Vánoční koncert Dogy v Třinci (26.12.2009)

1. ledna 2010 v 21:03 | RUDA |  Akcičky

V bodech:

- 5 mrtvých a 3 těžce vyplašení!

- mejdan roku z obýváku

- jak Sidny a Deniska ke frajtrovi přišly :)

To byla zase akce :) Cestovat do Třince se pokaždé vyplatí. Letos jsme si to ovšem trochu protáhli a strávili tady delší čas s našimi místními oblíbenými obyvateli a bylo to opět velice podařený.

Třineckej Vánoční koncert Dogy už je zkrátka několikaletá tradice, na které my už zkrátka nemůžeme chybět. Stejně jako všichni ostatní jezdí o svátcích navštěvovat svoje rodiny, my se prostě neobejdem bez toho, aniž bychom navštívili tu svou "rodinu" kamarádů v Třinci...a že jich tu je! ;) Pokaždé se sem moc těším, protože vím, že s těma lidma zažiju spoustu srandy, že dobře zapaříme a poklábosíme. Zkrátka jsme tak všichni naladění na stejné notě a ještě se nestalo, že bysme odtud odjížděli naštvaní, zklamaní nebo tak nějak :) Naopak - člověk vždycky odjíždí s dobrou náladou a se skvělýma zážitkama, na který může s úsměvem ještě dlouho vzpomínat. No a letos té dobré nálady opravdu nebylo málo :)
Do Třince jsem přicestoval vlakem pouze se Sidny a Deniskou nějak kolem půl páté večer, moji soukmenovci Vranys s Bubákem už byli tou dobou dávno na místě, bo se v tomto kraji zdržovali už od předešlého dne, kde Doga pořádala koncert tradičně i v Karviné, kam jsme dřív taky jezdívali. Letos mi to ovšem pracovní povinnosti nedovolily a tak se jelo jen do Třince. Naše cesta z nádraží vedla rovnou do hospody "U papuča", kde už nás očekávali naši staří známí a bylo to opět milé setkání. Největší náš problém s nevyřešeným noclehem se rázem změnil v pestrý výběr nabídek ubytování, když nám Beátka zařídila místo na hotelu, následně nás na přespání pozval DinoPavel do svého rozlehlého bytu a aby toho nebylo málo, přihodila Romanka nabídku noclehu ve svém sprchovém koutě :) Takže paráda, tohle bylo rázem vyřešný a mohlo se v klidu za pár chvil vyrazit do Classic clubu, kde se koncert našich muzikantů odehrával.
Tady byl ještě relativní klídek a do začátku koncertu zbýval ještě nějakej čas, takže jsme se přivítali s klukama z kapely a s ostatními kamarády, kteří sem dorazili, pokecali u baru, udělali pár památečních fotek a všechno možný prostě. Bylo to moc fajn zase všechny po delší době potkat a prohodit s nima pár slov. Pak už se začalo schylovat ke startu koncertu, takže my, jakožto skalní fans jsme museli zabrat veškerý místa v prvních řadách, neboť celej koncert se natáčel na kamery pro připravovaný DVD, tak abysme tam byli pořádně všichni vidět kurňa néé?! ;o)
Koncert probíhal podle stejnýho scénáře jako v Brně a díky tomu, že se to všechno natáčelo, byla vidět obzvlášť na Izzim větší snaha se předvést v dobrým světle. Asi mu i trochu vadilo, když mi Lumos při druhé písničce s názvem Vymahač dával opět zabrnkat na svoji kytaru, což už je takovej náš smluvenej signál, pokud to někde jde ;) Lumírek ví, že mu to nezkurvím, ale z Romanova pohybu směrem k nám bylo jasný, že chce mít záznam přece jen precizní (nebo alepsoň se mi to tak zdálo) :) No ale je to tam! :o))) Oproti Brnu měl tenhle klub docela horší nazvučení, což už je zde zvykem, že tady ta akustika stojí za prd. Bylo to lepší jak loni, kdy nebylo rozumět z prvních řad vůbec ničemu, ale stoprocentní čistej zvuk jako v jihomoravské metropoli to taky nebyl. Jinak ovšem atmosféra velmi dobrá, pařili jsme jak se dalo, lidi byli slyšet a tak snad to na tom DVD bude poznat. Už asi není nutný popisovat, jak tyhle unplugged koncerty u Dogy probíhají, bo jsem to udělal o pár týdnů dřív, ale opět chlapci nezklamali a byl to velice vydařenej koncert si myslim. V závěru Pepsi opět tak trochu už tradičně roztřískal svoji "pornobassu", což je sice škoda, ale pro kamery to určitě vypadalo efektně. Takže až vyleze ven ten videozáznam, tak si ho kupte a uvidíte jak to tam celý probíhalo. A pokud nás nevystříhají, tak tam třeba zahlídnete i ty naše xichty, bo se nám kameramani celkem často během koncertu věnovali :)
Po koncertě se ješte dlouho pobývalo ve zdejším klubu, probíralo se, kde se bude pokračovat no a nakonec jsme tuhle lokalitu opouštěli jako jedni z posledních a zamířili zpět do naší základny k Papučovi. Tady už se jenom vykládalo a začínalo to být poněkud mrtvý, bo většina už byla unavená a já osobně asi nejvíc, bo jsem byl ten den po noční, tudíž nevyspanej a tělo už si žádalo odpočinek. Vzápětí ale zavelel Zlatovlas Pavel, že jdem k němu domů, sbalil flašku jakési žitné a basu piv a šlo se. A tady to vážení teprve začalo. Strhl se tu pravej nefalšovanej bytovej mejdan s velkým M. Bylo už hodně po půlnoci, Pavel bydlí v paneláku na sýdlišti, ale respekt k sousedům téměř žádný :o) Volume na domácím kinu osolený doprava, v DVD přehrávači nasazeny oldies hity z 80. let od ABBY přes Bee Gees a Boney M (překřtěný na Dogie M) a já nevim co ještě...no já prostě, když nějakou tu melodii teď slyším v rádiu tak se musím začít chlámat, protože si před očima představím tu bandu trsajících lidí u televize, což byl fakt zážitek. Já jsem se totiž téhle zábavy účastnil už jen pasivně z gauče, bo únava byla opravdu silnější než touha pařit s nima, ale fakt jsem se tím pohledem na ně bavil. (já bych sem dal i to video, ale z úcty k vám se k tomu radši neodvažuju:o)) Stačí, když se sejde Sidny s Pavlem a to fakt není o srandu a různý hlášky nouze ;) No končilo se hodně pozdě nad ránem a myslím, že sousedi z paneláku museli být nesmírně šťastní, protože pochybuju, že by to někoho nevzbudilo :) Ale já jsem u toho prosím usnout na chvilku dokázal, takže... :) Největší problém byl ovšem dostat Pavla do své vlastní postele, protože tomu se evidentně jako jedinýmu spát pořád nechtělo a tak po různých jeho ranních touhách jako pustit si ještě Martu Kubišovou, uvařit něco k jídlu nebo oloupat mandarinku se to asi po hodině podařilo a my mohli v klidu usínat.
Původní plán byl jet v dopoledních hodinách domů. Jenomže naší drahé Sidónečce nic do toho vymletýho koryta od řeky mezi horama přímo nejelo, a tak padla volba až na spoj jedoucí o půl čtvrté odpoledne. Noo a tak se opět svolala rodina Ondruchovic a razilo se opět směrem k Papučovi na "popravky". No a tady jsme zažili snad nejvíc srandy, protože opět bylo co slovo, to perla. Nejvíc opět perlil Pavlík, bo ten když má slinu, tak to stojí fakt za to. No chlámali jsme se nepřetržitě několik hodin v kuse a v závěru už nás břicha bolely, jak jsme se furt řehtali. Ale smích je krásnej a prý napomáhá ke zdraví, takže jestli je to pravda, tak po tomhle sedánku budem zdraví snad na celej novej rok dopředu ;) Holky zde byly poučeny o pár nových slov a životních mouder, probrali jsme zdejší specifický nářečí a tisíc různých hovadin...prostě super!
A ještě na jednu věc nejde zapomenout....to když jsem šel s taťkou Ondruchovic do jejich nedalekého bytu půjčit si baterky do foťáku, při cestě nahoru schodištěm se otevřou dveře od souseda, kterej vás tahá k sobě do bytu na panáka a vy, i když spěcháte, tak nemůžete pod pohrůžkou násilí odmítnout. Tohle už bylo na mě fakt moc :) Z jednoho panáka se rázem vyvinuli tři a vy, i když chcete z toho bytu zdrhnout, bo na to fakt nemáte chuť, tak stejně nemůžete, bo vám ten statny haviř drži dveře a jde z něj fakt respekt. No nakonec jsme se stejně vrátili bez baterek, ale jenom s nabíječkou a já místo taťky jsem se vrátil s jejich psem. Ladik totiž neunikl druhému kolu při cestě schodištěm dolů, já už jsem radši utíkal napřed, abych se tomuto vyhnul :) No hrůza, co se to tam děje... ale když jsou ty svátky, že?! :) No každopádně to byla sranda, ale to jsou přesně příběhy, které vymýšlí sám život, to by člověka někdy ani nenapadlo, do jakých situací se dostane :)
Bylo nám tu moc fajn, ale všechno jednou končí a tak jsme se museli rozloučit. Cestou na nádraží nás odvážel ďábelský taxikář, který s nama jel jak hovado a za to by si snad i zasloužil dostat po čuni! :oP No každopádně jsme to všechno ve zdraví přežili, zůstali nám pěkný zážitky a budem se těšit, až se s těmahle lidičkama zase znovu setkáme.

Bohatou škálu fotografií z našeho pobytu v Třinci včetně fotek z unplugged koncertu Dogy naleznete na TOMTO ODKAZU!

A tady video z koncertu. Jak je již mým dobrým zvykem, zvuk stojí opět za prd :)
Nejpovedenější hláška z akce:
Deniska: Pavle, my tě máme rádi!
Pavel: Noo, takové mám nejradši, co nemůžou dospat a pak jsou všude první!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Deniska Deniska | 2. ledna 2010 v 12:41 | Reagovat

Já vím, že si stále nemohu to slovo zapamatovat, ale dávat to hned do úvodních bodů, tos fakt nemusel...:D

2 Sidny Sidny | 3. ledna 2010 v 17:00 | Reagovat

Slovo čert vem, ale to video naštěstí tu není.....jinak by mňa z toho smýklo..... [:tired:]

3 Deniska Deniska | 4. ledna 2010 v 12:51 | Reagovat

Jojo Sidny!!! To byl JEBY! :D

4 Pavel Duda Pavel Duda | E-mail | 4. ledna 2010 v 15:34 | Reagovat

Ahoj Rudy, díky za kladné hodnocení. Jsme rádi že se Vám u nás líbilo a těšíme se na další návštěvu. Pozdravuj Sidny.Myslím že sranda je vždycky když se sejde parta lidí pro které je sranda kořením života.

5 RUDA RUDA | E-mail | Web | 4. ledna 2010 v 18:17 | Reagovat

Pavlíku to my děkujem za poskytnutej azyl a perfektní zábavu. Taky se moc těšíme na další setkání. A tu poslední větu jsi napsal fakt hezky!  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama