry plánují vydat i DVD no a jestli to bude na záznamu tak dobrý, jako bylo v Brně, tak to bude fakt pecka!
Koncert se odehrával v klubu Melodka, kterej jsme po menším "bloudění/nebloudění" ztemnělým Brnem našli celkem haluzově a závěrečnej oběv tohohle místa byl docela srandovní. Ještě že má Doga tak zřetelně polepenou dodávku :) Koncert se odehrával ve středu, proto začínal celkem brzo, nějak kolem půl deváté, no a na to, že to bylo ve všední den, byl tenhle klub docela slušně už před začátkem zaplněnej. A vevnitř se mi docela líbilo. Sice to tam bylo malinký, ale útulný. No a s přibývajícíma lidma v sále tu začínalo být celkem vedro.
Chvilku jsme před koncertem pokecali a pak se šlo rovnou na věc. Žádná předkapela, prostě tenhle večer patřil jenom Doze. Kluci zahájili docela vtipným intrem, když nejprve na podium teatrálně naběhl technik Láďa v přestrojení za kouzelníka, předvedl nějaké to kouzlo, které zatím nebudu prozrazovat, bo turné ještě pokračuje, tak abych někoho neochudil o překvapení, no a
pak přišel zbytek kapely v mikulášských čepicích a sborově začali zpívat nějakou svoji vlastní koledu s docela srandovním textem. Celej koncert odstartovala pecka z nové desky s názvem "Máme to stejný" no a pokračovalo se průřezem největších hitů. Z nové desky zaznělo celkem asi 6 písniček a většina z nich zněla i akusticky opravdu skvěle. Hodně tónů tu vynikne úplně jinak a je fakt radost to poslouchat. Izzi to i akustickou kytarou moc dobře umí a některý jeho vyhrávky byly fakt bezchybný. V Melodce bylo i super ozvučení, takže každej tón byl i z blízkosti podia slyšet uplně zřetelně a čistě no a když to srovnám např. s loňsým katastrofálním ozvučením na unpluggedu v Třinci, kde bylo sotva rozumět zpěvu, tak v Brně to byla lahoda pro ucho. I celý podium bylo moc hezky nasvětlený, kouřový efekty jen tam, kde se to hodilo, prostě to bylo kompletně uplně bezchybný a já jsem si pak říkal, že tahle kapely by se daleko víc hodila do klubů, než na velký podia. Vládla tu rozhodně lepší atmosféra, bylo to takový bezprostřední i v komunikaci s publikem, prostě všechno to tak nějak sedělo. Sám pan frontman Izaiáš pak v závěru koncertu přiznal, jak ho doslova"kurevsky sere", že to DVD nenatáčeli právě tady. Melodka byla totiž pak úplně narvaná a lidi vytvořili docela dobrej kotel. Sice se nijak extra nepařilo, ale co se týče sborovýho zpěvu apod. tak to byla fajn atmoška. Je to škoda, ale kdo to mohl tušit, že? :) Záznam by z toho byl určitě skvělej. No ale třeba vzejde dobrej materiál i z Plzně a taky Třince, kam se koneckonců taky chystáme, takže minimálně v Třinci se o dobrou atmošku bát kapela nemusí :-D
Moc se mi líbilo, že do playlistu byly zařazený písničky, který Doga zas tak často nehraje. Ať už to byly zmiňovaný věci z nové desky anebo spousta těch starších a taky pomalejších, který na běžných koncertech nejsou slyšet skoro vůbec. Byl to takovej hodně příjemnej večer. Žádná divočina, ale spíš poslechovka. I tak byl ale člověk už po půlce koncertu zpocenej jak myš, bo v klubu bylo docela dobrý peklíčko a z klimatizačních trubek, na kterých se srážela všechna ta pára u stropu na lidi pak doslova kapal pot! :) A byla i docela sranda. Nejvíc na podiu peklil Rumílek, u kterýho to není zas až tak často zvykem, no ale bylo to zapříčiněno z velké části tím, že už před koncertem něco popil a byl evidentně v dobré náladě. Dokonce ho bylo několikrát při sborovým zpívání slyšet víc jak Izziho, bo do toho řval fakt solidně. No a některý nonverbální komunikace mezi náma během koncertu radši ani nekomentuju :-D Mrňůsek už byl taky před koncertem docela nabumbanej a tak se nějaká chybička během tlučení do nástroje taky občas vloudila no a když jsem mu pak po koncertě tyhle chybky vytýkal, dostalo se mi odpovědi, že on to přece kurví furt, takže to není nic novýho :-D
No byla sranda i po koncertě. Jediný mínus bylo to, že se to odehrávalo ve všední den, a tak většina musela jit na druhej den do prace a nemohlo se dlouho peklit. Nevadí. Přesto přeze všechno to byl moc hezkej večer a na některý "zápichy" budu určitě ještě dlouho vzpomínat ;)

No a jelikož mi chlapci před nedávnem svěřili důvěru, abych se staral o jejich oficiální stránky, tak moje foto a video z Brna si tentokrát můžete prohlídnout ZDE!!! ;-)

Foto měsíce - listopad 09

1. prosince 2009 v 13:28 | RUDA |  Foto měsíce
Tentokrát jsem se rozhodl udělat z fota měsíce takový malý kvíz!!!
Otázka zní: Co je podle vás zachyceno na této fotografii?
A) Digitální vybavení stolice (digitus - latinsky prst)
B) Depilace chlupů na řiti
C) Příprava na vystoupení s kapelou Doga

Kdo uhodne jako první, získává Hašlerku! ;)

A jako oldschoolvej klípek si tentokrát dám třebaaaa...Harleje! Myslím,že zrovna tenhle klip je poprvé tak nějak i proslavil, bo to byla pecka jak hrom! :)

Jinak vám všem zatím přeju hezkej čas adventní! ;)