PF 2010

9. ledna 2010 v 19:20 | RUDA |  Co sa stalo nové!?
Tož ogaři a dcérky, jdem slavit ty kulatiny né? Takový hezký číslo nám od toho prvního ledna naskočilo, hezky se to píše, aji to hezky vypadá, tak snad se v tom novým roce budem i hezky mít :) Ten rok s devítkou na konci je zase za náma, vždycky to strašně rychle uteče, ale nedá se nic dělat - čas ani prd nezastavíš! ;) No a já si to tady pomocí mého blogu vždycky tak jednou za rok hezky zbilancuju, zavzpomínám, co hezkýho se mi v těch uplynulých dvanácti měsíčkách přihodilo, no a jelikož se tradice musí dodržovat, činím tak i nyní.

No a tož co včil? Co vám mám vykládat? :) Tak třeba...prvního půlroku jooo? To bylo spíš ve znamení studií. Jo jo, Kubík zakončoval své vyšší tříleté studium, takže musel sestrojovat absolventskou práci, učit se na zkoušky a na absolutorium a to mu zabíralo veškerý čas. Ovšem na zábavu se vždycky taky čas našel, to zas né že ne! Všecko se to tak nějak zvládlo s klidem a v červnu se ze mě stal Diplomovaný zdravotnický záchranář...takže teď možu machrovat a psát si titul za jméno. No a k čemu mi to je? Žádný nadčlověk se ze mě nestal, je to pořád ten starej dobrej Kubikula, kterej už akorát teď není študent :) Tak to byl takový jeden z těch větších úspěchů - zakončení školy, bylo to krásné, bylo to dojemné a už je to bohužel za náma.
Po celkem vydařeným jaru přišlo překvapivě léto a to je moje nejoblíbenější část roku, bo tou dobou se děje nejvíc mých oblíbených akcí, dá se dělat spousta venkovních aktivit a je to všecko tak nějak veselejší. Na loňský léto jsem měl spoustu plánů...některý vyšly, některý bohužel ne, možná že jsem od těch prázdnin očekával ještě malinko víc, ale nakonec si myslím, že byly celkem podařený a jsem rozhodně rád, že jsem si užil posledního volna před nástupem do práce, bo někteří mí spolužáci už se rozhodli makat hned po ukončení školy, ale mě tímhle krokem nic neuteklo. Prožil jsem hezký léto :) Nezapomenutelný akce jsou tradičně Noc plná hvězd v Třinci, která sice letos díky blbýmu počasí a slabšímu obsazení nebyla úplně TOP, ale i tak jsme tam zažili spoustu srandy. Stejně jako na Pivních slavnostech na Kamínce, kde se tradičně slézá milion známých z okolí a nechybí tam kvalitní muzika. Měl jsem poprvé možnost alespoň na chvilku nasát i atmosféru fesťáku Masters of Rock, kde se mi docela zalíbilo, skvělá byla i dovolená s Dogou v okolí Českýho Krumlova, kterou jsme tentokrát strávili jako vodáci a bylo to velice příjemný a zábavný si to prožít, navíc zámek a samotný město Č. Krumlov na mě zapůsobili velice hezkým dojmem. Sešli se tu opět bezva lidi a jsem rád, že jsem mohl být u toho. Navíc různý jiný letní výlety a všelijaký ostatní venkovní zábavy a koncerty byly moc fajn a tak si není ani na co moc stěžovat.
Všecka prdel ale jednou končí a Kubíkovi začal v září takovej ten už "dospěláckej" život, bo nastoupil do práce. Zůstal věrný svému zdravotnickému oboru, zachraňuje životy na ARO ve špitálu, není to sice úplně TO pravý, kvůli čemu se učil, ale snad ho to i baví . Jediný, co ho celkem štve a na co si ještě stále zvyká je práce na směny a kolikrát si řiká, že by chtěl mít i práci jako každej jinej "normální" člověk, kterej má o víkendech a svátcích volno a nemusí měsíc dopředu zjišťovat, kdy a kde bude nějaká akce, aby si mohl požádat o volno. Pracovat na Štedrej den a o Silvestrovské noci taky není žádnej med, ale holt jsem se dal na takové povolání, které je snad tomu našemu nemocnému lidu prospěšné, takže aspoň to mě může hřát u srdíčka :) O práci se ale zrovna tady zmiňovat nechci :)
Tenhle blog už se stal spíš takovým záznamníkem všech mých prožitých akcí a kravin s přáteli a kdo se sem chodí dívat často, tak ví, že mě zajímá především muzika a akce s ní spojený. Loňskej rok byl samozřejmě na koncerty taky celkem bohatej, i když zdál se mi možná trošku slabší, než roky předešlé. Největší koncertní zážitek byl jednoznačně Po čertech velkej koncert Kabátů v Praze na Vypichu, kde to bylo opravdu velkolepý. Kabátům se podařilo to, co ještě žádné české kapele, přilákala na 60 tisíc lidí na jedno místo a ani já jsem doposud nic většího nezažil a možná ani nezažiju. Člověku to ani tak nepřijde, že má kolem sebe a za zády tolik lidí, ale když to pak vidí na DVD záznamu, kterej jsem mimo jiné dostal teď od Ježíška, tak je to celkem mazec při pohledu z výšky na tu masu. Je ale opravdu rozdíl být přímo na místě a pak se na to dívat na DVD - nedá se to srovnat. To se prostě musí zažít a já odtud mám zážitky opravdu neopakovatelný. Když si vzpomenu jak ty desetitisíce lidí zpívali na závěr refrén z písničky Pohoda a vy jste slyšeli za zádama tu ozvěnu lidí, kteří měli díky delší vzdálenosti o chviličku opožděnej zvuk...byl to fakt mazec, ze kterýho šel mráz po zádech. Zde malá ukázka, ale srovnat se to s hukotem na místě fakt nedá :)
Tohle byl asi jedinej takovej ten "monstrózní" koncert, kterej jsem v uplynulým roce navštívil. Žádná zahraniční hvězda, která by něco podobnýho u nás udělala sem ldo ČR oni nedojela a tak tohle bylo prostě nejvíc. Nejde ale ani tak o velikost koncertu, jako spíš o to, jakej z něj člověk má pocit a jak si ho užije. K těm nejlepším za loňskej rok bych zařadil hned po Kabátech asi akustickej koncert Divokýho Billa ve zlínským Masters of Rock Café, kde to stálo fakt za to. Staří i mladí dohromady, atmosféra parádní a prostě to mělo štávu a člověka to hezky nakoplo a naladilo do dobré nálady. Jinak těch koncertů bylo spousta, vzpomínat na každej nemá cenu. Samozřejmě se většinou vždycky podaří akce s Dogou, kde se vždycky sejdem se známýma, letos jsme se touhle kapelou viděli fakt mockrát a pokaždé to stálo za to. Nejvíc se mi asi líbili oba dva prosincoví unplugged koncerty v Brně a v Třinci, který mají zase úplně jinou atmosféru, než ty běžný a zase probíhají tak trošku jinak.
No a co jináč? Na začátku roku jsem si stanovil i nějaký ty osobní cíle, kterých bych chtěl dosáhnout - u některých se to podařilo, u některých jen částečně, u jiných to třeba zase nevyšlo. Jsem rád za to, co vyšlo, cením si toho, čeho jsem dosáhl a to co se nepodařilo možná budu zkoušet dál anebo se zase přeorintuju na něco jinýho :) Všechno je to hlavně o vůli, o štěstí a taky o dostatku času, kterej mi teď bohužel nějak pořád schází. Některý cíle mám pořád ještě před sebou a za těma, který mi stojí fakt za to si půjdu pevně dál, bo mi mě pak asi mrzelo, kdybych to vzdal, nezkusil apod.
Co bude s hovadoblogem? No bude snad fungovat pořád dál, doufám, že bude pořád o čem psát a doufám, že to bude někoho stále bavit ještě i číst :) Mě to psaní baví stále :) V dnešní době, kdy světu vládne facebook a jiný sociální sítě, jsou už ty blogy možná trochu zbytečný, ale mě tahleta forma pořád baví. Na FB je sice hezký, že pomocí dvou vět můžete vyjádřit svoje aktuální pocity, ukázat fotky všem svým přátelům a jste s nima v kontaktu takřka nepřetržitě, ale má to svoje pro proti. Tak nějak sleduju, že někteří lidi už se na tom stávají závislí a sedí u toho celej den a víte o nich prakticky úplně všechno od doby, kdy vstávají až po čas,kdy vám zde sdělí že jdou spinkat :-D Přiznávám, že i já jsem tomuhle fenoménu jménem facebook podlehl, ale tak nějak střízlivě, aniž bych u něj musel sedět celej den a sdělovat mím přátelům, že zrovna třeba jdu na záchod a nestával se "fanouškem" kdejaké kraviny :o) Samozřejmě každýho věc. Ale když se nad tím tak člověk zamyslí, tak ten internet je stejně hrozná věc :) Na jednu stranu super, že jste v kontaktu s celým světem kdykoliv chcete, na druhou stranu už tak nějak mizí ten osobní kontakt mezi lidma. Je to vidět skoro na všech. Dřív se chodívalo ven, jen tak pokecat, doma byla nuda, tak se prostě lidi sešli a něco podnikli. Teď každej jen sedíme doma u toho svýho PC a člověku, kterej od nás bydlí třeba jen kousek, radši píšem na ICQ, než abysme se sešli a pokecali tak nějak normálně :) Je to fajn v případě, když máte známý z daleka a chcete s nima občas pokecat, nebo když se vám třeba zrovna fakt nechce, je hnusně a nemáte sílu na to se s někým scházet a taky v momentech, kdy se potřebujete třeba na něčem rychle domluvit...ale v ostatních případech mi to přijde kolikrát fakt divný. Ještě že existujou ty hospody, kde se lidi fakt občas sejdou a můžou hromadně pokecat, jinak už ta komunikace fakt většinou probíhá on-line z tepla domova. A nevím, jestli je to úplně dobře. Holt jdeme s dobou a člověk je od přírody potvora líná a tak proč se s něčím namáhat, když to jde jednoduše :)
Každopádně já jsem vždycky radši za to, když si s někým můžu povykládat z očí do očí. Je to takový bezprosřednější, víte jak se člověk tváří, některý myšlenky a vtípky na tom netu může ten druhej pochopit úplně nějak jinak a pak nastávají třeba úplně zbytečný nedorozumění. No ale jaký si to uděláš, takový to máš, že? :) No prostě buďme rádi, že se ještě pořád můžem scházet, že občas ty prdele zvednem a s těma kamarádama a známýma si někde poklábosíme a zablbnem. I v tom uplynulým roce mi bylo se všema mýma oblíbenýma lidičkama moc fajn, zažili jsme spoustu srandy a hezkých zážitků, ty co mám rád to snad vědí, ti co mají rádi i mě mám ještě radši, všem těm, kteří mi nějak pomohli, věnovali mi nějaký to hezký slovo nebo jenom úsměv, moc děkuji a budu se těšit na další společný zážitky v tom roce "dvacet deset"! :)
Přeju vám všem, aby pro vás byl úspěšnej, aby se vám podařilo všechno, na čem vám záleží a hlavně ať jsme všichni zdraví, nééé?! :)

TOŽ PF 2010 ;o)

No a tady je na závěr takový malý souhrn toho mého roku 2009 ve fotografiích, čili takové The Best Off 2009 :)
Možná by se slušelo sestrojit best off i z těch pohyblivých obrázků, co máme v archivu, ale to snad zveřejním jen pro úzkou komunitu vyvolených...třeba časem na tom facebooku :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sidny Sidny | 10. ledna 2010 v 16:02 | Reagovat

Kubíčku, moc krásně napsané....my tě máme moooc rádi....aspoň já a doufám, že prokalíme celý rok 2010....ty fotky sů skvělé....hlavně EDA......:-D

2 Deniska Deniska | 10. ledna 2010 v 18:25 | Reagovat

Souhlasím...vidina akcí 2010 velmi dobrá!!!;o) Takže letos to všechno vyjde...aj to co loni ne! 8-)

3 Vlado Vlado | E-mail | 11. ledna 2010 v 20:04 | Reagovat

Skvělé,jen tak dál,jseš frajer :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama