Škwor - Zdounky (11.12.2009)

20. prosince 2009 v 12:21 | RUDA |  Akcičky
Na Kroměřížsku je, co se týče koncertů, totálně mrtvo. To dokazuje fakt, že nedávnej koncert Škworů ve Zdounkách byl jedinou "událostí" v tomto roce, kdy do tohohle okresu přijela nějaká z předních českých kapel. Nepočítám pivní slavnosti na Kamínce, která sem každoročně naláká několik významných interpretů, ale hovořím spíš o samostatných koncertech, ne o fesťácích.
Mimochodem Škwory ve Zdounkách měl na svědomí stejný pořadatel, jako fest na Kamínce, jinak tady v okolí prostě už nikdo nějak není schopnej pořádnej koncert asi zajistit. A je to škoda. Vím, že to není nic jednoduchýho, člověk na tom mnohdy spíš víc prodělává, než aby z toho něco měl, ale dřív se přece jen našel aspoň někdo, kdo si na tohle troufnul. Ještě před pár lety jezdily špičkový kapely do Lubné, Zborovic nebo i na ty Slady či jiný místa, ale tento rok...prostě bída. Všude se točí několikrát do roka jedny a ty samý zábavový kapely, je to sice jistota, která lidi naláká, ale časem to omrzí. Vždycky je lepší, když je nějaká ta tancovačka proložená koncertem nějaké té lepší kapely...aspoň jednou za čas! Člověk přece jen rád slyší písničky v originále, než převzatý zábavovky pořád dokola.
Takhle tomu bylo i teď ve Zdounkách a myslím si, že to celkem vyšlo. Večer zahajovala jedna z nejoblíbenějších zdejších "zábavovek" - Kosovci, která odehrála pár sérií, rozehřála lidi na parketě no a až přišel ten pravý čas a sál se jakž takž zaplnil, přišla na scénu hlavní hvězda - tedy Škwor.
No a ti se mi tentokráte obzvlášť líbili. Rozhodně nic neodflákli, šli do toho naplno a předali lidem to nejlepší co umí. Nedávno jim totiž vyšlo kompilační album s názvem "Sečteno podtrženo", kde je zbilancovaná jejich dosavadní tvorba, ovšem není to klasická "bestoffka" poskládaná z největších hitů, ale kapela na to šla tak trochu jinak, bo poskládat a vypálit si to může každej doma. Tenhle výběr vznikl na základě hlasování jejich fanoušků na webu, kteří z každýho alba měli možnost vybrat několik NEJ písní. Ty, který se dostaly do finále pak kapela, s výjimkou desky poslední, nahrála úplně nanovo ve studiu, takže to zní zase trochu jinak.
Některý písničky dostaly zase trochu jinej kabát a napoprvé je to celkem nezvyk, když už to člověk zná z dřívějška. Některý pecky zní prostě líp a některým to možná trošku ublížilo, každopádně to určitě není žádnej průser a myslím si, že tenhle experiment určitě měl v dnešní době aspoň nějakej smysl.
Každá kapela, pokud to aspoň trochu umí, zní určitě nejllíp naživo a to se týká i Škworů. Člověka ta muzika fakt nakopává, bo je to tvrdý a zároveň velice melodický, takže si u toho člověk může pěkně zapařit a zároveň zazpívat. No a jelikož byla nálada ten večer docela dobrá, zvládal jsem oboje :) A do toho ještě i fotit! :)
Škwoři tedy i díky tomuhle "bilnačnímu" roku odehráli všechny svoje největší hity a bylo to fakt fajn. Trvalo to bezmála dvě hodinky a opravdu nevynechali snad nic, co by člověku z jejich tvorby mohlo na koncertě chybět. Lidi se taky docela bavili, kapela si publikum několikrát pochvalovala a i když těžko v té velké hale odhadovat celkovej počet návštěvníků, myslím, že se to docela podařilo a můžem být rádi, že aspoň někdo měl odvahu tenhle koncert uspořádat. Pro mě veeelmi povedenej večer! ;)

Fotky z koncertu ZDE!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama