Březen 2010

Foto měsíce - březen 2010

31. března 2010 v 20:42 | RUDA |  Foto měsíce
Březen je za námi, během něj jsem mimo jiné zažil krásný vystoupení Rammsteinů, což byl asi nejlepší zážitek za poslední dobu, co se koncertů týče, no a mimo něj bylo i něco málo jiných akcí. Sezona už se nám začíná pomalu rozjíždět a to je dobře, protože už tak nějak začínala být nuda. Příchod jara je taky docela pozitivní a tak už mě dokáže teď akorát nasrat chování některých lidí!
Jednou z akcí, o které jsem tady nestihl napsat, byl i koncert Dogy v Kotvrdovicíh na Blanensku, kam jsme se za klukama vydali a byl to docela příjemnej večer, odkud pochází i tohle divoké foto.
kick
Ostatní fotky odtud jsou k nalezení ZDE!!!

Během koncertu jsme si zahráli trošku i na filmaře a vytvořili jsme pro kapelu takový malý veselý reportážní videjko spolu s hudebním klipem, s jehož sestříháním jsem se páral skoro tři dny, a i když to vypadá pořád ještě docela hodně amatérsky a bylo to šitý ještě "horkou jehlou", tak musím tak trošku samochválně uznat, že z něj mám docela radost! :-)) Na výsledek se můžete juknout TADY!!!

No a pak jsem taky stačil během března obohatit svoji fotosbírku "celebrit", když jsem měl možnost při Valašské rally potkat se a krátce poklábosit s Danem Landou alias Alexandrem Boldem.(Sice už tam s ním jedno foto mám, ale to už je pár let dozadu, tak ať je vidět, jak stárnem!:-)) Pod tím druhým "uměleckým" jménem na Valašce Dan závodil a jak mi prozradil, bylo tak v důsledku toho, že zde pořizovali záběry pro novej film z prostředí rally, v němž bude "Saša" Bold právě jednou z hlavních postav. Takže už se na to docela těším. Za Danem se chystám vypravit i v dubnu, tentokrát do Brna na představení Tajmství Zlatého Draka, takže až to zkouknu, určitě sem napíšu report, jaký to bylo! ;)
Dan landa
No a co dál? Snad už jen nějakej ten "old school" klip, jak je mým dobrým zvykem! :) Tentokrát mi padla do uší písnička od projektu Zemětřesení což byla jakási vzpomínka na Jirku Schellingera. Tahle píseň pořád zní moc hezky a tihle pánové ji tehdá ještě víc zdokonalili.
Tak...a já vám přeju hezký Velikonoce! ;)Rammstein - Ostrava (13.března 2010)

16. března 2010 v 16:09 | RUDA |  Akcičky
Rammstein - Ostrava
Feuer show - jinak to nejde nazvat! :) Za tu dobu, co jezdím po různých koncertech a festivalech už jsem viděl ledacos. Spatřil jsem už pár monstrózních koncertů a skvělých show některých světoznámých i domácích kapel, ze kterých jsem vždycky přijel domů nadšenej a zážitky z nich mám dodneška. Ovšem po tom, co jsem v sobotu navštívil ostravský koncert německých bouřliváků Rammstein, musím s jistotou říct, že tohle byla snad nejlepší a nejpropracovanější koncertní show, jakou jsem kdy doposud viděl!!! Zážitky obrovský, euforie, nadšení! :)

Když jsem zjistil, že Rammstein má koncertovat v Ostravě, neváhal jsem ani minutu s tím, že bych snad tuhle akci nenavštívil. V momentě, kdy jsem to zjistil, už byla vyprodaná sekce u podia, kam já chodím samozřejmě nejradši, ale i tak jsem si zakoupil lupen do osvědčené ČEZ Arény, protože tuhle kapelu se mi ještě vidět doposud nepoštěstilo a ve výčtu těch, jejichž koncert bych si ještě někdy přál vidět hrála právě tato kapela jednu z hlavních rolí. Sleduju je prakticky už od jejich počátku a stejně jako většina jejich fandů jsem byl taktéž v prvotně nakažen jejich největším hitem Du hast. Tenkrát to bylo něco novýho, spojení jakési elektronické hudby s metalem, okořeněným o údernou němčinu, kterou sverázně přednáší svým silným hlasem zpěvák Till Lindemann. Dalo by se říst, že Rammstein tak nějak začal určovat novej styl muziky, jsou stále lehce rozpoznatelní a co si budem nalhávat - prostě výjimeční. Žádná jiná německy zpívající kapela se nedostala tam, kde Rammstein. Ti jsou teď celosvětově uznávaní a sklízí obrovskej úspěch a slávu. A není to jen díky jejich muzice. Rammstein dokáže totiž na sebe strhnout pozornost nejen dunivým zvukem a výstředními texty, ale převážně svou kontroverzností a propracovanými ohnivými vystoupeními. Je jim jedno, jak na sebe dokážou upozornit, ale prostě to umí. Provokujou, ale lidi to přitahuje. A přitahuje to spoustu lidí, o čemž hovoří i to, že i tenhle koncert byl už čtvrt roku dopředu vyprodanej. A to hrála tahle kapela ještě koncem loňského roku v Praze, kde bylo vyprodáno taktéž. Zkrátka dokážou publikum nalákat a když už ho nalákají a donutí ho dát přes 1000 Kč za lístek, nabídnou mu tak skvělou podívanou, že si člověk na konci může s klidným srdcem říct, že by ty prachy objetoval klidně znovu. Rammstein při koncertech myslí hlavně na lidi a jde jim o to, aby to byla show nejen hudební, ale i vizuelní. Kdo odcházel z tohohle koncertu zklamanej, musel být asi velmi náročnej, protože neznám zatím žádnou jinou kapelu, která by měla svoje vystoupení tak dokonale připravený.
Rammstein - Ostrava
Začátek koncertu ovšem hrozil průserem. Na místo přijíždíme cca o půl sedmé večer a vzhledem k tomu, že začátek byl všude avizován na 19.00 a venku se tísní z obou stran haly obrovský davy lidí, říkáme si, že asi něco nebude v pořádku. Na tak velký koncerty se hala otevírá vždycky minimálně hodinu dopředu, ale tady tomu z nějakýho neznámýho důvodu prostě nebylo. Lidi začínali být nespokojení a dav to začal po chvilce dávat důrazně najevo, takže když jsme přicházeli k Čezce, ozýval se odtud pískot a hučení, jako kdyby zrovna dala Sparta Vítkovicím gól. Teprve když jsem dorazili na konec davu, začalo se všechno konečně hýbat. Koncertu předcházely přísný bezpečnostní opatření a tak člověk musel projít dvěma "trychtýři". Na konci jednoho se prováděly tělesný prohlídky, a když bylo vše v pořádku, pak teprve člověk mohl dojít ke vchodu do arény, kde se na turniketech kontrolovaly lístky. Tlačenice veliká a řadu lidí to určitě rozmrzelo. S tímhle se mělo začít dřív. My jsme to ještě jakž takž vychytali, protože jsme si našli cestičku, kterak se k vyústění trychtýře dostat o něco dřív, ale lidi vzadu v davu určitě nemohli stihnout zhruba polovinu vystoupení předkapely. Ta sice začala hrát zhruba 20 min. po sedmé, ale i tak ještě venku musela stát spousta lidí a v průběhu jejich setu stále přicházeli. My jsme tou dobou už seděli pěkně na zadku na vyvýšené tribuně přesně v rohu ČEZ Arény, odkud jsme měli krásnej výhled přímo naproti podia a vlastně na celou halu. Zpočátku mě tenhle výběr místa malinko znepokojoval, protože já jsem přece jenom zvyklej chodit o něco blíž ke stage a navíc sedět u téhle muziky jako v divadle mi přišlo docela nepředstavitelný, ovšem později mě to už vůbec nemrzelo, protože člověk si alespoň celou tuhle krásnou vizuální show mohl pěkně vychutnat a měl to jak na dlani a snad to bylo i lepší, než se někomu natahovat přes hlavu, abych na to pořádně viděl. Těžko říct, jak by to vypadalo na place, ale nelituju. Užil jsem si to i tak.
Možná, že by mi ani nepřišlo líto, kdybych byl mezi těma, kteří nestihli půlku vystoupení předkapely Combichrist. Nevím jestli to nebyl trošku krok vedle s výběrem téhle bandy, ale nejsem si jistej, zda se to hodilo na rozehřívání převážně rockově naladěnýho publika. Tohle bylo totiž hodně hozený do techna nebo do nějaké té elektro music, ale když už všechny písničky byly ve stylu "bum čvacht", začalo to po chvilce nudit. Byli to ale velcí ďábli! Kapela ve složení klávesy, zpěv a dva šílení bubeníci sice nevypadala špatně, ale to, co z nich lezlo, by mi přišlo vynikající tak snad ve chvíli, kdybych byl zfetovanej :) Neříkám, že se to nedalo poslouchat. Jedna, dvě písničky by snad i zaujaly, ale pokud je všechno půl hodiny pořád to samý, nemá to člověka čím oslovit. Žádná melodie, jen tuc tuc, do toho jakejsi hardcorovej řev a člověk si spíš připadal jak na technoparty. To že tam borci párkrát rozkopali bicí, bylo sice docela vtipný, ale jinak asi ničím jiným tohle publikum nenadchli.
Rammstein - Ostrava
Před půl devátou hala poteměla podruhé bylo jasný, co se bude dít. Všichni očekávali nástup Rammstein a napětí v hale by se dalo krájet. Ze tmy se prokopali na světlo z nějakých prapodivných otvorů nejdříve dva kytaristi a na závěr se "prosvářel" zpoza ocelového poklopu zpěvák Till Lindemann. A začalo se hned úvodní skladbou z posledního alba "Liebe is für alle da", což byla pecka Rammlied. Lindeman při ní byl nastrojen do jakési červené zástěry, kterou doplňovala i červená paruka ve stylu S/M či co to bylo a nejefektivnější byla asi ta žárovka, kterou měl umístěnou uvnitř pusy, takže při každým otevření úst při zpěvu krásně blikal :) První polovina koncertu byla víceméně určena pro prezentování nových písniček z již zmiňovanýho posledního alba, který se celkem vydařilo. A bylo to vlastně i logický, neboť tohle turné je věnováno převážně nové desce. Nebyli ale zklamaní ani fanoušci, kteří si přišli poslechnout spíš ty starší osvědčený pecky. Playlist byl poskládanej celkem vyváženě, takže se střídaly nový věci se staršíma a mělo to spád.
Nejhezčí na tom prostě bylo to, že člověk od začátku až do konce koncertu nevycházel z úžasu. Něco tak dokonale připravenýho a propracovanýho jsem fakt ještě neviděl. Dokonalej cirkus! Ke každé písničce bylo připravený něco novýho, ke každé písničce se nějak změnilo podium, ať už to bylo pozadí nebo zavěšení světel, který byly mimochodem vymakaný jako prase a dokázaly se na každou skladbu jinak přeskládat, umístit, zakulatit, začtveratit...prostě mazec. Člověk si takovýchle detailů hodně všímal a říkal si jak je to vůbec možný vymyslet tak dokonalou techniku. Celý to podium byl vlastně naprostej unikát. Neustále mě na tom něco překvapovalo. To snad ani nejde popsat jak to bylo vymakaný...támhle vyjelo něco, támhle zas něco, tam se něco točilo, tam se cosi otevřelo..prostě jak z jinýho světa a kdo tohle vymýšlel a zrekonstruoval musel být fakt borec. Místama fakt docela jak v nějakým sci-fi a muselo to stát nehorázný prachy tahle technika. Rammstein je ale proslulý tím, že má asi nejlepší technickou aparaturu na světě a bylo mi opravdu ctí tohle zažít a poznat.
Čím Rammstein dokáže zaujmout nejvíc jsou ale efekty. Je o nich známo, že jsou to blázniví pyromani a oheň je jejich nejlepší kamarád...ani v Ostravě tuhle pravdu nevyvrátili. Co mohlo, to na podiu hořelo :)
Rammstein - Ostrava
Tolik ohnivých a propracovaných efektů...to fakt člověk nikde neviděl. Tryskání ohně z podlahy podia, to už člověk u lecjaké kapely viděl...u Rammsteinů ovšem ohníčky tryskají pokaždé jinak, v jiných směrech, v jiných "ůtvarech" a hlavně pokaždé odjinud. Nejprve začala hořet celá podlaha, při doslova ohnivé skladbě Feur frei! zase chrlí oheň členům kapely přímo od hlavy z prapodivných náhubků. Další efektivní ohnivé show se dočkáváme např. ve skladbě Ich tu der weh, kdy se klávesista Flake s Lindemannem kočkují tak dlouho, až se zpěvák "jakože" nasere, vezme si ho na ramena a hodí do ocelové vany. Poté nad něj vyjede na vysoké vysouvací plošině, aniž by se čehokoliv držel, s jakousi nádobou, kterou se ho nejspíš chystá seshora do té vany spražit. Místo horké vody na něj ale z vědra letí ohnivý proud jisker a z vany se ozývají výbuchy tak silné, až mi tlaková vlna zastavila sama od sebe natáčení na foťáku. Takový to byly prdy!:) Klávesista ovšem po chvilce vyleze z vany uplně v pohodě, navíc převlečenej do třpitvýho stříbrnýho obleku, kterej si uvnitř vany stačil narchlo vyměnit za gumovej černej, ještě nám stačí zatancovat a člověk fakt žasne, protože to je efektivní a prostě dokonalá show pro lidi. Neustále jsem se přistihoval při tom, jak prostě nadšením zářím a s úsměvem na to všechno hledím. Jeden úžas střídal druhej a nechybělo málo a prožil jsem kulturní oragasmus :-D Ještě teď, když se na některý videa odtud dívám, tak mi fakt běhá mráz po zádech!
Rammstein - Ostrava
Při skladbě Benzin dokonce běhal po podiu hořící člověk, což měl být jakože fanoušek, který nějakým nedopatřením vniknul na podium a Lindemann ho při hrátkách s hořící benzinovou pumpou nechtěně zapálil. Prostě komedie pro lidi a kdybych to neviděl na youtube z koncertu z Prahy, tak bych tomu možná i chvíli věřil :) Ale už jen ten nápad je prostě parádní!
Koncert měl spád, byl zábavnej, byl to nářez jako prase a všichni si to užívali. Njevíc samozřejmě gradoval v samotným závěru, kdy přicházely na řadu ty největší pecky a když se dostalo na již zmiňovaný kultovní song Du hast, zařvala si to své "Du hast mich" celá vyprodaná aréna. Atmoséra narůstala a bylo to úžasný. Při téhle skladbě vystřelil zpěvák směrem ke stropu z jakéhosi luku dvě ohnivý střely, který proletěly nad hlavama diváků přes celou arénu a vzápětí se odrazily zpět směrem k podiu, kde způsobily výbuch. To byl pro mnohé asi nejefektivnější moment, protože byl slyšet jen užaslý výkřik všech přítomných. Následně lítaly ohně seshora i sezdola podia, jejichž teplo doléhalo překvapivě až k nám na druhý konec haly a co mohlo, tak tam vybuchovalo, že měl člověk i strach, že jim ta stavba z těch všech ran snad spadne :) No prostě nádherný a euforie z tohohle koncertu mě bude držet ještě asi hodně dlouho.
Rammstein - Ostrava
Ani jsme se nenadáli a po víc jak hodině hraní se kapela začala loučit poprvé. Bylo moc hezký, že zpěvák poděkoval publiku i v češtině, což ovšem nebyla jeho poslední česky vyřčená slova za tento večer. Následovala série tří přídavků a to už hala šílela a dokonale si je užívala. Už i s náma na sedačkách to docela silně mlátilo a když při jedné z písniček opět vybýdl publikum českými slovy "Ukažte mi vaše ruce", tleskala mu už celá hala ve stoje. Jedním z přídavků byla i kontroverzní skladba Pussy, ke které byl natočenej i provokativní pornografickej klip, ve kterým účinkují sami členové kapely. Hodně odvážnej a možná že v něčem i docela průlomovej počin. Píseň ovšem velmi chytlavá a slogan v refrénu má prostě tah na branku :) Během téhle písničky nasedl zpěvák obkročmo na obří růžové dělo, za kterého následně začala stříkat bílá pěna a zkrápět fanoušky v prvních řadách. Kdo viděl klip anebo komu je alespoň jasný o čem ta písnička je, muselo mu být jasný, co tohle "dělo" představuje :) Zkrátka prvních cca deset řad si užilo perfektní obří cumshot od zpěváka Rammsteinů a spoustě fanynek se tím třeba vyplnil dávný sen :-D
Následně přišel další hezkej moment, pro koncert Rammsteinů již tradiční, kdy se někdo z kapely vydá plout na nafukovacím člunu na moři rukou fanoušků. Tentokrát to byl opět klávesák Flake, který proplul celou arénou až k zadnímu východu a vrátil se druhou stranou zpět, přičemž stačil ještě jednomu z fanoušků vychlastat pivo z kelímku a na závěr vztyčit českou vlajku, za což sklidil obrovskej aplaus. Závěr koncertu byl fakt famózní a nepopsatelnej. Po třech přídavcích kapela opět zmizela a řada lidí už začala odcházet v domění, že koncert tímto definitvně končí. Lidi si ovšem Rammsteiny dokázali vyřvat ještě na jednu písničku, kterou tentokrát byla stará známá Engel, při které navíc zahostovala nějaká těžko rozpoznatelná zpěvačka a při které vstoupil frontman na scénu s obrovskými andělskými křídly na zádech, které po chvíli začaly chrlit co jiného, než oheň. Taktéž velice efektní :)
Rammstein - Ostrava
Poté už nastal definitivní konec, celá kapela před ostravským publikem na závěr poklekla a poklonila se mu a v té chvíli si opět vysloužili obrovské "standing ovation", kdy znovu všichni v hale povstali a tímhle způsobem jim ukázali, jak moc se jim koncert líbil. Na závěr přišla asi ta nejhezčí česká slova, které mohl Lindemann ze svých úst vypustit - "Milujeme vás!" A my vás milý Rammsteini po tomhle představení taky, neboť to co jste nám předvedli, bylo opravdu něco fantastickýho. Po té hudební stránce to taktéž nemělo chybu. Kapela i zpěvák podali výbornej výkon, mělo to energii a to pomyslný kamení a těžkej kov, kterej se na vás valil z repráků má opravdu v sobě hodně síly. Písničky jsou úderný a zároveň hodně z nich nepostrádá přijemnou melodii. Některý jsou naopak hodně agresivní, jiný se hodí někam do pochodu..prostě kdo zná Rammstein, tomu nemusím nic popisovat. Kdybych tu měl psát o všech těch momentech a myšlenkách, který mě napadají, psal bych asi až do zítřka. Kdo chce zažít pořádnou ohnivou rockovou show, nechť někdy zavítá na koncert téhle kapely. Dívat se na to na DVD nebo na videích z internetu je opravdu úplně něco jinýho, než když to člověk spatří na vlastní oči a fakt se to nedá srovnat...a teď už vím o čem mluvím! ;) Těch peněz za to opravdu není škoda a přestože někomu tahle show může přijít až kýčovitě laciná, tak já říkám, že se mi to sakra moc líbilo a chci to vidět ještě někdy znovu!!! Děkuji kapele Rammstein za krásnej zážitek!

Některé z popisovaných momentů jsem zachytil i na tomto bezmála půlhodinovém videu. K vidění je zde: Intro + Rammlied; Feur frei!; Wiener Blut; Ich tu dir weh; Benzin; Du hast; Pussy; Flake na člunu.


Pár fotek z koncertu ZDE!!!
sdílet na Facebooku

Mňága a Žďorp - Zlín (26.2.2010)

3. března 2010 v 0:02 | RUDA |  Akcičky
Letošní zima byla opravdu dlouhá a leckomu už tohle dlouhodobě zachmuřený počasí začínalo nahánět blbou náladu. Mě zasněžená a zamrzlá krajina nijak nevadí, zima to byla pěkná, ovšem co mi na zimě a všeobecně na začátcích kalendářního roku vadí nejvíc je to, že se v okolí nekonají žádný pořádný koncerty a všechny kapely se teprve pozvolna připravují na tu hlavní sezonu, která vždycky začíná většinou až od jara. Bylo tu fakt skoro mrtvo v tom našem kraji a tak když se naskytla možnost jet na koncert kapely Mňága a Žďorp do zlínskýho Masters of Rock Café, neváhal jsem ani chviličku, protože už jsem ty koncertní decibely a všeobecně tu atmosféru živýho hraní potřeboval jako sůl. Navíc Mňága je kapela, která hraje velice pohodovou muziku a tak jsem věřil, že nám všem po té dlouhé zimě dokáže spravit náladu a tak nějak to publikum už hezky jarně naladit. To se jim myslím podařilo na jedničku - tudíž účel to náležitě splnilo!
Abych ale nepředbíhal, začnu hned z kraje večera. I když byl začátek koncertu avizovaný na 20:00, byl sál při našem příjezdu asi nějak kolem půl deváté stále zavřený a vevnitř ještě probíhala zvukovka. S tím se ale tak dalo počítat a než si člověk stačil zajít na záchod a dát pivko, vrata od sálu se otevřely a veškerá havěť se nahrnula dovnitř :) Hned zezačátku mě docela mile překvapilo, kolik na tenhle koncert přišlo mladých lidí. Mňága přece jen už hraje nějakej ten pátek a spíš jsem čekal, že bude převažovat generace od mého věku nahoru, jenomže opak byl pravdou a mladí lidé tu byli opravdu spíš v převaze. Navíc když jsem toho večera o pár let mladší kámošce na ICQ psal, že jedu na "Mnagu a Zdorp", odepsala mi, že "tyhle kapely teda fakt nezná" a to už jsem měl strach, že mladší generace snad už ani neví, co to je zač :-D Nakonec se na druhý den nedorozumění vysvětlilo - napsal jsem to totiž bez diakritiky a to ji trochu zmátlo, jinak o téhle kapele samozřejmě už slyšela :) Mňága a Žďorp ovšem nehraje žádnou muziku pro důchodce, jak by se z toho teď mohlo zdát. Naopak je to taková svěží pohodová písničková muzika, kytarovka na pár akordů podpořená o melodický party saxofonu a prostě nic složitýho. V člověku totiž fakt dokáže navodit dobrou náladu, texty Petra Fialy jsou ze života, jednoduchý, ale přitom perfektně poskládaný a dokážou v člověku vyvolat nějaký pocity. Většina z těch písniček se taky dokáže pěkně zavrtat pod kůži a člověk si je pak může pozpěvovat celej den.
Mňága nám hrála doma v dětsví skoro pořád, když jsme ji mohli slyšet z magneťáku od rodičů, kteří mimochodem tenhle koncert se mnou taky navštívili a pamatuju si, že album "Radost až na kost" nám hrávalo v naší tehdejší škodovce z kazety skoro při každé cestě někam na dovolenou:) Navíc tehdá se ještě tahle kapela hrála často v televizi i v rádiu, takže člověk si na tuhle muziku prostě lehce navykl a ty písničky znal. Pak jsem nějakou dobu o jejich hudbu nějak ani nejevil zájem, ani o nich nebylo moc slyšet, vždycky se jen semtam objevil nějakej hit z nové desky, kterej se mi většinou zalíbil, protože to byla klasická Mňága, ale že bych doma sjížděl každý jejich album, tak to fakt ne. Pak přišel den, kdy tahle kapela vystupovala přímo v naší vesničce v Těšnovicích na Žlíbku jako jedna z hlavních hvězd programu Babí léto ještě spolu se Nšoči a kapelou Mandrage a toho večera se mi zalíbili tak, že už na ně nedám dopustit. Člověk zjistil, že většinu těch písniček zná skoro nazpaměť, aniž by je předtím nějak pravidelně poslouchal a že ho ta muzika fakt bere a dodává mu pozitivní energii.
Navíc když jsem viděl, jak se po těch letech na podiu pánové pořád baví, tak to fakt nemělo chybu. Od té doby je tak nějak už sleduju pravidelněji a jejich tvorbu si pouštím docela často třeba při cestách autem anebo když mám blbou náladu, protože mě ty jejich písničky dokážou vždycky dobře naladit. Některý z nich jsou zároveń hodně melancholický, některý naopak veselý...prostě na to musí mít člověk náladu. Nejsou to žádný nářezovky, ale prostě klasický písničky, který si člověk rád zazpívá. No a jelikož tahle partička před pár dny vydala nový album s názvem "Takže dobrý", vyjela na turné, kde tenhle počin bude posluchačům představovat. Jednou z prvních zastávek byl právě Zlín a tak prostě nebyl důvod, proč se na tuhle kapelu nejet znovu podívat.
Ještě před samotnou hlavní hvězdou večera vystoupila na podiu zlínská kapela Prázdné obaly, která se tak trochu stylově Mňáze přibližovala. Takovej trošku underground, rovněž jednoduchá kytarovka se saxofonem, kterej obsluhovala docela sympatická slečna a celý to bylo taky docela pohodový a mělo to šťávu. U některých jejich písniček by si člověk rád klidně i skočil, u jiných to byla zase taková poslechová pohodička, až mě tak v té chvíli napadalo, že kdybych byl kuřák, tak si v mžiku zapalím cigárko a budu si tu pohodu vychutnávat :) Nebylo to špatný. V některých písních děvče i semtam zazpívalo, v některých použilo i flétnu místo saxíku a jejich muzika dokázala lidi docela dobře naladit na hlavní večerní program. Někteří si dokonce vyžadovali i přídavek a nejvtipnější z celýho vystoupení byl asi jejich basák, kterej po každé písničce opakovaně posílal lidi jen tak pro jistotu radši na pivo :)
Video: Prázdné obaly


No a pak už se dostala na řadu kapela, na kterou všichni přišli. Žádné velké pompézní intro jako u jiných rockových kapel se nekonalo, prostě ze šatny přišli obyčejní chlapíci, který, kdybyste potkali někde na ulici, tak byste asi nepoznali, že jsou členy nějaké slavné, dokonce už legendární kapely, ale prostě to je na celým jejich vystupování to nejlepší - že je to takový civilní a přirozený. Nikdo si na nic nehraje, prostě jenom jdou předat energii prostřednictvím své hudby lidem a zároveň se sami pobavit. Žádný velký gesta, žádný nabubřelý hlášky - prostě normálka. Mňága a Žďorp se i tentokrát představila ve skvělé formě. Bylo na nich vidět, že se tím hraním fakt baví a nejvíc snad na frontmanovi Petru Fialovi, kterej si celý vystoupení nálažitě užíval a poskakoval po podiu jako gumovej panák. Celý to vypadalo tak hezky spontánně, všelijaký improvizace pomocí různých nástrojů, hrkátek, chrastítek a cinkátek...prostě radost z hudby a z hraní z toho doslova "chcala", když to napíšu neslušně :) Nejlepší okamžik nastal asi při songu "Spaste svoje duše", kdy došlo k hezké improvizaci, při které bubeník vystoupil do popředí podia, mlátil paličkou do zvonce s šíleným výrazem v očích, pak se vyměnil s Fialou za mikrofonem, ten usedl naopak za bicí a tak nějak to celý hezky dohráli. Takový okamžiky já mám na koncertech nejradši, když se kapela tzv. utrhne ze řetězu a začne si jen tak hrát. To je pak radost na to koukat. (část z toho je zachycena i na videu níže).
Mňága samozřejmě věnovala nejvíc prostoru novým písničkám, který odehrála z novýho alba téměř všechny a spousta lidí je překvapivě už docela znala, i když deska vyšla teprve nedávno. Holt internet už dneska nikoho neomezuje v nakupování desek :) A zvládli to všechno. Odehrát novou desku - což je celkem správný, když se jede tour k nové placce a zároveň uspokojit i všechny ty, kteří čekají na staré osvědčené hity. Lidi při nich pařili, bylo veselo a člověka ten koncert fakt nabil tou pozitivní energií a naladil na přicházející jaro. Album "Takže dobrý" tady bylo i oficiálně pokřtěno slavným hokejistou Radkem Bonkem (taktéž ke shlédnutí na videu), kterej sice desku šampusem vůbec nepolil, ale zato zkropil polovinu publika v sále. Asi si to spletl s oslavou hokejovýho titulu, ale budiž :) Docela příjemný překvapení večera. Navíc docela vtipná byla historka, kterak se tento hokejista s kapelou seznámil pod vlivem alkoholu na jednom koncertě:)
Myslím, že všichni přítomní v sále odcházeli příjemně naladěni, kapele se koncert opravdu povedl a rozhodně dokázali, že ještě nepatří do starýho železa. Je to sice dnes už legenda, ale možná že momentálně v nejlepší formě. Radost z hraní nových i těch starších písniček je tady opravdu znát a rád se na ně zase někdy pojedu podívat. Takže dobrý Mňágo! :)

Na videu: Fantazie pro němou liru, křest desky (Radek Bonk), Matahari, Spaste svoje duše, Made in Valmez, I cesta může být cíl, Chtít chytit vítr

Fotky z koncertu ZDE!!!